Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 21:53   #81
Quote:
Galileo kaže:
Daj mi nabroji barem pet njih.
Ah da, Vulkan, Romul, Klingon, Talaks.....
Mislis valjda Qonos!?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 22:25   #82
Quote:
geza kaže:
A sada malo komentara tvojih odgovora:
* interferencija, ako se ne varam, može dovesti do cijepanja atoma
Ne interferencija se događa samo kod valova i postoji konstruktivna i destruktivna interferencija.
Ponaša li se elektron kao čestica ili kao val? Ne zaboravi da elektronski omotač daje svojstva metalima.
Sve ementarne čestice a ne samo elektron se ponašaju istodobno ikao val i kao čestice. No problem nije samo u tome, veće je problem u tome što se i ti istodobno ponša kao val i kao čestica. Zar nisi to primjetio do sada?
Um..what's your point?

Quote:
* svaka čestica može anihilirati samo sa svojom antičesticom, dakle može, uz zadovoljenje navedenog uvjeta
To sam i ja napisao, ali mogu anhilirati i istoimene čestice kodf nuklerane eksplozije, t.j. dio čestica ( mase ) pretvara se u energiji.
To nije anihilacija
Anahilacija je sve ono kada e čestica pretvara u energiju, samo su uvijek dvije mogućnostio: jdna kada dolazi do anhilacije čestice i antičestice kada se čestice pretvaraju 100% u energiju tj. plazmu, i druga je kada se to događa djelimice, recimo kod fuzije ili fisije.
E..cek, jel ti opce znas kaj je plazma? Plazma je stanje materije kad se elektroni odvoje od jezgri atoma. I to je to. Plazma nije energija, covjece!

Quote:
* anihilirati ne može od nuklearnog rata, jer nuklearno oružje nije od antimaterije.... da sad ne razglabam, ovisno o tome jesu li u pitanju nuklearne ili termonuklearne eksplozije
Drugivjerojatno kompetentniji ljudi od tebe kažu da može?
Nakon 2 tjedna mogu ti citirati što kažu " nuklerani stručnjaci " iz Los Alamaosa. Na pokusima na Bikiniju već je bilo došlo do nekontrolirane fuzije vodika morske vode. Oslobođena je veća energija od proračunate. Zemlja može anhilirati cijela ili djelomice u slučaju globalnog nuklearnog rata. Ti vjerojatno ni ne slutiš koliko je atomsklih i nuklearnih bombi na Zemlji i koja im je razorna moć? .
Materija ne može anihilirati s materijom, daj shvati to. U slučaju globalnog nuklearnog uništenja, Zemlja bi se pretvorila u kašu atoma i subatomskih čestica, ALI NE BI PRI TOME BILO ANIHILACIJE! ANIHILACIJA SE DOGAĐA SAMO U KONTAKTU MATERIJE I ANTIMATERIJE!
To je samo jedna interpretacija. Međutim važi i ova druga. Ponavljam: anhilacija je prevoprba čestice i antičestice, dakle, čestice i antičestice u plazmu, ili samo čestice u plazmu, ili samo antičestice u plazmu.
M, u biti ti u fuziji dobijes defekt mase jer elektron i proton predju u neutron. Ali to je to, mislim, "anihilacija" fuzijom ocuva preko 99% mase. Bas i nije neka luda anihilacija.

Quote:
* komunikacija jednojajčanih je još uvijek nepoznati fenomen, a nisam znao da postoje klonovi koji mogu komunicirati (ne mislim na Dolly i njen soj, već na inteligentne organizme)

Taj " nepoznati fenomen ide u kontekst onoga što sam prije pisao. Ako jednojajčani blizanci međusobno komuniciraju onda je logično da i klonirana bića mogu međusobno komunicirati, jer tu nema neke bitne razlike između jednojajčanih blizanaca i blizanaca klona.
Prosvijetli nas sve i objasni nam kako to oni komuniciraju
Matrično! Simultano!
Evo, recimo da mogu komunicirati. Ko kaze da je to matricno, kamoli simultano? To je jos totalno neistrazeno podrucje, i samo zato kaj nije dokazano da to nije matricno ili simultano, ne znaci ni da je.

Quote:
* iskreno, ne poznajem niti jednog čovjeka koji vlada telepatijom
To što ne poznaješ ne znači da ih nema?
Navedi mi jednoga
Kad zjjevneš impliciraš zijev drugopg čovjeka. Zar nisi znao? To je elemntarna telepatija.
To nije telepatija, to je empatija. To nema veze s telepatijom!

Quote:
A koji ljudi konkretno imaju telepatske sposobnosti obrati se tajnim službama recimo SAD-a, Rusije i Kine, ili pročitaj u knjigama o parapsiholčoškim fenomenima.
Gle, ajmo reci da je to moguce. Ali da je dokazano, nije. Da se treba istraziti, slazem se bez daljnjeg. Ali nemoj odma skakati prije nego kazes hop.

Quote:
* hipnoza nije moje područje, dakle, ne znam, a medij komunicira s budalama koje ga plaćaju
Ne vodi se razgovor o komunikaciji budala već o komunikaciji hpnotizera liječnika i pacijenta ( medija )?
Ok, ovdje sam promašio
U hipnozi ima nesto, ona postoji. Ali sto tocno, to neznamo. I zato netrebamo odmah izmisljati teorije koje nemaju veze sa zdravim razumom, nego prvo probati prouciti o cemu se tu radi.

Quote:
* za životinje si naveo u jednom od prethodnih postova, biljke slično tome, a ja komuniciram s biljkama tek nakon 7. pive
Dok drugi komuniciraju s biljkama s mislima odmah ti tek nakon 7 piva? Zanimljivo?
Ti drugi su vjerojatno na teškim drogama
Ne, to je autor knjige: " Tajni žibot biljaka ".
Hm, je li to ono gdje autor tvrdi da biljke bolje rastu ako im se tepa? Jer, znas, to je cak i istina, ali polovicna. Naime, pokazalo se da biljke bolje rastu kad su izlozene zvukovima, kakvi god ti zvukovi bili. E sad, zasto je to tako, to jos niko nezna.

Quote:
* moja žena i moj sin komuniciraju razgovorom, mobitelom....
Izvrsno, daleko će stići u međusvemirskom komuniciranju?
Dalje nego tvoji telepati
Želim Vam puno uspjeha!
A ti i tvoji prijatelji komunicirate telepatski?

Quote:
* kemijskim putem
Što
ono za stanice organizma. Iako mi nije jasno kako to stanice mogu biti gladne
Pa tko troši energiju za svoj metabolizam? Ti ili tvoje stanice? Osim toga, zar ti nije poznato da kada nečije djete urliče TATA JA SAM GLADAN da je to SIGNAL svih njegovih stanica da su GLADNE?
Ovdje se slazem, istina je da stanice kemijski salju signale kad im necega fali.

Quote:
Ako je bilo nesuvislo onda pojašnjavam: Knjiga se uvijek može čitati s lijeva na desno ili s desna lijevo, a sadržaj je naravno uvijek isti. Razlika je samo u tome što nam čitanje s lijeva na desno izgleda razumljivo dok s desna na lijevo izgleda nerazumljivo. S tim sam žerlio poslati poruku da dva inverzna svemira interaktivno komuniciraju u jednom sjedinjenom svemiru kao što je na primjer svemir tvojih stanica. Nadam se da si svjestan kako si 50% recimo muško, a 50% žensko, barem tako kažu stručnjaci za hereditarnost.
Znaš li ti slučajno zašto Ii gledamo samo pozitive slika, a negative zanemarujemo?
Pa..ako nasljedis 50% gena od mame a 50% od tate, nisi 50% zensko a 50% musko. Zensko-musko se razlikuje jedino po y kromosomu. Ako ga imas si musko, ako nemas si zensko i to je to. Isto kako kolor televizor u koji si ugradio 50% dijelova iz crno-bijelog televizora nije nuzno polu kolor polu crno-bijeli. Pravilnim izborom dijelova moze i dalje biti kolor, odnosno c-b.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 11:35   #83
Quote:
enax kaže:
Um..what's your point?



E..cek, jel ti opce znas kaj je plazma? Plazma je stanje materije kad se elektroni odvoje od jezgri atoma. I to je to. Plazma nije energija, covjece!



M, u biti ti u fuziji dobijes defekt mase jer elektron i proton predju u neutron. Ali to je to, mislim, "anihilacija" fuzijom ocuva preko 99% mase. Bas i nije neka luda anihilacija.



Evo, recimo da mogu komunicirati. Ko kaze da je to matricno, kamoli simultano? To je jos totalno neistrazeno podrucje, i samo zato kaj nije dokazano da to nije matricno ili simultano, ne znaci ni da je.



To nije telepatija, to je empatija. To nema veze s telepatijom!



Gle, ajmo reci da je to moguce. Ali da je dokazano, nije. Da se treba istraziti, slazem se bez daljnjeg. Ali nemoj odma skakati prije nego kazes hop.



U hipnozi ima nesto, ona postoji. Ali sto tocno, to neznamo. I zato netrebamo odmah izmisljati teorije koje nemaju veze sa zdravim razumom, nego prvo probati prouciti o cemu se tu radi.



Hm, je li to ono gdje autor tvrdi da biljke bolje rastu ako im se tepa? Jer, znas, to je cak i istina, ali polovicna. Naime, pokazalo se da biljke bolje rastu kad su izlozene zvukovima, kakvi god ti zvukovi bili. E sad, zasto je to tako, to jos niko nezna.



A ti i tvoji prijatelji komunicirate telepatski?



Ovdje se slazem, istina je da stanice kemijski salju signale kad im necega fali.



Pa..ako nasljedis 50% gena od mame a 50% od tate, nisi 50% zensko a 50% musko. Zensko-musko se razlikuje jedino po y kromosomu. Ako ga imas si musko, ako nemas si zensko i to je to. Isto kako kolor televizor u koji si ugradio 50% dijelova iz crno-bijelog televizora nije nuzno polu kolor polu crno-bijeli. Pravilnim izborom dijelova moze i dalje biti kolor, odnosno c-b.
Enax, thnx, jednim dijelom si me poštedio tipkanja, a jednim dijelom si mi proširio znanje.
Geza valjda ne može shvatiti da se anihilacija dešava samo u međudjelovanju materije i antimaterije. A i telepatija mu nešto ne ide...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 11:40   #84
Quote:
salvador2 kaže:
Naravno da jesi. Kaj nisi primio moju telepatsku poruku? Open your mind man! Malo gljiva, malo zelenila, nije ni Osječko loše...
Ma zato se meni gljive jedu ovih dana. Već sam mislio da sam trudan.
Ali očito nisam primio cijelu poruku. Ah, taj T-Com, žalit ću se službi za korisnike T-elepatije

Nego, tko će nabaviti zeleno, a tko gljive?
Osječkog ima na pretek
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 12:37   #85
Quote:
Galileo kaže:
Ma zato se meni gljive jedu ovih dana. Već sam mislio da sam trudan.
Ali očito nisam primio cijelu poruku. Ah, taj T-Com, žalit ću se službi za korisnike T-elepatije

Nego, tko će nabaviti zeleno, a tko gljive?
Osječkog ima na pretek
Bumo se dogovorili na pp. Ah, živote... da sam s Gezom u kompi ne bih imao tih komplikacija s tipkanjem.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:40   #86
Quote:
geza kaže:
Izložite prvo Vi svoje gledište, mišljenje ili ideju zašto još uvijek nema veze sa vanzemaljcima, hoće li je biti i kada?
Mi nismo u mogućnosti da uspostavimo vezu sa vanzemaljcima zbog nedovoljne (tehnološke) razvijenosti. Što se vanzemaljaca tiče, oni koji su na sličnom stupnju razvoja kao mi, ili su još nerazvijeniji od nas, takođe nisu sposobni da stupe u dodir sa drugim vrstama. Razvijenije vrste, pak, mislim da imaju malo interesa da sa nama komuniciraju. Možda čekaju da se i sami razvijemo do određenog stupnja (recimo Warp pogona ), jer dodir sa ovakvom primitivnom vrstom teško da im može biti zanimljiv. Ne bi trebalo da se mnogo radujemo upoznavanju sa novim vrstama dok smo na ovom stupnju razvoja. Teško da bismo mogli privući nekog drugog osim predatora.
Naravno, sve ovo što sam napisala odnosi se na materijalni svemir kakav poznajemo. Takođe ne isključujem mogućnost ni postojanja paralelnih svetova koji se prožimaju i ukrštaju sa našim na drugim nivoima ili u drugačijim dimenzijama, ali mislim da i za bića u takvim svetovima (ako postoje) važe slična "pravila". Oni nerazvijeniji ne znaju za nas, kao ni mi za njih, a oni razvijeniji nemaju želje da sa nama stupe u kontakt ili možda to ponekad i čine svoje zabave radi - poigravaju se sa posebno prijemčivim pojedincima, te tako nastaju razni uvidi, neobična iskustva, telepatski kontakti sa vanzemaljcima... Možda oni i jesu stvarni, ali čini mi se da im se ne treba radovati isuviše, jer baš i ne ukazuju na preveliku dobronamernost bića iz drugih dimenzija. Ovo su sve, svakako, samo ideje bez ikakvih dokaza. No, razgovaramo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 18:25   #87
Quote:
geza kaže:
VANZEMALJSKE CIVILIZACIJE - ZAŠTO ( NE ) - KOMUNICIRAMO ?
ko je reko da (ne) komuniciramo?
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 19:46   #88
Quote:
geza kaže:
KugFuMonkeyu na post " svaka čast na paragrafima ".

Primjećuješ li da se nitko od " hrabrih " ne osvrće na moje teze o nemogućnosti " halo - halo " među svemirskog komuniciranja? Nitko se ne nalazi da potvrdi ili ospori komunikacijsku povezanost stanica organizma i cjeline čovjeka posredovanjem mozga? Nitko da ospori ili potvrdi tezu o " komunikacijskoj zagušenosti " i ekstenziji komunikacijskog svemira na višu razinu pojavnosti?
Uistinu je žalosno kako su naši " dečki " školski a i inače vrlo slabo informirani. Zato i " podmetnem " po koji citat da bi se zainteresirali i za znanja van područja udžbenika po kojima su učeni. Ljudi bi morali znati da se znanja šire eksponencijalno i da stalno moraju biti " in " inače sve ispada upravo smiješno. Tako su smiješne i rasprave o među svemirskom komuniciranju bez " krčmara " .
ko ti kaze da je normalno halo-halo komuniciranje s vanzemaljcima nemoguce? to sto jos u tome ne uspjevamo ne znaci bas puno. potraga za vanzemaljskim zivotom ne traje bas osobito dugo i jos uvijek je usredotocena samo na potencijalno slicne oblike zivota. komunikacija s njima (ako ih nađemo) sigurno nece biti laka, ali kvragu, treba se potrudit.
tvoja zamisao o komunikaciji stanica i organizama, ne cini se losa, ali mislim da bas i nije tako.

P.S. ti i nisi bas prikladna osoba da pricas o skolskom obrazovanju, kad se potpuno nepotrebno, neprecizno i gotovo neprikladno razbacujes matematickim izrazima.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:15   #89
Quote:
crazyGauss kaže:
ko ti kaze da je normalno halo-halo komuniciranje s vanzemaljcima nemoguce? to sto jos u tome ne uspjevamo ne znaci bas puno. potraga za vanzemaljskim zivotom ne traje bas osobito dugo i jos uvijek je usredotocena samo na potencijalno slicne oblike zivota. komunikacija s njima (ako ih nađemo) sigurno nece biti laka, ali kvragu, treba se potrudit.
tvoja zamisao o komunikaciji stanica i organizama, ne cini se losa, ali mislim da bas i nije tako.

P.S. ti i nisi bas prikladna osoba da pricas o skolskom obrazovanju, kad se potpuno nepotrebno, neprecizno i gotovo neprikladno razbacujes matematickim izrazima.
Prije cca. 17 godina (u periodu kad sam živio u Americi) imao sam priliku da saznam slijedeće.
Neki znanstvenici NASE su postavili pitanje: Kako bi astronauti, koji bi se našli na velikoj udaljenosti od Zemlje, mogli veoma brzo javiti kontrolnom tornju na Zemlji da se nalaze u nekoj opasnosti.
Tad je neko od njih došao na ideju da se isproba ovaj znanstveni pokus.
Odabirom, odabrana je jedna žena koja je živjela oko 120 km. od nasinog kontrolnog centra.
Iz njenog organizma su uzete neke stanice koje su stavljene u laboratorij, koje su održavane na životu - i koje su bile povezane za jedan aparat koji se koristi u svrhu otkrivanja laži.
Žena je puštena kući ne objašnjavajući joj pravu svrhu pokusa.
Jedne večeri, u TOČNO ODREĐENOM VREMENU, od strane NASE je fingiran napad na tu ženu.
I tada - istog momenta (koje vrijeme nije mjerljivo sa satom) stanice su se u laboratoriji uzbudile i prenijele Svoje uzbuđenje na senzore aparata.

Koja su daljnja istraživanja poduzeta nakon ovog saznanja ja ne znam, ali za moje studije je bilo dovoljno da shvatim povezanost kompletnog organizma čovjeka - sa stanicama koje još žive ali koje se ne nalaze u neposrednoj blizini kompletnog organizma, od kojeg su odvojene.

I još mogu napomenuti da sam ja 1992. godine putem svoje svijesti djelovao na svijest Mojih stanica koje su se nalazile u laboratorijumu u Roterdamu (dakle 100 oko km. od mog mjesta stanovanja) da kod ispitivanja istih one pokažu STANJE koje je moja Materijalna svijest željela da pokažu.
I na taj način sam sam sebi učinio "medveđu uslugu" jer sam morao ponovno da prođem kroz sva bolnička pretraživanja, koja baš i nisu bila ugodna.

Svakako da mnogi od vas ovo neće prihvatiti kao istinito, no vjerujte mi da me to uopće neće smetati.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 23:33   #90
Quote:
delija kaže:
Prije cca. 17 godina (u periodu kad sam živio u Americi) imao sam priliku da saznam slijedeće.
Neki znanstvenici NASE su postavili pitanje: Kako bi astronauti, koji bi se našli na velikoj udaljenosti od Zemlje, mogli veoma brzo javiti kontrolnom tornju na Zemlji da se nalaze u nekoj opasnosti.
Tad je neko od njih došao na ideju da se isproba ovaj znanstveni pokus.
Odabirom, odabrana je jedna žena koja je živjela oko 120 km. od nasinog kontrolnog centra.
Iz njenog organizma su uzete neke stanice koje su stavljene u laboratorij, koje su održavane na životu - i koje su bile povezane za jedan aparat koji se koristi u svrhu otkrivanja laži.
Žena je puštena kući ne objašnjavajući joj pravu svrhu pokusa.
Jedne večeri, u TOČNO ODREĐENOM VREMENU, od strane NASE je fingiran napad na tu ženu.
I tada - istog momenta (koje vrijeme nije mjerljivo sa satom) stanice su se u laboratoriji uzbudile i prenijele Svoje uzbuđenje na senzore aparata.

Koja su daljnja istraživanja poduzeta nakon ovog saznanja ja ne znam, ali za moje studije je bilo dovoljno da shvatim povezanost kompletnog organizma čovjeka - sa stanicama koje još žive ali koje se ne nalaze u neposrednoj blizini kompletnog organizma, od kojeg su odvojene.

I još mogu napomenuti da sam ja 1992. godine putem svoje svijesti djelovao na svijest Mojih stanica koje su se nalazile u laboratorijumu u Roterdamu (dakle 100 oko km. od mog mjesta stanovanja) da kod ispitivanja istih one pokažu STANJE koje je moja Materijalna svijest željela da pokažu.
I na taj način sam sam sebi učinio "medveđu uslugu" jer sam morao ponovno da prođem kroz sva bolnička pretraživanja, koja baš i nisu bila ugodna.

Svakako da mnogi od vas ovo neće prihvatiti kao istinito, no vjerujte mi da me to uopće neće smetati.
Koliko god ja bio skeptičan, ovo ću uzeti za ozbiljno jer si prvi koji je podijelio neko svoje osobno iskustvo s nama iz ovog područja.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 05:52   #91
Iako..cak i ako uzmemo da se tako nesto moglo desiti, takva komunikacija ne mora nuzno biti brza od svijetlosti. Na 120km je brzina svjetla prakticki instant-komunikacija.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 11:22   #92
Quote:
delija kaže:
Prije cca. 17 godina (u periodu kad sam živio u Americi) imao ...
to je sve ok, ali ja nisam mislio na to da nema nikakve komunikacije među stanicama tijela. htio sam reci da mislim da stanice ne komuniciraju međusobno analogno ljudima, tj. kao zasebna inteligentna bica.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 23:11   #93
Quote:
enax kaže:
Iako..cak i ako uzmemo da se tako nesto moglo desiti, takva komunikacija ne mora nuzno biti brza od svijetlosti. Na 120km je brzina svjetla prakticki instant-komunikacija.
Ne miješaj brzinu misli sa brzinom svijetlosti jer te dvije vrijednosti nemaju ništa zajedničkog.
Jedino im je zajedničko to da se obje manifestiraju u Ograničenom prostoru kozmosa.
I znaj - brzina misli nije limitirana, dok, to svakako znaš, brzina svjetlosti je limitirana.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 23:41   #94
Quote:
crazyGauss kaže:
to je sve ok, ali ja nisam mislio na to da nema nikakve komunikacije među stanicama tijela. htio sam reci da mislim da stanice ne komuniciraju međusobno analogno ljudima, tj. kao zasebna inteligentna bica.
Izvini, ali se ja ne bih u potpunosti s time složio.
Naime mi ne možemo odvojiti stanice od čovjeka jer Sve što osjeća čovjek osjećaju i stanice.
I još da ti kažem i to da stanice jednog čovjeka... mogu da prenesu mnoge Informacije stanicama drugog čovjeka...
Ja sam to lično mnogima dokazao dok sam se bavio alternativnom medicinom.
Naime, kad ja stavim svoj dlan iznad određenih mjesta na tijelu kod čovjeka (ali i životinja) ja OD STANICA primam Informaciju od čega ta osoba boluje.
Dakle, Moje stanice i stanice Pacijenta jednostavno komuniciraju kao inteligentna bića - što znači da možemo slobodno inteligenciju stanica analogizirati sa inteligencijom čovjeka.

Svakako očekujem da znaš da ja nisam jedinstven u tome, jer ima relativno dosta ljudi koji pokazuju tu istu sposobnost.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 07:44   #95
Quote:
delija kaže:
Ne miješaj brzinu misli sa brzinom svijetlosti jer te dvije vrijednosti nemaju ništa zajedničkog.
Jedino im je zajedničko to da se obje manifestiraju u Ograničenom prostoru kozmosa.
I znaj - brzina misli nije limitirana, dok, to svakako znaš, brzina svjetlosti je limitirana.
Ajde, u hipotetskom slucaju da postoji nekakva brzina koja odredjuje vrijeme potrebno da se razmijene misli izmedju dva udaljena objekta. Po cemu ti molim te zakljucujes da ona nije limitirana? I kako objasnjavas funkcioniranje te komunikacije? Znas, prakticki se jos uvijek nezna sto to misljenje zapravo je i na koji nacin funkcionira, pa samim time nije ni moguce odrediti nekakvu brzinu kojom se ti procesi odvijaju.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 10:45   #96
Quote:
delija kaže:
Ne miješaj brzinu misli sa brzinom svijetlosti jer te dvije vrijednosti nemaju ništa zajedničkog.
Jedino im je zajedničko to da se obje manifestiraju u Ograničenom prostoru kozmosa.
I znaj - brzina misli nije limitirana, dok, to svakako znaš, brzina svjetlosti je limitirana.
O, da, brzina misli je itekako limitirana. Misao se unutar mozga, ili prema periferiji, prenosi električnim impulsom slabe istosmjerne struje. E, vidiš, a taj impuls kreće se (već pogađaš, ah taj Galileo, ponovno tepe jedno te isto ) brzinom svjetlosti. I ne može brže!
Jebiga, problem je to što ovaj naš svemir ne dozvoljava brzine veće od svjetlosne (nisam rekao da u hipotetskom Hipersvemiru nisu moguće veće brzine/kraće putanje/drugi protok vremena, ali to je ????????????????).
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 10:51   #97
Quote:
delija kaže:
Izvini, ali se ja ne bih u potpunosti s time složio.
Naime mi ne možemo odvojiti stanice od čovjeka jer Sve što osjeća čovjek osjećaju i stanice.
I još da ti kažem i to da stanice jednog čovjeka... mogu da prenesu mnoge Informacije stanicama drugog čovjeka...
Ja sam to lično mnogima dokazao dok sam se bavio alternativnom medicinom.
Naime, kad ja stavim svoj dlan iznad određenih mjesta na tijelu kod čovjeka (ali i životinja) ja OD STANICA primam Informaciju od čega ta osoba boluje.
Dakle, Moje stanice i stanice Pacijenta jednostavno komuniciraju kao inteligentna bića - što znači da možemo slobodno inteligenciju stanica analogizirati sa inteligencijom čovjeka.

Svakako očekujem da znaš da ja nisam jedinstven u tome, jer ima relativno dosta ljudi koji pokazuju tu istu sposobnost.
je, ali ipak mi se ne cini to analogno komunikaciji zasebnih inteligentnih entiteta. kuzis sto hocu reci? neupitno je da stanice mogu prenositi informacije međusobno, također i stanice između razlicitih organizama, ali (barem ja tako mislim) to nije isto kao komunikacija dvoje ljudi.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 23:06   #98
enax, Galileo, crazyGauss,
žao mi je da ne mogu nastaviti diskusiju jer od sutra sam na odmoru - mjenjam kontinet.
No za tri tjedna možemo nastaviti tamo gdje smo stali.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:58   #99
Quote:
delija kaže:
enax, Galileo, crazyGauss,
žao mi je da ne mogu nastaviti diskusiju jer od sutra sam na odmoru - mjenjam kontinet.
No za tri tjedna možemo nastaviti tamo gdje smo stali.
Delija, sretan put...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 12:06   #100
Quote:
geza kaže:
[/B]Dakle, moja teza je da će se među svemirsko komuniciranje ostvariti tek onda kada se čovječanstvo razvije do autonomnog jediničnog makro organizma svemira. Tek takav organizam biti će u stanju, biti će sposobno uspostaviti među svemirsku komunikaciju u ime i za račun svih ljudi svijeta, u ime i za račun čovječanstva.
...
Komentari, argumentirana osporavanja ili potvrđivanja su dobro došla.
Geza, potpuno si u pravu. Čovjek mora zadobiti samosvijest na razini vrste.
Ovo se u nekim krugovima naziva i gestalt svijesnost čovječanstva.

Pitanje je samo koje su metode i načini ubrzanja ove evolucije?
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.