Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2014., 07:27   #141
Ljudi, znam da sam suodgovoran

Mislim ja od subote po noćima ne spavam normalno i stalno imam usrane scene u glavi i katastrofa.
Nemogu ja nju nagovoriti na ništa, jednostavno nemogu. Mogu jedino sam na silu nešto napraviti, prijaviti, ali tek bi onda napravio sranje. Prvo moguće još veće prijetnje i tko zna šta od njegove strane, a drugo što bi cura pošvicala i strah me da sebi nebi što napravila, jer kažem da je živčana i ponekad čudnih misli.

Ovo kad kažem misli - ja nemogu vjerovati da danas cure u tim godinama kad izgube dečka - da si ozljeđivaju ruke sa žiletama i ostale gluposti.
Ovo govorim jer sam čuo i vidio na svoje oći na više njih, uključujući i moju 18 godina staru sestričnu.

Jel vi razumijete da je mene strah nekoliko stvari?

- što će joj on dalje napraviti kad ga se prijavi, jer naše pravosuđe je takvom da će sigurno do presude biti koji dan na slobodi

- što će ona sebi napraviti, ne radi straha od njega - nego SRAMOTE kako ona priča i te sramote što i je danas problem 90% žena koje ne prijave nasilnika

- što će njen otac napraviti? Sigurno ubiti njega, jer on nije baš previše normalan kad popije, a ona mu je mezimica.

Ovih dana mi se čini da nosim u sebi veći teret nego ona. Da je starija i zrelija, možda bi ga prijavila.

Naravno, uvijek postoji ta mogućnost da je on nju silovao - ali ne na način na koji mi to zamišljamo. Možda ju je skinuo na silu, pa se onda predala.

Iako je i to silovanje, no možda ona to ne shvača ako je tako bilo.

No pričam gluposti - i sama se naljutila kad sam joj rekao da izgleda kao da mu se prepustila, te nije htjela pričati samnom.

Pročitao sam ovih dana puno iskustva, i vidim da večina žena se prvo bori - a na kraju kad vide da nemogu ništa, prepuste se tome i uopće im tijelo i obrambeni mehanizam je razmišlja o tom što joj se radi, nego samo da prođe.

Mislim meni dođe da odem sad ubiti lika, no nemogu radi svoje obitelji. O čem ja pričam?

Nisam tablete za smirenje već dugo pijem, od subote opet uzimam ginseg da budem barem malo pribraniji.

Ja nemogu vama opisati koliko ju volim, kao i ona mene, koliko razmišljamo o tome da će kad završi školu - živjeti zajedno itd itd. Iako smo samo 4 mjeseca u pravoj vezi. Nebitno, kad se dvoje pronađu, znadete o čemu pričam.

Imala je ona prije dečka sa 15 godina, bili su skupa pola godine. Kaže da za te pola godine nije mogla njemu reći ni 10% svojih problema kao što meni kaže.



Neznam, sljede meni teški dani, ja bih htio da se pravda zadovolji. Kad bi postojao način da se vodi anonimna tužba protiv njega, možda bi ju nagovarao.
Nju je strah srama i poniženja..

A bemti čovjeka, on još kćer ima, itd itd..Sve me strah što je još kome naudio u životu.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 07:40   #142
Nemojte samo po meni pljuvati, jer sam stvarno u teškoj situaciji i neznam što da radim.


Napisao sam tu hrpu gluposti, jer neznam više šta da pišem od bjesa i ludosti.
Napisao sam i hrpu nebitnih stvari.

Što je je - ona je silovana, nju je strah svojeg poniženja i srama, te toga što će on njoj kasnije napraviti.

Po prirodi je živčana osoba, nervozna, što radi tog događaja, što radi situacije doma i svađe među roditeljima te problemima.

Kaže da ju živce najviše uništila ta situacija doma, a kasnije i taj događaj.

Bojim se da ne napravim veću štetu.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 07:45   #143
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ovo ću citirat jer se autor, kako zgodno, baš na taj dio nije osvrnuo.
Autore, ti si u ovoj priči suodgovoran. Ma koliko pred tom činjenicom zatvarao oči.
vidio sam taj dio, sve mi jasno

Ima ona brata starog 27 godina. Najradije bi otišao i sa njim popričao. Neznam ljudi...
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 07:55   #144
Tema potpore za ŽRTVE

davno sam u nekoj temi napisao da je iz moje perspektive - u drustvenom mentalitetu u kojem zivim i ljude koje poznajem i promatram/analiziram vec 30+ godina besmisleno pricati da ne velim pruzati potporu "zrtvama"

obrazlozenje;

da se zrtva "prizna" kao takva okolina bi trebala priznati i uzrocnika zrtve .. na sto po svemu do sada sto sam zakljucio je daleko od mogucnosti a kamoli spremnosti uciniti tako nesto

iz vlastitog iskustva mogu savjetovati zrtvama (koje ja osobno tako dozivljavam i prihvacam sve vezano za taj pojam) da se posvete sebi sebi i SAMO sebi .. naravno okolina i drustvo preporuca odredjene procese po PSu kak se kaze no .. tesko ce sustav pomoci "zrtvi" ako je na kraju pocne uvjeravati da je "to tako" i da sve ovisi o zrtvi odnosno tvoje/vase fizicko i psihicko stanje je vasa odgovornost .. to sto vas neko zlostavlja siluje lomi kosti truje pokusava ubiti je jednostavno tako i kazu da ti/VI tu nemozete nista promjeniti ..

evo jedna "strucna" osoba koju sam upoznao prije 20 godina me pocela uvjeravati da sam si ja umislio da sam zrtva i da je prestanem uvjeravati kako je svjet nepravedan .. NO zanimljivo ulaze velike napore (to zvuci pretjerano no u usporedbi sa interesima prema meni vaznim temama) da me odgovori, da ne velim (za)brani da to sto se meni dogodi nikako ja ne ucinim nekome drugome ..

"jao porazenima" je stara izreka .. nisam je ja izmislio kao ni sustav za koji se drze ko pijani plota i proglasavaju autoritetima ...

jos samo jedan stih molim;

"nije cudo da se govno kaze sto-lica"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 08:05   #145
Opet pištem jer nemam mira

Jel mi predlažete možda da porazgovaram prvo sa njezinim bratom? On joj je najveća potpora u svemu.

Sa majkom nebih htio, jer je i ovako majka isto bolesna na živčanoj bazi radi problema u kući.

Brat se isključi na te njihove svađe, i neutralan je.

Mislim da ću morati ići na to da ću staviti ruku u vatru, i ako treba žrtvovati našu vezu samo da joj pomognem

Nikad mi nije toliko stalo do neke osobe kao do nje, tako je i njoj jako stalo do mene, no ipak bih prvo volio da ona kao ljudsko biće bude zaštićena. A što će biti sa nama, to samo vrijeme zna.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 09:14   #146
ja ću ti valjda deseti put za redom reći isto; trebaš pomoć nekog ko se bavi takvim stvarima. ako još i njenog brata opteretiš istim problemom za kojeg on nema i ne zna rješenje nećeš napraviti ništa.

treba vam neko ko se sa takvim problemima susreće svakodnevno i tko ih zna rješavati. to ne znači policiju, sudstvo i iostalo ako ona za to nije spremna.
potraži br. telefona besplatnih savjetnika - mora te netko usmjeriti što da radiš i kako.

ovako ćeš izluditi sebe, nju, njenog brata, prebit tipa, završit na muriji. i slično. rješenje ne možeš i ne znaš naći sam.

skoncentriraj se. i prestani lutati.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 09:23   #147
Da, imaš pravo.
Ovako bih sve dodatno zasrao, tko zna šta bi se dogodilo i kome.

Samo na koji način takav savjetnik može pomoči?

Ako ona ne želi niti prijaviti tipa, niti ići na razgovor psihologu jer kaže da želi to zaboraviti i da uz mene to sve više uspjeva.



Mislim - što će savjetnik, nju nazvati ili što? Meni dati savjet što dalje?

Pa ja imam osječaj da koji god korak poduzmem dalje - napravit ću još veće sranje.
Prvo - ona može sebi nauditi jer će doživiti sram, iako je to ništa što može doživiti sa onime što je doživjela . Pitanje da li bi išla u školu dalje, pitanje što bi se dogodilo.

Drugo - on će poluditi, taj lik. Ovako izgleda da bi tačke na cesti silovao i ubio. Nadrapat će ona kad tad opet, naravno i ja jer bi pokrenuo sve to.

Treće - stari bi joj sigurno naudio tom tipu.

Sranje do bola je sve to
Da li je istina da je zastara 10 godina za takav slučaj? Mislim nakon koliko se on može prijaviti?
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:32   #148
Quote:
voljen03 kaže: Pogledaj post
Mislim - što će savjetnik, nju nazvati ili što? Meni dati savjet što dalje?
da, tebi dati savjet. ti ni ne znaš što oni znaju i mogu. ni ne moraš znati. trenutno ti je vidik jako uzak jer nemaš znanja za ovakve probleme i vrtiš se u krug. iscrpljujući se bez ikakvog pomaka.

ljudi koji se bave ovakvim stvarima su profesionalci. oni točno znaju kako postupati.

ja sam bila samo jednom u prilici da mi je trebala takva pomoć (dok mi se sestra razvodila na neugodan način) i ne mogu ti opisati koliko mi je (i meni i njoj i svima u kući) značila brza, trenutna pomoć koju dobiješ od profesionalaca. objasnili su nam u par minuta što možemo učiniti, bog ih blagoslovio.

crvena panda ti je napisala gdje se možeš obratiti za pomoć.



Quote:
Da li je istina da je zastara 10 godina za takav slučaj? Mislim nakon koliko se on može prijaviti?
10 g. je veliko vremensko razdoblje. ne zamaraj se sada s time.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:00   #149
Hvala ti, mislim da ću danas nazvati hrabri telefon, vidim da ima linija za roditelje, pa ću probati preko te linije .

Stvarno se vrtim u krug i valjda će mi uspjeti pomoći.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:09   #150
držim fige
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:52   #151
Još jednom, hvala svima.

Nisam vjerovao da će mi to toliko brige unijeti u život, možda nisam ni bio svjestan koliko mi stalo do te cure. Bez obzira što smo 7,5 godina razlike, i što će ona tek 17 navršiti.

Sad kad vidim koje vi žene možete patnje doživiti radi nekog manijaka, manje se nerviram na svakodnevne sitne i nebitne stresove.

Nadam se da će mi pomoći preko telefona i barem neki savjet dati. Bio bih najsretniji kad bi to završilo na tome da znamo samo ona i ja taj događaj i potpuno da ga izbriše iz života. Bez ikakvih tužbi i slično. No definitivno manijak zaslužuje kaznu, bilo kakvu.
Najgorje je što sad taj lik sigurno misli da može on opet to napraviti jer se ona nije bunila. Kako sam i naveo, već joj se javio jednom, ona to odmah ignorirala, i susreo ju je jedno večer vani sa autom, kaže da se živa smrznula i već mene počela birati na mobitel da me zove. Okrenula se i otrčala, nije krenuo za njom.

Sad kad si zamislim njen život - sa 15 godina je krenula izlaziti sa prijateljima vikendom van (a tko nije), prijatelji, društvo, zabava, cuganja itd itd, sve što mladi moraju okusiti.
Zaljubila se, bila u vezi pola godine iako dan danas pored mene kaže da kad usporedi ono što joj je taj prvi dečko pružio i ono što joj ja pružim - da sa njim nebi ova naša 4 mjeseca doživjela za 4 godine.

I taman navršila navršila 16, i dogodi se takvo nešto, skrene joj cijeli život sa puta. Neznam, ja da sam na njenom mjestu, pitanje što bih si napravio.

Mislila je ona da će skrenuti, da će se ubiti, postala je nešto više živčana radi tog događaja. Par tjedana je bila doma, izolirana od društva, krenula nakraju opet van, i tu smo se mi počeli bolje upoznavati i kako ona kaže - konačno je pronašla nekoga punog razumijevanja i tko joj može biti i dečko, i prijatelj a i roditelj ako treba .

Javit ću vam kakve ću informacije dobiti, ako ću to prenositi ovdje.

Zadnje uređivanje voljen03 : 04.02.2014. at 12:58.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:02   #152
Još jedno pitanje Sanjita -

Sad sam se sjetio, jedna moja kuma radi u Sigurnoj kući za žene - lokacija naravno nepoznata.

Znači samo znam da tamo dolaze žene koje su pretrpjele teška zlostavljanja itd.
Ona je psiholog.

Siguran sam da neće nikome reći jer joj je to profesija.

Mislim da bih se mogao njoj obratiti.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:09   #153
Quote:
voljen03 kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje Sanjita -

Sad sam se sjetio, jedna moja kuma radi u Sigurnoj kući za žene - lokacija naravno nepoznata.

Znači samo znam da tamo dolaze žene koje su pretrpjele teška zlostavljanja itd.
Ona je psiholog.

Siguran sam da neće nikome reći jer joj je to profesija.

Mislim da bih se mogao njoj obratiti.
naravno. to su osobe koje imaju ogromno iskustvo. ona se s time susreće svakodnevno.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:14   #154
Mislim da ću se radije njoj obratiti, jer ako cura odluči na razgovor, može sigurno s njom porazgovarati.

Hvala ti još jednom.
voljen03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 13:31   #155
ništa, ništa. samo javi kad bude novosti
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 19:55   #156
Quote:
voljen03 kaže: Pogledaj post
Ljudi, znam da sam suodgovoran

Mislim ja od subote po noćima ne spavam normalno i stalno imam usrane scene u glavi i katastrofa.
Nemogu ja nju nagovoriti na ništa, jednostavno nemogu. Mogu jedino sam na silu nešto napraviti, prijaviti, ali tek bi onda napravio sranje. Prvo moguće još veće prijetnje i tko zna šta od njegove strane, a drugo što bi cura pošvicala i strah me da sebi nebi što napravila, jer kažem da je živčana i ponekad čudnih misli.

Ovo kad kažem misli - ja nemogu vjerovati da danas cure u tim godinama kad izgube dečka - da si ozljeđivaju ruke sa žiletama i ostale gluposti.
Ovo govorim jer sam čuo i vidio na svoje oći na više njih, uključujući i moju 18 godina staru sestričnu.

Jel vi razumijete da je mene strah nekoliko stvari?

- što će joj on dalje napraviti kad ga se prijavi, jer naše pravosuđe je takvom da će sigurno do presude biti koji dan na slobodi

- što će ona sebi napraviti, ne radi straha od njega - nego SRAMOTE kako ona priča i te sramote što i je danas problem 90% žena koje ne prijave nasilnika

- što će njen otac napraviti? Sigurno ubiti njega, jer on nije baš previše normalan kad popije, a ona mu je mezimica.

Ovih dana mi se čini da nosim u sebi veći teret nego ona. Da je starija i zrelija, možda bi ga prijavila.

Naravno, uvijek postoji ta mogućnost da je on nju silovao - ali ne na način na koji mi to zamišljamo. Možda ju je skinuo na silu, pa se onda predala.

Iako je i to silovanje, no možda ona to ne shvača ako je tako bilo.

No pričam gluposti - i sama se naljutila kad sam joj rekao da izgleda kao da mu se prepustila, te nije htjela pričati samnom.

Pročitao sam ovih dana puno iskustva, i vidim da večina žena se prvo bori - a na kraju kad vide da nemogu ništa, prepuste se tome i uopće im tijelo i obrambeni mehanizam je razmišlja o tom što joj se radi, nego samo da prođe.

Mislim meni dođe da odem sad ubiti lika, no nemogu radi svoje obitelji. O čem ja pričam?

Nisam tablete za smirenje već dugo pijem, od subote opet uzimam ginseg da budem barem malo pribraniji.

Ja nemogu vama opisati koliko ju volim, kao i ona mene, koliko razmišljamo o tome da će kad završi školu - živjeti zajedno itd itd. Iako smo samo 4 mjeseca u pravoj vezi. Nebitno, kad se dvoje pronađu, znadete o čemu pričam.

Imala je ona prije dečka sa 15 godina, bili su skupa pola godine. Kaže da za te pola godine nije mogla njemu reći ni 10% svojih problema kao što meni kaže.



Neznam, sljede meni teški dani, ja bih htio da se pravda zadovolji. Kad bi postojao način da se vodi anonimna tužba protiv njega, možda bi ju nagovarao.
Nju je strah srama i poniženja..

A bemti čovjeka, on još kćer ima, itd itd..Sve me strah što je još kome naudio u životu.

Zao mi je, oprosti. Samo na samu pomisao o silovanju uopce meni dode grozno... Nije pametno da sam prijavis , nemoj . Ako ona hoce prijavit neka prijavi. Razgovaraj s njom. Mnogo je lakse rec razgovaraj jer neki ljudi jednostavno ne zele razgovarat(mislim na nju, ona je takva po prirodi , bez obzira na nedavni dogadaj) , pa je malo teze uspjet nekoga navest na sam razgovor.
Ne napada te nitko namjerno vec se ljudima preokrene zeludac kada ovo procitaju. Grozno.
Da istina je sto sve ljudi rade tj. djeca zbog zaljubljenosti. Prva ja. Prije 3 godine. Bila sam jako glupa. Ali nikada ne zalim za nicim u zivotu posebno ne zatim jer me ucinilo mnogo boljom osobom. Ali znam da ce za 5 godina ta cura se kajat sto ga nije prijjavila . Teze ce joj bit nego sada. Meni je tesko samo kad pomiislim koliko nisam imala ponosa kad sam bila s jednom osobom . Vrijedao bi me ,a ja bi mucala. To je najgore . Sto se nisam postavila drukcije. I najvise ce za tim zalit sto nije nesto poduzela.

Meni je zao strasno . I mozda je bolje da ne prijavljujete . Nemam pojma uopce. (Nesmijem pozivat na nasilje jer me moze netko prijavit . Htjela bi da ga umijete hladnom vodom. )

Mozes uvijek s menom porazgovarat. Javi se kad god hoces .. Posalji mi poruku ako hoces.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)

Zadnje uređivanje ja sam 111 : 04.02.2014. at 20:13.
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:00   #157
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Ali ostajem pri tome da ga pribijete, pa i nemora znat razlog(naravno ne previse).
Ajmo ne pozivati na nasilje. To je na forumu zabranjeno i kažnjav se.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:05   #158
Wink

Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
ja ću ti valjda deseti put za redom reći isto; trebaš pomoć nekog ko se bavi takvim stvarima. ako još i njenog brata opteretiš istim problemom za kojeg on nema i ne zna rješenje nećeš napraviti ništa.

treba vam neko ko se sa takvim problemima susreće svakodnevno i tko ih zna rješavati. to ne znači policiju, sudstvo i iostalo ako ona za to nije spremna.
potraži br. telefona besplatnih savjetnika - mora te netko usmjeriti što da radiš i kako.

ovako ćeš izluditi sebe, nju, njenog brata, prebit tipa, završit na muriji. i slično. rješenje ne možeš i ne znaš naći sam.

skoncentriraj se. i prestani lutati.
Ja se ne slazem da treba pomoc nekog ko se bavi s time .
Posebno ne psiholozi .
Jos ce je proglasit kojekakvom. Ne ,ne i ne.
Treba razgovor s osobom koja je razumije . To nemora bit osoba s diplomom. Treba covjeka u pravom smislu te rijeci. Ide mi pomalo na zivce sto se stalno predlazu nekakvi psiholozi.
Recimo ja nemogu pricat s nekim tamo livim o svojim problemima. Neznas sta misli i uopce to ne pokazuje. I sto te promatra kao pacijenta, a ne kao osobu , kao potpunu osobu.

I jos se osoba nalazi u teskoj situaciji. Jos joj samo fali psiholog i da se misli sta ce on o tome mislit.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)

Zadnje uređivanje ja sam 111 : 04.02.2014. at 20:14.
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:10   #159
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Posebno ne psiholozi .
Jos ce je proglasit ludom. Ne ,ne i ne.
Možda je vrijeme da se upoznaš s pravilima (pod)foruma. Ovo je posljednje upozorenje.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:12   #160
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Možda je vrijeme da se upoznaš s pravilima (pod)foruma. Ovo je posljednje upozorenje.
Sto sam ja ruzno rekla ovdje ?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)

Zadnje uređivanje ja sam 111 : 04.02.2014. at 21:32.
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.