Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 21:23   #861
Smatrate li pametnim uložiti u Maistru i Viktor Lenac... Vidim da ne posluju dobro... Isplati li se uopće kupovati dionice jeftino...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:24   #862
Na burzi se ništa ne smatra pametnim. Tvoj cash, tvoja odluka. Sretno...
BTW, i Lenac i Maistra posluju (trenutno) bolje nego lani.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 08:40   #863
tema malo živnula i počeli se pojavljivati forumaši sa jednoznamenkastim brojem postova
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:04   #864
Rano je još, puno rano reći za pametnome dosta, čekajmo još jednu-dvi dobre sezone, da se prvo kupuju auti, malo oblekice, malo putovanja i slično pa da se ljudi zapitaju a šta s ostatkom!? (naravno da nešto ne lupi maljem po nama ili oko nas!!!)
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 21:42   #865
Koje propise, pravilnike i slično bi čovjek trebao znati prije nego potpiše ugovor s brokerskom kućom i počne trgovati dionicama?
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:04   #866
http://zse.hr/default.aspx?id=144 i ugovor s brokerom (ali ne znači ti previše niti jedno niti drugo)
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:28   #867
Hvala!
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:05   #868
Bok,
ne znam jel ovdje spadaju međunarodni početnici. Vidim na Interactive Brokers da nude dionice sa EBS, IBIS i NASDAQ (valjda ovisno o zemljama i dionici koju sam izabrao). Što je ovaj IBIS? Koliko vidim simboli su isti kao na XETRI?
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:39   #869
Quote:
wes craven kaže: Pogledaj post
Bok,
ne znam jel ovdje spadaju međunarodni početnici. Vidim na Interactive Brokers da nude dionice sa EBS, IBIS i NASDAQ (valjda ovisno o zemljama i dionici koju sam izabrao). Što je ovaj IBIS? Koliko vidim simboli su isti kao na XETRI?
I ja se spremam otvoriti IB account ovih dana. Planiram simple stock trading, pa onda s vremenom na CFD i Forex.

USA market, cisto tehnicka analiza. Ovi nasi mi nisu pouzdani.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:56   #870
Pozdrav.
Ako su dionice kupljene 2007./08., a prodane sada za manju cijenu nego za koju su bile kupljene, imam li bilo kakve obaveze prema poreznoj? Bilo da se radi o plaćanju, bilo da se radi o prijavi i slično. Hvala.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:08   #871
Ne
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:46   #872
Kao pravi i potpuni početnik imam nekoliko nejasnoća s kojima mi treba pomoć. Dakle, može li mi netko objasniti naredbe prilikom kupovine dionica preko interneta? Točnije: limit, market, stop, stop limit, market to limit, iceberg.
lolo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:47   #873
Quote:
lolo88 kaže: Pogledaj post
Kao pravi i potpuni početnik imam nekoliko nejasnoća s kojima mi treba pomoć. Dakle, može li mi netko objasniti naredbe prilikom kupovine dionica preko interneta? Točnije: limit, market, stop, stop limit, market to limit, iceberg.
Za pocetak su ti bitna tri pojma kod ulaska u trade:
- Entry point
- Stop loss
- Take profit

Kod pracenja trenda su ti bitne 2 linije:
- support line
- resistance line

Ja bi preporucio odlazak na neki od tecaja, a mislim da sam nabasao da Adriatic ima neki guide for free. Ima toga za nac na netu, pa youtube tutoriali. Zapravo je toga toliko da je tesko ostat fokusiran.

Dalje, razne strategije nose i razne dodatne termine. Vecina brokera (firme preko kojih trgujes) imaju demo platforme na kojima mozes trenirati dok se ne okurazis da krenes u zivo.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:45   #874
Poslije više godina, godišnji u kešu. Koje blaženstvo! Tlak, šećer, čir na želucu sve se unormalilo. Ali vrag već čačka, lakše se ostavit pušenja ... i korisnije.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:20   #875
samo dva kratka pitanja:

1. pitanje
vrijedi li da je:
(temeljni kapital) HRK = (broj dionica) x (nominalna cijena jedne dionice)


2. pitanje
postoji li ograničenje u broju kupljenih/prodanih dionica? može li se od svake kompanije kupiti/prodati samo jedna dionica?
rune88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:17   #876
1. u načelu da
2. u načelu da
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:59   #877
PBZ Invest koliko sam shvatio, program za internet trgovinu dionicama, upisnina 75kn i naknada za vođenje tog paketa je 10 kn mjesečno. Zanima me ukoliko ugovorim to, kupim jednu-dvije dionice koliki postotak od prodaje/kupovine uzima njihov broker?

Kakva je alternativa ovome HINA? Može li se preko telefona realizirati cijeli postupak e-tradea?

Što se događa ukoliko imam kupljene dionice i one zabilježe prosječan mjesečni rast od 2-3% da li na kraju godine imam prava na dobivanje kamate odnosno nekog novca?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:26   #878
Justicija šta reći na tvoja pitanja,osim one starinske "knjigu u sake"
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:42   #879
Jutros se informirao, PBZ invest minimalan ulog na burzi je 500kn. Da li postoji neka druga brokerska kuća koja ima manji prag uloga za trgovanje dionicama na burzi. Nešto tipa 100-200kn?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:26   #880
Po drugi puta oživio forum Moj novac, budi li se market ili?
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.