Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2008., 15:02   #1
'Vasa Ladacki' sindrom - postoji li to?

"Nisam s onim kojeg volim i svjesna sam toga sasvim."

Promijenite rod recenice, po potrebi.

Rece mi ovo osoba koju poznajem skoro otkad poznajem sebe, a sad zivi u drugoj drzavi i nisam je vidjela sto godina, do neki dan... I bas ovim rijecima iz naslova nazva svoje 'stanje' - Vasa Ladacki sindrom, kaze.

Ok, moguce ju je muz dan ranije nasekirao , pa je malo idealizirala nekog iz proslosti itd. itd.

Ipak, nasmijao me ovaj izraz koji je upotrijebila, pa da ga barem podijelim s vama.

Uostalom, mozda je puno ljudi s tim sindromom i ovdje...
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:03   #2
postoji.i nema nacina da budes s tom osobom jer koliko god ju volis prerazliciti ste i nikako se ne mozete dogovoriti a volite se toliko da boli.

zivot je kucka...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:07   #3
Do prije 50 godina 80% parova je bilo po Vasa Ladački sistemu.

Jedino, što po meni taj sindrom govori o nečemu drugom, govori o nekome tko se "prodao" za bogat brak. Recimo, Slatkica i Bikan su imali sindrom Vase Ladačkog.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:08   #4
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Do prije 50 godina 80% parova je bilo po Vasa Ladački sistemu.

Jedino, što po meni taj sindrom govori o nečemu drugom, govori o nekome tko se "prodao" za bogat brak. Recimo, Slatkica i Bikan su imali sindrom Vase Ladačkog.
Ma ne to, u konkretnom se slucaju zaista ne radi o braku 'iz love'. Htjela je samo reci da 'nije s onim kojeg vole'.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:24   #5
Živcira me što takvi ljudi krive okrutni život i sl. a ne vide svoju okrutnost prema onom s kim žive i tko ne pati od toga...>
Ti se ljudi u nekakvim glupim pjesmuljcima idealiziraju i prikazuju kao žrtve, a zapravo su vjerojatno samo jako egiostični, s nekakvim graničnim poremećajima ličnosti i sl.
Normalno je da se u životu dogodi da patiš za nedostupnom osobom , ali nije normalno zakačiti se i tako ulaziti u druge veze ...osobe koje to rade imaju problem na planu veza i bliskosti, tako da najvjerojatnije idealiziraju takvu osobu za kojom pate da bi kompenzirali nedostatak pravih osjećaja u sebi, pa sve nešto dramatiziraju, preuveličavaju i sl.

Imala sam prijateljicu koja je tvrdila da jedan lik (oženjen) tako pati za njom i inače ga uzdizala do nebesa (kao moralan, principijelan, stabilan), ma bolesno skroz, iako je jako pametna , nije nikad imala zdrav odnos prema tim stvarima.

Uglavnom, nezrele ličnosti, narcisoidne, ništa romantično (ako su u vezi)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:26   #6
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Ma ne to, u konkretnom se slucaju zaista ne radi o braku 'iz love'. Htjela je samo reci da 'nije s onim kojeg vole'.
pa vecina ljudi nije s onim koga voli, nego s nekim s kim su slucajno zavrsili.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:44   #7
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
"Nisam s onim kojeg volim i svjesna sam toga sasvim."

Promijenite rod recenice, po potrebi.

Rece mi ovo osoba koju poznajem skoro otkad poznajem sebe, a sad zivi u drugoj drzavi i nisam je vidjela sto godina, do neki dan... I bas ovim rijecima iz naslova nazva svoje 'stanje' - Vasa Ladacki sindrom, kaze.

Ok, moguce ju je muz dan ranije nasekirao , pa je malo idealizirala nekog iz proslosti itd. itd.

Ipak, nasmijao me ovaj izraz koji je upotrijebila, pa da ga barem podijelim s vama.

Uostalom, mozda je puno ljudi s tim sindromom i ovdje...

A taj kojeg voli, da živi s njom sigurno joj ne bi bio tako napet.I ako je toga svjesna šta ne poduzme nešto?
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:53   #8
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
...Htjela je samo reci da 'nije s onim kojeg vole'.
Brak bez ljubavi ili ljubav koja je ostala izvan braka?

A razvod
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:58   #9
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
A razvod
E sad... Bracni drug plus po dvoje djece s obje strane... guzva malo.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:20   #10
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
E sad... Bracni drug plus po dvoje djece s obje strane... guzva malo.
al samo jedan zivot :romanticna: (bez djece )

frendica ti bas i nije fer prema muzu...

OT mislim da su takve price bullshit
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:46   #11
Thumbs up

Pa što ako se netko malo zanio tim sindromom? Simpatično, ali s mjerom, mislim, što se realizacije realnih životnih planova tiče....
Netko ono reče da su sve prave ljubavi tužne, i nemojte mi zamjeriti na patetici...
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:56   #12
Tužne su samo u pjesmama

Vasa L.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:05   #13
Ma tužne su svakako. Dobiješ baš ono šta želiš pa onda na ovaj ili onaj način izgubiš. Uglavnom svojom greškom
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:41   #14
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Živcira me što takvi ljudi krive okrutni život i sl. a ne vide svoju okrutnost prema onom s kim žive i tko ne pati od toga...>
Ti se ljudi u nekakvim glupim pjesmuljcima idealiziraju i prikazuju kao žrtve, a zapravo su vjerojatno samo jako egiostični, s nekakvim graničnim poremećajima ličnosti i sl.
Normalno je da se u životu dogodi da patiš za nedostupnom osobom , ali nije normalno zakačiti se i tako ulaziti u druge veze ...osobe koje to rade imaju problem na planu veza i bliskosti, tako da najvjerojatnije idealiziraju takvu osobu za kojom pate da bi kompenzirali nedostatak pravih osjećaja u sebi, pa sve nešto dramatiziraju, preuveličavaju i sl.

Imala sam prijateljicu koja je tvrdila da jedan lik (oženjen) tako pati za njom i inače ga uzdizala do nebesa (kao moralan, principijelan, stabilan), ma bolesno skroz, iako je jako pametna , nije nikad imala zdrav odnos prema tim stvarima.

Uglavnom, nezrele ličnosti, narcisoidne, ništa romantično (ako su u vezi)

Svaka ti se pozlatila!
Upravo takav dojam sam i ja dobila, ali ga ne bih znala pretočiti u riječi tako dobro.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:45   #15
oli je to ono kad odeš od onog kojeg voliš, pa dobiješ konja?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:57   #16
to je ono kad konja ne možeš falit

samo to još ne znaš
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:10   #17
Sindrom 'vase ladačkog' postoji..
ja to zovem Vaso prodao - izdao voljenu osobu za konje.

Koliko got mislili da je to izraženo kod žena a zovemo ih 'sponzoruše', ne bi vjerovali koliko je to kod muških još izražajnije, samo oni će se uvijek pravdati i izvlačiti na 'više ciljeve'..(ne bi da će time spasiti svijet.), obveze prema obitelji, prema zajednici..bla bla bla bla, ali kad se sve ogoli uvijek stoji neka kuća, auto itd itd čisto materijalni interes.

A onda još u nekim godinama bi ih eto trebalo žalit kad se u pijanom stanju pođu žalit da nisu s osobom koju vole.

Ma to treba zatuć, a ne žalit.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:51   #18
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Do prije 50 godina 80% parova je bilo po Vasa Ladački sistemu.

Jedino, što po meni taj sindrom govori o nečemu drugom, govori o nekome tko se "prodao" za bogat brak. Recimo, Slatkica i Bikan su imali sindrom Vase Ladačkog.
tako je veky,a ovo što njih muči u narudu je popularizirano kao "kriza srednjih godina".
al mislim da ima Balašević i o tome pjesmu
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 14:10   #19
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
"Nisam s onim kojeg volim i svjesna sam toga sasvim."


Uostalom, mozda je puno ljudi s tim sindromom i ovdje...

ne vjerujem previse u to

vecina ljudi misli kako radi pravu stvar u trenutku dok se zeni,( mozda sam naivna ), to sto poslije ne ispadne tako kako su ocekivali...pa to je zivot

kad nastanu problemi uvijek je lakse pobjeci u mastu gdje opet mozes zamisljati onako kako ti to pase,bez da ti taj drugi/a kvari realnoscu ono sto smislis...
zezalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 14:36   #20
Vasa Ladacki sindrom!...
..nevjerojatno su me pocele iritirati pjesme ( price o sudbinama) na temu Vase..
Ak je ljubav doista tako jaka (obostrano naravno) onda postoji i nacin..Neznam mozda sam to samo ja...To me asocira na razne kurvaluke sve kao neko savrsenstvo,a neostvarivo pa patnja,a u biti ku... u realnom zivitu..U krajnjem slucaju moj izbor bi bio ostati sama i ne ulazit u neke povrsne veze kako bi nekome dokazala neznam ni ja sto..
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.