Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 20:56   #3981
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Kažu da je naziv pašteta nastao kad su radnici pitali vlasnika neke mesne tvornice što da rade s otpacima, a on je rekao - Pa šteta da se baci!


Je, jako je zdravo...valjda tu leži odgovor na pitanje zašto danas i djeca sve više obolijevaju od raka i drugih bolesti.

Kad smo kod toga, evo i par linkova o sastojcima pašteta, salama, mesnih narezaka i hrenovki. Doista se ništa ne baca.
http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/...-pastetu-video
http://www.dijeta.hr/korisni-savjeti...-hrenovke.html
http://istineilaziohrani.blogspot.hr...a-pasteta.html

p:
Moja prirodna reakcija na ove linkove, filmić ni nisam odgledao, samo sam tekst pročitao, je gađenje i muka.
Nisam možda najpametniji ali dobro veliš Ibrahim "Zar da čovjek moga uma ovo jede".

Dio teksta .

A da bi se to sve držalo zajedno, upotrebljavaju se razni stabilizatori, emulgatori, zgušnjivači, regulatori kiselosti i druge kemikalije ili E brojevi. Rok trajanja je koliko? Godinu dana? Dvije? Kakva to prava hrana ima toliki rok trajanja? Samo hrana koja se kvari je prava hrana! Paštete, kao i ostale industrijske prerađevine, nisu prava hrana. To su nutritivno osiromašene stvari, visoko procesirane i prepune aditiva.


Nakon ovoga, mam sam si malo pogledal slikice vrta, evo jedna nova, poglećte tu divotu, te ljepotice, melem za oko, i zdravlje.

http://i.imgur.com/BqiO4lV.jpg
Rorion is offline  
Old 05.07.2016., 21:19   #3982
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne brini, znamo i mi da ništa se ne baca, pa iz čega se radi pašteta?
Ljudi često jedu takvu hranu, mada znaju da je nezdrava.
Sami sebi govore : Pa mora se od nećega umrijeti, ili bolje da ni neznam šta sve unutra ima. To je bijeg od istine , simple.


Na kraju je zaključeno kako su najrizičniji aditivi, kalijev nitrit označen kao E-249 i natrijev nitrit E-250, koji se najčešće nalaze u mesnim prerađevinama.

- Preporuka mesnoj industriji je nastojati primijeniti proizvodnu praksu kojom bi se dodavanje nitrita svelo na najnižu moguću tehnološku razinu, a ostvarili nužni učinci konzerviranja odnosno mikrobiološke sigurnosti proizvoda. Tanka je granica između opravdanog i neopravdanog korištenja aditiva, kaže Andrea Gross Bošković, ravnateljica Agencije za hranu.


Ako tako ona kaže, kakva li je realnost tek.

A ovo mi ne morate vjerovati, ili možete, jako često , svi aditivi na industrijski proizvedenim namirnicama nisu ni nabrojani, neki su tajna, pod maskom "tajne okusa".




No, evo još jedan iz paštete. I mada meso, corps u raspadanju iliti polutrule komade i djelove trupla ne jedem, mislim da papci, kljunovi i crijeva u paštetama predstavljaju manji problem, od ovog npr POLIFOSFATA



Polifosfati u mesnim pripravcima vežu vodu i mast, a u našem organizmu ometaju apsorpciju kalcija, što smanjuje koštanu masu, a to dugoročno može dovesti i do osteoporoze. Polifosfati su dopušteni aditivi, no treba ih dodavati u umjerenim količinama. Ukupna količina polifosfata ne smije prelaziti 5000 miligrama po kilogramu prerađevina. Mi smo u jednom proizvodu našli ukupno gotovo 9000 miligrama. Paštete, hrenovke, kuhane šunke i ostale mesne pripravke prati loš glas proizvoda natrpanih opasnim aditivima. Stoga smo i mi analizirali deset takvih prerađevina. Povišene razine polifosfata našli smo u šunki Delikates, čak 8945 miligrama po kilogramu. Višak polifosfata ima i u parizeru 6060 miligrama, te u salami u kojoj smo našli 6023 miligrama po kilogramu proizvoda.

Pročitajte više na: http://m.24sata.hr/news/salame-paste...itivima-418721 - 24sata.hr
Rorion is offline  
Old 05.07.2016., 21:23   #3983
Da ponovimo gradivo, jednostavno je, ne morate se bojati ili imati tremu.
Budite jednostavni i iskreni samima sebi.

https://imgur.com/Eg05bXO
Rorion is offline  
Old 05.07.2016., 21:50   #3984
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zaboravio si na ovih 150 miligrama alkalijskih metala vezanih u soli (znas da magnezij i kalcij to nisu, jel tako?) dodati jos 5000 mg limunske kiselin, C6H8O7?
Voziš jednosmjernom cestom u pustopljine.
Jedno su esencije, a drugo spojevi, a za pretpostaviti ja kako si upoznat za najvažnije svojstvo koje se zove faza ili geometrija prostora (karakteristike molekularne rešetke)

No napiši koliki je postotak vode u tvojoj limunskoj kiselini od 5 ml. Matematika zna iznenaditi, zar ne?

Osim toga "količina" kalija da bi djelovao ne mora biti u velikim količinama. I tu postoje odnosi no nisam se bavio njima tako da ne znam koliko točno.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Da probam utjecaj limuna na kiselinu? Koju? Jesi li izvukao svoj pH metar i nasao znanstveni clanak koji govori o luznatosti limuna, kao sto si obecao jucer?
Ne traži se simulacija nego djelovanje. Pojedi navečer nekoliko kriški orahnjače, može i koja nesica. A ujutro kada te probudi žgravica, pojedi limun.

Jednostavan i elegantan dokaz.
Čim pronađem nalijepiti ću ti, znaš da tražilice ne reagiraju isto.
Tada je bio cuil ako se možda sjećaš.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ajde, ljudi, ne sramotite se i ne nasjedajte crackpotovima i prevarantima
Nisi razumio, ljudi ovdje iznose svoja iskustva. Naravno kako je puno toga samo "posao" kada linkaš "sveznadara", ali njihovo iskustvo ipak ima stvarnu vrijednost jer se bazira na valjanosti i istinitosti, a i kada nađeš znanstveno uporište odnosno da znaš očekivani rezultat kud ćeš bolje.

Koliko je sve prepuno nijansi /tiče se faza u trivijalom obliku/ napravi dvije šalice nesice, u jednu šalicu stavi kavu pa prelij mlijekom, a u drugu u mlijeko iztresi kavu. Osjetiti ćeš rezultat. Kak još nemam nekih većih probleauma (um se ne računa ) ne haračim po bobicama, ali os bliskih osoba vidim da se stanje popravilo konzumacijom sirove hrane mada su prije toga bili vegani. Za mene je još uvijek najbolja biljka "klempo".
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 05.07.2016., 22:07   #3985
Za one koji preferiraju proizvode od žitarica te smatraju kako su one nezaobilazan dio prehrane, evo jedan edukativni video u kojem se prikazuje dokle je danas na žalost otišla proizvodnja pšenice
Marec is offline  
Old 05.07.2016., 22:27   #3986
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
A, ovdje su novinski clanci znanstveni izvori .... I jos nisi shvatio ni sto u tom clanku pise
A ovo je, kao argument?
Begemotica is offline  
Old 05.07.2016., 22:46   #3987
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Forum služi razmjeni mišljenja, prema tome svatko ima pravo doći ovdje i reći što misli na primjeren način. Kontriranje uvriježenim mišljenjima je poželjno za raspravu. Naravno, ako se ima nešto za kontrirati.
a što napraviti kada neki forumaš koji dođe pa na altranativi traži dokaze...i onda kada mu kažeš da pročita tu i tu knjigu, da je sve objašnjeno...on kaže, autor nije doktor..to nije znanstveno potvrđeno...ta knjiga je glupost, svi vi tu pišete gluposti

daj objasni ljudima, da mi ovdje čitamo knjige alternativne medicine i ne raspolažemo znanstvenim dokazima, ne razbacujemo se stručnim izrazima...nas niti ne zanima moderno liječenje, niti šta je koji doktor ili nutricionist rekao...zaboli nas za to....mi cijenimo drukčije ljude...mi tu cijenimo sljedeće autore alternativnih knjiga:

1. Urs Hochstrasser
2. ann wigmore
3. ernst ginter
4. maja volk
5. victoria boutenko
6. doc.norman.w.walker
7. helmund wandmaker
8. A.T. Hovannessian-Aterhov
9. Urs Hochstrasser
10. Wolfgang Spiller
11. Herbert Shelton
12. theodor Baroody


i mnogi drugi...ovo je popis autora koji imaju knjige prevedene na hrvatski, no na svijetu ima na stotine knjiga na tu tematiku, i na tisuće ispovijesti di su ljudi izliječili zločudnu bolest, poboljšali kvalitetu života...

i evo tu uživo forumaši, dijele svoje pozitivno iskustvo iz prve ruke...

ja mislim da je uvijet da itko nešto komentira na ovoj temi, da pročita bar jednu knjigu navedenih autora i da proba bar tjedan dana živjeti na živoj biljnoj hrani....

pa onda slobodno neka komentiraju, a ne ovako, banu, pojma o pojmu nemaju, zauzmu stav ja pametan-vi glupi...

ovo nema smisla, stvarno nema, moderatori reagirajte
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 05.07.2016., 22:56   #3988
Dobro, ne možemo biti isključive, ja prva nisam pročitala nijednu od navedenih knjiga.
Begemotica is offline  
Old 05.07.2016., 23:06   #3989
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post

.....
zaboli me za znanstveni dokaz....moje tijelo je dokaz

kad te jednom uhvati bolest, vratit ćeš se ti na ovaj forum žedan znanja koje dijelimo jer hrana je tvoj lijek
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 05.07.2016., 23:21   #3990
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Dobro, ne možemo biti isključive, ja prva nisam pročitala nijednu od navedenih knjiga.
šteta, ja sam prvo pročitala sve walkerove knjige i victoriu boutenko....a onda sam tek naišla na ovu temu, da razmijenimo iskustva...u međuvremenu sam pročitala sve druge knjige, pogledala hrpu youtube videa, dokumentarce, emisije....kao i svi drugi forumaši koji stalno pišu na ovu temu, tu razmjenjujemo recepte, dijelimo na što naiđemo i družimo se

ne vidim svrhu ovoga foruma ako je vama uredu da neko samo tako uleti i pametuje a da pojma o pojma nema

uredu je ako ništa neznaš a znatiželjan si, pa pitaš, rado objasnimo i pomognemo....ali ovi pametnjakovići koji su popili svu pamet svijeta mi lagano idu na živce

žao mi je što padobranci sve tako useru, da mi se uopće gadi dolazit na forum

htjela bih da tu razgovaramo u miru, bez ometanja, samo to...
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 06.07.2016., 04:12   #3991
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Moja prirodna reakcija na ove linkove, filmić ni nisam odgledao, samo sam tekst pročitao, je gađenje i muka.
A kakva bi drugačija i mogla biti?
Ima jedna sjajna misao: Kad bi klaonice imale staklene zidove, svi bismo bili vegetarijanci.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
poglećte tu divotu, te ljepotice, melem za oko, i zdravlje.

http://i.imgur.com/BqiO4lV.jpg
Nažalost, ne otvara mi sliku.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sami sebi govore : Pa mora se od nećega umrijeti, ili bolje da ni neznam šta sve unutra ima. To je bijeg od istine , simple.
Tipičan primjer ovaca. Sjetim se opet one izreke - Nema većeg glupana od onog koji sam sebe laže.
Ovo je mazanje očiju samom sebi, guranje glave u pijesak, a kad je glava u pijesku, tada je guzica najisturenija.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ukupna količina polifosfata ne smije prelaziti 5000 miligrama po kilogramu prerađevina. Mi smo u jednom proizvodu našli ukupno gotovo 9000 miligrama. Paštete, hrenovke, kuhane šunke i ostale mesne pripravke prati loš glas proizvoda natrpanih opasnim aditivima. Stoga smo i mi analizirali deset takvih prerađevina. Povišene razine polifosfata našli smo u šunki Delikates, čak 8945 miligrama po kilogramu. Višak polifosfata ima i u parizeru 6060 miligrama, te u salami u kojoj smo našli 6023 miligrama po kilogramu proizvoda.
Ja ih razumijem; s obzirom na to da se u takve proizvode stavljaju baš oni najveći i najgori otpaci, da ne stave tonu aditiva, tko bi to uopće mogao jesti?

Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ne traži se simulacija nego djelovanje. Pojedi navečer nekoliko kriški orahnjače, može i koja nesica. A ujutro kada te probudi žgravica, pojedi limun.

Jednostavan i elegantan dokaz.
&
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Nisi razumio, ljudi ovdje iznose svoja iskustva. Naravno kako je puno toga samo "posao" kada linkaš "sveznadara", ali njihovo iskustvo ipak ima stvarnu vrijednost jer se bazira na valjanosti i istinitosti, a i kada nađeš znanstveno uporište odnosno da znaš očekivani rezultat kud ćeš bolje.
Eto...djelovanje, rezultat, činjenica...postoji li bolji dokaz nečega od toga?
Jedini dokazi su konkretna iskustva i rezultati ljudi u praksi.

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
on kaže, autor nije doktor..to nije znanstveno potvrđeno...ta knjiga je glupost, svi vi tu pišete gluposti
To su uistinu moćni argumenti. :klap:

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
daj objasni ljudima, da mi ovdje čitamo knjige alternativne medicine i ne raspolažemo znanstvenim dokazima, ne razbacujemo se stručnim izrazima...nas niti ne zanima moderno liječenje, niti šta je koji doktor ili nutricionist rekao...zaboli nas za to....
Hehe, dobro rečeno. Ali nekima to ne dopire do primozga, čak ni do leđne moždine.


Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
na svijetu ima na stotine knjiga na tu tematiku, i na tisuće ispovijesti di su ljudi izliječili zločudnu bolest, poboljšali kvalitetu života...
i evo tu uživo forumaši, dijele svoje pozitivno iskustvo iz prve ruke...
Rezultati, rezultati, rezultati...

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
zaboli me za znanstveni dokaz....moje tijelo je dokaz

kad te jednom uhvati bolest, vratit ćeš se ti na ovaj forum žedan znanja koje dijelimo jer hrana je tvoj lijek
&
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ne vidim svrhu ovoga foruma ako je vama uredu da neko samo tako uleti i pametuje a da pojma o pojma nema

žao mi je što padobranci sve tako useru, da mi se uopće gadi dolazit na forum

htjela bih da tu razgovaramo u miru, bez ometanja, samo to...
&
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ovo nema smisla, stvarno nema, moderatori reagirajte
Bravo za sve ovo što si napisala, Kleopatra! Izvrsno rečeno!
Stvarno svi vide što se ovdje događa.

Evo sad za sve ljude dobre volje jedan slatki, sirovi recept:
Sirove čokoladne kocke
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 06.07.2016., 09:01   #3992
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne brini, znamo i mi da ništa se ne baca, pa iz čega se radi pašteta?
iz papaka, supaka i soje znam da se zezas ali ovo je mogao biti primjer krajnosti o kojima sam pisao, kad nesto napises sto nije u skladu s misljenjem dijela foruma - jedi pastetu. primjerice iznad argument forumasice 'zaboli me za znanstveni dokaz....moje tijelo je dokaz' je doslovno zabrinjavajuc, da se netko ne samo bavi eksperimentiranjem na sebi nego i potpunim slijepim odbacivanjem medicine koja se razvila i od tih mudrosti 'nasih starih'.

nisam ni ja procitao te knjige, entuzijaste postujem kad je rijec o skupljanju ljekovitog bilja ali ne kad tvrde da lijece stvarne boljke, a ni o tome nemaju stvarnih podataka. poznajem covjeka kojem je prah od kostica marelice MOZDA pomogao oko tumora, poznajem i drugog kojem nije pomogao - ista dijagnoza, isti tretman ali ni jedan ni drugi nisu relevantan uzorak za ikakve zakljucke.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 06.07.2016., 10:44   #3993
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

Bravo za sve ovo što si napisala, Kleopatra! Izvrsno rečeno!
Stvarno svi vide što se ovdje događa.

Evo sad za sve ljude dobre volje jedan slatki, sirovi recept:
Sirove čokoladne kocke
hvala, ma vide i žmire....valjda tako svijet funkcionira u zadnje vrijeme

super recept, ide u probu, imam sve osim sirovog kakaa....di ti kupuješ to, najbolji omjer cijene i kvalitete...znam da ima biobio...ima još negdje ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Old 06.07.2016., 11:13   #3994
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Za one koji preferiraju proizvode od žitarica te smatraju kako su one nezaobilazan dio prehrane, evo jedan edukativni video u kojem se prikazuje dokle je danas na žalost otišla proizvodnja pšenice
Ova Maria S je fenomenalna.
U zadnje vrijeme pratim njen kanal, gotovo svakodnevno novi edukacijski filmić.

Pšenica, gluten , problemi ?? Da, da.

Osim toga, zrno je od trenutka sadnje, do berbe , zašpricano sa najmanje 11 vrsta otrova. I to, je samo do berbe, zatim fungicidi kod skladištenja, kemikalije kod procesuiranja, ipak trebaju fabrike da plasiraju svoje proizvode, ljudsko zdravlje? , ne, to je nebitno u priči.
Aaahhh, brrr, mam bježim u vrt.

Sve žitarice(izuzetak su proso i heljda) , ako ne sadrže gluten, sadrže gluten-similar spojeve, pa tako i sl. probavne probleme. S tim da je današnja pšenica daaaleko najgora, puno glutena, puno problema za zdravlje, pogotovo senzibilnima, vrlo brzo uništi lijep život.
Rorion is offline  
Old 06.07.2016., 11:31   #3995
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
hvala, ma vide i žmire....valjda tako svijet funkcionira u zadnje vrijeme
?
Kako jedeš, tako misliš.
Kako misliš, tako živiš.
Stara poslovica.

Staroegipatska: Ljudi si zubima kopaju grob, a da toga nisu svjesni.

Kineska: Uzrok svoje bolesti, naći ćeš na dnu svog tanjura.

Nikola Tesla: Zdrav ljudski organizam ima manji električni otpor prolasku struje, bolestan ima veći otpor. Vegetarijanci imaju manji eletrični otpor prolasku struje, što je dokazao pokusima.
Po ovome, logično se da zaključiti , pošto se u organizmu elektro-biokemijski procesi konstantno odvijaju, da je bolja provodljivost svih impulsa, informacija, kod ljudi koji se zdravo hrane.
Kod drugih, često čujemo, vidimo i svjedoci smo, da dolazi do razno-raznih blokada, psihičkih, fizičkih...
Rorion is offline  
Old 06.07.2016., 12:29   #3996
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Marketinški trikovi? Pogledaj malo oko sebe, industriju alternative koja nudi ne samo dodatke prehrani ovakve i onakve već KNJIGE gurua. Što bombastičnija tvrdnja to bolja prodaja knjiga. Na to se nalijepe novinari koji napuhuju te tvrdnje da bi povečali tiraže, pa TV i stvar buja. Marketinška poplava. A ne bih se čudio da to pomalo ne financira i tvornica sode.
Reci mi jedno, ideš li u vrt i paseš li kupus još dok je u gredici ili ga prvo zakolješ, uništiš mu leš ribanjem i rezanjem pa mu onda proždireš izmasakrirane listove koji bi još dugo mogli fotosintetizirati? Činiš li genocid nad pšenicom (možeš upisati bilo koju žitaricu) drobeći njihove embrije kamenom ili ih čak pustiš da proklijaju pa ih onda mučki pojedeš?
Idiotarija sa leševima bi imala smisla onda i samo onda kad bi se ljudi mogli hraniti kamenjem a i tada bi jeli leševe zvijezda. Reciklaža est magistra vitae!
Kopkala me ova optužba da i ja ubijam živa bića jer to je nešto što se trudim ne raditi, pa ću staviti nekoliko linkova na svoj vrt:

Salate, njma režem samo pojedine listove, sada više niti to jer su otišli u sjeme, pa nisu više dobri za jesti (prežilave su)
http://i236.photobucket.com/albums/f...pskmmanhe5.jpg

I blitvi sam rezala samo listove dok se nije osjemenila.

A dobra mi je i salata od noćurka, ista šema, uzmem njima tu i tamo pokoji list:
http://i236.photobucket.com/albums/f...psl4kvtjx5.jpg

Tikvice i krastavci: uberem plodove, a sjemenke iz ploda spremam za iduću godinu, biljka žive dok ne smrzne.
http://i236.photobucket.com/albums/f...psc1pojqwx.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...psdsenhvsj.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...pstf6gblco.jpg

Za voće valjda ne trebam objašnjavati da se ne radi o nikakvoj šteti za voćku?
Begemotica is offline  
Old 06.07.2016., 12:58   #3997
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kopkala me ova optužba da i ja ubijam živa bića jer to je nešto što se trudim ne raditi, pa ću staviti nekoliko linkova na svoj vrt:

Salate, njma režem samo pojedine listove, sada više niti to jer su otišli u sjeme, pa nisu više dobri za jesti (prežilave su)
http://i236.photobucket.com/albums/f...pskmmanhe5.jpg

I blitvi sam rezala samo listove dok se nije osjemenila.

A dobra mi je i salata od noćurka, ista šema, uzmem njima tu i tamo pokoji list:
http://i236.photobucket.com/albums/f...psl4kvtjx5.jpg

Tikvice i krastavci: uberem plodove, a sjemenke iz ploda spremam za iduću godinu, biljka žive dok ne smrzne.
http://i236.photobucket.com/albums/f...psc1pojqwx.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...psdsenhvsj.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...pstf6gblco.jpg

Za voće valjda ne trebam objašnjavati da se ne radi o nikakvoj šteti za voćku?
Ne budi dijete, u prirodi sve proždire jedno drugo, ni mi nismo izuzetak. No, jedino se kod nekih ljudi javlja odbojnost spram te činjenice (besposlen mozak i jariće krsti) koju drugi vješto potenciraju i na tome se bogate. Budimo neovisni o ovom i onom ali postanimo ovisni o supermarketima, pardon, trgovinama zdrave hrane koji nam i usred zime dopremaju papaju, ananas i druge picaboce kako bi se mogli zdravo hraniti. Ma kaj god!
Nego, kad već pišem nešto mi pade na pamet: zašto su sirovojedi tako opsjednuti lužinjenjem tijela? Izgleda da se u tom potskupu njuejdžera lužina izjednačuje sa kalijem. Pučkoškolska biologija uči o kalij-natrij pumpi i o tome da stalnu razinu kalija u tijelu reguliraju bubrezi, no kalij se gubi povraćanjem i proljevom. Ako jedeš neprobavljivo, a to je celuloza kuhala se ili ne, na kraju, da prostite, sereš ko grlica, a sa drekecom ode i kalij. Zato je nužno unositi puno kalija a ne zbog neke nemoguće promjene pH organizma.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 06.07.2016., 13:19   #3998
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kopkala me ova optužba da i ja ubijam živa bića jer to je nešto što se trudim ne raditi, pa ću staviti nekoliko linkova na svoj vrt:

Salate, njma režem samo pojedine listove, sada više niti to jer su otišli u sjeme, pa nisu više dobri za jesti (prežilave su)
http://i236.photobucket.com/albums/f...pskmmanhe5.jpg

I blitvi sam rezala samo listove dok se nije osjemenila.

A dobra mi je i salata od noćurka, ista šema, uzmem njima tu i tamo pokoji list:
http://i236.photobucket.com/albums/f...psl4kvtjx5.jpg

Tikvice i krastavci: uberem plodove, a sjemenke iz ploda spremam za iduću godinu, biljka žive dok ne smrzne.
http://i236.photobucket.com/albums/f...psc1pojqwx.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...psdsenhvsj.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/f...pstf6gblco.jpg

Za voće valjda ne trebam objašnjavati da se ne radi o nikakvoj šteti za voćku?
Nije vas trebalo ništa kopkati. Znali ste da radite pravu stvar, po svojoj intuiciji, svoj vrt.
Vrtlarenjem se povećava bioraznolikost(pogotovo vrtlari amateri kao mi, koji to rade iz ljubavi), privlače se pčele i bumbari, povećava se zasupljenost biljnih vrsta, simbioza čovjeka i prirode...
Osim toga, mnoge povrtnice su jedno do dvogodišnje, s tim da vi i čuvate njihovo sjeme(heellou vi ste im ko majka i razmnožit ćete ih opet, i pokloniti kome pravo sjeme), znači očuvanje i produžavanje biljne vrste, zatim trajnice prezimljuju....., aloha o čemu pričamo, da vama radi toga netko baci bubu u uho, a ne, ne, pametniji ste vi od tih zlobnika.

A i da se primjetiti, da im misli besciljno lutaju, malo sim malo tam, nije im jasno ovo, pa im jije jasno ono, pa nezadovoljstvo i frustracije. Osim toga, ne podnose da je drugi u pravu, ne podnose istinu, i zatim u revoltu bezobrazno grizu , vrijeđaju , izmišljaju bedastoće.

Njihova je misaona konstrukcija , ciljano sroćena kao pokušaj ataka na vas samu, i to toliko bezobrazno i jeftino. U dubinu i analizu njihove psihe i duha, nije preporučljivo ulaziti, no obraniti se svakako.

Bečka škola: kulturno vrhovima prstiju kao da bi prašinu s ramena skinuli. I gotova stvar.

Ko traži taj će i naći, ko ne traži, neće ni naći, i ostati će na lupetanjima i pitanjima i nedoumicama da mu drugi objasne, i kada dobe odgovor, neće nikada biti zadovoljni.

Inače, pohvale za vaš vrt i biljčice.

Iskreno, očekivao sam od vas, malo ženske solidarnosti prema Lieni, koja je prozvana "psihičkim bolesnikom", samo zato što je rekla da se od zdrave hrane bolje osijeća, a i prema Kleopatri.
Što sam htio reći s time, vidite, otjerali su sve žene sa teme, što nije dobar znak.
Rorion is offline  
Old 06.07.2016., 13:38   #3999
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
(...)
Nego, kad već pišem nešto mi pade na pamet: zašto su sirovojedi tako opsjednuti lužinjenjem tijela? (...)
Zato kaj ne možeš biti parcijalan alternativac, ako netko vjeruje u neku magiju i mistiku onda je vrlo vjerojatno da će vjerovat i u sve ostalo što ide "pod ruku" s time. To se inače zove crank magnetism.

Naravno, ne može se prakticirat tako nešto ako se ne odbace znanstvene spoznaje, jer bi se inače kontradiktiralo samome sebi. No čini se da neki nemaju problema s nekonzistentnošću.
Kompletno zanemarivanje placebo efekta, povratka prema srednjim vrijednostima, normalnog rad imunološkog sustava, itd.


Kad ste već dotakli temu o ubijanju živih bića, šta je sa svim mačkama i psima (i ostalim životinjama) koje ljudi imaju kao ljubimce? Što je s milijunima životinja koje moraju umrijet da ih se nahrani?

Kad već pričate o prirodnosti, da, prirodno je ubiti druge radi hrane, ali i radi zabave, da, prirodno je otuđiti drugome njegovo, da, prirodno je izumiranje vrsta, čak su i laži i prevare isto tako prirodne. Itd.
Oh, da, skoro sam zaboravio. Bakterije i virusi? Potpuno prirodni. Malarija? 100 % prirodna. Sirova nafta? Definicija organskog, 100 % prirodna.
Prirodnost ne znači ništa, nema nikakvu težinu. Da citiram jednog forumaša:
"Priroda je amoralna i iracionalna pa ona nije kriterijum ni za sta."

Meni se čini da je taj "fetiš" na "pirodnonst" oblik "fetiša" na tradiciju. U moje vrijeme...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Old 06.07.2016., 16:40   #4000
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
kad te jednom uhvati bolest, vratit ćeš se ti na ovaj forum žedan znanja koje dijelimo jer hrana je tvoj lijek
Nije uvijek nužno pročitat svekolike knjige jer često puta je dovoljno saslušati tek samo nečije životno iskustvo...

primjerice... https://www.youtube.com/watch?v=-h5oUWYyK-I

(najbolji dio je onaj gdje priča o situaciji u bolnici)
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.