Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 16:21   #21
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Pregrijao se. Skoro pa svi saugeri imaju u sebi osigurače koji sprječavaju da se motor spali radi prevelikog opterećenja. Kad se motor ohladi ponovno profunkiconira.

Inače, jel netko kupio ovog sa Njuškala kojeg je Minči stavila?
Piše da je Arianna, ali drugačije kutija izgleda i duplo je jeftiniji pa mi je malo sumnjivo...
to je pakiranje za Mađarsku...frendica kupila i sve je identično unutra osim boje kutije i napisa na mađarskom
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:25   #22
Meni je nedugo otišla cijev u aspiratoru i izgubila sam malu gumicu otišli smo u apoteku na Novoj cesti 52 u Zagrebu koja je generalni uvoznik za to i ta dva dijela su nas koštala 25 kn. Inače kod njih nosni aspirator košta 129 kn, dok u apotekama košta skoro 300, ista je stvar i sa aspiratorima na usisavač
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:44   #23
ljudi hvala svima,ali moja umotvorina radiiiiiiiiiiiiiiii

jos malo da je usavrsim i to je to..
vakum sljaka,sve izvlaci znaci-rijesila sam problem
jedina mana je sto se vise prlja onaj drugi nastavak,jer direktno smrkljice idu u njega,ali ionako kada je nos smrkav i ima tonu sluzi dospije do njega,pa se mora cistiti..

sada jos moram do dm-a po jos jednu njihovu pumpicuda napravim drugi nastavak i super

__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:12   #24
Ako može preporuka za električni aspirator za nos, Ariannu imamo. Ili ako niste zadovoljni recite koje je marke da tu ne kupujem. U apoteci mi je nudila par komada na baterije/električnih od 100 do 400kn, prepuričila mi aventov, ali nisam tila uzet, prvo sam htjela provjeriti na forumu , pa pomagajte, hitno mi treba.
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:27   #25
a di iskopa moju temu kad sam zapalila nastavke za ariannu

ah..kad se sjetim
na posudi su jos tragovi,a modificirana arianna je i dalje u pogonu i super funkcionira
a mali iako je stariji-i dalje vristi kada ga "usisavam"

inace kaos to vidis i ja sam htjela elektricni,ali koliko sam se raspitala-ne moze se komparirati sa ariannom..puno slabije vuce..tako da ne zelim placati 400 kn nesto sto je nefunkcionalno,a realno vjerujem da bi malom i to bilo grozno,jer jednostavno ne da cackati po nosu..s nicim
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:41   #26
ma imam ariannu, i znam da je super, ali bi htjela uzeti i električni jer mi zgodno kad negdje idem da ne moram uvijek žicati usisivač, da ne govorim o šokiranim izrazima lica kad pitam usisivač da usisam djetetu nos. pa ako neko zn za električni koji je bar približno dobar arianni.
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 09:05   #27
da ne otvaram novu temu...

Sinoć kad sam arianom čistila bebi nosić, iz jedne nosnice izišlo je malo krvi. Odmah sam prestala.

Šta to znači?

Više joj ne smijem čistit nos s time? Napominjem da je to bilo drugo čišćenje taj dan, dakle nisam ne znam koliko saugala, nije mi jasno...

Pa kako da joj čistim sad nos?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:06   #28
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...

Sinoć kad sam arianom čistila bebi nosić, iz jedne nosnice izišlo je malo krvi. Odmah sam prestala.

Šta to znači?

Više joj ne smijem čistit nos s time? Napominjem da je to bilo drugo čišćenje taj dan, dakle nisam ne znam koliko saugala, nije mi jasno...

Pa kako da joj čistim sad nos?
koliko je beba stara? navodno se ariana ne preporučuje bebama do 3 mjeseca. tako malim bebama je bolje čistiti NOSI-jem ili aspiratorom baš za bebe (drugačiji je sistem jer mama kroz cijev povlači šmrklje iz nosića). na koju jačinu je bio usisavač namješten? što je beba manja to se preporučuje manja jačina, maksimalno je 1600. to je jačina koju ja koristim za trogodišnjaka. a moguće je i da je samo pukla kapilarica u nosu, a to može biti povezano i sa suhim zrakom jer sad svi jako grijemo zbog hladnoće. ako je to slučaj treba prestati koristiti arianu na 24 sata.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:29   #29
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...

Sinoć kad sam arianom čistila bebi nosić, iz jedne nosnice izišlo je malo krvi. Odmah sam prestala.

Šta to znači?

Više joj ne smijem čistit nos s time? Napominjem da je to bilo drugo čišćenje taj dan, dakle nisam ne znam koliko saugala, nije mi jasno...

Pa kako da joj čistim sad nos?
vjerojatno je pukla kapilarica koja bi pukla i ovako bez usisavanja najvjerovatnije

sluznica je suha od grijanja i suhgog zraka i odmah time podložnija tome

kada se meni tako desi onda preskočim jedno dva sauganja i opet poslije saugam,znači ako saugam tri puta na dan a to mi se desi ujutro onda do jutra ne saugam uopće,jedino ako ima izrazito puno povučem malo ali pustim da se malo oporavi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:20   #30
da li neko koristi od living lab-a aspirator za nos (na baterije je)? iskustva?
http://www.kupindo.com/Ostalo/990695...sic-Living-LAb
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:28   #31
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...

Sinoć kad sam arianom čistila bebi nosić, iz jedne nosnice izišlo je malo krvi. Odmah sam prestala.

Šta to znači?

Više joj ne smijem čistit nos s time? Napominjem da je to bilo drugo čišćenje taj dan, dakle nisam ne znam koliko saugala, nije mi jasno...

Pa kako da joj čistim sad nos?
možda ti je samo izvuklo skoreni komadić sline koji se nije dobro natopio sa fiziološkom, pa kako se otkinuo tako je i poteklo malo krvi.

Quote:
pupi pu kaže: Pogledaj post
da li neko koristi od living lab-a aspirator za nos (na baterije je)? iskustva?
http://www.kupindo.com/Ostalo/990695...sic-Living-LAb
meni su rekli da je ovaj dobar, i kupljen je u apoteci prije godinu dana za 150kn. ali ja sam prelijena da tražim
http://www.diafit.si/index.php/produ...or-diafit.html

Zadnje uređivanje Ribež : 11.02.2012. at 00:47. Reason: post ispod posta
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:23   #32
Quote:
rina82 kaže: Pogledaj post
meni su rekli da je ovaj dobar, i kupljen je u apoteci prije godinu dana za 150kn. ali ja sam prelijena da tražim
http://www.diafit.si/index.php/produ...or-diafit.html
skoro isti sam ja kupila, al cini mi se braunov ...vise se i ne sjecam, al nije bio jeftin (stoji negdje davno zaboravljen)
Kad je doslo "stani-pani" sa nosom, trcala sam po ariannu
Iskreno, ja sam misla da je taj na baterije pokvaren...skoro pa nista nije izvukao, a arianna iza toga - cudesa

Nikad ga vise nisam upotrebila ...steta para

I da, prijateljica je imala istog, pa kad je mali bio bolestan, zvala je da sto ja to koristim (misla je na usisivac) i hitno poslala muza u apoteku

bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 21:56   #33
nije, nije braun, nego neki diafit, to su mi rekli susjedi, oni imaju curicu od 1 godinu i oni kažu da je dobar a šta ja znam, nisam još kupila. i ja imam arrianu, i ona je the best, ali kad vidim kako je strah kad se upali usisivač mrzim samu sebe i arianu
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:57   #34
Quote:
pupi pu kaže: Pogledaj post
da li neko koristi od living lab-a aspirator za nos (na baterije je)? iskustva?
http://www.kupindo.com/Ostalo/990695...sic-Living-LAb
Mi imamo takav na baterije, u ljekarnama je oko 250 kn bio, ne mogu se sjetiti koja marka je a neda mi se sad tražiti kutiju.
Uglavnom, meni je super i uopće nemam potrebu tražiti drugi iako su svi hvalili arianu.
Ali mi je prvih par uporaba bio totalna glupost i bacila bih ga najradije (zapravo nisam htjela odustati jer sam mm-a gnjavila mjesec dana da ga kupi jer nam to jaaaako treba, a obična pumpica nije tako dobra, bla bla).
Super je jer sad kad je veća uzme ga sama i zanimljivo joj je saugati si nos sama, a da ne govorim užitak kad mi po noći šmrkavi, a ja bez da je budim počistim nosić jer je jako tihi.
Trebaš se samo naučiti položiti ga ispravno da stvori vakuum i kad primjetiš da slabije vuče - promijeni bateriju.
Izvuče čudo jedno toga, a prije par tjedana sam ga i ja uzela jer više nisam znala kud bih sobom od prehlade.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 02:03   #35
Quote:
pupi pu kaže: Pogledaj post
da li neko koristi od living lab-a aspirator za nos (na baterije je)? iskustva?
http://www.kupindo.com/Ostalo/990695...sic-Living-LAb
imali, prodali dalje.
niš nije izvlačio. mislim, izvuko je rijetke šmrklje i fiziološku. bebi ispod godinu dana. slabašan. a histerizirala je onda ko i koji tjedan kasnije na arianu.
koliko god mi se ariana činila hororistična to je najbolja stvar koju sam od te dječje opreme kupila.

edit: moja frendica je iz nekog razloga bila jako zadovoljna s tim living labom ... iskustva podijeljena.
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 08:09   #36
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...

Sinoć kad sam arianom čistila bebi nosić, iz jedne nosnice izišlo je malo krvi. Odmah sam prestala.

Šta to znači?

Više joj ne smijem čistit nos s time? Napominjem da je to bilo drugo čišćenje taj dan, dakle nisam ne znam koliko saugala, nije mi jasno...

Pa kako da joj čistim sad nos?
Ja sam imala epizodu kad mi je beba jaaaako bljucala krv, kad sam prestala koristiti aspirator smanjilo se dosta (ostatak je bio od ragada). I sad kad nemam ragade je jedan dan bljuckao krv kad mu je nos bio jako zacepljen - ocito ima jako osjetljve kapilare.

Inace, tad sam koristila taj elektricni living lab i meni je puno usisao, sad koristim najobicniju babylove nosnu pumpicu i ide i s tim i spricom punom fizioloske, traje malo dulje ali bar vise ne gledam krv... Meni su se ti aspiratori zamjerili, s prvom nisam uopce koristila a bogme nemam namjeru vise ni s njim.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 09:56   #37
Quote:
pupi pu kaže: Pogledaj post
da li neko koristi od living lab-a aspirator za nos (na baterije je)? iskustva?
http://www.kupindo.com/Ostalo/990695...sic-Living-LAb
imamo i tog

dobar je sam po sebi ali u usporedbi s arianom(ovim na usisavač) je niš koristi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:06   #38
Ja sam se dugo opirala kupnji ovog na usisavač (nekako mi sve to skupa nije baš sjelo: usisavač + bebin nos = nemoguća kombinacija), ali kad je zagustilo i više nismo znali što bi napravili kupili smo i preporodili se. Blaženi onaj koji je to izmislio
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 10:07   #39
Gdje je najpovoljnije kupiti Arianu u Zagrebu? Čitala sam da je jeftina u baby centru u Slo ali ne znam kad ću dospjeti tamo pa me zanima gdje je najjeftinija u gradu.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 11:17   #40
Na njuškalu
Nosni aspirator
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.