Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2004., 16:03   #21
dosla sam do AIDS-a i sve mi je bilo jasno

ljutika - slazem se s tobom sto se gljivica tice

imala sam ih jako cesto dok sam bila pod velikim stresom ali jebote pa ova lista veli da se SIDA moze izlijeciti ako si mantars da si bozanska ljepota i ako uzivas u svojoj sexualnosti

ajd, moze takav stav pomoci da covjek ne padne u tresku depresiju kad se razboli od SIDE ali da je lijeci?


ovo ne da je smijesno nego je opasno - jer se neko moze odreci prave terapije u korist ove a bolest moze biti smrtonosna

nije mi jasno da neko nije do sad vec tuzio autora te knjige
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:13   #22
Quote:
margarita kaže:
nije mi jasno da neko nije do sad vec tuzio autora te knjige
Autorica ove knjige je svjetski priznata psihologinja.
Zapravo, bedasto mi je ovo ovdje pisati jer ipak je drugo kad procitas knjigu.
Ona je zena koja je prosla najvece gadosti u djetinjstvu (necu sad smisljati sto je jer se bas i ne sjecam sto je sve pisala) i uzdigla se je snagom volje iznad toga i izlijecila se od tumora.
Ta njezina knjiga je zapravo psiholog u kuci, tj. lekciju po lekciju obradjuje razgovore sa psihologom kako bi tekli da stvarno idete psihologu, samo u ovo slucaju u pitanju ste vi i knjiga.
I naravno da postoji hrpa vjezbi koju covjek mora raditi da bi promijenio svijest makar se radilo o necem banalnijem, a ova tablica je samo sturi prikaz.
Previse se primate cinjenica. Jer sto se tice AIDS-a, nema lijeka. Necete se izljeciti ako prihvatite neke nove koncepte i nacin zivota, to je do sada slucaj. Ali postoje ljudi koji umru od AIDS-a na daleko blazi i jednostavniji, manje mucniji nacin od vecine.
No na kraju, i to je sve u glavi.

A onaj tko bi ostavio svoje lijecenje koje mu pomaze i radi ovakve tablice krenuo u "mantranje", po meni nije normalan.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:19   #23
autorca predlaže lobotomiju kao univerzalni lijek?
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:19   #24
problem je sto vecina ( ne svi) ovakve stvari shvacaju bas ono - bukvalno

Ja se uopce ne cudim sto autorica nije zavrsila na sudu. U Njemackoj citave klinike lijece po ovom principu, prve otvorene pred vise od 80 godina...niti jedna do sad nije zavrsila na sudu.

A kako se cini, niti nece.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:26   #25
Quote:
Ipanema kaže:
Autorica ove knjige je svjetski priznata psihologinja.
Zapravo, bedasto mi je ovo ovdje pisati jer ipak je drugo kad procitas knjigu.
Ona je zena koja je prosla najvece gadosti u djetinjstvu (necu sad smisljati sto je jer se bas i ne sjecam sto je sve pisala) i uzdigla se je snagom volje iznad toga i izlijecila se od tumora.
Ta njezina knjiga je zapravo psiholog u kuci, tj. lekciju po lekciju obradjuje razgovore sa psihologom kako bi tekli da stvarno idete psihologu, samo u ovo slucaju u pitanju ste vi i knjiga.
I naravno da postoji hrpa vjezbi koju covjek mora raditi da bi promijenio svijest makar se radilo o necem banalnijem, a ova tablica je samo sturi prikaz.
Previse se primate cinjenica. Jer sto se tice AIDS-a, nema lijeka. Necete se izljeciti ako prihvatite neke nove koncepte i nacin zivota, to je do sada slucaj. Ali postoje ljudi koji umru od AIDS-a na daleko blazi i jednostavniji, manje mucniji nacin od vecine.
No na kraju, i to je sve u glavi.

A onaj tko bi ostavio svoje lijecenje koje mu pomaze i radi ovakve tablice krenuo u "mantranje", po meni nije normalan.
pa zasto onad ne napise da je to "mantranje" samo put u lasku smrt u primjeru AIDS-a?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:31   #26
Quote:
margarita kaže:
pa zasto onad ne napise da je to "mantranje" samo put u lasku smrt u primjeru AIDS-a?
Please, nemoj me na panj

Ja samo radim copywrite te tablice.
A ta tablica je na kraju te debele knjige, dakle nakon svega sto u toj knjizi pise u vezi iscijeljenja duha i tijela.
A cijelu knjigu prepisat ne mogu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:36   #27
Louise Hay je autorica brojnih self-help prirucnika. Dakle, Ipanema je napravila copy-write dijela jednog takvog prirucnika.

Inace, vecina prirucnika za samopomoc kao osnovnu misao ima onu staru Kristovu: trebas voljeti samoga sebe. topla voda, zaista.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:37   #28
a jadna Ipanema

cuj posalji meni tekst pa cu ja pejstati a onda nek meni jel...

...cudno kako malo ( po nekima bezvrijednog) teksta moze uzrujati
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:43   #29
Pa ja ne mislim nista lose o Ipanemi, niti sam uzrujana, nadam se da nisi prozvala mene. Ali tablica sadrzava previse proizvoljnosti, i imputira neke vrlo ozbiljne stvari koje jednostavno nisu istinite niti reproducibilne.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:45   #30
Quote:
Ipanema kaže:
Please, nemoj me na panj

Ja samo radim copywrite te tablice.
A ta tablica je na kraju te debele knjige, dakle nakon svega sto u toj knjizi pise u vezi iscijeljenja duha i tijela.
A cijelu knjigu prepisat ne mogu.
nekad je bolje ne davati nikakvu informaciju nego vaditi stvari iz konteksta
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:56   #31
Ja zaista nisam primijetila da je netko na ovom topicu napisao nešto posebno ružno ili zločesto Ipanemi, normalno je i za očekivati da će se svaka tema na forumu komentirati.

Isto tako, moji komentari odnose se samo na popis koji je Ipanema ovdje kopirala, a koji je zaista krajnje pojednostavljen i djeluje kao nekakva psiho-kuharica. Tko je Louise Hay ne znam, osim iz pjesme Ede Maajke savskog galeba, a inače nisam sklona literaturi kao što su priručnici za samopomoć.

Inače ne potcjenjujem utjecaj psihe na fizičko stanje čovjeka, a pogotovo na izliječenje, ali mislim da se taj utjecaj danas često - teško mi je naći pravu riječ - pa recimo, pojednostavljuje, pa zato i dolazi do ovakvih tablica i dijagnoza tipa astma-ne voliš život.

Ono što sam na ovim topicima željela reći jest da danas tako popularna teza da je sve u glavi može i vrlo loše djelovati na bolesnu osobu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:59   #32
Quote:
Winona kaže:
a jadna Ipanema

cuj posalji meni tekst pa cu ja pejstati a onda nek meni jel...

...cudno kako malo ( po nekima bezvrijednog) teksta moze uzrujati
ajd, ne pretjeruj...tko se uopce uzrujao?
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:02   #33
1. APSCES
2. Ponovo ozivljavanje misli o starim povredama, omalovazavanjima i osveti.
3. Svoje misli oslobadjam proslosti. S prosloscu je gotovo. Smirena sam.


za one koje ne znaju sto je apsces, neka proguglaju
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:24   #34
Moje misljenje je da mnoge (cak i vise nego bi netko mogao pomisliti) bolesti imaju u podlozi psiholoski/emocionalni problem.

Ipak, mislim da se ne mogu izvoditi zakonitosti tipa "ova i ova emocija pridonose toj bolesti" jer koplje se prelama tamo gdje nam je organizam najosjetljiviji. To su kod razlicitih ljudi razliciti organski sustavi.

Tako ce kronicni stres ili nezadovoljstvo zivotom kod razlicitih ljudi rezultirati sasvim različitim bolestima.

Svi smo mi razliciti, a da psihicko stanje utjece na imunoloski sustavi i opce stanje organizma potvrdjena je cinjenica, ali gdje ce se stvar prelomiti pitanje je najvise genetske predispozicije.

Mnoge od bolesti koje autorica spominje uopce nisu bolesti nego simptomi (edem, bol itd.), a razloga za te simptome moze biti doslovce stotine.

Ovaj pristup je totalno neznanstven. Iako sam vrlo otvorena prema alternativi i psihosomatskom pristupu ne mogu ga prihvatiti nikako.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:46   #35
ja se nadam da nitko ne ide takve stvari uciti preko nekog topica na Forumu ili preko neta uopce. Tako simplificirano - stvari dobivaju sasvim drugo znacenje, totalno devijantno od izvornog.

Osobno ne bi nikad preporucila uciti bilo sto od alternative ( ni autogeni ni jogu ni meditaciju itd.) iz knjiga. Meni to djeluje preopasno.

Trebalo bi investirati tako da nas osnove nauci strucna osoba ( nikakv amater koji je jucer jos bio web disagner, danas je reiki majstor a sutra ce biti maser - banaliziram, ali to je bit) a poslije nadogradjujemo sami.

Mnogo je bolje nesto uopce ne uciti, nego nauciti povrsno ili cak pogresno.

Lahor je to dobro napisala.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:44   #36
Netko je napisao kako je new age revitalizirao ideju božje kazne - misli loše o sebi - razbolit ćeš se... bojler ti ne radi - nije ni čudo - puno je potisnute negativne energije u tvojoj vezi...

Čovjek se čisto osjeća kriv i dužan kad je bolestan, što je totalno krivo.

Najbolje je kad su liječnici obučeni u stvari duše.

Ipak, ja sam sklona pročitati što alternativa kaže - služi mi kao one mrlje u psihoterapiji - kao poticaj na razmišljanje. Upravo zahvaljujući tim tekstovima naučila sam zašto i kada me uhvati grlobolja koja nikad nema objektivnih pokazatelja u krvnoj slici, temperaturi... (a i doktorica mi je to potvrdila) - tako reagiram na razdoblja dugog stresa i umora. Naučila sam i da leđa mogu boljeti od stresa... i tako u nedogled.

Ipak, dosta je tih stvari je banalizacija na razini srednjevjekovnih amajlija i čarobiranja...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 21:08   #37
Quote:
lucija kaže:
Netko je napisao kako je new age revitalizirao ideju božje kazne - misli loše o sebi - razbolit ćeš se... bojler ti ne radi - nije ni čudo - puno je potisnute negativne energije u tvojoj vezi...

Čovjek se čisto osjeća kriv i dužan kad je bolestan, što je totalno krivo.

Najbolje je kad su liječnici obučeni u stvari duše.

Ipak, ja sam sklona pročitati što alternativa kaže - služi mi kao one mrlje u psihoterapiji - kao poticaj na razmišljanje. Upravo zahvaljujući tim tekstovima naučila sam zašto i kada me uhvati grlobolja koja nikad nema objektivnih pokazatelja u krvnoj slici, temperaturi... (a i doktorica mi je to potvrdila) - tako reagiram na razdoblja dugog stresa i umora. Naučila sam i da leđa mogu boljeti od stresa... i tako u nedogled.

Ipak, dosta je tih stvari je banalizacija na razini srednjevjekovnih amajlija i čarobiranja...
odlicno receno

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 21:35   #38
hm, dakle, lista s 1. stranice, sve te stvari i te kako mogu utjecati na nesto, a i ne moraju.

ono je jako simplificirano i zapravo pokusaj svodjena simptoma na jedan jedini zajednicki nazivnik.
jako krivo po mom misljenju, ali, polazi od jedne cinjenice, i zato i ima uspjeha, inace ne bi ta knjiga izasla.
ta fundamentalna cinjenica je znanje, iskustvo, da su misli energija i kao takve kreirajuce, ne samo misljenog svijeta i percipirajuceg svijeta iz vana, nego i nashe unutarnje psihe(svjesne ili nesvjesne misli), i upotrebljava tu cinjenicu da bi im dala odredjeni smjer, pozitivniji, na kreiranje "zdravijih" struktura. to je josh jedan model, ali ako on uspije, uspije upravo zbog mobiliziranja psihicke energije misli i stvaranja ozdravljivackih struktura.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:16   #39
Quote:
jimmy kaže:
hm, dakle, lista s 1. stranice, sve te stvari i te kako mogu utjecati na nesto, a i ne moraju.

ono je jako simplificirano i zapravo pokusaj svodjena simptoma na jedan jedini zajednicki nazivnik.
jako krivo po mom misljenju, ali, polazi od jedne cinjenice, i zato i ima uspjeha, inace ne bi ta knjiga izasla.
ta fundamentalna cinjenica je znanje, iskustvo, da su misli energija i kao takve kreirajuce, ne samo misljenog svijeta i percipirajuceg svijeta iz vana, nego i nashe unutarnje psihe(svjesne ili nesvjesne misli), i upotrebljava tu cinjenicu da bi im dala odredjeni smjer, pozitivniji, na kreiranje "zdravijih" struktura. to je josh jedan model, ali ako on uspije, uspije upravo zbog mobiliziranja psihicke energije misli i stvaranja ozdravljivackih struktura.
i poslije svog tvog metafizickog pisanja imam samo jedno pitanje: Jel se SIDA-a lijeci gore navedenom metodom ili ne?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 23:06   #40
nisam procitao kojom metodom, i neznam zakaj to mene pitas.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.