Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 21:36   #5961
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Općenito se ovdje iznose sulude ideje o prehrani.
Potpuno se slažem; doista, sve što si ovdje iznio o prehrani, a toga je bilo iznimno malo jer ti praktički nijedan post nema veze s temom - bilo je potpuno suludo.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Tebi je možda suluda prehrana koji o tome ništa ne znaš i nemaš osobnog iskustva na tom području ali zato stalno o tome pišeš nebuloze kao da si neki stručnjak. Meni je ta "suluda prehrana" svakodnevnica već godinama
Vidiš da čovjek mora naštancati svojih 15 postova dnevno, a fali mu rječitosti i znanja o temi pa zato kopira jedne te iste i iznova i iznova ih copy/paste-a.
To što s temom nemaju nikakve veze, sasvim je slučajno.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Kasnije su ljudi krenuli sve i sva smatrati svojom hranom, ooo kako li su pogriješili, a otuda i bolesti i zlo, iz patnje prirode, i naravno fiz., mentalno i duhovno nazadovanje.
Nažalost, ovo boldano vidimo svuda oko sebe.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
trolovi na temi o sirovoj hrani pričaju protiv. iz dana u dan iz sata u sat. uvijek isto. ko po komandi. ali ne kuže da ih se ne doživljava. ima 3456789 tema na forumu a oni našli baš ovdje. sigurno smo na pravom putu.
Očito ih jako smeta tema i već godinama se živciraju radi nje, ali ipak troše tako puno vremena i energije na nju i na nas. Meni je to iznimno drago.
Definitivno ne postoji bolja potvrda da si na pravom putu nego kad ti totalni analfabet govori da si na krivom...
U znak zahvalnosti, obasut ćemo ih primjerima raznih izliječenja, oni uživaju u tome.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Šećer iz voća nije jednak industrijskom šećeru.
Naravno. Nema baš nikakve veze jedno s drugim.
Tko se uopće usudi izjaviti tako nešto, a da ne potone od srama, preporučam mu da mjesec dana najprije jede samo voće, a onda mjesec dana samo šećer.
Neka nakon svakih mjesec dana ode vidjeti krvnu sliku, neka vidi kako se osjeća nakon jedne i druge "prehrane" i neka se prije svega pogleda u ogledalo.
I onda neka dođe o tome napisati svoj 100.000-i post.
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post


Lapsus calami
- voće je bogato vitaminima, mineralima, vlaknima i antioksidansima, a ne voćni šećer. Za razliku od jel čistog šećera koji nema ništa od navedenog.
Čisti industrijski šećer nije hrana. To je doslovno obično SMEĆE i OTROV i uopće o njemu pričati je kao da bulaznimo da je npr. pušenje zdravo.
Kome je - samo naprijed!
Ja uvijek svakome želim da se hrani i živi upravo onako kako priča da treba.
Tako ćemo iz prve ruke saznati istinu.
I ja rado jedem upravo tako kako pričam da treba.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Probaj melasu.
Radi čega?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zato što su i kroz povijest, pogotovo zadnjih 200-tinjak godina, a još više danas, kao i ti, postojali ljudi koji su iznosili neistine, podržavajući koorporacije.
Samo ja osobno znam od svojih kolega podatke o pradjedovima stogodišnjacima.
Istina. Npr. kod moje bake na selu (selo od cca 2000 stanovnika) bilo je dosta ljudi koji su doživljavali preko 90 (i baka sad ima 93), nekoliko njih i preko 100, ali ne pamte ni najstariji u selu da je prije netko s 10, 20 ili 30 godina umirao od raka, leukemije ili infarkta dok je to zadnjih 10-ak godina vrlo česta pojava.
Možda zato jer tamo do sela službena i moćna medicina još nije doprla u svoj svojoj punini.

Evo malo o tome kako "manjkava" prehrana sirovom hranom djeluje na organizam.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo .. nije me bilo par dana... osjecam se bolje nego prije dok sam sve jeo i pio ! sirova hrana mi je sve sve draža...
To nam je svima drago čuti, a možda i neznalice nešto nauče.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
meso nisam ni pomirisao vise od 2 mj....
Nemoj ni probati, siguran sam da ti više ne bi ni mirisalo.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
i da nalazi su mi svi u redu sto se raka kože tiće a i svi ostali .. za sad nakon opercije je sve uredno i cisto - kontrole dva puta godišnje a samopregledi svakodnevno... ako se pojavi kakav novi madež ili neke cudne kvrzice ili linfne otekline odmah se trebam javiti ... ja radim kako mislim da je najbolje za zivot i tijelo a Bog odlucuje o svemu ostalome .. lijep pozdrav
Odlično, baš mi je drago radi tvojih sve boljih rezultata. Samo naprijed!



Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Eto, internetski znalac za prehranu koji čak ni ne zna što jede.
A zove se Biljka112.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Samo se ti tješi.
Evo ti Biljka, uživaj.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Dva mjeseca sam svaki dan pripremala svjezi sok od cikle, jabuka, limuna i mrkve. Nakon toga vadila sam krv i zeljezo je napokon bilo u redu. Pet mjeseci iza tog tretmana jos uvijek mi je bilo dobro. Pa sam jos dva puta pila ciklu po mj dana u razmaku od nekoliko mjeseci. I od tada je krv u redu. naravno, moze uvijek bolje, ali poslije mi se vise nije dogodio takav drastican pad zeljeza.
Sjecam se te godine kad mi je bilo najgore, popila sam to proljece 20 boca kupovnog soka od cikle i nista mi nisu pomogle, sve dok sama nisam pocela cijediti svjezi sok.
Eto, najbolji dokaz kako djeluje sirova hrana, u ovom slučaju cikla i ostali sastojci. Dakle, tablete su nepotrebne jer postoji prirodni lijek.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Sada sam frisko presla na bezmesnu prehranu i za pocetak sam super zadovoljna. Vise ne izgledam umorno, niti se osjecam umorno, vise mi se ne spava svako popodne, a spavalo mi se svakodnevno tako da sam jedva drzala oci otvorene.
To je normalno. Tijelo se više ne muči s "hranom" koja mu prirodno uopće nije namijenjena i za koju nije biološki predodređeno (niti ju je samim tim sposobno iskoristiti).
Praktički svi to primijete kad prestanu jesti komade s mrtvih životinjskih tijela.
Obzirom da meso nije namijenjeno čovjeku niti je ljudski organizam prilagođen njegovoj probavi i iskorištavanju, organizam se muči s njegovom probavom te mu probava tog nepotrebnog balasta oduzima puno energije. Upravo zato su "mesojedi" umorni, tromi, bezvoljni i nakon jela sposobni samo za kauč...
Na kraju, kad čak i sama Svjetska zdravstvena organizacija potvrdi da jedenje mesa uzrokuje rak, onda je svakome sve jasno. (izvora ove informacije ima bezbroj)

Ja uvijek kažem da je prava hrana za čovjeka, ona hrana nakon koje kad se najedeš možeš odmah trčati i teško fizički raditi, bez ikakvog manjka energije, umora, potrebe za "odmorom"...a to je upravo i jedino sirova hrana. Tko nije probao, uvijek stigne, tada će moći razumjeti ono što sad možda nije u stanju.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Problem je u raznolikosti prehrane koju sada konzumiram, a koje do sada nije bilo.
Svakako. U pravilu mesojedi imaju vrlo uski krug namirnica i jela koje jedu, vrti se stalno 10-15 istih jela i nema neke raznolikosti, čast vrlo rijetkim izuzecima.

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Medutim, meso mi se vec dugo gadi, kad osjetim one neprirodne mirise iz kupovnog mesa, zgadi mi se cijeli rucak
To je normalno jer niti nije u ljudskoj prirodi jesti komade tijela mrtve životinje. Ja npr. ne smijem proći u dućanu pored odjela s mesom jer mi se želudac okreće od onih "miomirisa".

Ako želiš 100% biti načisto da si razriješila s mesom, pogledaj ovaj dokumentarac, od početka do kraja, bez prekida, bez preskakanja, bez pauze - u komadu.
Znam nekoliko ljudi koji nakon ovoga nikad više nisu mogli ni pomisliti na meso. Zapravo, svi, osim jednog koji je bio slabić pa nije imao snage pogledati do kraja.
Preporučam svima koji žele biti zdravi i ne žele da neko biće bude ubijeno samo zato da bi oni proždrli komade njegovog mrtvog tijela i kasnije to skupo platili bolešću - da ovaj dokumentarac pogledaju do kraja, bez pauze, u komadu.

I za kraj, evo još malo o tome kako cikla liječi rak.
Potvrđeno i znanstveno i iskustveno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 29.09.2017., 21:40   #5962
Ako ćemo gledati što je ''prirodno'', čovjek je prvo bio sakupljač dok nije smislio kako napraviti oružje, koristiti vatru, smisliti zamke, da ubije životinju. Sigurno ju nije išao napadat bez ičega, jasno je kako bi to prošlo
E sad za tog perioda dok je čovjek bio isključivo sakupljač mi nemamo nikakve podatke o tome kako je živio, kakvog je bio zdravlja, i ako je kratko živio ne znamo dal je uzrok tako kratkog života prehrana ili i drugi okolišni uvjeti (način života, sukobi...)

A isto tako ne znamo što je točno jeo iz tog sakupljačkog perioda pa je besmisleno izjavljivati ''Stvoreni smo samo za to i to voće ili povrće''
Kad to čujem, upitam osobu dal ona jede samo samoniklo bilje, gljive... Jer po teoriji prirodno je i dizajnirani smo za, to je jedino ispravno, zar ne Barem do perioda kada su ljudi počeli obrađivati vrtove i voćnjake.


No nema smisla pričati o prošlosti, spoznaje se neprestano mijenjaju. Nekada se mislilo da je Zemlja ravna, da je vegeterijanstvo štetno za razvoj mozga, itd. Danas znamo da to nije tako.
Kakve veze ima danas činjenica što je bilo prije? Prije su ljudi imali i 10-oro djece pa danas nemaju. Prirodno je i ne koristiti kontracepciju, pa se koristi.
Ljudi se na prirodno pozivaju kako im paše.

Tako da jedino što trebamo je fokusirati se na danas i danas doprinijeti manjem uništavanju okoliša i života oko nas
Jer jasno je da je to sve potrebnije, pogotovo danas kada je i ljudski vijek duži i i ima više ljudi na planeti. Nećemo zauvijek moći ovako uništavati jedino mjesto gdje živimo.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 29.09.2017., 21:46   #5963
Što se tiče melase, svakako je bolja nego šećer ko šećer, ali opet nemam potrebu za njim. Iako, Biljka112, pročitala sam da ima više željeza nego meso
Kada mi treba zaslađivač koristim agavin sirup.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 29.09.2017., 21:49   #5964
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem; doista, sve što si ovdje iznio o prehrani, a toga je bilo iznimno malo jer ti praktički nijedan post nema veze s temom - bilo je potpuno suludo.
Ibrahime, uglavnom sam pisao suvislo za razliku od tebe i ostalih stručnjaka za hranu. Umjesto normalne rasprave natežemo se oko elementarnih stvari zbog vašeg neznanja i tvrdoglavosti. E jeb'ga gospodo, niste u pravu.

Quote:
Radi čega?
Ako se netko želi hraniti zdravo a ne odreći se slatkog, melasa je savršen izbor. Sadrži minerale ali i nešto nerafiniranog šećera pa ipak deblja.

Quote:
A zove se Biljka112.
Krivo. Ibrahim.

Quote:
Evo ti Biljka, uživaj.
U čemu?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 29.09.2017., 22:29   #5965
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, uglavnom sam pisao suvislo za razliku od tebe i ostalih stručnjaka za hranu.
Niti je bilo suvislo, niti je imalo veze s ovom temom.
Ako misliš da imaš ikoji post vezan uz ovu temu, koji se upravo ovom temom bavi, konkretno i direktno, slobodno ga citiraj da svi vidimo taj raritet.
Čuvat ćemo ga kao relikviju.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Umjesto normalne rasprave natežemo se oko elementarnih stvari
Ako ih kojim slučajem ikad naučite, neće biti potrebno više se oko njih natezati.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ako se netko želi hraniti zdravo a ne odreći se slatkog, melasa je savršen izbor. Sadrži minerale ali i nešto nerafiniranog šećera pa ipak deblja.
Moćan izbor. Čemu izabrati nešto što deblja, a još je i nusprodukt pri proizvodnji nečeg izuzetno opasnog za ljudsko zdravlje (šećera)?
Nisu li med ili agavin sirup bolja opcija?
Barem nisu nikakvi nusprodukti pri proizvodnji nečeg štetnog za tijelo.
Čemu nekakve jeftine triper-kontrukcije kad ima daleko boljih opcija?

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Krivo. Ibrahim.
Zeznuo si se, ja se ne zovem Ibrahim, to mi je samo nick na forumu.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
U čemu?
U onome što najviše voliš, a najuže je povezano s temom - iskustvima izliječenja na alternativne načine, konkretno i vezano uz temu - sirovom hranom.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 29.09.2017., 23:37   #5966
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Niti je bilo suvislo, niti je imalo veze s ovom temom.
Ako misliš da imaš ikoji post vezan uz ovu temu, koji se upravo ovom temom bavi, konkretno i direktno, slobodno ga citiraj da svi vidimo taj raritet.
Čuvat ćemo ga kao relikviju.
Kako nema i kako nisu vezani za temu?
Svi oni u kojima navodim da nikakve kašice i sokovi neće izliječiti karcinom.

Quote:
Ako ih kojim slučajem ikad naučite, neće biti potrebno više se oko njih natezati.
Onda se potrudi shvatiti da je čovjek svejed. Dok god smatraš da su ljudi biljojedi zaista nema smisla natezati se.

Quote:
Moćan izbor. Čemu izabrati nešto što deblja, a još je i nusprodukt pri proizvodnji nečeg izuzetno opasnog za ljudsko zdravlje (šećera)?
Nisu li med ili agavin sirup bolja opcija?
Barem nisu nikakvi nusprodukti pri proizvodnji nečeg štetnog za tijelo.
Čemu nekakve jeftine triper-kontrukcije kad ima daleko boljih opcija?
Čemu postavljati blesava pitanja? Zato jer ne znaš.
To što je nešto nusprodukt ne znači da ne vrijedi, da je manje korisno ili štetno. Melasa je ono najvrednije kod proizvodnje šećera, sadrži mangan, kalcij, bakar, magnezij i željezo.
Nadao sam se da bi jedan stručnjak za hranu trebao to znati.

Quote:
Zeznuo si se, ja se ne zovem Ibrahim, to mi je samo nick na forumu.
Ne zanima me, ovdje si Ibrahim i tako ti se obraćam.

Quote:
U onome što najviše voliš, a najuže je povezano s temom - iskustvima izliječenja na alternativne načine, konkretno i vezano uz temu - sirovom hranom.
Sad kad bi rekao da se sirovom hranom nitko nije izliječio rekao bi da sam lud. Ali jeb'ga kad nije, propaganda.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 30.09.2017., 00:15   #5967
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Kako nema i kako nisu vezani za temu?
Tako što jednostavno nisu. Čisti offtopic.

Ne bave se temom sirova hrana.
Nemaš ni 1 konstruktivan post na ovoj temi.
Opet te pozivam, ako misliš da imaš takav post - što ga ne priložiš?
Ali daj neki koji ima više od 6-7 jednih te istih riječi.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Svi oni u kojima navodim da nikakve kašice i sokovi neće izliječiti karcinom.
Možeš ti to mantrati do imendana i ponavljati iste skupove riječi do besvijesti kad iskustva i svjedočanstva brojnih izliječenih ljudi pokazuju potpuno suprotno, sviđalo se to tebi ili ne.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Onda se potrudi shvatiti da je čovjek svejed.
Odavno sam rekao, i nekoliko puta ponovio (mogu ti i linkati postove), da čovjek doista u praksi jest svejed.
Baš kao što je u praksi i pušač koji smrdi po čikovima, i pijandura koja riga po sebi, i jadni narkoman koji uništava svoj i tuđe živote, i serijski ubojica, i topovska hrana koja ratuje tuđe ratove...sve je to čovjek u praksi.
Tako je i svejed.
Ali što s tim?

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Melasa je ono najvrednije kod proizvodnje šećera, sadrži mangan, kalcij, bakar, magnezij i željezo.
Super, ali još uvijek sadrži i šećer koji je štetan za zdravlje.
Med sadrži više nutrijenata od melase.
Agavin sirup i nije prebogat nutrijentima, ali ne sadrži niti ništa štetno, ali je odlično sladilo, jače od šećera.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne zanima me, ovdje si Ibrahim i tako ti se obraćam.
Samo ti daj, moram te malo zezati kad vidim da si nabrijan iliti naberberisan.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sad kad bi rekao da se sirovom hranom nitko nije izliječio rekao bi da sam lud. Ali jeb'ga kad nije, propaganda.
Nisi lud. Mogu biti 2 opcije: - ili nisi informiran - ili namjerno iznosiš laži radi osobnog interesa. Osobno sam bliži drugoj opciji jer ne znam koji bi bio drugi razlog bio da si ovdje godinama, da imaš stotine postova o nečem tako glupom, lažnom i besmislenom kao što je ova tema...svi postovi ti imaju po nekoliko riječi gdje omalovažavaš forumaše i njihove upise povezane s temom, dok nijedan tvoj post nema veze s temom...vrebaš i robotski negiraš bezbrojna alternativna izliječenja koja netko navede, iako su nepobitna i ne donose nikome nikakvu financijsku dobit.
Normalno je da će liječnici i farmaceuti pljuvati po alternativi, nitko neće sebi piliti granu na kojoj sjedi. Oni iz Vipa će pljuvati po T-comu, a iz Optime po Amisu...iako svi papagajski ponavljaju da je konkurencija zdrava stvar, svatko se na sve načine protiv nje bori, često i vrlo prljavo i neetički.
Tako je izgleda i ovdje jer ne vidim drugog razloga ni objašnjenja za tvoje ponašanje.
Biljka, mislim da si raskrinkan.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 30.09.2017., 10:23   #5968
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Tako što jednostavno nisu. Čisti offtopic.

Ne bave se temom sirova hrana.
Nemaš ni 1 konstruktivan post na ovoj temi.
Opet te pozivam, ako misliš da imaš takav post - što ga ne priložiš?
Ali daj neki koji ima više od 6-7 jednih te istih riječi.
Jeb'ga...kad ne uviđaš konstruktivnost.

Quote:
Možeš ti to mantrati do imendana i ponavljati iste skupove riječi do besvijesti kad iskustva i svjedočanstva brojnih izliječenih ljudi pokazuju potpuno suprotno, sviđalo se to tebi ili ne.
Iskustva i svjedočanstva spadaju u anegdote. Ukoliko je to dokaz ja sam klokan.

Quote:
Odavno sam rekao, i nekoliko puta ponovio (mogu ti i linkati postove), da čovjek doista u praksi jest svejed.
Baš kao što je u praksi i pušač koji smrdi po čikovima, i pijandura koja riga po sebi, i jadni narkoman koji uništava svoj i tuđe živote, i serijski ubojica, i topovska hrana koja ratuje tuđe ratove...sve je to čovjek u praksi.
Tako je i svejed.
Ali što s tim?
Lupetanje se nastavlja. No ništa čudno. Znači, toliko si neobrazovan da ne shvaćaš građu i funkciju ljudskog probavnog trakta.

Quote:
Super, ali još uvijek sadrži i šećer koji je štetan za zdravlje.
Med sadrži više nutrijenata od melase.
Agavin sirup i nije prebogat nutrijentima, ali ne sadrži niti ništa štetno, ali je odlično sladilo, jače od šećera.
Sve je štetno, samo je stvar količine.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 30.09.2017., 19:34   #5969
ibrahime kak ti se daa ... pusti biljku da misli po svome .. gubis vrijeme uludo ... evo ja sam sve uvjereniji da ono ste je prije samo par mjeseci bilo ultimatum "meso za ručak" se svelo na veliku djelu mjesane salate kao ultimatum za rucak i najvaznije bas nista uz to .. meni do nedugo nevjerojatno mojim ukucanima malo vjerojatno da se tako da zivjeti ali nevjericom su tome svjedoci pred svojim ocima,a i ja sam jos uvijek ne vjerujem .. jesti cijele dane bilje i osjecati se SVE BOLJE .. i meni je na samom meni NEVJEROJATNO pitam se pa sto to nisam radio cijeli zivot nego mi je opasnost od raka otvorila nova vrata i novu dimenziju zivota!? da bude zanimljivo i lijecnica i onkologica su mi savjetovale da sve jedem a pogotovo da se mesa nebi odricale itd itd ...no međutim ja OSOBNO samo na bilju vidim da mi je sve normalno i da ne ureknem da se bolje osjecam nego prije dok sam jeo meso i sav ostali kemijski asortiman prehrane iz trgovina sa kojim nas truju .. šećeri ,grickalice .. previse toga ima da bi nabrajao ! rekao sam da cu svjedociti ovdje kad sam krenuo kakav je to zivot na bilju i sirovom i tu sam... posto sam friski u tome jos uvijek mi dođe želja za sladoledom i prekjucer je bila takojaka da sam se okrenuo i kupio si taj fini sladoled vanilija cokolada ili banana ... sta se desilo.. eto spoznao sam da vise nisam lud za sladoledom jer mi vise nije onako fin .. isto je bilo i sa pecenim vrgannjima sa jajima i lukom ..opio me dobro poznati miris i velim zeno stavi mi malo toga u tanjur to se ne propusta i sta je bilo ??!! pojeo sam bilo mi nakon toga nekako tesko u zelucu i drugi puta dok su pekli opet to vise nije bilo one pomamne zelje kao prvi puta ! meso nisam ni okusio u nikojem obliku jer me niti ne vuce i nemam potrebu .. hvala Bogu da je tako jer zaista tesko se je nositi sa zeljom koju imas ispred sebe a ne posegnuti za njom.. moram priznati moja slaba tocka i zelja su kolaći.. oni mi fale i sa tim se mucim ..oduvijek sam volio slatko ..mozda baš zato sam i dobio rak ... No da zakljucim ,sretan sam sjedinjenjem sa prirodom ! Danas su se moji meni smijali jer sam si skuhao krumpir i na kraju malo popario zdjelu svjezih kopriva i jedem ja to a oni grah sa ricetom i kobasicama .. smiju se oni meni a ja se smijem njima i velim eto ja cu se najesti isto sa tekom i sa svime kao i vi a moje danasnje jelo je 0 kuna ... odem na vrt gdje sam pod slamom uzgojio krumpir i jos ga vise pola sam ostavio pod slamom pa ga berem kao mladog jos i sad ! i to bez guljenja samo ga dobro iscetkam sa tvrdom cetkom(tako po novom i ciklu i mrkvu vise ne gulim) uz rub toga vrta rastu friske koprive ,aberem i njih i evo ti odlicnog rucka ..tako mi dođe jednom tjedno pa si to skuham ..prosli tjedan sam si skuhao rizu onu tamnu ..cjelo zrno ..malo je skuplja ali je i zdravija ... i to je sve od mog kuhanja .. sve ostalo bilje jedem sirovo .. evo sad mi je vec kasno za klice ječma ali sutra su one zajedno sa mladom salatom ,krastavcima ,lukom i paradajzom .. i Bog te veseli... sad cu si pojesti koju jabuku ili bananu ..grickati rogač. ma imaaa toga na izbor.. nar.. aronija ..smokve ... hehe sve bolje od boljkeg ! samo mi je zaista krivo sto nisam tu prehranu otkrio daaavno prije... zelju za alkoholom nemam ama bas ni u pomisli !!! cudo je to bilje .. sve mi je draze i sve ga vise volim postujem i cijenim ... sve sam sigurniji da je puno snaznije i jace od mesa i kemikalija iz industrije .. KOJA NAM JE DOSLOVNO NAMETNUTA .. sve je to svjetska politika i "moda" .. ajd pozdrav
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 30.09.2017., 22:00   #5970
Kod mene se zelja za slatkim dogadala onda kad mi je prehrana bila na najnizoj mogucoj razini sto se tice raznolikosti.
Pretpostavljam da je tijelo vristalo za promjenom i da mi je falilo svega i svacega, a ja sam to prevodila kao zelju za slatkim. Pocetkom godine sam izbacila slatkise iz prehrane i tada sam prvi puta postala svjesna cinjenice kakvu sam glupost radila dok sam jela slatko.
Malo sam obogatila svoju prehranu, ali tek sada kad sam izbacila najprije mlijeko i mlijecne proizvode, a sada i meso i kad jedem vrlo sarenu i raznoliku hranu, uopce ni ne pomisljam na slatko niti mi fali.
avelina is offline  
Old 01.10.2017., 00:07   #5971
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
.
Normalno je da će liječnici i farmaceuti pljuvati po alternativi, nitko neće sebi piliti granu na kojoj sjedi. Oni iz Vipa će pljuvati po T-comu, a iz Optime po Amisu...iako svi papagajski ponavljaju da je konkurencija zdrava stvar, svatko se na sve načine protiv nje bori, često i vrlo prljavo i neetički.
.
Nego, ima jedna dobra i zanimljiva stvar.
Bez obzira što mi spadamo pod alternativno liječenje-sirova hrana, sirova hrana u svojoj biti ne spada u alternativnu medicinu (to je krivo i pogrdno).
Već u jedinu i pravu medicinu, danas zvanu i prirodnom medicinom, ali i u tradicionalnu medicinu. To što su je svrstali u alternativu je skroz pogrešno, ali ima i razlog za to-naravno-da bi se obezvrijedila, da bi se svrstala u isti koš sa šarlatanstvom, prevarom, kuglama, gatanjem na daljinu i ostalim šarlatanski biznisima, i kao takva u očima ljudi totalno obezvrijedila.
Stotinama i tisućama godina, znalo se
Šta je medicina : biljna hrana, ljekovito bilje, ljekoviti oblozi ljekovitih ulja i bilja, tjelovježba, hidroterapije, post, detoksikacija.. To se znalo i prije Hipokrata.
Nije ni danas ništa drugačije.
Samo što je nametnuto i nažalost kod većine usvojeno mišljenje, skroz izokrenuto.
Ono što je dobro i što pomaže, se ili ne prepoznaje, ili se odbacuje, a prihvaća sa koncept star tek nekih 50-60 godina, koji je nametnula pharma.
Mada se kod mnogih ljudi, u njihovoj dubini javlja volja i želja za zdravljem, te sposobnost mozga da odbaci/zaboravi te nametnute strane koncepte.
To je na podsvijesnom i svjesnom nivou, ljudi žele biti zdravi, ljudi žele zdravu hranu, ljudi žele biti dobri a ne zli.
Ta sposobnost ljudskog organizma, taj obrambeni mehanizam, koji genetski posjedujemo svi, se zove Remember to forget.
Automatsko brisanje iz memorije svega što nas je programiralo od mladosti. Taj proces ide polako.
Sa druge strane, kreatori zabluda, straha i iluzija to dobro znaju, i zato oni rade na svakodnevnom ponavljanju programa, kroz novine, TV, medije, ali i institucije.
Baš zato što znaju za sposobnost ljudskog organizma i njegovu sposobnost za" remember to forget, "oni su primorani na konstantnu i svakodnevnu obnovu programiranosti kod masa, i to im na žalost dobro ide.
Rorion is offline  
Old 01.10.2017., 00:20   #5972
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
ibrahime pitam se pa sto to nisam radio cijeli zivot nego mi je opasnost od raka otvorila nova vrata i novu dimenziju zivota!? da bude zanimljivo i lijecnica i onkologica su mi savjetovale da sve jedem a pogotovo da se mesa nebi odricale itd itd ...no međutim ja OSOBNO samo na bilju vidim da mi je sve normalno i da ne ureknem da se bolje osjecam nego prije dok sam jeo meso i sav ostali kemijski asortiman prehrane iz trgovina sa kojim nas truju .. šećeri ,grickalice .. previse toga ima da bi nabrajao !
Da li si se 100% rješio problema ?
Da li ćeš još ići na PCT ?
Koristiš li vemurafenib, ili neki drugi "lijek" ?
Krvna slika ti je predpostavljam u redu.
Rorion is offline  
Old 01.10.2017., 01:01   #5973
Šećer stimulira mozak na isti način kao što to čini droga, čak i više.


Evo kome još nije jasna priča oko proteina i aminokiselina, American Dietetic Association kaže:

Research indicates that an assortment of plant foods eaten over the course of a day can provide all essential amino acids and ensure adequate nitrogen retention and use in healthy adults; thus, complementary proteins do not need to be consumed at the same meal. ;


Well-planned vegan, lacto-vegetarian, and lacto-ovo-vegetarian diets are appropriate for all stages of the life cycle, including pregnancy and lactation.


http://jandonline.org/article/S0002-...700-7/fulltext

__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 01.10.2017., 07:37   #5974
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jeb'ga...kad ne uviđaš konstruktivnost.
Kad bih ja umišljao da vidim nešto što ne postoji, to bi značilo da imam ozbiljan problem i da mi zbilja ne preostaje drugo nego se obratiti dobrom liječniku.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Iskustva i svjedočanstva spadaju u anegdote.
Ukoliko je to dokaz ja sam klokan.
Ma kakvi, nisi uopće.
Ali ne kužim što uopće može biti dokaz da se netko izliječio već samo iskustvo i svjedočanstvo izliječenja te osobe?
Upravo to i jest jedini mogući dokaz i baš ništa drugo.
Evo, tu je tihi05 sa iskustvom i svjedočanstvom. Jedino i samo to je dokaz.
Sve drugo su mlaćenja prazne slame radi neznanja ili radi osobne koristi.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Lupetanje se nastavlja.
Vidim. Pretpostavljam da ti je izvor motivacije za beskrajno trolanje ono što sam objasnio u prethodnom postu.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Znači, toliko si neobrazovan da ne shvaćaš građu i funkciju ljudskog probavnog trakta.
Nažalost, više je nego očito da si ti taj koji nema najblaže veze o tome.
Eh, da, zaboravih reći - čovjek je osim svejeda i narkomana u praksi još i homoseksualac.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sve je štetno, samo je stvar količine.
Samo mali ispravčić - svaki je otrov štetan, samo je stvar količine.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
ibrahime kak ti se daa ... pusti biljku da misli po svome .. gubis vrijeme uludo
Daj, nemoj me zezati da misliš da ja nešto od njega očekujem? Ovo je vic godine.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
evo ja sam sve uvjereniji da ono ste je prije samo par mjeseci bilo ultimatum "meso za ručak" se svelo na veliku djelu mjesane salate kao ultimatum za rucak i najvaznije bas nista uz to
I meni je salata, pogotovo zelena, jedan od najčešćih i najdražih obroka.
Imam odličan recept i ako se po njemu pripremi veća količina, to mi je jedno od najdražih i najzasitnijih jela. Istina je da priprema traje duže, to je sirovo jelo čija priprema mi najduže traje, nekad mi se zato i ne da, ali kad slažem, nije mi žao jer je predobro.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
meni do nedugo nevjerojatno mojim ukucanima malo vjerojatno da se tako da zivjeti ali nevjericom su tome svjedoci pred svojim ocima,a i ja sam jos uvijek ne vjerujem .. jesti cijele dane bilje i osjecati se SVE BOLJE .. i meni je na samom meni NEVJEROJATNO
Eto, što reći? Neka se uče ljudi, nikad nije kasno. I ja sam dugi niz godina bio neznalica kojem je norma bila 2 porcije šiš ćevapa.
Iskustvo i svjedočanstvo je za mene zakon. Alfa i Omega. Ostalo su priče.
Drago mi je da si otkrio i probao ovu prehranu i da si svjedok njenim dobrobitima. To bih svakome poželio.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
pitam se pa sto to nisam radio cijeli zivot nego mi je opasnost od raka otvorila nova vrata i novu dimenziju zivota!?
Znaš kako kažu - svako zlo za neko dobro.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
da bude zanimljivo i lijecnica i onkologica su mi savjetovale da sve jedem a pogotovo da se mesa nebi odricale itd itd
Najblaže rečeno - prava sramota!
Da mi to kaže kumica s placa, oprostio bih i razumio, ali ovo je po meni ekstreman primjer neznanja i neprofesionalnosti, da ne upotrijebim i daleko gori izraz koji itekako zaslužuju.
Ali što se onda čudimo što ljudi umiru od raka s 20 godina kad liječnici preporučaju prehranu koja je rak izazvala?
Usput rečeno - onkologija je puna svejeda.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
no međutim ja OSOBNO samo na bilju vidim da mi je sve normalno i da ne ureknem da se bolje osjecam nego prije dok sam jeo meso i sav ostali kemijski asortiman prehrane iz trgovina sa kojim nas truju
Sasvim logično. Zato jer si tijelu konačno dao hranu koja mu je prirodno namijenjena i za koju je naše tijelo stvoreno, a prestao si u njega trpati smeće koje nije hrana za čovjeka.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
jos uvijek mi dođe želja za sladoledom i prekjucer je bila takojaka da sam se okrenuo i kupio si taj fini sladoled vanilija cokolada ili banana ... sta se desilo.. eto spoznao sam da vise nisam lud za sladoledom jer mi vise nije onako fin ..
Da, osjetilo okusa nije ništa drugo nego na neki način "isprogramirano" na određene okuse i njih doživljava kao ukusne. Kad ga se navikne na druge okuse, odvikne se od prvih i više ih ne doživljava toliko ukusnima. Za svega nekoliko dana se to počne događati i ako smo ustrajni, navika za lošom hranom će ubrzo prestati. Neće nam više biti ukusna pa samim tim za njom više neće ni biti potrebe. Po meni je to najbolji način za odvikavanje od lošeg.
Ali zato je svakako važno da ta sirova jela na početku budu čim ukusnija.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
meso nisam ni okusio u nikojem obliku jer me niti ne vuce i nemam potrebu ..
Upravo to je i najbolji način odvikavanja i prestanka jedenja nezdravog - dovesti se do faze da ti više nije ukusno ni zanimljivo, da to jednostavno više ne doživljavaš ni ne smatraš hranom.
Potpuno ista stvar je i meni s mesom. Vjerujem da je to zadnje što bih na svijetu mogao pojesti jer meni ne samo da nije zanimljivo nego mi se do beskraja zgadilo.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
moram priznati moja slaba tocka i zelja su kolaći.. oni mi fale i sa tim se mucim ..oduvijek sam volio slatko
Lako za to.
Već ranije sam ovdje stavljao puno recepata za slatka sirova jela pa pogledaj unazad, naći ćeš dosta toga. A sad si mi dao motivacije pa ću ovih dana staviti još toga, za tebe i za sve sirove sladokusce.
Najvažnija stvar u cijeloj priči je da su sirove slastice koje sam ja probao toliko ukusne da se nijedna klasična ni u čemu ne može mjeriti sa sirovima. Ali baš ni u čemu. To zapravo čak i oni navikli na njih primijete već na prvu.
Jednostavno je najbolji i najrealniji opis da su klasične slastice skroz bez veze u usporedbi sa sirovim. Tko ne vjeruje, neka isproba, razlika je nebo i zemlja.
A ja ću staviti neke slatke recepte.

Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
zelju za alkoholom nemam ama bas ni u pomisli !!!
Istina je, na sirovom jednostavno ne postoji nikakva želja i potreba za bilo kakvim alkoholnim pićem. Ja sam na 100% sirovom jedino tu i tamo popio nešto svog domaćeg vina (jer ono je jedino sirovo od alkohola), ali nije mi pasalo kao prije, više sam popio iz navike i raznolikosti, ali prave potrebe nije uopće bilo.

Sve u svemu, izuzetno mi je drago kad čujem tvoje rezultate. Odlično si krenuo, napreduješ iz dana u dan, a rezultata sve više i više. Svaka ti čast na ustrajnosti i disciplini i hvala ti na svim iskustvima koje si podijelio s nama. I podijeli i dalje!

Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Kod mene se zelja za slatkim dogadala onda kad mi je prehrana bila na najnizoj mogucoj razini sto se tice raznolikosti.
Eh, da, zaboravih reći da ja prije nikad nisam bio neki ljubitelj slatkog. Kakvi god kolači bili, ja sam uspio pojesti najviše 1-2 i amen. Meni je to bilo neukusno i pomalo bez veze i uvijek odvratno preslatko, a često sam se pitao kako se nekome da toliko vremena, novaca i energije tratiti na pripremanje nečeg što ne vrijedi skoro pa ništa...
Jedino sam bio iskreni i veliki ljubitelj čokolade, to je bio moj najdraži slatkiš. Naravno da odavno ne jedem klasičnu industrijsku jer sadrži isključivo štetne sastojke (kravlje pasterizirano mlijeko, šećer, lecitin gmo soje, razne aditive..), jedino što bi u njoj trebalo vrijediti je kakao, ali pošto u 99% slučajeva nije organski (to što je termički obrađen bi se još oprostilo), ni on ne vrijedi jer se kakao izuzetno puno tretira svom mogućom kemijom tokom uzgoja.
Slatko sam istinski zavolio tek kad sam otkrio čarobne okuse sirovih slastica.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 01.10.2017., 09:26   #5975
Quote:
tihi05 kaže: Pogledaj post
ibrahime ...a i ja sam jos uvijek ne vjerujem .. jesti cijele dane bilje i osjecati se SVE BOLJE .. i meni je na samom meni NEVJEROJATNO pitam se pa sto to nisam radio cijeli zivot,
nego mi je opasnost od raka otvorila nova vrata i novu dimenziju zivota!? da bude zanimljivo i lijecnica i onkologica su mi savjetovale da sve jedem a pogotovo da se mesa nebi odricale itd itd ...no međutim ja OSOBNO samo na bilju vidim da mi je sve normalno i da ne ureknem da se bolje osjecam nego prije dok sam jeo meso i sav ostali kemijski asortiman prehrane iz trgovina sa kojim nas truju .. šećeri ,grickalice .. previse toga ima da bi nabrajao ! rekao sam da cu svjedociti ovdje kad sam krenuo kakav je to zivot na bilju i sirovom i tu sam... posto sam friski u tome jos uvijek mi dođe želja za sladoledom i prekjucer je bila takojaka da sam se okrenuo i kupio si taj fini sladoled vanilija cokolada ili banana ... sta se desilo.. eto spoznao sam da vise nisam lud za sladoledom jer mi vise nije onako fin .. isto je bilo i sa pecenim vrgannjima sa jajima i lukom ..opio me dobro poznati miris i velim zeno stavi mi malo toga u tanjur to se ne propusta i sta je bilo ??!! pojeo sam bilo mi nakon toga nekako tesko u zelucu i drugi puta dok su pekli opet to vise nije bilo one pomamne zelje kao prvi puta ! meso nisam ni okusio u nikojem obliku jer me niti ne vuce i nemam potrebu .. hvala Bogu da je tako jer zaista tesko se je nositi sa zeljom koju imas ispred sebe a ne posegnuti za njom.. moram priznati moja slaba tocka i zelja su kolaći.. oni mi fale i sa tim se mucim ..oduvijek sam volio slatko ..mozda baš zato sam i dobio rak ... No da zakljucim ,sretan sam sjedinjenjem sa prirodom ! Danas su se moji meni smijali jer sam si skuhao krumpir i na kraju malo popario zdjelu svjezih kopriva i jedem ja to a oni grah sa ricetom i kobasicama .. smiju se oni meni a ja se smijem njima i velim eto ja cu se najesti isto sa tekom i sa svime kao i vi a moje danasnje jelo je 0 kuna ... odem na vrt gdje sam pod slamom uzgojio krumpir i jos ga vise pola sam ostavio pod slamom pa ga berem kao mladog jos i sad ! i to bez guljenja samo ga dobro iscetkam sa tvrdom cetkom(tako po novom i ciklu i mrkvu vise ne gulim) uz rub toga vrta rastu friske koprive ,aberem i njih i evo ti odlicnog rucka ..tako mi dođe jednom tjedno pa si to skuham ..prosli tjedan sam si skuhao rizu onu tamnu ..cjelo zrno ..malo je skuplja ali je i zdravija ... i to je sve od mog kuhanja .. sve ostalo bilje jedem sirovo .. evo sad mi je vec kasno za klice ječma ali sutra su one zajedno sa mladom salatom ,krastavcima ,lukom i paradajzom .. i Bog te veseli... sad cu si pojesti koju jabuku ili bananu ..grickati rogač. ma imaaa toga na izbor.. nar.. aronija ..smokve ... hehe sve bolje od boljkeg ! samo mi je zaista krivo sto nisam tu prehranu otkrio daaavno prije... zelju za alkoholom nemam ama bas ni u pomisli !!! cudo je to bilje .. sve mi je draze i sve ga vise volim postujem i cijenim ... sve sam sigurniji da je puno snaznije i jace od mesa i kemikalija iz industrije .. KOJA NAM JE DOSLOVNO NAMETNUTA .. sve je to svjetska politika i "moda" .. ajd pozdrav
ma svaka cast, tak mi ljepo to bilo citati, jezi mi se koza, muzika je to za dusu citati...i meni je zao sto nisma cijeli zivot znao za istinu a uvjek neki cudni osjecaj u glavi i tjelu da ta hrana, t aobicna koji svaki jede, nekako nije u redu. Sve dok nisma imao mnogo vremena i cak nesto previse vremena i mnogo interesa uvjek imam, ali kada radis cijeli zivot, nemas bas vremena,
a mnogo interesa od uvjek imam na sve strane, a jos i procitao sveta pism anesto , ma tu u glavnom sve vazno stoji. Stvarno , tek prije negde 5 godina pocao mjenjat hranu i misljenje, sve vise i vise, mesa i slicno i mljecnih proizvoda sve manje i manje, a znanje sve vise raslo od mejseca do mjeseca pomalu...tek kada sam procitao sveta pisma su mi se otvorila oci do kraja.
bio sam par puta vegeterijanac, a sada jos fale oko 1 mjesec pa sam 1 godinu puni vegan. Hcim vise sirovo koliko mogu, a i kalorije trebam mnogo, jer se naradim zadnje pola godine od kada opet radim, i naradim se.
Zdrav sam, Bog i priroda mi je hrana i lijek svaki dan.
Je, zna ponekad biti mali problem, sjecam se kako mirise ovo ili ono od na primjer sladoled, kolaci itd... a posto znam koliko i ponekad koje vrsti kemikalija unutra prode mi volja. Odlicne kolace se moze i bez otrova napraviti. Valjda i sladoled, a nije mi opet toliko zelja za sladoled da ga bi iso sam napraviti.
Radim sa mnogo ljudi oko mene, i gledam njih svaki dan, jeli hocu ili necu, tu su, i gledam kako svaki dan ! gresiju protiv Boga/prirode/zdravlja.
A Kazna vec tu ili ce doci. Nisu bas zdravi, to svasta imaju, najmanje od zla je jos visoki tlak...a to je jedan od prvih znakova da hrana kriva, da gresiju.
Neki dan jednom kazao to, nije ga negde 5 dana na poslu bilo, blizu je mojih godina a izgleda kao da je 15 godina stariji od mene, da neka pusti meso i kobase, neka jede povrce i voce, i objasnio to malo, drugi dan dode na posao sa sendvicom opet kobasa unutra i 2 jabuka. te 2 jabuke neceju popraviti zdravlje preko noci, a Treci dan opet bez jabuka doso...ma nije to prvi puta da ljudi ne svate, i prosla mi vec duze volje da kazem svoje , obicno ne slusaju , ne svacaju, pa cak se i nade neki ljecnik u bijeloj kuti koji kaze istinu, a i njega ne slusaju ljudi. Pa nemoze se ljudima pomoci, nisu u stanju da okrene svoj zivot i misljenje u drugi pravac. Cak kada umiraju, tesko bolesni, najdraze njim je kada se muci neka zivotinja negde u stali ili bilo gde , ubije , i neki komad od te zivotinje pece ili kuha i pojedu.
Zasto bi Bog ili priroda imala milost sa ljudima? dosta je, doslo je vrijeme da se plati za to.
Nekada, ma cijeli zivot, sam mislio kako bi bilo ljepo da covjek moze po svemiru letiti/putovati...zadnje godine si mislim, dobro je covjek nemoze nikuda, jedva stigne do mjeseca hahaha. Da moze svukuda , sve bi ubil i pojeo oko sebe, zagadil prirode i sve unistil, iskoristio bi vanzemaljce gde moze i na kraju bi je ubio, takav zlocin je covjek i loseg karaktera.
Mislim da zato i neki vanzemaljci nas prate i manimuliraju da nebi stigli do vise tehnologije i znanja , da se nebi ta bolest sirila po svemiru, jer jos dugo dugo nije covjek dosta pametan da ide po svemiru. Kada nema dosta ljubavi za svoje ljudi oko sebe, pa kako ce imati ljubav i razum za drugi /tudi zivot?
Evo ima zivotinje oko sebe, pa njih ne postiva.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 01.10.2017., 09:31   #5976
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nego, ima jedna dobra i zanimljiva stvar.
Bez obzira što mi spadamo pod alternativno liječenje-sirova hrana, sirova hrana u svojoj biti ne spada u alternativnu medicinu (to je krivo i pogrdno).
Već u jedinu i pravu medicinu, danas zvanu i prirodnom medicinom, ali i u tradicionalnu medicinu. To što su je svrstali u alternativu je skroz pogrešno, ali ima i razlog za to-naravno-da bi se obezvrijedila, da bi se svrstala u isti koš sa šarlatanstvom, prevarom, kuglama, gatanjem na daljinu i ostalim šarlatanski biznisima, i kao takva u očima ljudi totalno obezvrijedila.
Stotinama i tisućama godina, znalo se
Šta je medicina : biljna hrana, ljekovito bilje, ljekoviti oblozi ljekovitih ulja i bilja, tjelovježba, hidroterapije, post, detoksikacija.. To se znalo i prije Hipokrata.
Nije ni danas ništa drugačije.
Samo što je nametnuto i nažalost kod većine usvojeno mišljenje, skroz izokrenuto.
Ono što je dobro i što pomaže, se ili ne prepoznaje, ili se odbacuje, a prihvaća sa koncept star tek nekih 50-60 godina, koji je nametnula pharma.
Mada se kod mnogih ljudi, u njihovoj dubini javlja volja i želja za zdravljem, te sposobnost mozga da odbaci/zaboravi te nametnute strane koncepte.
To je na podsvijesnom i svjesnom nivou, ljudi žele biti zdravi, ljudi žele zdravu hranu, ljudi žele biti dobri a ne zli.
Ta sposobnost ljudskog organizma, taj obrambeni mehanizam, koji genetski posjedujemo svi, se zove Remember to forget.
Automatsko brisanje iz memorije svega što nas je programiralo od mladosti. Taj proces ide polako.
Sa druge strane, kreatori zabluda, straha i iluzija to dobro znaju, i zato oni rade na svakodnevnom ponavljanju programa, kroz novine, TV, medije, ali i institucije.
Baš zato što znaju za sposobnost ljudskog organizma i njegovu sposobnost za" remember to forget, "oni su primorani na konstantnu i svakodnevnu obnovu programiranosti kod masa, i to im na žalost dobro ide.
Potpisujem ! to je sve manipulacija, i hcim se ne drzis neke sredine odmah te stave da si alternativac / vanzemaljac /zivotinja /u ludnicu...

Svaka ti cast.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 01.10.2017., 16:35   #5977
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li si se 100% rješio problema ?
Da li ćeš još ići na PCT ?
Koristiš li vemurafenib, ili neki drugi "lijek" ?
Krvna slika ti je predpostavljam u redu.
Necu ici na PCT...ne koristim vemurafenib niti bilo koji drugi lijek...krvna slika mi je za primjer...
Isto tako i rengen i ultrazvuk.
Bio sam oduvijek zdrav kop dren ..doktora nisam ni poznavao ali ocito je rat i neuredan zivot ucinio svoje ..
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Old 01.10.2017., 18:13   #5978
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Kad bih ja umišljao da vidim nešto što ne postoji, to bi značilo da imam ozbiljan problem i da mi zbilja ne preostaje drugo nego se obratiti dobrom liječniku.
Umišljaš da je sirova hrana lijek protiv raka. Jeli to ozbiljan problem ili nije, ne znam, nisam psihijatar.

Quote:
Ma kakvi, nisi uopće.
Ali ne kužim što uopće može biti dokaz da se netko izliječio već samo iskustvo i svjedočanstvo izliječenja te osobe?
Upravo to i jest jedini mogući dokaz i baš ništa drugo.
Evo, tu je tihi05 sa iskustvom i svjedočanstvom. Jedino i samo to je dokaz.
Sve drugo su mlaćenja prazne slame radi neznanja ili radi osobne koristi.
Ibrahime to nisu dokazi. To je slučajnost, razlog izliječenja je nepoznat, sirova hrana sasvim sigurno nije razlog.

Quote:
Nažalost, više je nego očito da si ti taj koji nema najblaže veze o tome.
Eh, da, zaboravih reći - čovjek je osim svejeda i narkomana u praksi još i homoseksualac.
Famozno! O prehrani najviše drobi umišljeni stručnjak koji čak ne razumije funkciju i građu vlastitog probavnog trakta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 01.10.2017., 19:25   #5979
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Umišljaš ivi od da je sirova hrana lijek protiv raka.
Nema potreba za umišljanjem kao što je npr. slučaj kod kemoterapije i zračenja.
Sirova hrana liječi rak i to je potvrđeno na brojnim iskustvima.
Međutim, ti si taj koji umišlja da kemoterapija liječi rak.
Kao što rekoh više puta, poznajem osobu koja je radni vijek provela na onkologiji na Rebru i sama rekla da su priče da se tamo nešto liječi najobičnije budalaštine i laži.


Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jeli to ozbiljan problem ili nije, ne znam, nisam psihijatar.
Ne, ti si nutricionist.
Da, bio bi to vrlo ozbiljan problem kad bih umišljao da vidim nešto čega nema - u ovom slučaju tvojih postova koji imaju barem iole veze s temom sirova hrana.
Međutim, svi vidimo da nemaš takvih postova.
Kao što već rekoh, slobodno priložiš koji ako misliš da postoji takav. Ja i dalje čekam.


Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime to nisu dokazi. To je slučajnost, razlog izliječenja je nepoznat, sirova hrana sasvim sigurno nije razlog.
Jesu, zlato mamino , na tvoju beskrajnu žalost, upravo to su dokazi i razlog izliječenja je upravo prirodna hrana koja je namijenjena čovjeku.
Kad se počne tako hraniti, organizam se vraća u normalno stanje - zdravlje.

Slučajnost je kad netko u neinformiranosti i neznanju ide na kemo i zračenje pa se tobože izliječi, i o tome sam prenio iskustvo i mišljenje žene koja je radni vijek provela na Rebru i onkologiji. Ona je osoba koja iz prve ruke može pričati o efikasnosti onog "liječenja".
Jednake su šanse da netko izliječi rak i ako pije svetu vodicu, ako ne i veće.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
O prehrani najviše drobi umišljeni stručnjak koji čak ne razumije funkciju i građu vlastitog probavnog trakta.
Meni je odavno jasno koliko je tvoje znanje o ovom području kad umišljaš da bi se čovjek trebao hraniti životinjskim strvinama. Baš nam se otvorio apetit.
Takvih ti je prepuna onkologija...

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Ako ćemo gledati što je ''prirodno'', čovjek je prvo bio sakupljač dok nije smislio kako napraviti oružje, koristiti vatru, smisliti zamke, da ubije životinju. Sigurno ju nije išao napadat bez ičega, jasno je kako bi to prošlo
Bježao bi kao zec i srao u gaće k'o grlica.
Sva njegova nemoć i slabost bi se pokazala na najjadniji i najbijedniji mogući način.
A to što na sebi nema baš ništa što bi priroda namijenila za napad, borbu s tom životinjom, trganje njenog živog tijela iz kojeg šiklja krv, paranje njegove utrobe iz koje ispadaju iznutrice odvratnog izgleda i mirisa, ubijanje te životinje i konzumaciju i probavu njenog mrtvog mesa - čisti je dokaz da je čovjek mesojed samo u mašti ili pričama Braće Grimm.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
E sad za tog perioda dok je čovjek bio isključivo sakupljač mi nemamo nikakve podatke o tome kako je živio, kakvog je bio zdravlja, i ako je kratko živio ne znamo dal je uzrok tako kratkog života prehrana ili i drugi okolišni uvjeti (način života, sukobi...)
A i to je istina. Realno, mi ne možemo znati ni što se točno događa u Sjevernoj Koreji niti što se događalo u 2. svjetskom ratu jer "informacije" dobivamo u konačnici svi iz istih izvora...a znamo kojih...a umišljati da možemo znati što je bilo u prethistoriji je samo velika zabluda.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
A isto tako ne znamo što je točno jeo iz tog sakupljačkog perioda pa je besmisleno izjavljivati ''Stvoreni smo samo za to i to voće ili povrće''
Ja razumijem da netko teži savršenstvu, ali slažem se da se ne može tako nešto tvrditi bez konkretnih i brojnih primjera iz prakse. Zasad ih još nema uopće jer su to uglavnom nove ideje i nagađanja. Vrijeme će svakako pokazati.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Jer po teoriji prirodno je i dizajnirani smo za, to je jedino ispravno, zar ne Barem do perioda kada su ljudi počeli obrađivati vrtove i voćnjake.
To se svatko mora složiti, htio ili ne.
Prirodna je hrana samo u onom obliku u kojem se pojavljuje u prirodi.
Dakle, sigurno je bolja cikla ili mrkva (iako rastu pod zemljom), a postoji i niz svjedočanstva o njihovoj ljekovitosti i izliječenjima bolesti, nego bilo koja hrana izmijenjena od svog prirodnog oblika koja se jede u obliku plodova.
Naravno, najbolji su sirovi plodovi, ali štetnost i bilo kakav negativan utjecaj npr. korjenastog ili lisnatog povrća, sjemenki, orašastih plodova, hladno prešanih ulja, još u praksi nije ničim dokazana.
Zasad se samo radi o pretpostavkama koje osobno smatram neutemeljenima, prije svega zato jer upravo za neke vrste navedene hrane postoje brojni slučajevi izliječenja.
No, kao što rekoh - vrijeme će pokazati.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Nekada se mislilo da je Zemlja ravna
Na plaćenoj tvornici laži zvanoj Metabunk, grčevito tvrde da je Zemlja okrugla...ne znam zašto to uopće tvrde, ali pošto je ama baš sve što tvrde obična laž, počeo sam se pitati što je zapravo istina...? Upravo oni su mi dali motivaciju da preispitujem.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
da je vegeterijanstvo štetno za razvoj mozga, itd.
Bio je tu davno jedan entuzijast koji je tvrdio da je čovjeku mozak narastao od jedenja kuhanog mesa.
Doista veću idiotariju nisam čuo u životu, to je u rangu ovog.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Ljudi se na prirodno pozivaju kako im paše.
Nažalost, u pravu si. Podsjetilo me odmah i na onu izreku - i vrag može Bibliju tumačiti prema svojim potrebama. Svatko sve može tumačiti prema svojim potrebama. Može se vjerovati jedino onome tko nema od tvrdnji i tumačenja nikakve financijske ili druge koristi.
I rezultatima i činjenicama iz prakse.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Što se tiče melase, svakako je bolja nego šećer ko šećer, ali opet nemam potrebu za njim.
Istina je. Bolja je, ali ima bolje od nje.

Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Iako, Biljka112, pročitala sam da ima više željeza nego meso
To mora da si krivo vidjela. Ništa nema više željeza, kalcija, likopena, B12 i svih drugih nutrijenata od komada tijela mrtve životinje.
Zar ti to nije sasvim logično?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 01.10.2017., 20:42   #5980
Ibrahime, kao što si sam napisao, sirovo jedeš tek koji mjesec a drobiš budalaštine kao velik.
Pitanje prehrane vrlko je kompleksno, toliko kompleksno da se neznalici poput tebe nikako ne može objasniti, čak da nacrtam nećeš shvatiti.

Osim toga si prilično drzak, nazivati šećer smećem, meso "mrtvom životinjom" krajnje je neukusno. Idući put kad ćeš pisati takvu gadariju sjeti se koliko je gladnih na svijetu. koliko ljudi umire od gladi. Nemoj zaboraviti da bi te u nekim dijelovima svijeta ubili za 10 deka parizera i vrećicu jeftinih bonbona.

Na kraju, nemoj mi više docirati, nigdje nisam napisao ništa za kemoterapiju, ali nemoj ni širiti idiotske laži da sirova hrana liječi karcinom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.