Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2015., 20:41   #1701
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 09:59   #1702
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Je li im netko pokušao reći da stanu ako su mu počeli trpati stvari u vrećicu ili ako su ga pokušali na taj način pregaziti?
Ok, oni trpaju prebrzo i ne obaziru se na kupce koji se nisu stigli maknuti, ali ne bi baš smjeli biti bezobrazni ako ljudi izričito traže da stanu ili da ne trpaju stvari u vrećicu umjesto njih. (Meni to nije usluga, ne znaš kako ću ja nešto složiti i ako mi pipneš vrećicu zamjenska ide na tvoj račun i sve ćemo sad lijepo presložiti, jer uvijek nabacaju tako da nešto četvrtasto probije vrećicu ili nešto zdrobe i sl. Doduše i nosim svoje torbe pa nemaju ni priliku takvo što izvesti.)
Tako ti je to kad drže dva zaposlenika na 500m2 dućana koji na štopericu istovaraju palete i trče na blagajnu...
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 11:10   #1703
jel i vani u Lidlovima tako da su otvorene 2 blagajne (od njih 8) i da je ispred svake red od 10-12 ljudi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:09   #1704
pa i ne baš barem ono par puta što sam navratio u Austriji
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 00:36   #1705
danas sam vidio kako funkcionira to sa otvaranjem novih blagajni: radila je samo jedna i tip je pitao blagajnicu jel može otvoriti još jednu, ona mu je rekla da može,
pritisnula je neki gumb ispod kase i zasvjetlila je nova blagajna
tako da kada vidite da je gužva onda tražite blagajnike da otvore novu blagajnu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:40   #1706
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tako ti je to kad drže dva zaposlenika na 500m2 dućana koji na štopericu istovaraju palete i trče na blagajnu...
Ja im nisam zaposlenik i ne trčim više nikamo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:13   #1707
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
danas sam vidio kako funkcionira to sa otvaranjem novih blagajni: radila je samo jedna i tip je pitao blagajnicu jel može otvoriti još jednu, ona mu je rekla da može,
pritisnula je neki gumb ispod kase i zasvjetlila je nova blagajna
tako da kada vidite da je gužva onda tražite blagajnike da otvore novu blagajnu
I onda će mu kolegica ili kolega koji se morao trčati iz pekare ili skladišta hebati sve po spisku poslije
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 16:43   #1708
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Je li im netko pokušao reći da stanu ako su mu počeli trpati stvari u vrećicu ili ako su ga pokušali na taj način pregaziti?
)
meni je fantastično da ljudi plate prije nego što su robu uzeli
ja volim lidl između ostalog i zbog toga što su brzi na blagajni

no to ne znači da ću ludovati, ja sam isto brza i dosta brzo potrpam stvari u vrećicu, ali dok ih ne potrpam, ne plaćam
tek kad su kupljene stvari maknute s pulta tek onda vadim novce
nikad mi blagajnica nije pokušala potrpati stvari u vrećicu, no znaju kadkada pomoći penzićima koji se ne snalaze

to mi je skroz ok i nisam primjetila da trpaju tako da krše stvari
da to čine teško bi me se uvjerilo da nije namjerno
nije da je nauka staviti stvari u vrećice

u singapuru imaš ljude kojima je to posao, kako blagajnik otkuca tako ti oni spremaju stvari, na taj način se izbjegava gužva
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 16:54   #1709
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme na taj šoping u npr. Lidlu i Kauflandu gledam kao na prelazak ceste.
Trebam biti što brža da ne zadržavam promet, ali odbijam trčati da bi netko uštedio sekundu ili dvije.
Realno, njima nije stalo do mene, to je biznis, ali ni meni nije puno stalo do njih, van neke osnovne ljudske pristojnosti.
Nastojim složiti na traci stvari tako da olakšam i sebi i njima, onim redom kojim to slažem u torbe ili natrag u kolica, torbe su mi spremne (ako ide direktno u njih), nastojim biti brza, ali to nije olimpijska disciplina, neću ništa dobiti ako se potrgam od brzine, pa to više ne činim.
Ignoriram trpanje na traku ako ni uz neki razuman trud ne stignem prebaciti stvari (a nekad ne stignem ni u kolica). Zasad se nije dogodilo da mi zbog toga bace neku stvar na pod, ipak uspore malo, a ako im se dogodi, onda će vidjeti koliko će ih to vremena koštati. Oni su tamo zbog mene, ne ja zbog njih, i ne prihvaćam da me se tjera i gura kao da imam sreće što smijem ući u dućan.
u toj žurbi sam ja par puta znao ostaviti jednu namirnicu na pultu jer kad ih skenira natrpa ih i onda neke su bliže njoj nego meni pa ih kasnije mazne ili ona ili sljedeći kupac.
Pa sam zaključio, koliko da traje prvo stavljam sebi lagano sve i provjerim jel sam sve stavio a onda plaćam, jer ona brzo vrati ostatak novca i ja onda moram na brzinu uzimati novac, spremati ga u novčanik i trpati jer ide već drugi kupac i u žurbi zaboravim nešto.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 22:50   #1710
Danas odem kupiti u Lidl one kornete 8kom što reklamiraju na TV po 17,99kn od 14-16.08 i tek kod kuće skužim na računu da je naplaćena redovna cijena po 22kn
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 23:46   #1711
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Danas odem kupiti u Lidl one kornete 8kom što reklamiraju na TV po 17,99kn od 14-16.08 i tek kod kuće skužim na računu da je naplaćena redovna cijena po 22kn
odi im s računom i traži povrat razlike.
vrate ako pogriješe.
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 07:17   #1712
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Danas odem kupiti u Lidl one kornete 8kom što reklamiraju na TV po 17,99kn od 14-16.08 i tek kod kuće skužim na računu da je naplaćena redovna cijena po 22kn
I meni se isto dogodilo prije mjesec-dva.
lauxret is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 09:55   #1713
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
odi im s računom i traži povrat razlike.
vrate ako pogriješe.
da nema pametnijeg posla nego izgubit sat,dva za 4 kune
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:07   #1714
To vjerovatno može obaviti i prilikom slijedeće kupovine, bitan je račun sa naznačenim datumom, proizvodom i cijenom - to bi trebalo biti dovoljno da se dokaže greška i dobije povrat.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:30   #1715
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Danas odem kupiti u Lidl one kornete 8kom što reklamiraju na TV po 17,99kn od 14-16.08 i tek kod kuće skužim na računu da je naplaćena redovna cijena po 22kn
postoje dvije vrste sladoleda u kutiji, na akciji, jedom je cijena 17 a drugom 22, upravo bila u lidlu i vidla.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:26   #1716
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Danas odem kupiti u Lidl one kornete 8kom što reklamiraju na TV po 17,99kn od 14-16.08 i tek kod kuće skužim na računu da je naplaćena redovna cijena po 22kn
na akciji su oni od 10 komada, bilo ih je začudo. Ti od 8 komada su vjerovatno neki drugi
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:41   #1717
smeće od sladoleda,preslatko i neprbavljivo.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:28   #1718
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
postoje dvije vrste sladoleda u kutiji, na akciji, jedom je cijena 17 a drugom 22, upravo bila u lidlu i vidla.
Kupio sam one što reklamiraju na TV-u Vanila Cones 8× sniženi sa 22kn na 17,99kn
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:50   #1719
Na akciji su oni od 10kom. A ovi od 8kom. su skuplji

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 17:58   #1720
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
da nema pametnijeg posla nego izgubit sat,dva za 4 kune
ah pardon, nisam nigdje pročitala u postu da mu treba sat vremena do lidla. ti jesi?
isto tako se može poslikati račun i poslati lidlu, pa možda dogovoriti povrat kad idući put ode čovjek u šoping?
nije da otkrivamo bozon, zaboga, postoje rješenja za ovakve stvari.
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.