Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2006., 14:28   #1
Postoje li vanzemaljci oko nas i zašto se ne pokazuju

VANZEMALJSKE CIVILIZACIJE - ZAŠTO ( NE ) - KOMUNICIRAMO ?

Projekt SETI ( Search for Extraterrestial Inteligence ) je bila ozbiljna svjetska organizacija koja je trošila državni novac SAD da bi zemljani uspostavili komunikaciju s hipotetičnom civilizacijom u svemiru koja je slična homoidnoj civilizaciji na Zemlji. Financiranje je ukinuo Američki Kongres tako da je to danas " amaterski " projekt kojeg podržavaju privatne osobe u nadi da će se uspostaviti komunikacija s nekom pretpostavljenom civilizacijom u svemiru.
Da li smo sami u svemiru je zanimljivo pitanje i intrigira mnoge ljude da istražuju i fantaziraju u mogućim civilizacijama u svemiru i našim ljudskim kontaktima s tim civilizacijama. Činjenica je da je u 20-tom stoljeću i znanstveno prihvaćena mogućnost postojanja i drugih civilizacija u svemiru. Kaže se da je danas potraga za drugim civilizacijama u punom zamahu, među ostalim zahvaljujući interesu i stručnosti radio amatera, radio astronoma i mikrovalnih eksperimentatora.
No pored svih tih ideja i napora rezultata za sada nema. Zašto?
Zašto zemljaci nisu u mogućnosti uspostaviti komunikaciju sa svojom subračom u svemiru, tema je ovog topika ?
Što Vi mislite o tome? Zašto ljudi nisu u mogućnosti uspostaviti " telefonski " kontakt sa svojim " kolegom " negdje u našoj galaktici ili negdje drugdje gdje postoji zvijezda ( Sunce ) slično našoj i našem planetarnom sustavu gdje postoji planeta slična našoj Zemlji?
Da li je uzrok tome razlika u razvijenosti, razlika u posjedovanju komunikacijskih tehnologija, razlika u inteligenciji, ili je razlog nešto potpuno drugo?
Izložite prvo Vi svoje gledište, mišljenje ili ideju zašto još uvijek nema veze sa vanzemaljcima, hoće li je biti i kada?
Nakon toga izložit ću moje gledište i argumente o tome. Riječ je o jednoj originalnoj mojoj - hrvatskoj teoriji koja ve vrlo vjerojatno točna - istinita.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:44   #2
naša potraga je daleko prekratka i u preuskom spektru em zračenja, također imamo nedovoljna saznanja o sustavima sa planetima koji bi mogli podržavati život, a i ima ona jedna slavna jednadžba koja poprilično smanjuje broj civilizacija na istom stupnju razvoja u galaksiji koje bi uopće mogli naći
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:46   #3
Zato što vanzemaljci ne žele trenutno komunicirati s nama.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:48   #4
Po mojem mišljenju kontakt je odavno ostvaren samo što je nešto krenulo u krivom smjeru pa se to zataškava. Ovaj zaključak, naravno, ne mora biti točan ali sve mi se čini da je tako. Jedan od primjera je i slika sa space shuttla gdje ameri pokušavaj pogoditi raketom neki leteći objekt u atmosferi koji im je uspješno zbrisao i to nevjerojatnom brzinom (snikma se može naći na net-u).
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:53   #5
civilizacija dovoljno napredna da stigne do nas nebi imala nikakve želje da komunicira s nižim bićima poput nas na ijednoj razini višoj od te da nas nekoliko pokupe i stave u zološki vrt
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:11   #6
Najbliža zvjezda nam je udaljena oko 4 sg daklem nije sve to staro tak :buuu: kak sam mislil :P
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:20   #7
Preventivna opaska: Nalazimo se Na rubu...

Ima ljudi koji su ostvarili kontakte s bićima iz drugih zvjezdanih sistema, ali koja korist od toga - kad se tim ljudima ne vjeruje da su to ostvarili.
Šta više, te ljude, po mišljenju mnogih, trebalo bi isključiti iz "zdrave sredine".

Uz to ima još jedan problem.
Kontakti se održavaju Misaonim putem (telepatskom rezonancijom) - iz kog razloga uvijek postoji mogućnost da čovjek, do kojeg dolaze Telepatske vibracije koje stvara druga strana, dobro ne "prevede" poruke, na koji će način primalac Vibracija izmisliti Svoju priču koja izlazi iz okvira Normalnog.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:22   #8
Quote:
Najbliža zvjezda nam je udaljena oko 4 milijuna svjetlosnih godina
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:27   #9
Quote:
raliSHA kaže:

Najbliža zvijezda Zemlji, osim Sunca, je Proksima Kentaura (Proxima Centauri) koja je udaljena oko 40 Pm (petametara), odnosno 4,3 SG (svjetlosne godine) ili 1,3 pc (parseka). To znači da svjetlosti trebaju 4,3 godine da stigne do Zemlje sa ove zvijezde.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:34   #10
Quote:
beebop kaže:
Najbliža zvjezda nam je udaljena oko 4 milijuna svjetlosnih godina što znaći da je slika zvjezdanog neba prastara.... 'ko zna dali te zvijezde uopce danas i postoje... mozda smo sami u svemiru, naš suncev sistem i mi a sve ovo sto vidimo je slika davno ugaslog svijeta. salim se ali mislim da je glupo spekulirati o postojanju vanzemaljskog zivota prije bi povjerovao u postojanje zivota u drugim dimenzijama... zivot je kratak i treba se malo strpiti da ovo sve prodje pa cemo vidjeti
Pod hitno se ispravi jer je poptuno netočno da je nama najbliža zvijezda udaljena 4 milijuna svjetlosnih godina
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:37   #11
Quote:
geza kaže:
Pod hitno se ispravi jer je poptuno netočno da je nama najbliža zvijezda udaljena 4 milijuna svjetlosnih godina
Pa evo ispravio sam na 4 sg ...sorry ... sjedio sam na ušima u srednjoj kad se o tome govorilo :P
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:37   #12
Quote:
raliSHA kaže:
Pod hitno se ispravi jer je poptuno netočno da je nama najbliža zvijezda udaljena 4 milijuna svjetlosnih godina? Najbliža zvijezda nam je naše Sunce udlajeno svega 8 svjetlosnih minuta od Zemlje.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:42   #13
Quote:
geza kaže:
Pod hitno se ispravi jer je poptuno netočno da je nama najbliža zvijezda udaljena 4 milijuna svjetlosnih godina? Najbliža zvijezda nam je naše Sunce udlajeno svega 8 svjetlosnih minuta od Zemlje.
je skroz sam zabrijo... evo i tablice
http://www.astro.hr/ucionica/04-najblize/index.htm
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:51   #14
Quote:
delija kaže:
Ima ljudi koji su ostvarili kontakte s bićima iz drugih zvjezdanih sistema, ali koja korist od toga - kad se tim ljudima ne vjeruje da su to ostvarili.
Šta više, te ljude, po mišljenju mnogih, trebalo bi isključiti iz "zdrave sredine".
Ako je tako, mene zanima, zašto ti vanzemaljci ne uspostave otvoreni kontakt? Npr. sa vladom neka zemlje, ili nešto slično.
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:55   #15
Quote:
geza kaže:
Nakon toga izložit ću moje gledište i argumente o tome. Riječ je o jednoj originalnoj mojoj - hrvatskoj teoriji koja ve vrlo vjerojatno točna - istinita.
Pa reci odmah, pa ćemo se "svađati" oko tvoje teorije. "Vrlo vjerojatno točna" je dosta hrabra izjava
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:07   #16
Pa vjerojatno ima ljudi koji su ostvarili kontakt ali iz straha da će biti izolirani od okoline jednostavno šute. E sad o kakvoj vrsti kontakta je riječ to je nešto sasvim drugo. Uglavnom, puno se već pisalo i raspravljalo o "vječitoj temi":-)
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 17:44   #17
Moje osobno misljenje je da je to kombinacija mnogo razlicitih faktora. Za razvoj zivota na nekom planetu se treba posloziti puno stvari, a da o inteligentnom zivotu ne govorimo. Zemlji je trebalo 4 milijarde godina da razvije inteligentna stvorenja sposobna da posalju signal u duboki svemir, tako da netreba ocekivati da je na drugim planetama proces mogao ici nesto znatno brze.

Druga stvar je da cak i ako neka civilizacija postoji, tesko da cemo detektirati njezine radio signale ako ih bas usmjereno ne salje prema nama, osim ako nije naseljena na jednoj od desetak nama najblizih zvijezda. Sve dalje od toga bi se uklopilo u buku. SETI teleskop, npr., samo prima podatke ali ih i ne salje (uz izuzetak onog jednog signala koji je poslao u prazno zbog politicara koji su dosli pogledati antenu). A podatke obradjuje tako da gleda da li postoje neka intenzivna usmjerena radio-zracenja. Dakle ako planeta samo radi normalan radio signal i nema neki beacon usmjeren bas prema nama, SETI ju nemoze skuziti. Jos jedan problem kod SETI-ja je da on ne gleda cijelo nebo cijelo vrijeme. Dakle, cak i ako neka planeta ima takav nekakav beacon koji salje signale posvuda oko sebe pa kad dodje u povoljnu orbitalnu poziciju posalje signal i prema nama, vrlo je velika sansa da SETI u tom trenutku gleda u nekom drugom smjeru. Na kraju krajeva, da izgradis SETI u nekom drugom zvjezdanom sistemu, zemlju vjerojatno nebi ni primjetio, jer ne salje usmjereni signal prema tebi. Eventualno bi vidio nesto povisenu razinu radio buke, ali ako bas nisi na Alfi Kentauri, signal bi bio preslab.

Iskreno moje misljenje je da nebi bilo na odmet da SETI i sam salje signale prema nasim najblizim zvijezdama a ne samo da slusa. Istina, sansa da netko odgovori je prakticki nikakva, no bolje i to nego nista.

Treca stvar je nivo njihovog tehnoloskog razvitka. Pitanje je moze li se koristiti kakva naprednija/brza komunikacija od radio komunikacije. Ako moze, onda je to kao kad bi u modernom svijetu grupica indijanaca usred neke pustare trazila susjede dimnim signalima. Cijeli svijet bi bio premrezen radio signalima, i kad bi mogli ukljuciti radio bi sve to culi, ali na dimne signale im nece odgovoriti nitko, niti ce ih itko slati.

I zadnja, dosta nategnuta, teorija je da vanzemaljci vec znaju za nas, ali da su vidjeli da smo tehnoloski daleko iza njih pa im uopce nismo zanimljivi, tako da niti ne prate kaj se tu dogadja.

Naravno, sve ovo uz zanemarenje teorija zavjera koje nemaju puno veze sa zdravim razumom.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 18:46   #18
samo u našoj galaksiji ima masu nastanjenih planeta...ostavite druge galaksije
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:14   #19
Quote:
Sister kaže:
samo u našoj galaksiji ima masu nastanjenih planeta...ostavite druge galaksije
Ali zasto ne postoji niti jedan jedini dokaz.....
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:48   #20
Kome trebaju dokazi kad postoje delija i gezan.

No da objasnim malo. SETI projekt traži signale. Bilo je par pokušaja slanja signala ali to naravno ide poprilično sporo. A sem toga naša civilizacija šalje signala na tone pa nema smisla pretjerano se opterećivat sa posebnim slanjem.

Problem slanja je da do sada imamo kuglu od oko 100 svjetlosnih godina (zaokruženo na gore) što je otprilike tisućiti dio galaxije. Dakle jako malen dio (u praznom dijelu galaksije) je uopće u stanju otkrit da smo tu. A i da otkriju treba hrpa vremena da bi signal došao do nas a i tada je pitanje da li bi ga netko otkrio.

Za one koji hoće pomoć link je u mom sigu (Seti@home).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.