Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 20:44   #61
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
U užem smislu je zajednički naziv za 4 drevne Indijske zbirke tekstova (samhite), koje su stvarane tijekom generacija u pradavno doba, a prenošene su usmeno. Oblik koji je danas nama poznat je postojao već oko, pretpostavlja se, 8000 pr. n.e. U jednom trenutku se osjetila potreba da mnogo toga u njima protumači, da se objasne arhaični izrazi te da se povežu u skladan i neproturiječan vjerski repetoar i bla bla i to je išlo sve do 5 stoljeća kad je i nastala uglavnom prozna literatura sastavljena od teologije, filozofije, astronomije...
Pričaš gluposti. Evo, čak i wikipedija to zna: http://en.wikipedia.org/wiki/Samhita. Citiram :"post-Vedic texts known as Samhitas".
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 21:43   #62
Meni je Sitchinova knjiga bila zanimljiva jer je svoju hipotezu koja mi je, kad sam je prije čitanja knjige vidjela u uvodu ili na koricama, zvučala totalno ludo i neprihvatljivo.

Općenito je zanimljivo što su sve stari narodi znali, a mi im danas to znanje ne priznajemo, jer smatramo da nisu imali sredstva kojima bi do tih znanja došli. Čitam raspravu gore, spominje se kako nisu imali dalekozore i teleskope. To baš i nije dokazano (jednako kao što nije dokazano ni da su ih imali), a ako i jest točno, možda su oni te stvari čuli od nekoga tko je imao mogućnost dokopati se tog zadivljujućeg znanja i zapisali su ga ne želeći da se dragocjene informacije izgube.

Ne moramo objeručke prihvatiti svaku hipotezu koju nam netko ponudi, no mislim da nije loše dopustiti sebi razmišljanje o istoj, ma kako suludo izgledala. Možda nas razmišljanje dovede do zaključka da je hipoteza sto posto pogrešna, ali usput naiđemo na neke druge činjenice koje nam mogu otvoriti nove poglede na svijet koji nas okružuje i koji je vrlo daleko od toga da bude potpuno istražen od strane suvremene znanosti.
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Old 06.09.2007., 22:06   #63
Quote:
svjetloisjena kaže: Pogledaj post
Meni je Sitchinova knjiga bila zanimljiva jer je svoju hipotezu koja mi je, kad sam je prije čitanja knjige vidjela u uvodu ili na koricama, zvučala totalno ludo i neprihvatljivo.

Općenito je zanimljivo što su sve stari narodi znali, a mi im danas to znanje ne priznajemo, jer smatramo da nisu imali sredstva kojima bi do tih znanja došli. Čitam raspravu gore, spominje se kako nisu imali dalekozore i teleskope. To baš i nije dokazano (jednako kao što nije dokazano ni da su ih imali), a ako i jest točno, možda su oni te stvari čuli od nekoga tko je imao mogućnost dokopati se tog zadivljujućeg znanja i zapisali su ga ne želeći da se dragocjene informacije izgube.

Ne moramo objeručke prihvatiti svaku hipotezu koju nam netko ponudi, no mislim da nije loše dopustiti sebi razmišljanje o istoj, ma kako suludo izgledala. Možda nas razmišljanje dovede do zaključka da je hipoteza sto posto pogrešna, ali usput naiđemo na neke druge činjenice koje nam mogu otvoriti nove poglede na svijet koji nas okružuje i koji je vrlo daleko od toga da bude potpuno istražen od strane suvremene znanosti.
Na ovome nisam naišao ni na jednu drugu činjenicu koja mi se otvorila novi pogled na svijet. Tip izmišlja o Sumeranima i tu priča staje. Sumerani nisu znali za ništa iza Saturna, možda, ali baš možda Urana. Osim toga, ne zna Sitchin uopće čitati sumersko pismo. Uostalom, on je napisao imena bogova kao da postoji samo jedno, a zna se da je dobar dio bogova imao različita imena ovisno o povijesnim razdobljima u doba Sumerana.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 22:25   #64
Da, tko zna, možda su Sumerani znali za Uran. No malo je vjerojatno. On se jedva vidi prostim okom i u najboljim uvjetima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.09.2007., 22:30   #65
Ako su znali, vjerojatno su mislili da je zvijezda, budući da se on jako sporo kreće čak i u odnosu na Saturn.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 22:43   #66
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ako su znali, vjerojatno su mislili da je zvijezda, budući da se on jako sporo kreće čak i u odnosu na Saturn.
pa logično kad mu je putanja dulja
woolfwalter is offline  
Old 06.09.2007., 22:58   #67
Je li tko kad vidio Uran prostim okom? Hm, trebao bih pitati i na PZ-u. Ja mooožda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 06.09.2007., 23:00   #68
Ja sigurno nisam. Ne u Zagrebu. U opservatoriju na Popovom tornju su mi rekli da se katkad u vedrim noćima zvijezde jedva vide, a kamoli išta drugo. Prejako svjetlosno zagađenje.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 23:11   #69
Quote:
svjetloisjena kaže: Pogledaj post
Meni je Sitchinova knjiga bila zanimljiva jer je svoju hipotezu koja mi je, kad sam je prije čitanja knjige vidjela u uvodu ili na koricama, zvučala totalno ludo i neprihvatljivo.

Općenito je zanimljivo što su sve stari narodi znali, a mi im danas to znanje ne priznajemo, jer smatramo da nisu imali sredstva kojima bi do tih znanja došli. Čitam raspravu gore, spominje se kako nisu imali dalekozore i teleskope. To baš i nije dokazano (jednako kao što nije dokazano ni da su ih imali), a ako i jest točno, možda su oni te stvari čuli od nekoga tko je imao mogućnost dokopati se tog zadivljujućeg znanja i zapisali su ga ne želeći da se dragocjene informacije izgube.

Ne moramo objeručke prihvatiti svaku hipotezu koju nam netko ponudi, no mislim da nije loše dopustiti sebi razmišljanje o istoj, ma kako suludo izgledala. Možda nas razmišljanje dovede do zaključka da je hipoteza sto posto pogrešna, ali usput naiđemo na neke druge činjenice koje nam mogu otvoriti nove poglede na svijet koji nas okružuje i koji je vrlo daleko od toga da bude potpuno istražen od strane suvremene znanosti.
bravo , lijepo receno.
A ti admiral nemas prava govoriti da sitchin ne zna sumerski i nemas pravo govoriti da sumerani nisu znali za planet iza saturna
jovko is offline  
Old 06.09.2007., 23:17   #70
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Treba mu 3600 godina da obiđe Zemlju. Dakle, on je oko 300-500 astronomskih jedinica udaljen od Zemlje. Kad bi on dolazio do Zemlje dovoljno blizu da razbuca polove i sl., trebao bi joj prići na barem 10 aj (mislim da je i ovo nekako prevelik broj). Dakle, ekscentricitet orbite je e = 0,9994. To je u granici za komete.

Nadalje, kad je ekscentricitet tako velik, planet je u perihelu 30x bliži Suncu nego u afelu. Dakle, temperatura će u određeno doba godine biti 30x veća, što naravno briše svaki život. Zamisli samo, planet na kojemu je u jedno doba godine 0°C, a u drugo 8000°C. Takvi ne bi dospjeli ni do mikroba, a kamoli do inteligentnih oblika života.

pa ako je prvo temperatura 0 stupnjeva, 30x veća temperatura bila bi 30 * 0 = opet 0 stupnjeva..
dakle solidno za lagodan život!!!

morao sam...
fiki21 is offline  
Old 06.09.2007., 23:36   #71
Termodinamička temperatura 0°C je 273,15 K. A 273,15 K × 30 = 8194,5 K = 7921,35°C. Zaboravio si da se ne množi po Celzijusovoj skali.

Jovko, da Sitchin zna sumerski, bar bi pogodio imena bogova. Pogledaj malo vjerodostojnije izvore od nekog romana. Osim toga, objasni mi kako to da su Sumerani uočavali mogućnost putovanja svemirom kad oni nisu ni znali za svemir. Ta oni su mislili da je Zemlja ravna ploča! BTW, Annunaki nisu mogli postojati iz već objašnjenih razloga, sviđa li se to tebi ili ne. Ja imam savršeno pravo govoriti istinu, a i ti imaš pravo govoriti masne izmišljotine, ali ja također imam pravo ukazivati da je tvoj stav masna izmišljotina i da se ljudi prema njemu moraju odnositi kao takvom.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 23:39   #72
P.S. Tek sam sad uočio grešku u izračunu. Sunčevo zračenje opada u kvadratu s udaljavanjem, pa se množi s 30²=900

Dakle, revidirano: 273,15 K × 30² = 273,15 K × 900 = 245 835 K = 245 561,855 °C. Temperatura je puno luđa nego što sam mislio.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 23:50   #73
[QUOTE=admiralnorton;10090586]Termodinamička temperatura 0°C je 273,15 K. A 273,15 K × 30 = 8194,5 K = 7921,35°C. Zaboravio si da se ne množi po Celzijusovoj skali.

množenje s nulom je uvijek nula... to je bila šala..kuiš ono, humor..
fiki21 is offline  
Old 06.09.2007., 23:52   #74
A šta ćeš, mislio sam da si uz jovka, nisam vidio smajli. Ali dao bi jovku materijal za gluposti pa sam mu tako unaprijed odgovorio.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 06.09.2007., 23:55   #75
admiralnorton, bi li taj hipotetski Nibiru zalazio u koronu? gle kako je merkur blizu (ok, izvan korone), a nije nešto specijalno vruć...
A i korona je sva nikakva i rijetka. Trebalo bi nešto stvarno dugo kružiti unutar korone da se potpuno razjebe u plazmu...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.09.2007., 00:16   #76
I ja kužim, nešto su mi prevelike brojke. Nešto mi u tom temperaturnom dijelu ne štima.

Ipak, ako bi Nibiru (pretpostavimo na trenutak da je moguće da planet ima takvu putanju) prolazio kroz unutarnji Sunčev sistem, svi bi se planeti svako malo razbrcali. Dakle, u svakom slučaju, nema Nibirua.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Old 07.09.2007., 00:37   #77
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Na ovome nisam naišao ni na jednu drugu činjenicu koja mi se otvorila novi pogled na svijet. Tip izmišlja o Sumeranima i tu priča staje. Sumerani nisu znali za ništa iza Saturna, možda, ali baš možda Urana. Osim toga, ne zna Sitchin uopće čitati sumersko pismo. Uostalom, on je napisao imena bogova kao da postoji samo jedno, a zna se da je dobar dio bogova imao različita imena ovisno o povijesnim razdobljima u doba Sumerana.
Ovo nisam znala. Ipak, bilo je zanimljivo za pročitati. No neću zato tražiti nepoznata nebeska tijela na noćnom nebu, nego ću se nastaviti pitati kako su to stari narodi došli do nekih podataka i tehnologija.
__________________
Živi i pusti druge da žive!
svjetloisjena is offline  
Old 07.09.2007., 14:44   #78
vjerujem u inženjering ,te da ga nisu priomjenjivali samo na zemlji.
kao kakav takav dokaz su ljudiski fetusi koji itekako nalikuju na već dobro poznati izgled aliena koje su tisuće ljudi opisivale jednako.
naravno da će moj post također izazvate kojekave poruge,ali ako netko ima bolju teoriju nek se javi.
također nigdje nema karike između čovjeka i majmuna.
imaš ovo ili ono ,ali ništa između.
nekak smo morali nastt.
moria3 is offline  
Old 07.09.2007., 14:55   #79
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
vjerujem u inženjering ,te da ga nisu priomjenjivali samo na zemlji.
kao kakav takav dokaz su ljudiski fetusi koji itekako nalikuju na već dobro poznati izgled aliena koje su tisuće ljudi opisivale jednako.
Pa kakav je to dokaz ljudski fetus liči na aliena. Na početku liči na kuglicu, da li je tko aliena opisao kao kuglicu možda, a na kraju izgleda kao mala beba što i je. Da li su aliene opisivali kao male bebe?
Ri3 is offline  
Old 07.09.2007., 15:20   #80
Quote:
Jango Fett kaže: Pogledaj post
Svejedno ostaje zanimljivo kako su Sumerani znali za razne objekte koji nisu vidljivi golim okom, tisućama godina prije nego su službeno otkriveni. To je naravno, ako Sitchin ne izmišlja.
Ko kaze da su ti objekti otkriveni tisucu godina poslije sto su ih Sumerani opisali, postoji mogucnost da su ti objekti otkriveni prije nego su ih Sumerani opisali ali da su bili zaboravljeni iz nekog razloga npr. neke kataklizme tadasnjeg drustva i tadasnjih civilizacija.
ghoust26 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.