Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 23:29   #9161
Uostalom, čudi me kako se nitko ne trudi da nam Srbi vrate jedan od ona njihova 4 MiG-29. Jer otprilike bi toliko trebalo pripadati nama i oteto je u biti od nas.
Pa ako ništa drugo, zato da ih oni imaju manje.

Da ne spominjem srpske sustave Kub koji bi nam daleko bolje došli od Jadrana. I tako dalje...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 19.09.2017., 00:17   #9162
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Danas gen. Krstičević

Ponovio je kako je pokrenuo inicijativu da se školski brod "Jadran" iz Crne Gore vrati u Hrvatsku dodajući da je taj brod 1991. bio u Crnoj Gori na remontu.

"Prošlog tjedna poslao sam drugo pismo ministru obrane Crne Gore i nadam se kako ćemo u duhu prijateljskih, dobrosusjedskih i partnerskih odnosa taj brod vratiti jer pripada Hrvatskoj ratnoj mornarici i u kontinuitetu je bio u vlasništvu Republike Hrvatske", rekao je Krstičević. Dodao je kako je planirano da se na tom brodu obavlja izobrazba budućih pomorskih časnika.
Toplo se nadam povratku!
Svjedočenje naše pomorske kulture i tradicije je važno...!Dakako izobrazba kadra dolazi prva.
Bravo za ministra..!
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Old 19.09.2017., 07:53   #9163
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Nema od toga ništa. A i realno, kome treba, ionako imamo malo novaca...
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Za taj brod je najbolje da nikad ne dodje u RH. Bojim se da bi istrunuo na vezu.

Evo poklonite ga meni. Na nevidjeno se obvezujem na potpunu obnovu, 3 mjeseca godisnje ustupanje HRM-u ili vladi i barem milijun kuna godisnje uplate poreza u proracun.
HoD is offline  
Old 19.09.2017., 08:25   #9164
Ne bi se iznenadio da dodje do dogovora sa CG. Sada smo oboje u NATO i međusobna suradnja bi trebala biti na visokoj razini. CG kao mala mornarica bi imala interesa suradjivati sa susjedom. Očekujem pozitivan rasplet.
TauraDendarii is offline  
Old 19.09.2017., 11:38   #9165
Meni baš i nije jasno zašto mislimo da je Jadran isključivo naš brod i da bi ga CG trebala vratiti, ali dobro. Održavanje je već drugi par rukava, a to znamo kako ide na primjeru KM.
Loxhr is offline  
Old 19.09.2017., 12:11   #9166
Promidžbena i projekcijska slika mornarice ovim brodom se manifestira uglavnom tijekom zaustavljanja u nacionalnim i međunarodnim lukama, tijekom kojih brod svjedoči stanovništvu i lokalnim vlastima najstarijim tradicijama Hrvatske mornarice,pomoraca,naših ljudi od mora...,o Jadranu i Mediteranu, gdje plovimo stolječima.
Međutim, teško se vidi Jadran iz "našminkane"ZG ruralne jednokatnice..
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Old 19.09.2017., 13:07   #9167


nekakva vodilja, kako,šta i di je neka država i njena mornarica,stanje tehničke kulture, .. bla-bla, ...

prilike u RH



Ossero/Dalmat/Istranka
posljednji parobrod KuK kriegsmarine na mrtvom vezu na Brižinama, nekadašnjem Brodospasovu rezalištu. čeka se valjda uplata ježićevih 5 mil.€.
karabin is offline  
Old 19.09.2017., 15:58   #9168
Da, Crnogorci su nizom manifestacija i dostojno obilježili 70 obljetnicu m/j Jadrana godine 2013. Za nas nisma siguran kako bi se ponijeli da j brod bio u našim rukama. Na žalost, treba to reći.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 19.09.2017., 18:10   #9169
Jedan od većih gubitaka za jedno društvo je gubitak samopoštovanja i vizije ,a to se nama događa ,zahvaljujući sudstvu, policiji(UKOK-u), političarima,medijima...,strašno!!
Priča sa ovim brodom je ista ...,nebriga,seljački cinizan ,ignorantan odnos, bez trunke ambicije ...,kao za sve u republici!!
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Old 19.09.2017., 19:02   #9170
Nacija koja onako ostavi na ledini zrakoplove koji su pomogli da se uopće održi,
pa što njoj znači jedan ruzinavi brod KundK monarhije....
9aplus is offline  
Old 19.09.2017., 19:09   #9171
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nacija koja onako ostavi na ledini zrakoplove koji su pomogli da se uopće održi,
pa što njoj znači jedan ruzinavi brod KundK monarhije....
značilo bi to da neko uključi sivu masu ispod skalpa to da ka brod muzej ima posjetitelja (bar sa švapskog govornog područja) dovoljno za održavanje istog. da se ne usudin promislit šta bi taj parobrod,kad bi hipotetski plovija, moga značit.kako kulturološko-tehnički,tako i u prinosima novcem.
još da se neko siti aplicirat za kakav eu novac za pomoć pri obnovi spomenutog plovila, di bi bija kraj.
karabin is offline  
Old 19.09.2017., 20:57   #9172
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post


nekakva vodilja, kako,šta i di je neka država i njena mornarica,stanje tehničke kulture, .. bla-bla, ...

prilike u RH



Ossero/Dalmat/Istranka
posljednji parobrod KuK kriegsmarine na mrtvom vezu na Brižinama, nekadašnjem Brodospasovu rezalištu. čeka se valjda uplata ježićevih 5 mil.€.

Ide malo po malo...
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 19.09.2017., 23:01   #9173
ovoj slici nema baš dugo
karabin is offline  
Old 19.09.2017., 23:15   #9174
A i ovi Crnogorci zafrkavaju; oni bi nam „poklonili“ džepnu podmornicu koja se bazirala, remontirala i proizvela u Splitu ali mi je nećemo. Mi bi jedrenjak ali oni ga ne daju. Jadran bi plovio Jadranom ali mi ne damo.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 20.09.2017., 11:21   #9175
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nacija koja onako ostavi na ledini zrakoplove koji su pomogli da se uopće održi,
pa što njoj znači jedan ruzinavi brod KundK monarhije....
Mala ispravka, nije Kuk već Kraljevine SHS.
Loxhr is offline  
Old 20.09.2017., 11:29   #9176
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Mala ispravka, nije Kuk već Kraljevine SHS.
skužaj,ali Ossero/Dalmat je bij parobrod/jahta njihovih cesarskih veličanstava.tijela prijestolonasljednika Ferdinanda i žene mu Sofije iz Metkovića su spomenutim parobrodom pribačeni u Trst, i dalje u Beč. u pratnji Viribus Unitisa
karabin is offline  
Old 20.09.2017., 11:36   #9177
Koliko ja znam brod je naručio kralj Aleksandar uz sufinanciranje Jadranske straže. Izgrađen je u Njemačkoj. Ti govoriš o drugom brodu.
Loxhr is offline  
Old 20.09.2017., 11:38   #9178
da, ja san mislija na Dalmat/Istranku.

ovo za Jadran stoji
karabin is offline  
Old 20.09.2017., 11:45   #9179
Umjesto da se sada junačimo oko ovog skupog ljepotana i kvarimo ove ne baš bajne odnose sa susjedima, trebalo bi taj brod stviti u pravu funkciju. Pa da služi za obuku kadeta više zemalja.
Loxhr is offline  
Old 20.09.2017., 11:48   #9180
Ja sam isto pisao na temu Ossero / građen kao privatna jahta pa postao
službeni brod KundK
9aplus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.