Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 18:55   #41
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Uskoro će nešto od toga puknut, krenut će domino efekt
Da. Proročanstva kažu da pucanje kreće kad se zamijeni konj sa mačjim okom!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:59   #42
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A u Bosni to zovu "burek s mesom"

U Bosni, u Visokom točnije Orgon prizemljuju piramide. Akumuliraju ga i distribuiraju u onu dolinu ne znam kako se zove. Živjeti tamo prava je milina. A ima i bureka.....
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 21:37   #43
U Bosni, u Visokom točnije Orgon prizemljuju piramide. Akumuliraju ga i distribuiraju u onu dolinu ne znam kako se zove. Živjeti tamo prava je milina. A ima i bureka.....

Ma kakav burek. U Visokom treba na ćevape kod Ihtijarevića. Što se orgona tiče, čiko je imao govornu manu u vidu frfljavine pa je umjesto orgazam blebnuo orgon. A možda je samo htio bit fin u skladu sa odgojem? Inače, tog orgona u Bosni koliko ti srce želi. Nisu bezveze Bosanci poznati po orgonjanju i zagonjanju.

Što bi reko ZBalog,

ako ste bolesni treba vam kura c vitamina
dobar je b takođe i ima ga vođe...
mukotrpak is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:01   #44
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ma kakav burek.
S mesom! Ili domaći grah sa sušenim kobasicama, pa pita iz pecare, pa kolač od jabuka... i ko će se onda penjati na piramide???
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:29   #45
Koliko mi je poznato većina ili svi dokumenti W. Reicha su spaljeni u Americi koji su se ticali Orgona.
E sad, ... gdje ima dima ima i vatre. Da pričekamo što je sa navigatorom ili se samo zeza.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 20:35   #46
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Imao si seminar? Gdje? Kada? Daj nas pozovi slijedeći put da se malo nasmijemo.
Seminar tipa seminarski rad. To je ono što imaju ljudi koji studiraju.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 20:36   #47
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato većina ili svi dokumenti W. Reicha su spaljeni u Americi koji su se ticali Orgona.
E sad, ... gdje ima dima ima i vatre. Da pričekamo što je sa navigatorom ili se samo zeza.
Reichovi radovi su bili spaljeni jer su ga ameri smatrali komunjarom (Reich je u više navrata bio član raznih komunističkih partija raznih zemalja), a hladni rat je bio u tijeku.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 20:40   #48
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Takvi poput tebe su mislili da je Zemlja ravna i da je centar Svemira.
Takvi poput tebe još uvijek misle da je zemlja šuplja i da u njoj žive reptili koji kontroliraju svijet.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 01:02   #49
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Seminar tipa seminarski rad. To je ono što imaju ljudi koji studiraju.
Da smisliš ovaj odgovor trebalo ti je tjedan dana. Koliko ti je tek trebalo za seminar?
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Takvi poput tebe još uvijek misle da je zemlja šuplja i da u njoj žive reptili koji kontroliraju svijet.
Takvi poput mene nešto i znaju, što se za tebe ne bi moglo reći.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 09:43   #50
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Da smisliš ovaj odgovor trebalo ti je tjedan dana.

Oprosti što ne čitam ovaj forum svakodnevno. Nisam znao da je tako bitan. Dolazim uglavnom kad nema humorističnih serija na tv-u.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:39   #51
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Oprosti što ne čitam ovaj forum svakodnevno. Nisam znao da je tako bitan. Dolazim uglavnom kad nema humorističnih serija na tv-u.
o ho ho, jako inteligentan odgovor!
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 23:45   #52
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Oprosti što ne čitam ovaj forum svakodnevno. Nisam znao da je tako bitan. Dolazim uglavnom kad nema humorističnih serija na tv-u.
Lijepo od tebe što se brineš da ne ostanemo uskraćeni za tjednu dozu humora, ali unatoč trudu te nastojanju da ispadnu ozbiljni tvoji postovi su jako loš nadomjestak humorističnim serijama. Čak i onim domaćim.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 01:51   #53
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
o ho ho, jako inteligentan odgovor!
Odgovori nisu inteligentni, nego su to ljudi. Više ili manje.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 01:52   #54
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Lijepo od tebe što se brineš da ne ostanemo uskraćeni za tjednu dozu humora, ali unatoč trudu te nastojanju da ispadnu ozbiljni tvoji postovi su jako loš nadomjestak humorističnim serijama. Čak i onim domaćim.
Što ćeš, ne mogu svi bit ko domaće humoristične serije ja priznam da ne mogu

Eto, ti možeš. Go You!
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:56   #55
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Što ćeš, ne mogu svi bit ko domaće humoristične serije
Opet nas nisi nasmijao. Zašto se trudiš?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:42   #56
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Reich je otkrio Orgon, a ne izmislio. To što ti misliš da on ne postoji nije ništa novo. Takvi poput tebe su mislili da je Zemlja ravna i da je centar Svemira..
Znanost voli vjerovati kako je sve već otkriveno i da dalje slijede samo kozmetičke korekcije i eventualno klasifikacija, kompaktizacija, generalizacija.
Ali nije tako.

Znanost zapravo zna infinitezimalno malo od onoga što transcendentna priroda stvarno jest.
I svaki puta kada pokušaju sve svesti na generalni oblik, jedna kockica im ispada. A kada pokušaju proučiti kockicu, uvide da je to dio ledenog brijega u oceanu za koji nisu ni znali. I tako stalno.

Znanost napreduje, to svakako. Ali u moru spoznatljivog, spoznali su samo kap.
Orgon nije u toj kapi.
Borut4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 15:33   #57
Evo da se sekund javim dokle sam stigao. Prvu (primitivnu) celiju sam razmontirao, drugu nakon sta je proradila poklonio frendu a on je jos uvijek nije ugradio na kosilicu kako je rekao da hoce (nema vremena) a ja mislim da se boji... Onda sam nabavio dobro kuciste koje podnosi velik pritisak i napravio sam trecu celiju (pricamo o joecell celiji verziji2). Kuciste mi je plasticno. Unutra sam stavio 10 celicnih(316) ploca u obliku muzickog CD-a debljine 4 mm. U cijelo ovo vrijeme sam shvatio da sta stavim manji razmak izmedju ploca celija prije proradi i trosi manje struje. Tako da sam razmak izmedju ploca stavio na 2 mm. Onda sam slozio celiju i zatvorio je hermeticki. Naravno izvukao sam + i - van kao i jednu cijev za orgon?
U pocetku sam spojio prema uputi na netu + i - ali sam shvatio da kako god okrenes rade samo 2 ploce a unutra ih je deset. Onda sam par dana kombinirao proizvoljno i na kraju dobio rezultat da rade svih 10 ploca. Pokusao sam sa "zivom" vodom kako se sugerira na netu i shvatio da na tu vodu celija gotovo da ne radi. Zivom vodom na netu zovu kisnicu i izvorsku vodu. Onda sam probao sa pivom i Coca colom i celija je mnogo bolje proradila !!! Ne, ne zajebavam se! Onda sam probao sa vodom iz spine i mogu rec da ta voda iz spine je najbolja se pokazala. S tom vodom celija proradi za 10 sekundi. Bila voda nova ili vec naelektrizirana.
E, onda sam odlucio vidjeti hoce li se na povrsini pojaviti explozivni mjehurici? Spojiop sam na 12voltnu struju i za 10 sekundi je proradila celija a nakon 1 minuta sam palio mjehurice koji su pravili prave male explozije. Znaci da taj orgon, plin il' sta li vec se pojavljuje u celiji.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 15:49   #58
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Evo da se sekund javim dokle sam stigao. Prvu (primitivnu) celiju sam razmontirao, drugu nakon sta je proradila poklonio frendu a on je jos uvijek nije ugradio na kosilicu kako je rekao da hoce (nema vremena) a ja mislim da se boji... Onda sam nabavio dobro kuciste koje podnosi velik pritisak i napravio sam trecu celiju (pricamo o joecell celiji verziji2). Kuciste mi je plasticno. Unutra sam stavio 10 celicnih(316) ploca u obliku muzickog CD-a debljine 4 mm. U cijelo ovo vrijeme sam shvatio da sta stavim manji razmak izmedju ploca celija prije proradi i trosi manje struje. Tako da sam razmak izmedju ploca stavio na 2 mm. Onda sam slozio celiju i zatvorio je hermeticki. Naravno izvukao sam + i - van kao i jednu cijev za orgon?
U pocetku sam spojio prema uputi na netu + i - ali sam shvatio da kako god okrenes rade samo 2 ploce a unutra ih je deset. Onda sam par dana kombinirao proizvoljno i na kraju dobio rezultat da rade svih 10 ploca. Pokusao sam sa "zivom" vodom kako se sugerira na netu i shvatio da na tu vodu celija gotovo da ne radi. Zivom vodom na netu zovu kisnicu i izvorsku vodu. Onda sam probao sa pivom i Coca colom i celija je mnogo bolje proradila !!! Ne, ne zajebavam se! Onda sam probao sa vodom iz spine i mogu rec da ta voda iz spine je najbolja se pokazala. S tom vodom celija proradi za 10 sekundi. Bila voda nova ili vec naelektrizirana.
E, onda sam odlucio vidjeti hoce li se na povrsini pojaviti explozivni mjehurici? Spojiop sam na 12voltnu struju i za 10 sekundi je proradila celija a nakon 1 minuta sam palio mjehurice koji su pravili prave male explozije. Znaci da taj orgon, plin il' sta li vec se pojavljuje u celiji.


aj nam daj slike i dokumentaciju prema kojoj si radio
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 15:54   #59

...nakon toga sam se odlucio tu stvar ugraditi na motor. Kako sam primjetio da se voda prakticki ne trosi dok celija radi a radila je danima i nocima neprekidno, mjehurici koji se stvaraju na povrsini su jos uvijek puni vode i mislim da takvi nemaju sta traziti u motoru. Jer voda u karburatoru sigurno nije "zdrava" za motor. Isto tako uz mjehurice je golim okom vidljiv i bjeli plin koji kao dim se proizvodi u celiji. Razgovarajuci s prijateljima sam saznao da se iz vode izdvajaju vodik i kisik i da su zajedno jako explozivni. To bi moglo biti kakvo takvo objasnjenje kako je moguce da motori rade na to. Ipak ja sam htio isprobati jer sam do sada potrosio oko 1000 kuna na experiment.
Onda sam napravio jednu gumenu cijev na koji sam ugradio bocni prikljucak za cijev iz celije. Tu gumenu cijev sam ugradio na mjesto originalne cijevi koja usisni zrak vodi od filtera zraka do karburatora. Znaci bocno sam dodao cjev od celije. Sto znaci da ako kakav plin postoji, vakum usisa ce ga povuci u karburator skupa sa zrakom. Vazno je napomenuti da sam da bi izbjegao vlagu iz celije, cijev iz celije premostio sa jos jednom plasticnom bocom u kojoj je na dnu bila voda tako da vlazna smjesa koja dolazi iz celije ide u tu drugu bocu i u vodi koja je na dnu, se odvoje plin i vlaga i u usisni vod zraka ide samo plin bez vlage.
Motor sam upalio na benzin, zagrijao ga i pustio da radi na ler gasu. Tada sam predhodno spojenu celiju ukljucio u 12 voltnu struju i cekao sta ce se desiti.
Nakon cca 1 minute motor je poceo raditi neujednaceno, odnosno umjesto da se ugasi ili zadrhti gas je sam od sebe pojacao okretaje. Kao da sam dodao pola gasa. Mislio sam da ce se sam smiriti ali nije. Tada sam pomocu vijka na karbu pokusao spustiti ler gas. Nakon sta sam vijak odpustio do kraja (u normalnim uvjetima odavno bi se motor ugasio) motor je i dalje radio. I veselo primao gas. Jako veselo.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 16:06   #60
Onda sam to tako palio gasio par dana da vidim da li mozda sanjam. I naposlijetku sam odlucio motor opet podesiti na benzin i nestelao sam ga.
Onda sam pozelio tu svoju celiju spojit direktno na karburator umjesto benzina.
Postupak je slijedio ovako. Upalio sam motor na benzin, zagrijao ga i podesio ler gas. Onda sam odkacio cijev sa rezervara i upalio motor da radi na zaostali benzin u karbu. Kada bi se motor ugasio na dovod benzina u karb montirao sam cijev iz celije. Ukljucio celiju u 12voltnu struju i nakon 2, 3 minuta palio motor. Motor sam tako uspio upaliti nekoliko puta. (vise nisam pokusavao) Svaki puta bi upalio iz prve i jako veselo primao gas u pocetku a kasnije slabije. Kad bi dodavao gas, gasio se nakon 10-ak minuta. Ako bi ga pustio da radi na ler gasu radio bi 15 -ak minuta pa bi se ugasio.
Po tome sam shvatio da ova celija ima premali kapacitet da pogoni motocikl od 500 kubika. Ipak celija ima zapreminu od jedne i pol litre.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.