Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 12:01   #81
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ovo su sve maliciozne projekcije i pretpostvake koje chillouot nije nigdje napisao, ne znam kako si samo uspjela cijelu priču složit
napisao je da on kuha jer uglavnom rade popodne, da popegla on ili žena (kako tko stigne)... i tako dalje...
Kako bi bilo lijepo kad bi svi pročitali sve kaj sam do sad napisal
Hrpa njih ne čita od početka ili se ulovi za neku rečenicu koju "čitaju između redova", pa na osnovu nje daju svoj sud, što nije u redu
Općenito vidim da ljudi na osnovu početnog posta "znaju" sve o našoj situaciji i o tome kakav život vodimo i kako smo ga vodili od rođenja. Interesantna pojava u nas Hrvata
Čak im ti moraš napisat ko kuha kod nas jer oni to sami nisu u stanju pročitat od samog početka...i to ti ja pričam...sad bi ja svaki segment našeg života trebal objašnjavat, da njima dočaram situaciju...a da samo obrate pažnju na sve kaj sam ja napisal, mislim da bi bilo puno jednostavnije komunicirat
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:02   #82
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sad bi bilo dobro vrijeme za spustiti loptu na zemlju i baviti se temom ,a ne autorom
Ha ha ha...ma ne smeta
Ali interesantno...neka ljudi komentiraju, pa zato forumi i služe...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:10   #83
Pametno rečeno

Ruku na srce, kakvi god starci bili, nikad nema sreće ako žive (pre)blizu, a pogotovo u istom kućanstvu ... nekada su nevjeste uglavnom dovodili u mladoženjinu kuću, a svekrvin zadatak je bio da mladu nauči svemu što žena u kući treba znati ... otuda vjerojatno i ona legendarna netrpeljivost ... nije dugo vremena prošlo odtada i mnoge majke su još pod dojmom da im djece ništa neće dobro uraditi bez njihovih savjeta ... to je normalno, tako je uvijek bilo i bit će ... prema tome, jedino rješenje je skućiti se podalje ako je ikako moguće ... nemojte osuđivati starce jer oni misle da rade najbolje, kao što mislite i vi ... a što o vašem načinu života misle vaša djeca saznat ćete kad odrastu ... i nemojte se iznenaditi ako budu ismijavali vešu heteroseksualnost u vrijeme kad je već homoseksualnost ili barem biseksualnost totalno cool i in ... (ovo samo kao jedan mogući primjer, ne uzimajte ga zdravo za gotovo) ...

Kad su meni starci pizdili što slušam rokačinu i heavy metal, zaklinjao sam se kako mi nikakva glazba koju budu slušali mladi kad ja omatorim neće smetati ...

A sad ne mogu smisliti ovo repanje, a pogotovo techno, house i kakosevećzovuovasranja ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:19   #84
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
A i sve da je tako...to im ne daje za pravo da se tak ponašaju (ne samo njima, nego bilo čijim starcima). Za koji qrac su nas radili ako im nije stalo do toga da smo sretni i da uživamo u životu koliko god je to u našoj mogućnosti, a ne da su zajedljivi..."ako nismo mogli mi, zakaj bi vi mogli"...i slično.
većina ih napravi djecu po inerciji pa su prečesto iznenađeni da se ne radi o njihovim genijalnim kopijama nego o slobodnim jedinkama
razumijem da te nerviraju takvi komentari, i mene bi, ali razumi i ti da tvoja majka ne zna drugačije; da je preodgajaš - kasno je, da se svađaš - besmisleno je, da je ignoriraš - nije fer
preostaje ti samo da baciš sve na humor
ja radije plaćam kredit
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:24   #85
opisano zvuci ko da ste cimeri, a ne u braku.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:28   #86
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
većina ih napravi djecu po inerciji pa su prečesto iznenađeni da se ne radi o njihovim genijalnim kopijama nego o slobodnim jedinkama
razumijem da te nerviraju takvi komentari, i mene bi, ali razumi i ti da tvoja majka ne zna drugačije; da je preodgajaš - kasno je, da se svađaš - besmisleno je, da je ignoriraš - nije fer
preostaje ti samo da baciš sve na humor
ja radije plaćam kredit

Jasno mi je to sve...i mislim da bum moral mjenjat svoj pristup
Nema druge, nego si posložit fino priču i deri dalje po svom

BTW...pa i ja plaćam kredit samo kaj sam tu di jesam.
Da se razmemo...sami smo birali kaj bumo i di bumo i sad treba iz toga izvući najbolje i sve bu dobro (kad se dobro svrši )
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:30   #87
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
BTW...pa i ja plaćam kredit samo kaj sam tu di jesam.
nisam imala namjeru moralizirati nego naglasiti da ja ne bi imala živaca niti za crni humor
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:32   #88
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
opisano zvuci ko da ste cimeri, a ne u braku.
A-ha...postoji neka određena definicija braka, po kojoj ne bi smjeli imat svaki svoje društvo za izlaske ili kave, kao i zajedničko...i po kojoj ne bi smjeli putovat, zajedno s djetetom, bilo gdje...po kojoj bi žena trebala kuhat, prat suđe i saugat i peglat, jer to je samo ženski posel...po kojoj ne bi trebali biti svako malo sa djetetom u maksimiru i u šetnjama, u igri po parkovima i bundeku...ili...?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:33   #89
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nisam imala namjeru moralizirati nego naglasiti da ja ne bi imala živaca niti za crni humor
Ma niti ne mislim da si moralizirala...dapače, shvatil sam tvoj odgovor pozitivno, skroz
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:36   #90
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
A-ha...postoji neka određena definicija braka, po kojoj ne bi smjeli imat svaki svoje društvo za izlaske ili kave, kao i zajedničko...i po kojoj ne bi smjeli putovat, zajedno s djetetom, bilo gdje...po kojoj bi žena trebala kuhat, prat suđe i saugat i peglat, jer to je samo ženski posel...po kojoj ne bi trebali biti svako malo sa djetetom u maksimiru i u šetnjama, u igri po parkovima i bundeku...ili...?
zakaj si obrambeno nastrojen u situaciji u kojoj te nitko ne napada? pogotovo na taj nacin, ko teenager koji sve sto je suprotno od njegovog pokusava pokopat 'argumentom': 'mrzim propise'. bez da i truna razmisli da li se uopce govori o ikakvim propisima/definicijama ili se prica iz nekog sasvim drugog kuta.

ak tak mislis diskutirat, hvala lijepo, ali ne bih.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:42   #91
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pokušat ću još jednom, i onda odustajem: nisi parazit; normalan roditelj će omogućiti svome djetetu sve što može; to normalnom roditelju ne daje za pravo uplitati se u samostalan život djeteta, niti djetetu nameće obvezu trpljenja takvog uplitanja.

Ali.

"Normalno" dijete bi trebalo svoje probleme s roditeljima rješavati bez podrugivanja ležanju na kauču i svojedobnom neizlasku s frendicama. Samo toliko, ništa više.

Za mene je i normalan roditelj koji priusti djetetu mrvicu manje nego bi bas mogao, pogotovo kad to dijete jest punoljetno. Ali ga odgoji tako da ostatak sredi sam . Zivio kalvinizam i tako to.

Quote:
pa nisam tu došel tražit kvalitetne komentare
A cuj kad ove kvalitetne nisi trazio, onda se nemoj zaliti na ove druge koje si dobio

Autoru - s obzirom da znas svoje roditelje jako dugo i da znas kako disu i kakvi su roditelji bili i sto si si tad vise zelio kao dijete a nisi od njih dobio, kako to da si se odlucio tako rijesiti stambeno pitanje?
Ne bi lis vima bilo jednostavnije da umjesto nadogradnje te kuce nisi uzeo grunt u blizini i sa bratom napravio odvojeno kucu?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:46   #92
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
zakaj si obrambeno nastrojen u situaciji u kojoj te nitko ne napada? pogotovo na taj nacin, ko teenager koji sve sto je suprotno od njegovog pokusava pokopat 'argumentom': 'mrzim propise'. bez da i truna razmisli da li se uopce govori o ikakvim propisima/definicijama ili se prica iz nekog sasvim drugog kuta.

ak tak mislis diskutirat, hvala lijepo, ali ne bih.
Pa ne. Nije mi jasno na osnovu čega se ponašamo ko cimeri
Ak ti to misliš, OK. Ali stvarno mi nije jasno
Samo mislim da funkcioniramo "normalno" (po našim kriterijima, naravno) i da mi je krivo kaj to neko ima potrebu potkopavat...A propos argumenata...pa da, argumentiram, a ne naklapam i ja mislim da je to u redu, a to ne znači da to i ti moraš misliti (ili bilo tko drugi) . Ne mislim ništ loše, da se ne pomisli.
I isto tak mislim (tu ne mogu biti objektivan), da bi velika većina bila zadovoljna da ima priliku si složit situaciju kak smo si mi složili i da bi parovi bili puno sretniji da imaju slobodu u kakvoj mi uživamo ...nego da......(ostavljam vama da završite misao)
Opet...ne popujem nikome. Samo izražavam ono kaj mislim.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:49   #93
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Pa ne. Nije mi jasno na osnovu čega se ponašamo ko cimeri
Ak ti to misliš, OK. Ali stvarno mi nije jasno
Pa onda pitaj ako ti u izrazenom misljenju nesto nije jasno, a ne odmah sa 'a-ha' i ravno u konstrukciju. Jer je to upravo - naklapanje.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:54   #94
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A cuj kad ove kvalitetne nisi trazio, onda se nemoj zaliti na ove druge koje si dobio
Uopće se ne žalim i nadam se da ne zvučim tako

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Autoru - s obzirom da znas svoje roditelje jako dugo i da znas kako disu i kakvi su roditelji bili i sto si si tad vise zelio kao dijete a nisi od njih dobio, kako to da si se odlucio tako rijesiti stambeno pitanje?
Ne bi lis vima bilo jednostavnije da umjesto nadogradnje te kuce nisi uzeo grunt u blizini i sa bratom napravio odvojeno kucu?
Odlično pitanje.
Jaaako duga priča. i fakat mi se ne da još i to previše je i ovoga
U glavnom...komplikacija velika. I ovo je bilo rješenje u sredini. Tako da smo svi "na neki svoj način" zadovoljeni.
Moglo se i drukčije...ali stvarno nisam tip koji bi 30 godina plaćal 3000-4000 hiljade kn. I sad je sve ovo cijena. Jasno mi je to. Samo da riješim to na zadovoljavajuć način i sve bu ok
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:21   #95
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Da...to mi i žena veli. (ovo boldano)
I da...fakat me jede...i bojim se da me ne pojede. Ali ne damo se
Dobro je da imaš razumnu ženu.
Koja neće dolijevati ulje na vatru već dapače pokušati smiriti situaciju.
Ja sa sveki pričam o vrtu, biljkama, kad nas pozove na ručak hvalim joj kuhinju, kažem kako ja ipak nikad neću tako napraviti te njoke ( ni neću , stvarno jebeno dobro kuha) i tako.
No ne dam niti njoj niti mojim roditeljima da mi se mješaju u život.
E sad. Tu ti leži kvaka.
Ako ti starci čuvaju dijete nevažno jel ti za to vrijeme landraš ili radiš onda ti se imaju pravo petljati u život.
Znaš uvijek ima dve strane medalje.
Naprimjer stari ti da da od jednog dijela vrta di on sadi pomidore napraviš parking za auto. I sad ti bi cijeli dio vrta jer koji kua mu znači što je ostavio dva metra za sadit pomidore a ti bi se mogao lakše parkirat da ti da sve.
S druge strane on se odreko svojih pomidora i što sad bi ti i tih dva metra stoka nezahvalna

Ti središ fasadu, krov, prilaz, uložiš dobru lovu , al jebga ne bi imao u što ulagat da već nije postojala oronula fasada i krov koji prokišnjava.
Opet starci bi uskoro imali poplavu da im ti nisi sredio sve to.
Kažem uvijek imaš dva pogleda.

Ja ti savjetujem razgovor.
ne kad popizdiš , skupiš ženu i djecu i odseliš već prije toga.
Lijepo posjedni mater, reci joj da nećeš tolerirati takvo ponašanje, da nećeš tolerirati dolaženje kad joj se sjeti .Reci joj da je voliš, da se to nikada neće promijeniti, ali da joj ne možeš dozvoliti da radi to što radi.
Jednostavno odredite pravila.
I da, lijepo je izlaziti van, ali čovječe jedan dio štedi.
Upravo zato da ne budeš jednog dana ucjenjen.
Jer budimo realni kod nas najmoprimstvo nije uređeno kao recimo u Njemačkoj i nije baš neka prevelika sreća.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:27   #96
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Mene i buraza su starci svaki petak furali bakama do nedjelje. Pa kaj? Da su mogli, to bi radili i kroz tjedan, ali su bake bile na drugim krajevima grada pa nisu mogli...mi imamo tu slobodu kaj je i punica 150 metara dalje od nas i mala obožava bit kod nje i punica obožava kad je mala kod nje tak da spajamo ugodno s korisnim. Zakaj ne
Ja sam cijelo ljeto bila kod none u Zadru.
Druga nona me za zimskih praznika vodila 15 dana na skijanje.
U petak navečer bi me vodili noni, a došli bi po mene u nedjelju.
Na ručak naravno.
Moj muž je isto ljeta provodio kod nonića.
Izlazili su ko veliki.
Nama pak niko ne pomaže.
Niti sa starijim, niti s mlađim sinom.
Dvadeset minuta počuvati ga je maksimum.
Oni naravno žele da on dolazi, ali naravno dok smo mi tamo i dok ga mi pazimo.
Jebiga.
U biti nisu loši nonići ma koliko god to blesavo sad zvučalo nakon napisanog, samo su lijeni ko majmuni ljenivci.
Zato nisam nikome dužna polagati račune.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 14:58   #97
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Dobro je da imaš razumnu ženu.
Koja neće dolijevati ulje na vatru već dapače pokušati smiriti situaciju.
Imam
I sve ovo kaj si rekla, stoji (u oba posta)
Samo je činjenica da svi ne reagiramo isto u istim situacijama i da radimo različite stvari u različitim situacijama i da svi mislimo (više, manje) da je naše mišljenje najbliže istini...
E upravo zato sam postavil taj post
Da vidim kak ljudi razmišljaju i da daju neke konstruktivne primjere (poput tvog)....i nije bitno na čijoj si strani i da li uopće imaš stranu u ovom slučaju, ni najmanje
I još je manje bitno da meni ili starcima držiš prodike...u glavnom, shvatili smo poantu
Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:19   #98
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Lijepo posjedni mater, reci joj da nećeš tolerirati takvo ponašanje, da nećeš tolerirati dolaženje kad joj se sjeti .Reci joj da je voliš, da se to nikada neće promijeniti, ali da joj ne možeš dozvoliti da radi to što radi.
Jednostavno odredite pravila.
nekako ne vjerujem da bi mama shvatila
ovako izgleda njen život;
Quote:
I neki dan mi ulovi ženu i pita ju kak to da ona nema obavezu stalno bit doma sa mužem i djetetom ...kao, ona ne može zamislit da nije doma sa svojim mužem i da ima veliku obavezu bit stalno s njim doma!?
A taj isti muž, samo leži na jebenom trosjedu, bleji u televizor i gunđa po cele dane (u penziji je)...a ona već 10 godina samo sedi u kuhinji za stolom i rešava križaljke, tu i tam legne pred TV i odma zaspi...
iz njenog mikrosvijeta život sina i snahe izgleda kao sf
moja prijateljica je imala slične probleme, a riješila ih je poprilično brutalno, za moj ukus;
promijenila je bravu i uvela zaključavanje tako da sveki pozvoni, a ne samo da bane
još joj je sveki naredala po stepenicama cvijeće posađeno u stare lonce (), a snajka joj ih donijela sve pred vrata...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:24   #99
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
opisano zvuci ko da ste cimeri, a ne u braku.
Jel tak? Brak obavezno znači smrt društvenog života. Nikako se ne treba ženit i misliti da možeš biti sretan i slobodan, nego sjediti doma sa ženom i ona s mužem. Domet izlazaka su kave kod zajedničkih prijatelja i razgovori o dječjim pelenama i pelcerima balkonskog cvijeća. Sad kad razmislim... Pa ja se neću onda ni udavati. Muž me pusti svugdje, izlazimo svako sa svojim društvom... Sigurno me ne voli dovoljno. Da me voli, sakrivao bi mi ključeve od auta, prijetio samoubojstvom na spomen kave sa frendicom bez njega...
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:55   #100
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Jel tak? Brak obavezno znači smrt društvenog života. Nikako se ne treba ženit i misliti da možeš biti sretan i slobodan, nego sjediti doma sa ženom i ona s mužem. Domet izlazaka su kave kod zajedničkih prijatelja i razgovori o dječjim pelenama i pelcerima balkonskog cvijeća. Sad kad razmislim... Pa ja se neću onda ni udavati. Muž me pusti svugdje, izlazimo svako sa svojim društvom... Sigurno me ne voli dovoljno. Da me voli, sakrivao bi mi ključeve od auta, prijetio samoubojstvom na spomen kave sa frendicom bez njega...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.