Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2011., 16:58   #121
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kako se gube glasovi:

-Nudimo porezna rasterećenja u korist malog i srednjeg poduzetništva, smanjivanje državne birokracije. Najvažnije – promjenu ovakvog Zakona o radu, koji, kako vidimo, ne sprječava da radnici u privatnom sektoru svaki dan ostaju bez posla, ali sprječava da se otpuštaju državni službenici.

http://www.tjedno.com/index.php?opti...me-1&Itemid=46

Kao prvo - najavom otkaza sigurno se ne dobivaju glasovi.
Kao drugo, klasična državna služba je u biti najmanji problem - bez MUP-a i MORH-a ima oko 20.000 činovnika. Sve skupa.
Kao treće, njihov status se uopće ne regulira Zakonom o radu već Zakonom o državnim službenicima. To bi predsjednik stranke morao znati.
Ne gubi on tu nikakve glasove, ti drzavni sluzbenici ionako ce glasat za HDZ.

Dapce dobiva glasove kod ljudi koji istih pun kurac.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 20:54   #122
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post

zagrijava se budisa. vidit cemo nakon izbora jeli ostao vjecni luzer
Je.Ostao je vječni luzer.
Bob Dean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:01   #123
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Prvi put da se neparlamentarna (čitaj "trivijalna") stranka izbori za bitnu promjenu.
Prebacivanje iz II. u I. stup? To je HDZ sam napravio jer ima za sebe barem kratkoročnu win-win situaciju:

a) veće mirovine jednog broja ljudi (dakle glasači),
b) prebacivanje njihove ukupne štednje za II. stup u I., dakle barem neka kratkoročna pomoć mirovinskom fondu.

Zadnje uređivanje Vojky : 18.09.2011. at 21:07.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:03   #124
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Evo isprika VOJKY-u kojem nisam odgovorio na prethodne postove...imam ispite a i nisam namjeravao vise pisati toliko ovdje jer sam vidio da je to postao komunikacija nas par pa nisam htio zauzimat svu paznju...
Pa, evo rezultati večerašnje ankete na HTV-u zorno govore: HSLS 1,7%. Što očekivati s predsjednikom stranke koji u vlastitom gradu nikada nije uspio prijeći prag, a sada će se još pokušati sakriti u kojoj drugoj izbornoj jedinici?

Uopće ne cijenim političara, bilo kojega, koji bježi od svoje izborne jedinice (dakle one u kojoj stanuje).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 21:07   #125
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ne gubi on tu nikakve glasove, ti drzavni sluzbenici ionako ce glasat za HDZ.
Imaš nekakve relevantne ankete, ili si recimo radio u državnoj službi pa upoznao ljude tamo? Ja sam radio godinama, nisam vidio neke velike ljubitelje HDZ-a. Grintaju na svaku vlast, jer su plaće činovnika među najnižima.

Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Dapce dobiva glasove kod ljudi koji istih pun kurac.
Ja osobno sumnjam da je puno ljudi kojima je "pun kurac" hrvatskih vojnika i policajaca (cca. 70% cjelokupne državne službe, ista ima oko 65.000 ljudi, činovnika ispod 20.000). A i nekako, mislim da se ne bi trebalo obraćati biračkom tijelu koje ima takve stavove.

Zadnje uređivanje Vojky : 18.09.2011. at 21:12.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:16   #126
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Prebacivanje iz II. u I. stup? To je HDZ sam napravio jer ima za sebe barem kratkoročnu win-win situaciju:

a) veće mirovine jednog broja ljudi (dakle glasači),
b) prebacivanje njihove ukupne štednje za II. stup u I., dakle barem neka kratkoročna pomoć mirovinskom fondu.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=118941&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=51a6dde1ed

Pogledaj samo datume i sve ce bit jasno...HSLS je cijeli pricu postavio, izradio program kako, prikupio peticiju i Vlada je to samo prihvatila par mjeseci kasnije...

Sto se tice ove danasnje ankete...mah po tome samo dve stranke prelaze prag...to se sigurno nece desit.

A i u nekim dijelovima Hrvatske HSLS je nije toliko popularan kao u nekim drugim pa se i ne brinem puno...znam da u Osijeku nece dobit puno, ali zato za drugu, prvu i devetu racunam da ce dobro proc...kad bi se anketa radila samo u te tri izborne jedinice onda bi ti HSLS imao 9%...

Daj znam da znas sve to...cemu onda pisanje o takvoj bedastoj anketi...
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:43   #127
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pogledaj samo datume i sve ce bit jasno...HSLS je cijeli pricu postavio, izradio program kako, prikupio peticiju i Vlada je to samo prihvatila par mjeseci kasnije...
A kako znaš da nisu poslušali Maticu umirovljenika i HSU, koji su također pričali o istome:

'Danas imamo problem oko 120 tisuća umirovljenika koji su u starosti od 40 i 50 godina, ja bih rekao prevareni i nagovoreni da idu u drugi mirovinski stup, a danas oni primaju iz tog stupa nekih 500, 600, 700 kn što nije dovoljno', kaže Branko Cvetković, glavni tajnik Matice umirovljenika.
'HSU već dugo dugo predlaže se ovim ženama koje su u drugom stupu i koje su oštećene za značajne iznose omogući prijenos tih sredstava u prvi stup', ističe Branka Valentić iz Hrvatske stranke umirovljenika.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/o...nski-stup.html

Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Sto se tice ove danasnje ankete...mah po tome samo dve stranke prelaze prag...to se sigurno nece desit.

A i u nekim dijelovima Hrvatske HSLS je nije toliko popularan kao u nekim drugim pa se i ne brinem puno...znam da u Osijeku nece dobit puno, ali zato za drugu, prvu i devetu racunam da ce dobro proc...kad bi se anketa radila samo u te tri izborne jedinice onda bi ti HSLS imao 9%...

Daj znam da znas sve to...cemu onda pisanje o takvoj bedastoj anketi...
Pa što ne linkaš anketu, neku relevantniju?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 22:58   #128
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...4/Default.aspx

zagrijava se budisa. vidit cemo nakon izbora jeli ostao vjecni luzer

Budiša je imao jako velikih grešaka prije i mnogo toga mu zamjeram ali u svakom slučaju želim mu uspjeh u 9. izbornoj jedinici i da bude bolji od one gamadi i licemjera iz tzv. HSP-a na čelu sa magistrom, srbonjom i ludim Čondićem.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:03   #129
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
[
Sto se tice ove danasnje ankete...mah po tome samo dve stranke prelaze prag...to se sigurno nece desit.

A i u nekim dijelovima Hrvatske HSLS je nije toliko popularan kao u nekim drugim pa se i ne brinem puno...znam da u Osijeku nece dobit puno, ali zato za drugu, prvu i devetu racunam da ce dobro proc...kad bi se anketa radila samo u te tri izborne jedinice onda bi ti HSLS imao 9%...

Daj znam da znas sve to...cemu onda pisanje o takvoj bedastoj anketi...
Pa to je sjajno ! Znači min. 6 saborskih zastupnika, a možda i koji više ako im se sreća i D'Hondtov sustav nasmiješe ! Samo, od kuda ti ti podaci ? Onako od oka, iz glave... ?

Jer koliko ja znam u drugoj izbornoj jedinici ti je više od polovice glasova HSLS-a nosio samo grad Bjelovar, tj. Đurđa Adlešič (a nju je Darinko potjerao iz stranke), a u devetoj ti Budiša ni 2003. kada je bio daleko aktivniji i utjecajniji nego danas nije dobio ni 4% ! Od kuda sada 9 %



Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa što ne linkaš anketu, neku relevantniju?
Možda zbog toga što takve ankete po kojoj HSLS u čak 3 izborne jedinice dobiva po min. 2 saborska mandata nema.
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:07   #130
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Jer koliko ja znam u drugoj izbornoj jedinici ti je više od polovice glasova HSLS-a nosio samo grad Bjelovar, tj. Đurđa Adlešič, a u devetoj ti Budiša ni 2003. kada je bio daleko aktivniji i utjecajniji nego danas nije dobio ni 4% ! Od kuda sada 9 %
Da budemo jasni - HSLS je dobio na zadnjim izborima samo i isključivo zahvaljujući osobnoj popularnosti Đurđe i Čehoka, nikako radi rejtinga stranke.

A ovo od 9% je posljedica pretpostavljam, jedne vrlo besmislene ideje koja se kroz HSLS provlači, koliko se sjećam, već desetak godina - da će HSLS naći biračko tijelo među razočaranim HDZ-ovcima. Zato i Budišla u 9-oj izbornoj jedinici, jednom od najjačih uporišta HDZ-a. Što naravno neće ići, jer ta dva biračka tijela nisu slična. A i u 9. izbornoj jedinici HDZ će i sada dobiti dosta glasova.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:48   #131
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da budemo jasni - HSLS je dobio na zadnjim izborima samo i isključivo zahvaljujući osobnoj popularnosti Đurđe i Čehoka, nikako radi rejtinga stranke.
.
Ma naravno ! Pa evo u toj drugoj izbornoj jedinici je 2007. HSLS izašao na izbore u koaliciji s tamo izuzetno jakim HSS-om (iz te izborne jedinice su i npr. i Friščić, Bajs itd.), pa su zajedno dobili jedva 16,5 % ! A u Bjelovaru čak 25 % prvenstveno zbog Đurđe Adlešič ! A sad bi sam HSLS bez Đurđe tamo kao trebao dobiti 9 % ! Moš' mislit...


Quote:
A ovo od 9% je posljedica pretpostavljam, jedne vrlo besmislene ideje koja se kroz HSLS provlači, koliko se sjećam, već desetak godina - da će HSLS naći biračko tijelo među razočaranim HDZ-ovcima. Zato i Budišla u 9-oj izbornoj jedinici, jednom od najjačih uporišta HDZ-a. Što naravno neće ići, jer ta dva biračka tijela nisu slična. A i u 9. izbornoj jedinici HDZ će i sada dobiti dosta glasova
Ma naravno da će tamo po selima, a i nekim gradovima (npr. Kninu, Gospiću, pa i Zadru) HDZ sigurno dobiti dosta ! S druge strane, u toj izbornoj jedinici će se za glasove razočaranih HDZ-ovaca boriti i Tomašićka, Miro Tuđman, HSP, navodno i Zvonko Bušić itd., a to su za desno orijentirane birače sve prirodniji izbori od "liberala", pa bio taj "liberal" i Dražen Budiša.

S druge strane zbog Budišinih istupa, opet ćemo se naći u shizofrenoj situaciji u ostatku Hrvatske jer će HSLS opet ispasti nekakva "desničarska strančica" koja liberalizam ima samo u nazivu.
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:52   #132
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da budemo jasni - HSLS je dobio na zadnjim izborima samo i isključivo zahvaljujući osobnoj popularnosti Đurđe i Čehoka, nikako radi rejtinga stranke.

A ovo od 9% je posljedica pretpostavljam, jedne vrlo besmislene ideje koja se kroz HSLS provlači, koliko se sjećam, već desetak godina - da će HSLS naći biračko tijelo među razočaranim HDZ-ovcima. Zato i Budišla u 9-oj izbornoj jedinici, jednom od najjačih uporišta HDZ-a. Što naravno neće ići, jer ta dva biračka tijela nisu slična. A i u 9. izbornoj jedinici HDZ će i sada dobiti dosta glasova.
Ljudi nemojte se kvacit na tih 9%...to sam ja iz glave ovak bubnuo i jednako je vjerojatno kao i ovih 1,7% (znam da znate da ankete na nacionalnoj razini ne repdstavljaju neki orijentir kada cijela Hrvatska nije jedna izborna jedinica...pa znam da ste pametniji od toga i da vam ne trebam crtat...na istu foru na kojoj je HDSSB na 0,9% i HSS na 1 i nesto tako je i HSLS...na kraju ce ti to biti 2-3 mandata za HSLS, 3-4-5 za HSS i oko 3 za HDSSB...

...relevantne ankete sad nema jer nije pocela kampanja kako spada jos...
Ova naketa je trebala samo pokazat koliko su ti crni fondovi nastetili HDZ-u...nista drugo...

HSLS objatkivno ima izglede u prvoj, drugoj i devetoj izbornoj jedinici + eventualno Zmegac u svojoj...to je cilj pa bumo vidli...

Vi mozete mislit da Budisa nema sanse...ja mislim da ima i to velike da udje u sabor...ako su tamosnji ljudi toliko blesavi da opet biraju HDZ...onda nek im bude...sami ce sebi narpaviti time vecu stetu...ovako im se daje covjek koji nema apsolutno nikakve afere iza sebe kao opcija protiv lopova...

I daj pliz ovi me neki postovi full iznenadjuju...da nije prosao 2003??? pa tad je cijela ta koalicija otisla k vragu...vlast je tada morala izgubiti na istu foru na koju danas mora izgubit...nije to ni blizu isto

Zadnje uređivanje rizbo243 : 19.09.2011. at 00:12.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:55   #133
A i zanima me odakle vama da je Bjelovar glasao samo zbog Cehoka i Đurđe? Ste pricali sa svakim ponaosob? To je kao da kazes da su svi u Zagrebu glasali za SDP radi Bandica....budes vidio kako ce tko proc na slijedecim izborima

Zanimljivo isto kako se Đurđa ne kandidira na izborima a rekla je nedavno da bi isla samo s Mesicem...a sad kak je gadafi pao valjda je i to otpalo

Zadnje uređivanje rizbo243 : 19.09.2011. at 00:02.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:59   #134
I uvecao sam brojku jer sam vam htio objasnit da Hrvatska nije jedna izborna jedinica...da stvarno ako radite anketu oko HDSSB-a ona ce u Hrvatskoj imati 1% a dobiti 3 mandata jer je regionalna...HSLS nije regionalan ali zna se na koja podrucja ciljamo a na koja ne...i ako od 1000 ispitanika u anketi ti ispitas njih 400 iz osijeka, 400 iz istre, 100 iz zagreba i 100 iz dubrovnika HSLS ce imati 1.4%, a ako se to napravi u podrucjima za koje HSLS racuna onda ce se te brojke vrtit oko 5-6-7%

Rekli vi da ste fakultetski obrazovani a ja ko maloj djeci ovdje moram objasnjavat

A i znate sto? pa i nije bitno koliko se mandata osvoji sto se mene tice...ja sam prezadovoljan sto je konacno neka opcija koja radi svoj posao...ovi na vlasti muljaju kako bi ostali na vlasti, kukurikavci muljaju kako bi dosli na vlast...HSLS otvoreno kaze da ce se trebat smanjit potrosnja i da ce se trebat trpit sve ono sto s time dolazi da se Hrvatska oporavi...kampanja se temelji na programu ne na pljuvanju (iznimno ona epizoda s IDS-om sto bas ni ja nisam shvatio), jedina stranka koja ima tih 10 mjera koji opisuju KAKO a ne samo kopiranje teksta na razni hansa cristiana andersena (bajke, bajke i bajke...)

Dajte mi jos nekoga tko radi tako i skidam kapu...

Ako se nastavi ovako raditi i ako se odrzi utjecaj na lokalnoj i drzavnoj razini barem onakav kakav smo imali onda cu ja biti sretan jer cemo biti u poziciji da te projekte i ostvarimo...a to je najbitnija stvar, ne tko koliko ima u kojoj anketi nego tko ima barem nekakve ideje sto misli radit ako dobije barem neke mandate.

Zadnje uređivanje rizbo243 : 19.09.2011. at 00:29.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 06:37   #135
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Ljudi nemojte se kvacit na tih 9%...to sam ja iz glave ovak bubnuo

Darinko jesi li to ti
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 06:41   #136
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
I uvecao sam brojku jer sam vam htio objasnit da Hrvatska nije jedna izborna jedinica...da stvarno ako radite anketu oko HDSSB-a ona ce u Hrvatskoj imati 1% a dobiti 3 mandata jer je regionalna...HSLS nije regionalan ali zna se na koja podrucja ciljamo a na koja ne...i ako od 1000 ispitanika u anketi ti ispitas njih 400 iz osijeka, 400 iz istre, 100 iz zagreba i 100 iz dubrovnika HSLS ce imati 1.4%, a ako se to napravi u podrucjima za koje HSLS racuna onda ce se te brojke vrtit oko 5-6-7%
ako HDSSB iziđe na izbore u svim izbornim jedinicama dobit će ukupno 11,4 -11,6 % glasova

__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 08:22   #137
Budiša je upalio neki dan TV vidio da HSLS još postoji pa da ga dokrajči odlučio se aktivirati? Upalit će mu ideja.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 09:13   #138
HSLS mi je trenutno prvi izbor, Laburiste sam prekrižio, ne sviđaju mi se previranja u tako mladoj stranci. Zašto HSLS? Između ostalog jer nisu HDZ-SDP-HNS-HSS, ali nije to najbitnije. Pomaže malo i to što više nije Čehok lokalni šerif u stranci, dobro to je dosta bitno. Dosad nikad nisam glasao za HSLS, tako da bi se moglo reći da pripadam novim HSLS biračima. Uglavnom je bitno to da su u zadnje vrijeme pokazali da pokušavaju imati svoj stav. Nadam se da me neće razočarati. Pripadam 3. izbornoj jedinici.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 09:18   #139
Meni je taj HSLS totalni smijeh od stranke i gotovo pa u rangu s onim Borisom što se uvijek kandidira za predsjednika. Zaista su pali na niske grane.
Archchancellor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:32   #140
Quote:
Archchancellor kaže: Pogledaj post
Meni je taj HSLS totalni smijeh od stranke i gotovo pa u rangu s onim Borisom što se uvijek kandidira za predsjednika. Zaista su pali na niske grane.
Taj Boris ti je smijeh vjerojatno zato što ga je tvoja banda iz HDZ-a pokrala na predsjedničkim izborima prvi put kao što su i pokrali i HSP 1992.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.