Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2004., 15:01   #61
Re: biti nekome sudjen/a

Quote:
TsunamiGirl kaže:
I što znači to sudjeni?
Sudbina i "suđenost" je izgovor za lijenost da sjediš na dupetu i ništa ne radiš, apsolutno ništa drugo.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 13:41   #62
Onaj ko je nekome suden sam ce doci po svoje blago.
 
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 16:02   #63
sama si sebi sudena.......... sve ostalo je misterija
Alias is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 16:27   #64
Mislim da ne može netko biti nekome suđen. Život se temelji oko odluka, te ne postoji sudbina...
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 22:08   #65
Sudbina?

Znate li onaj osječaj kad upoznate "onu" osobu ali nije uu pravo vrijeme.
Da li po vama, sudbina može spojiti te dvije osobe u nekoj dalekoj budućnosti? Meni se dešava čudan događaj, nekako mi se u život vračaju ljudi s kojima sam bila super kad sam bila malena, do sad nisam nikog od njih dugo viđala.
Šta mislite, ako je osoba ona prava, prema zakonu"sve dođe na svoje" sudbina spoji ukoliko mi vjerujemo u to ta dva čovjeka u nekoj dalekoj budućnosti?
neki ljudi baš ostavljaju trag u životu...
Zamisao is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 23:11   #66
Poznat osjecaj

Nedavno sam naisla na jednu srodnu dusu, slucajno. Zanimljivo da imamo iste poglede na zivot, ali u svim aspektima.

Je li saznanje da postoji netko tko mi je slican doslo kasno, ne znam. Znam samo da mi je drago sto postoji.
saudadde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:18   #67
Nevezano je li ta osoba srodna duša za ulazak u ljubavni odnos ili savršeni poslovni partner, tebi je znači dovoljno saznanje da ta osoba postoji? Kažeš prekasno, šta nikad nisi poželila da je uz tebe, da radi s tobom, uglavnom da ste fizički zajedno ne samo povezani na "neki" (da sad ne imenujem kakav) način?
Zamisao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:27   #68
Drago saznanje

...a ne "dovoljno saznanje", sam rekla. Pa, pozeljela sam da popijemo kavu zajedno, to da.
saudadde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 02:44   #69
sudbina sve određuje..na nama je samo da se nosimo s njom najbolje što možemo..
dresden doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:40   #70
Quote:
Zamisao kaže: Pogledaj post
Znate li onaj osječaj kad upoznate "onu" osobu ali nije uu pravo vrijeme.
Da li po vama, sudbina može spojiti te dvije osobe u nekoj dalekoj budućnosti? Meni se dešava čudan događaj, nekako mi se u život vračaju ljudi s kojima sam bila super kad sam bila malena, do sad nisam nikog od njih dugo viđala.
Šta mislite, ako je osoba ona prava, prema zakonu"sve dođe na svoje" sudbina spoji ukoliko mi vjerujemo u to ta dva čovjeka u nekoj dalekoj budućnosti?
neki ljudi baš ostavljaju trag u životu...

tvoje je pitanje draga u stvari: hoćemo li ikad biti zajedno a da ja po tom pitanju ne trebam ništa učiniti nego čekati.

I još bi htjela neku sigurnost da će ti sudbina ispuniti želju.

Ja mislim da bi ti trebala potrčati u susret svojoj sudbini a ne pasivno čekati.

Ovaj svemir kažu neki je zamišljen tako da sve želje na kraju budu ispunjene. Nekima se želje ispunjavaju teško i sporo. Nekima brzo. Ovi potonji su više manje bezželjni i nevezani.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 23:35   #71
Lightbulb No pasaran!

Tatyana39, potpisujem, uz opasku da sam tu zaista radikalan: i Đavola ću otići vidjeti, i pokušati da mu bude ugodno u mom društvu, i da osobno nešto naučim, ako mi je stalo do nekoga.
Svi su dobri, i svi smo smi planetarne karike.
Inače, uvijek pojedinac stvara svoj svijet, niko drugi: a, Zamisao, ne znam šta ti čekaš, ako ti je do kontakta s nekim stalo...
Edix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 02:48   #72
Quote:
dresden doll kaže: Pogledaj post
sudbina sve određuje..na nama je samo da se nosimo s njom najbolje što možemo..
slažem se s ovim. najgore mi je kad netko kaže da sudbina ne postoji jer čovjek sam sebi određuje životni put i određuje gdje će ići i što će raditi.... da, istina, tako je. ali postoji neka "jača sila" koja te tjera da baš tako odlučiš i baš se tad nađeš na tom i tom mjestu. a to je sudbina.
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 01:50   #73
Quote:
Zamisao kaže: Pogledaj post
Znate li onaj osječaj kad upoznate "onu" osobu ali nije uu pravo vrijeme.
Da li po vama, sudbina može spojiti te dvije osobe u nekoj dalekoj budućnosti? Meni se dešava čudan događaj, nekako mi se u život vračaju ljudi s kojima sam bila super kad sam bila malena, do sad nisam nikog od njih dugo viđala.
Šta mislite, ako je osoba ona prava, prema zakonu"sve dođe na svoje" sudbina spoji ukoliko mi vjerujemo u to ta dva čovjeka u nekoj dalekoj budućnosti?
neki ljudi baš ostavljaju trag u životu...
složila bih se s tim
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 01:52   #74
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
slažem se s ovim. najgore mi je kad netko kaže da sudbina ne postoji jer čovjek sam sebi određuje životni put i određuje gdje će ići i što će raditi.... da, istina, tako je. ali postoji neka "jača sila" koja te tjera da baš tako odlučiš i baš se tad nađeš na tom i tom mjestu. a to je sudbina.
kao što ponekad nešto nećeš-opet se stvori...a uvjerila sam se i kad se trudiš oko nečeg-ne mora uspjet i kod mene nije..mada mi je jednom frendica rekla..da ima feeling da mi se to nakon niza godina ostvari..ali sad me već nije ni briga ....
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 15:11   #75
Quote:
pocoyo1 kaže: Pogledaj post
složila bih se s tim
ja bih se isto složila s ovim što kaže "Zamisao". da, ljudi se vraćaju u život. i to upravo oni za koje se najmanje nadamo da će se vratit. slično sam i ja proživjela prije cca mjesec dana. Lani sam upoznala jednog dečka na nekom zajedničkom druženju sa zajedničkim frendovima. Ja sam bila luuuuuudo zaljubljena u tog nekog dečka kojeg sam tad poznavala cca 3 mjeseca i nikoga drugog nisam gledala, ali NIKOGA. po sveme sudeći-ostavila sam dojam na tog dečka kojeg sam taj dan upoznala, ali eto-ja njega nisam doživljavala iz već spomenutog razloga. Prošlo je par mjeseci-našao me na fejsu (a ne dodaje bilo koga), ali ja niti tome nisam pridavala važnost. Posebno sam mislila da smo on i ja "završena priča", tj . da smo se vidjeli samo na taj dan i to je to. Nakon nekog vremena sam se s tom svojom ekipom koja me upoznala s tim dečkom-posvađala i to dosta gadno jer su mi radili jako ružne stvari iza leđa. To mi je bio još jedan razlog koji će mi samo potvrditi da od mene i onog dečka kojem sam se očito dopala-neće biti ništa jer zajedničkih prijatelja više nemamo, a i družilli smo se samo na taj jedan dan... i to je to! PAZI SAD - prošlo godinu i pol dana........ u međuvremenu o njemu nisam UOPĆE razmišljala budući da sam bila okupirana nekim svojim drugim problemima (bila sam u fazi preboljevanja nesuđene ljubavi i bivših prijatelja koje sam gledala kao svoju rođenu braću, a dobila jedno veliko ništa zauzvrat, ali neka,ok je) - I MENI ODJEDMPUT, ONAKO IZ NIČEGA padne ovaj na pamet.... naravno, prošlo je previše vremena i NISAM IMALA POJMA S ČIM MU ULETIT i s kakvom spikom. pa je to ostalo tako na običnom fejs prijateljstvu ali opet bez ikakvog kontakta. I onda se dogodilo nešto što se očito moralo dogodit (ne bih rekla što zbog opasnosti da budem prepoznata) i - ON SE VRATIO U MOJ ŽIVOT. DEČKO ZA KOJEG NIKAD TO NE BIH REKLA. Zbilja sam se na takvo što "smrzla" i on mi je jedan razlog više zbog kojeg vjerujem da se čovjeku u životu dešavaju upravo onakve stvari kakve su mu zapisane i SUĐENE! jednostavno se on MORAO vratiti u moj život, a način na koji će se vratit se već našao - pa koliko god to meni zvučalo nevjerojatno. Eto,dogodilo se i stupili smo ponovno u kontakt........dalje ne bih! samo sam morala podijeliti svoju priču i nakon nje - ne dozvoljavam i nema šanse da mi netko kaže da sudbina ne postoji i da čovjek sve kroji svojom voljom. Masu stvari nam se u životu desi upravo suprotno od onoga što smo si mi "zacrtali". Zašto? jer je tako suđeno!
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 19:11   #76
da..sudbina il neka jača sila..neznam..
uglavnom meni je od ovog mog nesudjennog -neznam kak drukčije reć..prošlo je masu godina već..nekih 16ak godina..tak da puno stvari se izdogadjalo...ne srećemo se ..zadnji put sam ga srela kad sam bila s ovim dečkom u šetnji pred neke tri godine...i neznam zašto vrti mi se po glavi ovih dana taj lik...ipak sam u vezi s dečkom koji je stabilan i voli me i meni je stalo do njega..a što će bit dalje-nemam pojma...bumo vidli..btw sad mi je ubrzo 34.god.
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 01:23   #77
sudbina definitivno. ali ok, ne bunim se protiv takve sudbine
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:42   #78
život kao kartaška igra. dobiješ karte. ono što ćeš odigrati je tvoja odluka. pa i ta da odluku prepustiš sustavu igre, koji odigrava umjesto tvoje volje. i to je počelo od odluke. e sad...ono što smo dobili od karata, tu je viši smisao. definitivno viši od onog što naša osobnost vidi. rezultat je da ne postoji doslovno sudbina. a nekad i postoji
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:43   #79
Quote:
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
život kao kartaška igra. dobiješ karte. ono što ćeš odigrati je tvoja odluka.
A što je s kartama na stolu?

Je'l ti utvaraš da si sam na svijetu (za kartaškim stolom) ?

Quote:
pa i ta da odluku prepustiš sustavu igre, koji odigrava umjesto tvoje volje. i to je počelo od odluke. e sad...ono što smo dobili od karata, tu je viši smisao. definitivno viši od onog što naša osobnost vidi. rezultat je da ne postoji doslovno sudbina. a nekad i postoji
Ako sudbina postoji (a postoji) onda se ona ostvaruje u inačici pasivnog ili aktivnog odnosa osobe. Nije tu bitno, hoćemo li, kako je netko vulgarno rekao: "Dignuti guzici" ili ostati sjediti. Taj koji recimo, pun zanosa i umišljenosti o tome kako samo o svemu odlučuje, može (dignuvši guzicu)izlaskom na ulicu, pri prelasku ceste npr., pasti kao žrtva vozača koji juri na rasprodaju...Sve se bojim, da je time ostvario sudbinu o kojoj je sam odlučio!?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:04   #80
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
A što je s kartama na stolu?

Je'l ti utvaraš da si sam na svijetu (za kartaškim stolom) ?
karte na stolu su karte na stolu nebitno za analogiju, ruke ili stol. mi nismo odlučili o kartama, a stalno dobivamo nove. rezultat je da ne odlučujemo. osim u onome u čemu možemo. ali podozrijevam da više Ja ima puno aktivniju ulogu oko karata, čak i u ispunjavanju zakona karme. ono mora znati da zakon karme radi u korist

Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Ako sudbina postoji (a postoji) onda se ona ostvaruje u inačici pasivnog ili aktivnog odnosa osobe. Nije tu bitno, hoćemo li, kako je netko vulgarno rekao: "Dignuti guzici" ili ostati sjediti. Taj koji recimo, pun zanosa i umišljenosti o tome kako samo o svemu odlučuje, može (dignuvši guzicu)izlaskom na ulicu, pri prelasku ceste npr., pasti kao žrtva vozača koji juri na rasprodaju...Sve se bojim, da je time ostvario sudbinu o kojoj je sam odlučio!?
sudbina mora postojati, no ne u potpunom smislu, inače bi isključila slobodnu volju, bez koje ništa ne bi imalo smisla. ovisno o kutu gledanja, sudbina i postoji, i ne postoji. odnosno, da, postoji. ali ne u svemu. samo na to se odnosio komentar. bez brige, nema puno utvaranja u nekoj moći kreiranja sudbine s razine osobnosti
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.