Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 20:56   #41
Padaju padaju ...

Ljudi samo u čudu gledaju

Although the fireball appeared during the Leonid meteor shower, it was not a Leonid. Infrasound recordings of the blast suggest a small asteroid hitting Earth's atmosphere and exploding with an energy of 0.5 to 1 kiloton of TNT.

GREAT WESTERN FIREBALL: Yesterday, Nov. 18th, something exploded in the atmosphere above the western United States. Witnesses in Colorado, Utah, Wyoming and Idaho say the fireball "turned night into day" and issued shock waves that "shook the ground" when it exploded just after midnight Mountain Standard Time. The fireball was so bright it actually turned the night sky noontime blue, as shown in this image from KSL TV in Utah:


At exactly 12:07, people from all over the western United States watched as the bolide meteor crashed into Earth's atmosphere. In some areas, the flash of light was so bright it caused light-sensor street lamps to shut off.
.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:30   #42
koliko sam upoznat sa situacijom sa NASOM, oni skrivaju mnogo više osim tih asteroida koji mogu prepoloviti Zemlju. Proučavavši na netu razne topice iz drugih forumima o starim Sumeranima, koji su poznati po tome što su "našli tzv. planet nibiru". Iako sam realist te nisam pristaša sumerana, ipak vjerujem da se nama približava NEŠTO....što ćemo znati u bliskoj, veoma, bliskoj budučnosti.
mladi_logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:13   #43
nešto se sigurn približava, ali kad će doći, mozda i za 32553 godine
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 08:50   #44
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
nešto sesigurn približava, ali kad će doći, mozda i za 32553 godine
jesi otvorio ovaj zanimljiv thread, ali reakcije i komentari su ti "ludilo"

Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 09:27   #45
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
jesi otvorio ovaj zanimljiv thread, ali reakcije i komentari su ti "ludilo"

preužurbano se testiraju neke stvari pa i u samoj nasi...očito je da nam nešto prilazi sve bliže...pa možete ga zvati nibiru, apophis ili x ali tu je negdje...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 14:42   #46
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
kasiopejanci najavljuju jednu veliku asteroidnu nakupinu koja dolazi valjda 2012. ili 2013. blizu zemlje (trenutak navodno nije oštro određen jer naše vrijeme nije baš pravo). to je ono što poznamo kao nibiru, za što tvrde da nije solidni planet već nakupina asteroida. no interesantniji je val miješanja realiteta (denziteta) koji će slijediti pojas, a s kojim dolazi i hrpa vanzemaljaca što iz našeg, što iz ostalih denziteta. ako su ove informacije točne, čekaju nas što bi rekli kinezi, 'zanimljiva vremena'
da dodam još i treći događaj koji najavljuju kasiopejanske transkripte (ustvari, prvi po vremenskom slijedu): dolazak sunčevog pratitelja, drugog sunca. radi se o smeđem patuljku s eliptičnom putanjom velikih radijusa koje bi trebalo doći u blizinu zemlje također 2012., i trebalo bi prethoditi velikoj skupini meteora. obzirom da se radi o smeđem patuljku isti nije bio lako uočljiv radi specifične frekvencije svjetlosti koja je na crnom nebu slabo vidljiva. no kad dođe u blizinu nas i našeg sunca, trebalo bi postati vidljivo. inače, tvrdi se da su sva tri događaja ciklička: smeđe sunce, skupina meteora i kometa (nibiru) i val, i to različite frekvencije ponavljanja. međutim kako se nalazimo na kraju ciklusa (sukladno s mayanskim kalendarom), sva tri događaja će se poklopiti u otprilike istovremenoj vremenskoj točki. kasiopejanci to uspoređuju s bioritmom (svi bioritmovi kreću iz iste točke t=0 s našim rođenjem, analogija t=0 je početak ciklusa što je ujedno i kraj prethodnog ciklusa)
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 20.11.2009. at 14:56.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 15:07   #47
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
da dodam još i treći događaj koji najavljuju kasiopejanske transkripte
Misliš na onu debelu vidovnjakinju Lauru koja to piše iz glave (a i muž joj pomaže)? Denziteti...

Quote:
dolazak sunčevog pratitelja, drugog sunca. radi se o smeđem patuljku s eliptičnom putanjom velikih radijusa koje bi trebalo doći u blizinu zemlje također 2012.,
Ovo je toliko apsurdno da je presmiješno. Kolebanja u gravitaciji bi odavno otkrila Sunčevog pratitelja. Kojom brzinom se to kreće da nije još uočeno? Warp?

Quote:
obzirom da se radi o smeđem patuljku isti nije bio lako uočljiv radi specifične frekvencije svjetlosti koja je na crnom nebu slabo vidljiva.
no kad dođe u blizinu nas i našeg sunca, trebalo bi postati vidljivo.
Za ovo više nemam riječi. Presmiješno...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:13   #48
sam se smij, smijeh je zdrav

evo malo da vidimo što kaže Otkrivenje:

Quote:
12 I vidjeh: kad Jaganjac otvori šesti pečat, potres velik nasta. I sunce pocrnje kao dlakava kostrijet, sav mjesec posta kao krv. 13 I zvijezde padoše s neba na zemlju kao što smokva smokvice stresa kad je potrese žestok vjetar. 14 Nebo iščeznu kao savijena knjiga, a sve se planine i otoci pokrenuše s mjesta.
mjesec kao krv - odbljesak svjetlosti od smeđeg patuljka? potres radi sile djelovanja drugog sunca? zvijezde - meteori? potresi ili čak promjena tektonike kao posljedica udara meteora?
__________________
don't help them to bury the live

Zadnje uređivanje zed_alive : 20.11.2009. at 17:27.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:31   #49
Nemesis ili pak Betelgeus ima nešto s tim?

@zed, nadam se da ti nisi onaj prevodilac, famoznih "Casiopedskih skripti" s galaksijskog foruma? Ako jesi - to bi onda značilo da si me ti banao tamo jer sam raskrinkao Lauru K., inače bjegunicu od njenih bijesnih i razočaranih i pokradenih "klijenata"!? Dakle, nadam se da nisi.

Te "skripte", istini za volju, sam čitao možda tek do druge stranice i onda nešto oko jednog konca i to mi je bilo dovoljno i previše. "ajme meni nije mi dobro"
Ne bih zaista to ovdje volio komentirati - nije tema, kao niti biblijske (zar i tu?) začarane stihove!

No, ako ćemo malo, ili bar donekle ozbiljnije, onda možemo o teoriji smeđeg patuljka - sunčevog kompanjona (Nemesis) i možda čak o ozbiljnijoj (ali zaista ozbiljnoj prijetnji) zvjezdanog gorostasa Betelgeusa, nedavno snimljenog u svoj svojoj veličini i sjaju;


sharpest-ever image (krajnje desno!) of Orion's second-brightest star, released by the European Organisation for Astronomical Research in the Southern Hemisphere (ESO).
i zgodna konstatacija uz promjene koje se prate u svezi s njenim sažimanjem (cca. 15% po proračunima);
"But we do not know why the star is shrinking," Wishnow said. "Considering all that we know about galaxies and the distant universe, there are still lots of things we don't know about stars, including what happens as red giants near the ends of their lives."
Red giant star Betelgeuse mysteriously shrinking
By Robert Sanders, Media Relations | 09 June 2009

Tu bi im sada mogle pomoći scripte, ali one povijesne.

I onda još jedno zgodno razmišljanje i tumačenje stvaranja supernove (eksplozije Betelgeusa);


"Ground Zero" may have already happened but due to distance the news flash will take 1 or 400-600 years to arrive here. The media is just now reporting the 15% contraction because the light has just now reached us. This "Mother of all Stars" may have already blown up as the "Mother of all Thermonuclear Bombs" and we cannot see the event yet since the light show has not reached us yet. Darn, don't you just hate long distance and relativity?

It makes the anticipation be uh, anticipation.

Literal Hell on Earth may be rushing as us right now at the speed of light and we cannot see the train coming yet.

Might Betelgeuse Go BOOM?
By Karl Schwarz

A što se teorije o Nemesis tiče - ona je toliko realna koliko su i realna sva nova saznanja o pronalascima smeđih patuljaka i činjenici da mnoge zvijezde u našoj "blizini" imaju takvog kompanjona iako ih preteško otkriti sadašnjom tehnologijom;

WASHINGTON D.C. - Solar system creation theorists got more to chew on Monday when astronomers announced the discovery a huge object called a brown dwarf orbiting a star nearly as closely as Saturn is to our Sun.
...
ScienceDaily (Jan. 9, 2009) — Brown dwarfs, objects that are less massive than stars but larger than planets, just got more elusive, based on a study of 233 nearby multiple-star systems by NASA's Hubble Space Telescope. ...

A team of astronomers has discovered a dim object 60 to 90 times as massive as Jupiter roughly 13 light-years from Earth -- practically in our backyard.
The object may be our closest known brown dwarf, bolstering the belief that there are many celestial treasures left to find, even in our own cosmic neighborhood.

Geballe told SPACE.com that surveys done so far indicate brown dwarfs may be as prevalent as stars.

"If the [prevalence] of brown dwarfs and stars are about the same, then there are over 100 billion brown dwarfs in our galaxy," Geballe said, adding that it would then be logical to assume that at least one would be found at around 4.2 light-years away, the distance to the closest star.

E sad, mogući brown dwarf našeg Sunca ne bi po nijednoj teoriji smio niti mogao doći u blizinu Zemlje,



ali ....
Ono što on "gura i nosi" sa sobom to je već druga teorija i tema za špekulacije. I to je ono posebno provokativno i zanimljivo kad je i ova tema u pitanju!
.
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:44   #50
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
no što da nas je taj asteroid kanio udariti? da li bi isto šutjeli i doživjeli udar ili bi se digla panika?
Zar neki asteroidi imaju inteligenciju i moć da promjene jednom donesenu odluku?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 01:40   #51
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
@zed, nadam se da ti nisi onaj prevodilac, famoznih "Casiopedskih skripti" s galaksijskog foruma? Ako jesi - to bi onda značilo da si me ti banao tamo jer sam raskrinkao Lauru K., inače bjegunicu od njenih bijesnih i razočaranih i pokradenih "klijenata"!? Dakle, nadam se da nisi. .
ma kakvi. ja sam 'niko i ništa', u te prijevode je ipak uložen lijepi trud
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:07   #52
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ma kakvi. ja sam 'niko i ništa', u te prijevode je ipak uložen lijepi trud
e jack jack ... nadao sam se ipak da ... no, eto ... a što reć'? Kako samo stigneš sve i još biti ovdje? What about RL? Nema ga, ili....?

Sreća pa i tu nisi moder, pa da možeš uklanjati sve koji ti se kritikom dirnu u idole kojima si poklonio toliko svog vremena i truda. A za što? Tko zna - možda si i plaćen za to? Ja sve da sam i plaćen na tu prevaru ne bih trošio ni minute a ne pol svog života!

Je, to je jedino što (ti) valja priznati - uložen je preveliki trud a za što?
Ma na što, te ja pitam!
Uf, budu li se te fantazije potezale i ovdje morat ću opet iskopavati sve o
toj prevarantici koja je, eto na žalost, uspjela začarati čak i dio ovdašnje populacije. Prestrašno.
Mislim - i alternativa ima svojih granica a te fantazije mislim da prije idu pod "misterij masovne hipnoze"!

I tako, dok sam očekivao iole neku raspravicu na sve moje prethodne postove a koji se tiču ove teme dobio sam razočaravajući odgovor, biblijske citate, hipnotičke snove i par spamova.
A to sve samo govori u prilog činjenici, koja uvijek iznova izranja - da se ovdje baš i nema s kim bar zericu suvislo razgovarati - na rubu znanosti, alternativno. Ne i hipnotiziran!

Šteta
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:27   #53
Quote:
Vicente kaže: Pogledaj post
Piskavac! Možeš objasnit tko ili što je Hrkljuš kojeg stalno spominješ?
Mogu
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:53   #54
uh, 'who am I', daj vježbaj malo bolje intuiciju...naj se zezat...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:34   #55
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
uh, 'who am I', daj vježbaj malo bolje intuiciju...naj se zezat...
I da nisi "jack" s galaksije, dovoljno mi je što si radije priklonjen nekakvim lažnim skriptama i citatima iz Biblije nego realitetima o kojima se može koliko-toliko suvislo pisati i raspravljati na ovoj temi. Šteta da je tako zapuštena i zaspamana.

I tako, ponavljam, ode mi sav trud uzalud.

I opet - šteta
Who am I is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 15:28   #56
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
I da nisi "jack" s galaksije, dovoljno mi je što si radije priklonjen nekakvim lažnim skriptama i citatima iz Biblije nego realitetima o kojima se može koliko-toliko suvislo pisati i raspravljati na ovoj temi. Šteta da je tako zapuštena i zaspamana.

I tako, ponavljam, ode mi sav trud uzalud.

I opet - šteta
nažalost, nisam tip od znanosti pa ne mogu raspravljati s tog aspekta...zanimala me tamo negdje do prije punoljetnosti na nekom razumnom nivou, a nakon toga me jednostavno prestala zanimati... zato sam na ovom pdfu s one strane ruba, al držim fige da ti doleti netko tko je voljan i kompetentan porazgovarat o temi sa znanstvenog stajališta, a da nije zatucan
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 11:49   #57
evo još jedan meteor od mnogih koji su pali zadnjih mjeseci, u južnoj africi:

http://www.youtube.com/watch?v=FAoUy...layer_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=VHH8cXM4_n4&NR=1

svako malo ili neki pad, ili vijest o prolasku neke veće gromade vrlo blizu zemlji. činjenično je da se nalazimo u nekakvom razdoblju pojačanog padanja meteora, jer ovo se nije događalo proteklih godina. službenih izjava nema, niti medijske buke. što se to događa?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:42   #58
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
evo još jedan meteor od mnogih koji su pali zadnjih mjeseci, u južnoj africi:

http://www.youtube.com/watch?v=FAoUy...layer_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=VHH8cXM4_n4&NR=1

svako malo ili neki pad, ili vijest o prolasku neke veće gromade vrlo blizu zemlji. činjenično je da se nalazimo u nekakvom razdoblju pojačanog padanja meteora, jer ovo se nije događalo proteklih godina. službenih izjava nema, niti medijske buke. što se to događa?
slagali se ili ne s teorijem činjenica je da imamo hrpu meteora ovih dana...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 01:10   #59
Hm, ovo je malo off, ali pošto nigdje na ovom forumu nisam naletio na raspravu o "vjerodostojnosti" Kasiopejskih transkripta, onda bih iskoristo priliku.
Baš mi je drago da je netko na "objektivan" način razotkrio Lauru, (ja sam na subjektivnoj razini).
Meni nikad nije palo napamet istraživati ali mi je ona (Laura) strašno "smrdila". Ja sam pročitao 30-ak sesija, već nakon nekih prvih 10-ak ova je zabrijala dotle da je čak i brojeve lota spominjala, previše osobnih pitanja, previše tipično američki egoistično trulokapitalistički nastrojena da bi njoj nekakvi duhovni autoriteti pristupili, davali joj globalno korisne informacije i konstantno je favorizirali.
Od prvih sesija je bila ona i F (Frank), zapazio sam da je F samozatajan i da u onim internim međuraspravama najispravnije dolazi do pravog značenja kojeg su "Kasiopejci" htjeli poentirati.
Već nakon 10-ak sesija mi je nešto u meni govorilo da to prestanem čitati ali natjerao sam se čitati dalje da nešto ne propustim, i onda nakon 20-ak sesija sam popizdio i skočio na 2-3 zadnje (najnovije), pa sam skočio na 2005, želeći vidjeti postoji li išta, bilo predviđanje ili komentar na smrt pape Woytile, nije bilo ništa.
Zapazio sam da u novijim sesijama nema Franka (meni jedinog pozitivca). A onda sam otkrio da je došlo do kuršlusa i da ova (Laura) kenja po njemu i da ga opisuje kao konvertita, OPS agenta.
Tada mi je sve bilo jasno, Laura ima literarnog talenta ali je na kraju samo tipično američko smeće.
StefG320 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:08   #60
a nemoj iskoristiti priliku, radije otvori novu temu o tome, ova je ipak o asteroidima
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.