Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 15:16   #101
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Najviše zla je tu prouzročila Amerika koja je Koreju okupirala te izazvala Korejce na rat u kojem je poginulo 3 000 000 (tri milijuna) Koreanaca.
Ista ta Amerika je kasnije nabila jedne od najtežih sankcija u povijesti Sjevernoj Koreji jer nisu mogli progutati poniženja koja su im ovi priredili u tom ratu.
Slažem se da je u tom ratu Amerika bila ponižena. Dvije siromašne seljačke zemlje totalno opustošene od prijašnjih sukoba u frontalnom ratu dugom tri godine su dotjerale Ameriku do pat pozicije.

Postignuće sličnog razmjera bi bilo da je Irak 2003. otvoreno stao pred Amere mlato se godinu dana i natjerao ih da odustanu. Totalno nezamislivo.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 18:56   #102
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Slažem se da je u tom ratu Amerika bila ponižena. Dvije siromašne seljačke zemlje totalno opustošene od prijašnjih sukoba u frontalnom ratu dugom tri godine su dotjerale Ameriku do pat pozicije.

Postignuće sličnog razmjera bi bilo da je Irak 2003. otvoreno stao pred Amere mlato se godinu dana i natjerao ih da odustanu. Totalno nezamislivo.
da su iračani bili spremni žrtvovat milijun vojnika, možda bi uspjeli.
umjesto toga, odlučili su ubijat jedni druge.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:26   #103
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Kina je izjavila da nikad neće dopustiti propast Sj. Koreje jer ne žele Amere na svojoj granici
Da, pa neka bude i po cenu mnogih teškoća za drugu državu! Da li je to opravdano? Samo pitam ne kritikujem.

PoZz!
bjdarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:38   #104
Kolika je vjerojatnost da potencijalni nasljednik Kim Jong Un olabavi sustav iznutra?
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:13   #105
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost da potencijalni nasljednik Kim Jong Un olabavi sustav iznutra?
NULA POSTO.

tako krvoločan suatv se može mjenjati samo rušenjem vlasti i pripojenjem slobodnoj Koreji pod vladom u Seulu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:04   #106
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Slažem se da je u tom ratu Amerika bila ponižena. Dvije siromašne seljačke zemlje totalno opustošene od prijašnjih sukoba u frontalnom ratu dugom tri godine su dotjerale Ameriku do pat pozicije.
Opet ljevičarska propaganda i nepoznavanje vojne i političke povijesti.

Iza 'dvije siromašne seljačke zemlje' stajala je vojna logistika SSSR-a , i angažman desetina tisuća sovjetskih vojnih stručnjaka i pilota na najmodernijim mlažnjacima i drugim naoružanjem (više od dvije stotine sovjetskih pilota je poginulo).
Teško je ocjenjivati što je vojni uspjeh ako za jednu stranu životi vojnika i civila ne ulaze u računicu.
Istina je da je Mao mislio da će pomesti Amere u svom dvorištu, i da mu je to bila pljuska.

Istina je i da predsjednik Truman nije odobrio MacArturov plan kojim bi se odbacilo kineske snage iz Koreje velikom ofenzivom uz uporabu nuklearnog oružja.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:43   #107
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost da potencijalni nasljednik Kim Jong Un olabavi sustav iznutra?
Pretpostavljam puno manja nego da je dida poživio. Dok je stari bio prije svega korejski domoljub, pa onda diktator, od ove dvojice juniora što očekivati? Rođeni i odgojeni u sustavu di na svaku njihovu želju skače cijeli garnizon ljudi, ne fali im ptičjeg mlijeka...sigurno ih je stari "inficirao" patriotizmom, al vjerovatno je u njihovim umovima to neko iskrivljeno domoljublje, ono neko kao što postoji kod naše dijaspore, bez imala dodira sa stvarnošću.
Dakle od njih vjerovatno ne možeš očekivati neku normalnu reakciju. Osim eventualno ako unuk doživi katarzu u svijetu pa postupi kao Juan Carlos od Španjolske.
Eventualnom ujedinjenju najviše bi se kao i do sada protivile SAD, dok u Južnoj Koreji osim pozitivnog sentimenta prema ujedinjenju (svi suveniri koje kupiš tamo prikazuju Koreju iz jednog komada) postoji i opravdana bojazan glede svih problema ujedinjenja bazirano na Njemačkom iskustvu i višestruko multipliciranom u Korejskom slučaju jer su dvije Koreje danas dva potpuno različita svemira. Dakle Korejci žele, ali oprezno. Amerikanci ne žele uopće. Kinezi da, ali bez američkih satelita na svojim granicama. Japanci sigurno u velikoj Koreji vide prijetnju jer im je i Južna sama već dobra konkurencija u mnogim biznisima. Rusi...ne znam...

Na kraju ispadne da samo Korejci žele, al njih nitko neće ništa pitati kao ni dosada...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:28   #108
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Kolika je vjerojatnost da potencijalni nasljednik Kim Jong Un olabavi sustav iznutra?
Evo nešto materijala na temu Korejskog ujedinjenja, radi se na tome:

http://scholar.google.hr/scholar?q=p...=1&oi=scholart

http://en.wikipedia.org/wiki/Korean_reunification

http://koreanunification.net/

http://www.strategicstudiesinstitute...les/pub859.pdf
(treba imati na umu postojanje javne i tajne politike, te čitati između redova)

http://koreanunification.net/2007/08...north/#more-25

http://www.cfr.org/economics/kang-no...crumb=%2Findex

http://koreanunification.net/categor...ublic-opinion/
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:33   #109
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam puno manja nego da je dida poživio. Dok je stari bio prije svega korejski domoljub, pa onda diktator, od ove dvojice juniora što očekivati? Rođeni i odgojeni u sustavu di na svaku njihovu želju skače cijeli garnizon ljudi, ne fali im ptičjeg mlijeka...sigurno ih je stari "inficirao" patriotizmom, al vjerovatno je u njihovim umovima to neko iskrivljeno domoljublje, ono neko kao što postoji kod naše dijaspore, bez imala dodira sa stvarnošću.
Dakle od njih vjerovatno ne možeš očekivati neku normalnu reakciju. Osim eventualno ako unuk doživi katarzu u svijetu pa postupi kao Juan Carlos od Španjolske.
Eventualnom ujedinjenju najviše bi se kao i do sada protivile SAD, dok u Južnoj Koreji osim pozitivnog sentimenta prema ujedinjenju (svi suveniri koje kupiš tamo prikazuju Koreju iz jednog komada) postoji i opravdana bojazan glede svih problema ujedinjenja bazirano na Njemačkom iskustvu i višestruko multipliciranom u Korejskom slučaju jer su dvije Koreje danas dva potpuno različita svemira. Dakle Korejci žele, ali oprezno. Amerikanci ne žele uopće. Kinezi da, ali bez američkih satelita na svojim granicama. Japanci sigurno u velikoj Koreji vide prijetnju jer im je i Južna sama već dobra konkurencija u mnogim biznisima. Rusi...ne znam...

Na kraju ispadne da samo Korejci žele, al njih nitko neće ništa pitati kao ni dosada...


Amerikanci žele, itekako podržavaju uništenje komunističkog režima i aneksiju Sjeverne Koreje.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 18:58   #110
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Amerikanci žele, itekako podržavaju uništenje komunističkog režima i aneksiju Sjeverne Koreje.
Pa nitko nije ni sumnjao u to. Žele Amerikanci aneksiju i Koreje i Kine, cijele istočne Europe, Gruzije, srednjo Azijskih "stan" zemalja, a onda da natanane počnu čerupati Ruske zemlje...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 19:17   #111
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa nitko nije ni sumnjao u to. Žele Amerikanci aneksiju i Koreje i Kine, cijele istočne Europe, Gruzije, srednjo Azijskih "stan" zemalja, a onda da natanane počnu čerupati Ruske zemlje...

Onda ne znam zašto si pisao kako SAD ne želi oslobođenje Sjeverne Koreje i pripajanje Južnoj Koreji?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:17   #112
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Onda ne znam zašto si pisao kako SAD ne želi oslobođenje Sjeverne Koreje i pripajanje Južnoj Koreji?
Ti ne razlikuješ pojmove UJEIDNJENJE i ANEKSIJA (Americi)?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:31   #113
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Opet ljevičarska propaganda i nepoznavanje vojne i političke povijesti.

Iza 'dvije siromašne seljačke zemlje' stajala je vojna logistika SSSR-a , i angažman desetina tisuća sovjetskih vojnih stručnjaka i pilota na najmodernijim mlažnjacima i drugim naoružanjem (više od dvije stotine sovjetskih pilota je poginulo).
Teško je ocjenjivati što je vojni uspjeh ako za jednu stranu životi vojnika i civila ne ulaze u računicu.
Istina je da je Mao mislio da će pomesti Amere u svom dvorištu, i da mu je to bila pljuska.

Istina je i da predsjednik Truman nije odobrio MacArturov plan kojim bi se odbacilo kineske snage iz Koreje velikom ofenzivom uz uporabu nuklearnog oružja.
Jeste upravo tako. Pisu ko da se radi o Mussolinijevoj avanturi u Etijopiji.

O brojnosti kineskih snaga da i ne govorim.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:35   #114
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti ne razlikuješ pojmove UJEIDNJENJE i ANEKSIJA (Americi)?
Naravno da Sjever treba anektirati. Pa nece valjda te bolesnike tretirat ko ravnopravnog partnera?? Cijela zemlja treba ic na tretman kod psihologa jedno dva tri desetljeca i da pocrka (najbolje pred zid) trenutna garnitura aparatcika. Medjutim imam malo optimizma - ti ljudi, cijela nacija su osteceni zauvijek. Nevjerojatno da netko moze uopce pomisljat kako ih se treba uzimat zaozbiljno prigodom ujedinjenja.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:36   #115
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Onda ne znam zašto si pisao kako SAD ne želi oslobođenje Sjeverne Koreje i pripajanje Južnoj Koreji?
Ti od tog tipa ocekujes koherentan stav zasnovan na logici??
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:22   #116
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Naravno da Sjever treba anektirati. Pa nece valjda te bolesnike tretirat ko ravnopravnog partnera?? Cijela zemlja treba ic na tretman kod psihologa jedno dva tri desetljeca i da pocrka (najbolje pred zid) trenutna garnitura aparatcika. Medjutim imam malo optimizma - ti ljudi, cijela nacija su osteceni zauvijek. Nevjerojatno da netko moze uopce pomisljat kako ih se treba uzimat zaozbiljno prigodom ujedinjenja.
Pa to je i moje mišljenje. Ne znam u čemu je problem? Nije se ni SR Njemačka pripojila DDR-u nego obratno. I dugo bila spojena na zapadnu infuziju. Ovdje bi to bilo još teže izvesti. Ni ja nemam baš puno optimizma. Cijele su generacije odgojene u degeneriranom sustavu. Treba sad odmah prvu generaciju beba izolirati od roditelja i poslati u internate.
A opet...kako klinci usvajaju sve što je "bolje i dolazi sa zapada"...možda bi već za 20 godina sve ferceralo...koliko toliko...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 00:52   #117
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jel ima negdje onaj dokumnetarac o SJ. Koreji kaj je bil na HTV-u, ja zaboravil pogledati
anyone?
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 05:52   #118
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
anyone?
http://www.youtube.com/watch?v=WDhFz...g&feature=plcp
DemianDDD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:32   #119
Ovo dobiješ kada se privatni putopisni film kombiniran sa predrasudama o određenoj zemlji prikazuje kao ozbiljni dokumentaristički film iz klase jedne Mirjane Rakić a osobni se stavovi prezentiraju kao provjerene činjenice. Da su ovoga lika poslali i u Južnu Koreju i rekli mu da je to Sjeverna, film bi bio isti. Jer prikazivati stvari koje možeš vidjeti u bilo kojoj dalekoistočnoj zemlji (uključujući Južnu Koreju i Japan ili Singapur) kao sablazan i sjevernokorejski endem je posljedica ili nekompetentnosti novinara za temu o kojoj piša/snima ili želje da ekranizira svoje predrasude. Ili u najgorem slučaju prljave propagande, što bi pobornici teorija urote rekli - "sprema se invazija na Koreju i svaka je dobra NATO zemlja dužna napraviti "politički korektan" film kao uvod u invaziju".
Kao da Smiljka Šagolja pošalješ da radi dokumentarac o Iranu ili Siriji...

Inače najbolji dio filma je par komentara onog francuza koji je više nego cijela ostala minutaža dotakao bit.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:16   #120
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ovo dobiješ kada se privatni putopisni film kombiniran sa predrasudama o određenoj zemlji prikazuje kao ozbiljni dokumentaristički film iz klase jedne Mirjane Rakić a osobni se stavovi prezentiraju kao provjerene činjenice. Da su ovoga lika poslali i u Južnu Koreju i rekli mu da je to Sjeverna, film bi bio isti. Jer prikazivati stvari koje možeš vidjeti u bilo kojoj dalekoistočnoj zemlji (uključujući Južnu Koreju i Japan ili Singapur) kao sablazan i sjevernokorejski endem je posljedica ili nekompetentnosti novinara za temu o kojoj piša/snima ili želje da ekranizira svoje predrasude. Ili u najgorem slučaju prljave propagande, što bi pobornici teorija urote rekli - "sprema se invazija na Koreju i svaka je dobra NATO zemlja dužna napraviti "politički korektan" film kao uvod u invaziju".
Kao da Smiljka Šagolja pošalješ da radi dokumentarac o Iranu ili Siriji...

Inače najbolji dio filma je par komentara onog francuza koji je više nego cijela ostala minutaža dotakao bit.
Kako god okreneš ako polaziš od činjenice da narod Sjeverne Koreje nema pravo na slobodno kretanje odnosno pravo na emigraciju, posve je jasno da je taj režim jedan monstruozni zločinački stroj koji treba uništiti. Pa pođi od sebe da moraš živjeti recimo ostatak života u kavezu 2 sa 2. Kako bi se osjećao?
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.