Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 02:17   #1
PCMCIA kartice za Televizore ??

Evo nakon kvara TV kojeg sam imao 6 godina kupio sam si novi LCD TV
Sony Bravia.Spomenuti Tv ima PCMCIA utor u koje idu dodatne kartice.E
sad moje pitanje je .Zelim kupiti dodatnu karticu koja dekodira MPEG 4
signal iz DVBT signala.Napominjem ovaj tv ima i digitalni i analogni
tuner ali digitalni dekodira samo MPEG 2 codec.Jel pašu PCMCIA
kartice za kompjutere u PCMCIA utore na TV i bi li radila na TV u kada
bi uzeo DVBT MPEG 4 karticu od kompa i stavio ju u utor TV-a .Hvala
svima
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 09:54   #2
To ti je samo za "Pay Per View" service, tako piše u manualu. Nema teorije da je moguće to što ti pitaš.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 10:25   #3
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
To ti je samo za "Pay Per View" service, tako piše u manualu. Nema teorije da je moguće to što ti pitaš.
Dobro ti kaže Albatros, to je servisni port, ne guraj ništa u to!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 02:39   #4
E pa njesra servisni port nije a da je samo za PPV nije .Postoji MPEG 4 dekoder bas za taj slot odnosno bas za TV koji dekodira u stvarnom vremenu MPEG $ signal koji ce se doskora emitirati u HRV.:asshole:
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:24   #5
U uputama piše da je za "Pay for view" socket u koji se ušteka PCMCIA kartica.

Di si našao nešto drugo ? Daj linkove.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:00   #6
Evo ovdje npr


http://www.neotion.com/products/module.htm
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:59   #7
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Lijepo da si našao nešto što možeš podijeliti s ostalim forumašima. Samo malo ti način komunikacije ne leži. Niko nije došao nikome soliti pamet nego na korist svih nas izmjenjujemo iskustva. Ajde malo “ispeglaj vokabular. Možeš ti to. E sada, što se slota i kartice tiče to je vidim nama (i meni) novina. U uputstvima piše ono što ti je i Albatros napisao. Ajde probaj piknuti, pa javi!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:49   #8
Yap imam gadnu narav .Sto se tice drugoga cim bude dostupna probam kako ti to kažeš upiknut pa javim.
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 18:56   #9
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Yap imam gadnu narav .Sto se tice drugoga cim bude dostupna probam kako ti to kažeš upiknut pa javim.
Super, baš bi me zanimalo dal to funkcionira, pa da probam i na svom D3000! Sada si me zaintrigirao!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 23:02   #10
Pa da tim više što CROATEL emitira testni DVBT u MPEGU 4 .Evo primjerice ja hvatam signal i imam tona čak im i EPG funkcionira (nemožeš vjerovat)ali slike nema zbog toga sto mi tuner kao i na vecini današnjih LCD-a ili plazmi dekodira MPEG2.Ovo bi bilo izvandredno rješenje plug and play i bez dodatne zafrkancije radi kako treba (navodno).Poslao sam im mail da vidim cijenu i jel se moze dobaviti kod nas ;no do danas bez odgovora.
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 18:54   #11
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Pa da tim više što CROATEL emitira testni DVBT u MPEGU 4 .Evo primjerice ja hvatam signal i imam tona čak im i EPG funkcionira (nemožeš vjerovat)ali slike nema zbog toga sto mi tuner kao i na vecini današnjih LCD-a ili plazmi dekodira MPEG2.Ovo bi bilo izvandredno rješenje plug and play i bez dodatne zafrkancije radi kako treba (navodno).Poslao sam im mail da vidim cijenu i jel se moze dobaviti kod nas ;no do danas bez odgovora.
Eto prije par dana sam se ponovo „dohvatio“ uputstava svog SONY-a i stvarno, u pravu si, uz moje izvinjenje. Naime pri brzom (ne detaljnom) pregledu nisam registrirao da su PCMCIA i taj „servisni“ port jako blizu jedan drugome. Taj „servisni“ port je upola manji od već navedenog porta za proširenje. Dakle tvoja informacija je potpuno na mjestu a moju brzopleto sročenu repliku povlačim. Sada ostaje na tebi da, po primitku bilo kakve informacije od firme kojoj si pisao, to podijeliš s „znatiželjnicima“. Sretnu novu u iščekivanju povratnih informacija!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:09   #12
uh to mi zvuci kao hakeraj, ti slotovi su uglavnom, kao i na satelitskim DVB-S receverima namijenjeni za dekoderske kartice s tim da su hakeri mogli radit s tim jos milijardu dodatnih stvari...na to mi i ovdje smrdi...sto ako ne proradi ili sjebes TV...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 12:13   #13
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
uh to mi zvuci kao hakeraj, ti slotovi su uglavnom, kao i na satelitskim DVB-S receverima namijenjeni za dekoderske kartice s tim da su hakeri mogli radit s tim jos milijardu dodatnih stvari...na to mi i ovdje smrdi...sto ako ne proradi ili sjebes TV...
Ma nisam baš siguran da bi SONY ponudio port za proširenje s mogućnošću kvara na aparatu. Inače dosta firmi nude PCMCIA kartice s raznim proširenjima. Cijene su oko 60 eurića.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:29   #14
Dali netko zna jeli se pojavila u hrvatskoj ova MPEG 4 dekoder kartica od Neotiona-a

__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 09:43   #15
Quote:
petric kaže: Pogledaj post
Dali netko zna jeli se pojavila u hrvatskoj ova MPEG 4 dekoder kartica od Neotiona-a

Dostupna je u Hrvatskoj:
http://www.satshop.hr/component/opti...page/Itemid,1/

Dostupna je i u Sloveniji:
http://www.pinosat-sp.si/sat.html

Radi na Sony modelima TV-a. Otvara SD programe u MPEG4 formatu. Ovaj model nije u stanju prikazati HD programe. Kvaliteta slike nije ništa dramatično bolja od MPEG2 signala, tako da treba razmisliti prije kupnje.
Savjet:Prije kupnje bih dogovoriti posudbu i isprobati karticu.
Pozdrav,
Ivica
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 13:18   #16
Malo je zastarila tema ali imam vezano pitanje pa bi htio pojašnjenje.
Dakle imam sony-ja sa tim PCMCIA utorom , i kabelskog operatera koji gura digitalni signal ali u DVB-C standardu. Pošto na TV-u imam samo DVB-T receiver , ne mogu gledati ništa digitalno osim naša 4 programa! Mene zanima dali se sa tom PCMCIA karticom može simulirati DVB-T receiver ili samo radi za MPEG-4!
Možda sam glup ali nisam u tim vodama ,a ovo me zanima.
__________________
Fool me once,shame on you!
Fool me twice,shame on me!
kiseli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 13:25   #17
uh, spetljao si pitanje...koji je sony TV u pitanju?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:35   #18
Mislim da je kdl32l4000 ili 4500. Isto tako mislim da to i nije tako bitno nego dali postoji mogućnost preko te kartice hvatati DVB-C signal!
__________________
Fool me once,shame on you!
Fool me twice,shame on me!
kiseli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 15:37   #19
Da,sje..o sam pitanje jer sam upisao DVB-T umjesto DVB-C. Jer DVB-T ima u tv-u ali ovaj za kabelsku nema!
__________________
Fool me once,shame on you!
Fool me twice,shame on me!
kiseli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:30   #20
Mislim da ne možeš apgrejdati TV da hvata DVB-C preko tunera na PCMCIA kartici...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.