Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2004., 11:35   #21
Quote:
u prolazu kaže:
Znam ih ija nekoliko...ali to su izuzeci koji potvrđuju pravila....i iskreno rečeno, takvim ženama nevjerujem!!
To je isto kao da muškarac dozvoli da mu žena popravlja auto!!
Ne vjeruješ im da tako rade ili im ne vjeruješ općenito?

Zašto žena ne bi mogla popraviti auto? Ovakva razmišljanja su totalno kontraproduktivna Naravno da ću naučiti o autima koliko i svaki prosječan muškarac. Ne planiram ostati negdje u pripizdini sa zbušenom gumom i mahati crvenim rupčićem dok mi se netko ne smiluje i promijeni mi je

Tvoji su pogledi prilično zastarjeli, primjećujem.

Da se razumijemo, naravno da ću za fizički teže poslove pozvati supruga da mi pomogne, a neću se inatiti i tegliti ormar po stepenicama Ali to nema nikakve veze sa mojim stavom da, ako oboje radimo, onda i oboje trebamo davati jednaki doprinos održavanju kućanstva. Uostalom, tako ćemo biti brže gotovi i ostatak vremena moći lijepo provesti zajedno, zar ne?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:49   #22
Quote:
Patagonija kaže:
Ne vjeruješ im da tako rade ili im ne vjeruješ općenito?

Zašto žena ne bi mogla popraviti auto? Ovakva razmišljanja su totalno kontraproduktivna Naravno da ću naučiti o autima koliko i svaki prosječan muškarac. Ne planiram ostati negdje u pripizdini sa zbušenom gumom i mahati crvenim rupčićem dok mi se netko ne smiluje i promijeni mi je

Tvoji su pogledi prilično zastarjeli, primjećujem.

Da se razumijemo, naravno da ću za fizički teže poslove pozvati supruga da mi pomogne, a neću se inatiti i tegliti ormar po stepenicama Ali to nema nikakve veze sa mojim stavom da, ako oboje radimo, onda i oboje trebamo davati jednaki doprinos održavanju kućanstva. Uostalom, tako ćemo biti brže gotovi i ostatak vremena moći lijepo provesti zajedno, zar ne?
nevjerujem im opčenito!

Ajmo to put this way....vi žene ste jako sitničave osobe kada je riječ o recimo....hm hm hm hm čistoči!
To je uredu...ti voliš da se sve blista i sija i tvoje je pravo da ti kuća bude čista i uredna!!!

Ja naprimjer nisam baš tolika cjepidlaka....dogodi se tu i tamo da mi ostane smeča na stolu poslije ručka i ja to naravski nemaknem sa stola...nekako mi se neda!! Što ču...muško sam i to mi je u krvi!!

Sada stupaš na scenu ti!!...ti možeš napraviti dvije stvari: ili češ to pospremiti psujuči mi majku nesposobnu, ili stati ispred tv-a i početi sa bukvicom iz osnovnih higijenskih navika!

Ja na to mogu reči "poslije ču pospremiti" što je zapravo laž, ili pospremiti cijeli pokunjen i loše volje!! U slučaju da ti pospremiš umjesto mene možemo lijepo sjesti na kauč i maziti se, ali ako ja pospremim događa se nešto drugo!!
Razultat takvih prisilnih aktivnosti je moje nezadovoljstvo tobom ( naime tjeraš me da radim stvari koje neželim ), što ti osječaš i pitaš se gdje si pogriješila!!!
Ja sa druge strane živim sa rospijetinom i osječam se kao posljednji gubitnik!!

A sve zbog toga što si pročitala u kozmopolitanu da moderne žene dijele kučanske poslove sa muškarcima!...tu je zapravo bila cijela greška!!

Žene koje kozmopilitan opisuje nedjele poslove snikim, one imaju ljude koji rade za njih, a one se bavi organiziranjem dobrotvornih balova!!!

I zapamti jednu stvar....vrhunac emancipacije i poštovanja koju neka žena može dobiti od muškarca je ona žena koja usprkos svim svojim poslovnim uspjesima još uvijek ima volje i želje da bude žena a ne muškarac!! Nema ništa ljepše ni romantičnije nego vidjeti jednu snažnu i uspješnu ženu koja kuha svome ljubljenom mužiću ručak!!.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:51   #23
Quote:
Patagonija kaže:
1) Da se razumijemo, naravno da ću za fizički teže poslove pozvati supruga da mi pomogne, a neću se inatiti i tegliti ormar po stepenicama

...

2) Uostalom, tako ćemo biti brže gotovi i ostatak vremena moći lijepo provesti zajedno, zar ne?
1) Nikad istinski emancipirane žene od tebe!

2) Kad si u braku cilj muškarca nije da provodi kvalitetno vrijeme sa ženom! Cilj braka za muškarca je da se najede, pojebe i okrene se na drugu stranu i ode spat ili van sa pajdama ili da gleda tekmu...

Njen cilj je da to nitko ne dozna!

Odrasti!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 11:58   #24
Quote:
Patagonija kaže:
Zašto žena ne bi mogla popraviti auto?
A zašto žena ne bi mogla izmisliti svemirski brod na zrak? Razumiješ li ti uopće koliko si pretenciozna u svom feminizmu?! Pa žene bi za početak trebale naučiti voziti auto, a tek onda nešto više. Primjerice, parkirati u rikverc.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:02   #25
Talking

waltere odsaugaj ! ! !
__________________
fensi šmensi
messed_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:07   #26
Quote:
messed_up kaže:
waltere odsaugaj ! ! !
Žene saugaju, koka, žene saugaju canjugaju.

Mi saki saki ten doooolars
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 12:15   #27
Quote:
u prolazu kaže:
To je uredu...ti voliš da se sve blista i sija i tvoje je pravo da ti kuća bude čista i uredna!!!
E sad ću te dokrajčiti :klap: Ako je to moje pravo, onda ne može u isto vrijeme biti tvoje pravo i da meni oduzimaš to moje pravo, zar ne?

A to je upravo ono što ti radiš uneređujući sve oko sebe i odbijajući pospremiti za sobom SVOJ nered

U ovakvoj situaciji, gdje su naši interesi direktno suprotstavljeni, ono što nam jedino preostaje jest pribjeći kompromisu. A po definiciji kompromis bi bio nekakvo dobrovoljno odustajanje od apsolutnog ispunjenja svojih željica u svrhu višeg dobra. Iliti kompromis je kad niti jedno od nas nije dobilo ono što je htjelo, a vidiš, ako ja pospremim za tobom taj tvoj nered onda si ti dobio sve što želiš i to više nije kompromis

Osim toga, mislim da je pošteno reći da je želja za redom, želja ''višeg reda'', od želje za neredom No taj argument mi više niti nije potreban da pobijem tvoj post, kad sam izvela onu briljantnu ofenzivu s kompromisom
Quote:
Ja na to mogu reči "poslije ču pospremiti" što je zapravo laž, ili pospremiti cijeli pokunjen i loše volje!! U slučaju da ti pospremiš umjesto mene možemo lijepo sjesti na kauč i maziti se, ali ako ja pospremim događa se nešto drugo!!
Znači ti ćeš me još i ucjenjivati maženjem kako bih pospremala umjesto tebe?! Pa stvarno te sram bilo
Quote:
Ja sa druge strane živim sa rospijetinom i osječam se kao posljednji gubitnik!!
Ne živiš ti s rospijom već tvoja supruga živi s ljenom, šovinističkom gnjidom!

p.s. Što je to Kozmopolitan? Koktel?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:06   #28
Quote:
Patagonija kaže:
E sad ću te dokrajčiti :klap: Ako je to moje pravo, onda ne može u isto vrijeme biti tvoje pravo i da meni oduzimaš to moje pravo, zar ne?

A to je upravo ono što ti radiš uneređujući sve oko sebe i odbijajući pospremiti za sobom SVOJ nered

U ovakvoj situaciji, gdje su naši interesi direktno suprotstavljeni, ono što nam jedino preostaje jest pribjeći kompromisu. A po definiciji kompromis bi bio nekakvo dobrovoljno odustajanje od apsolutnog ispunjenja svojih željica u svrhu višeg dobra. Iliti kompromis je kad niti jedno od nas nije dobilo ono što je htjelo, a vidiš, ako ja pospremim za tobom taj tvoj nered onda si ti dobio sve što želiš i to više nije kompromis

Osim toga, mislim da je pošteno reći da je želja za redom, želja ''višeg reda'', od želje za neredom No taj argument mi više niti nije potreban da pobijem tvoj post, kad sam izvela onu briljantnu ofenzivu s kompromisom
Znači ti ćeš me još i ucjenjivati maženjem kako bih pospremala umjesto tebe?! Pa stvarno te sram bilo Ne živiš ti s rospijom već tvoja supruga živi s ljenom, šovinističkom gnjidom!

p.s. Što je to Kozmopolitan? Koktel?
Nisi me ni najmanje dokrajčila....naime ja tebi NEZABRANJUJEM da kuću držiš čistom i urednom!!! ...ja je samo prljam, ali to je također moje pravo!!...dakle tu nema ugroženih ni onih koji iskorištavaju jedno drugog! Ono što ti nazivaš kompromisom je zapravo rušenje mojih osnovnih prava...dakle da prljam kuću!
Zašto se nebi kompromisno dogovorili da živimo u svinjcu!??
Meni bi to odgovaralo! (trebaš vidjeti moj stan)

Ono sa maženjem nije ucjena....več samo tijek stvari!!
Nemoramo se mi maziti...ako si ružna i stara svjedno ti je što kuvaš, čistiš i pereš...svejedno ništa od maženja!

Vidiš...ti si toliko daleko otišla da čak i koktele piješ prema seriji Seks i Grad....rospija!!

P.S. želja za "višim redom"je više fašistička parola....ali več smo skužili tko si ti ustvari!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:30   #29
Quote:
u prolazu kaže:
Nisi me ni najmanje dokrajčila....naime ja tebi NEZABRANJUJEM da kuću držiš čistom i urednom!!! ...ja je samo prljam, ali to je također moje pravo!!...dakle tu nema ugroženih ni onih koji iskorištavaju jedno drugog! Ono što ti nazivaš kompromisom je zapravo rušenje mojih osnovnih prava...dakle da prljam kuću!
Zašto se nebi kompromisno dogovorili da živimo u svinjcu!??
Meni bi to odgovaralo! (trebaš vidjeti moj stan)
Dokrajčila sam ja tebe samo što ti to ne vidiš

Tvoje je pravo da prljaš samo dotle dok zaprljano za sobom i pospremiš! Zašto? Zato što oboje živimo u toj kući, razumiješ?

I da, o da, ti mene ugrožavaš svojim rađenjem nereda! Dok ćeš ti, s druge strane, teško dokazati kako ja tebe ugrožavam rađenjem reda, zar ne? Možeš to pokušati napraviti, ali bojim se da ćeš si napraviti medvjeđu uslugu istim

Kako kompromis može biti kršenje tvojih osnovnih prava? Mislio si na osnovna šovinistička prava, jel? Na kojoj je to stranici u Ustavu?

Quote:
P.S. želja za "višim redom"je više fašistička parola....ali več smo skužili tko si ti ustvari!!
Tko sam ja u stvari?

Ova tvoja interpretacija moje rečenice je šala, jelda?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:30   #30
Patagonija, ti si u velikoj opasnosti od same sebe.

Ne možeš očekivati od nekog normalnog muškarca da uopće primijeti nered, osim kad se već počne spoticati o razbacane stvari.

Tvoj aksiom da stan treba dovesti u stanje reda, ne postoji u muškom svemiru, kako ne kužiš?

Ako je tip opsjednut urednošću, onda... treba ga dodatno provjeriti jer možda s njim nije sve kako treba.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:33   #31
Quote:
VelmaX kaže:
Patagonija, ti si u velikoj opasnosti od same sebe.

Ne možeš očekivati od nekog normalnog muškarca da uopće primijeti nered, osim kad se već počne spoticati o razbacane stvari.

Tvoj aksiom da stan treba dovesti u stanje reda, ne postoji u muškom svemiru, kako ne kužiš?

Ako je tip opsjednut urednošću, onda... treba ga dodatno provjeriti jer možda s njim nije sve kako treba.
Ti si ženaaa koja tajnu znaaaa
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:37   #32
Quote:
VelmaX kaže:
Ako je tip opsjednut urednošću, onda... treba ga dodatno provjeriti jer možda s njim nije sve kako treba.
Nikakvu opsjednutost urednošću ja ne zagovaram, Bože oslobodi Ali vidim da ste vi, teta Velma, već potpisali onu kapitulaciju o kojoj sam ranije govorila, pa sada potkopavate nastojanja onih koje se još odupiru prljavoj torturi

Ne to raditi
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:37   #33
Quote:
VelmaX kaže:
Ako je tip opsjednut urednošću, onda... treba ga dodatno provjeriti jer možda s njim nije sve kako treba.
Velmaaaaaa! Kraljice!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:39   #34
Također, ove ovacije waltera i Paragalctica, vam nikako ne služe na čast...
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:40   #35
Quote:
Patagonija kaže:
... Ali vidim da ste vi, teta Velma, već potpisali onu kapitulaciju o kojoj sam ranije govorila, pa sada potkopavate nastojanja onih koje se još odupiru prljavoj torturi
Gle Patagonija: moraš se odlučit - oćeš machoa il oćeš papka. Sve ostalo ti dolazi skupa u paketu... Jebiga... Velma kuži stvari... Vidi ih onakvima kakve one jesu...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:42   #36
Quote:
Patagonija kaže:
Nikakvu opsjednutost urednošću ja ne zagovaram, Bože oslobodi Ali vidim da ste vi, teta Velma, već potpisali onu kapitulaciju o kojoj sam ranije govorila, pa sada potkopavate nastojanja onih koje se još odupiru prljavoj torturi

Ne to raditi
Znaš, simpatična si dok si ovako naivna ponekad. Kad koristiš velike riječi poput "kapitulacija". Naivna poput Crvenkapice koja kreće u šumu. A nisi svjesna besmislenosti pospremanja. Koliko god dobro pospremio, stvari će ponovo doći na krivo mjesto. Ja se s tim besmislom mogu boriti. I naviknuti na njega. Ali žena ne. I zato je žena ta koja sprema.

A ti pato, moje zlato
Ajde pato celer brati
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:43   #37
Quote:
Paragalactic kaže:
Gle Patagonija: moraš se odlučit - oćeš machoa il oćeš papka. Sve ostalo ti dolazi skupa u paketu... Jebiga...
Pa zar postoje samo te dvije skupine?

Samo se ti tješi...


Hoću noooormaaalnooog!!!!

Rastužit ćete me, danas

__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:44   #38
Quote:
Patagonija kaže:
Tvoje je pravo da prljaš samo dotle dok zaprljano za sobom i pospremiš! Zašto? Zato što oboje živimo u toj kući, razumiješ?

I da, o da, ti mene ugrožavaš svojim rađenjem nereda! Dok ćeš ti, s druge strane, teško dokazati kako ja tebe ugrožavam rađenjem reda, zar ne?
Ti njega ugrožavaš time što tražiš da troši energiju na posao za koji vjeruje da nema svrhu.

Radi se o dvije različite religije, od kojih tvoja traži obavljanje nekih obreda - pospremanje.

Tvoj zahtjev suštinski zadire u njegov svjetonazor, dok njegovo odbijanje da prijeđe na tvoju "vjeru" tebe ugrožava samo zbog tvoje vlastite netolerancije.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:46   #39
Quote:
Patagonija kaže:
Pa zar postoje samo te dvije skupine?

Samo se ti tješi...


Hoću noooormaaalnooog!!!!

Rastužit ćete me, danas

Ma ima još jedna skupina: ovi kaj dobro glume... A poslije...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:48   #40
Quote:
VelmaX kaže:
Radi se o dvije različite religije, od kojih tvoja traži obavljanje nekih obreda - pospremanje.
Tak je! A to kak si ti revna vjernica se vidi po tome kak ti je frajer opran i speglan!
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.