Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 14:59   #41
Curke,
evo ja sam imala spontani 6+1, prokrvarila, sve se ocistilo.
Vec sam bila pribiljezena za IVF i trebala sam bas jucer po terpiju,a eto, sada se malo prolongiralo.
Uglavnom cekam prvu vjesticu nakon ove i idem 7dc na uvz 3d u Petrovu kod svog doka, rekao je da idemo odmah na IVF, u biti nastavljamo prema tome.
Ono sto bi ja htijela napraviti, a da mi pomognete.Prije godinu dana sam operirala lpsc miom i tada sam radila KKS i sitno mi je kod jednog vektora pisalo da mi preporucuju antikoagulacijsku terapiju.
Vidim da tu pisete o markerima, kojoj dok soc moram ici da mi da uputnicu, opcoj ili gink?
I gdje vadim?
Thnx
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 15:17   #42
Quote:
upsidedown2 kaže: Pogledaj post

Vidim da tu pisete o markerima, kojoj dok soc moram ici da mi da uputnicu, opcoj ili gink?
I gdje vadim?
Thnx
Imaš temu o trombofiliji na "Ženskom zdravlju"...

Sve ti uputnice može dati bilo tko, ili ginić ili dop. Samo ovisi koji hoće.

Varijanta 1.
-Uputnica za hematologa - pa da ti hematolog kaže što vadit

Varijanta 2.
-Ginić/dop. daju uputnicu, sami bi isto trebali znati što, ali za svaki slučaj, osnova je ova:
-Genetske mutacije na:
MTHFR, PAI-1, Faktor II, Faktor V, ACE-mutacija.
Pa onda kad dobiješ nalaze, ponovo ideš hematologu da vidi za ev. dalje.

Gdje vadit?
Ovisno gdje živiš, gdje želiš, i što vadiš....
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 00:04   #43
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Curke, može mala pomoć?

MM i ja razmišljamo o AIH pa se malo informiram prije odlaska liječniku na konzultacije.

Što je sve potrebno obaviti prije postupka? Brisevi. Prohodnost jajnika vidim da vjerojatno treba. spermiogram. To sam pohvatala.

Još nešto? Hormoni? Kakvo psihološko savjetovanje spominjete?

Sve mi je ovo novo i ja bih najrađe išla privatno (Podobnik mi pada na pamet), no zanima me ima li neko bolje mjesto/doktor koji je sretne ruke ? Možda ipak u državu bolnicu?

I koliko to sve košta kod privatnika?

hvala vam.
Moje malo čudo će sutra imat 4 mjeseca.Uspjelo nam je iz prve i toplo preporučam polikliniku Vili, dr.Radončića.On je super,drag,simpatičan,brižan...Odgovara na sva pitanja,visi na mailu i telefonu....dostupan uvijek.I eto-izgleda da ima i dobrog biologa,neku pozitivnu vibru jer sam u Viliju upoznala puuuuuuuuuuuuuuno mama ojima je kod njega uspjelo iz prve ili druge....
AIH ima najviše šanse kad su kod žene nalazi ok ,pogotovo prohodnost jajovoda (pa ne razumijem kako doktori žene šalju na HSG nakon postupka????).Ako su neprohodni jajovodi-nijedna inseminacija ne može biti uspješna!!!
Ja sam prije postupka napravila kod njega Papu,Hsg,uzv jajnika,sve briseve,donijela nalaze hormona s VV i ne sjećam se više...mislim da je to to.Uostalom on ti sve kaže kad dođeš k njemu...Ovisi od situacije do situacije...Sam postupak (plus lijekovi koje sam kupuješ,a ja sam imala blagu stimulaciju) smo platili oko 5000 kn.Sjećam se da me HSG skupo stajao...
Ali eto isplatilo se1!!!Ako ti treba išta više možeš pisati na pp.


I sretno!!
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:21   #44
Bok cure!

Imam pitanje u vezi AIH...Mm i ja već 19 mjeseci ne uspijevamo doći do 2. bebe. Njegova dijagnoza Oligoastheno, moji nalazi i brisevi uredni....I nebi htjeli skakati na IVF (zapravo nebi to uopće za sad) nego me zanima inseminacija.

Pitanje....Dali se samo obratim svojoj ginićki i ona će me uputiti što i kako dalje? Hoće mi ona dati sve podatke u vezi potrebne dokumentacije?
I dali je komplicirano sve prikupiti?

Hvala puno
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:31   #45
Quote:
Ninth kaže: Pogledaj post
...Pitanje....Da li se samo obratim svojoj ginićki i ona će me uputiti što i kako dalje? Hoće mi ona dati sve podatke u vezi potrebne dokumentacije?
I dali je komplicirano sve prikupiti?

Hvala puno ...
ja sam ti ovak napravila.
tražila sam od svog ginekologa uputnicu za specijalistički pregled u bolnici, i tamo kad me doktorica (specijalist) pregledala i vidjela nalaze koje sam imala, onda je napisala na povijest bolesti koje sve pretrage još moram napraviti, i kad sam sve obavila, onda sam išla na finalni razgovor k njoj i tamo je objasnila sve o inseminaciji.

nije komplicirano sve prikupiti, znam da smo najduže čekali na dobivanje suglasnosti od strane psihologa i pravnika.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:35   #46
bok Ninth!

ne znam kakva je tvoja ginićka, sve ovisi o tome. Meni je moj gin rekao neka odaberem bolnicu u koju želim ići na postupak a da će mi on napisati uputnicu za konzultacije.

znači prvo dobiješ od svog gina, tj. ginićke uputnicu za neku od bolnica koje se bave MPO problematikom. zatim dođeš na konzultacije i njima obrazložiš na temelju čega su te poslali na MPO konzultacije a onda ti MPO doktor dalje daje upute i popis pretraga koje treba napraviti za ulazak u postupak.

makar, možemo ti i ovdje reći što trebaš

svježi spermiogram
svježe spolne hormone na 3dc i progesteron na 7dpo
hormoni štitnjače
markere za HIV i Hepatitis za oba partnera
potvrdu o pravnom i psihološkom savjetovanju
krvna grupa i RH faktor za oba partnera (to ti još ne treba ali nije loše imati)
papa
cerviklani brisevi


mislim da je to to...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 14:44   #47
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
...
svježi spermiogram
svježe spolne hormone na 3dc i progesteron na 7dpo
hormoni štitnjače
markere za HIV i Hepatitis za oba partnera
potvrdu o pravnom i psihološkom savjetovanju
krvna grupa i RH faktor za oba partnera (to ti još ne treba ali nije loše imati)
papa
cerviklani brisevi...
tako je, s tim da biljege (ovdje još idu i biljezi na sifilis - WAR), papu i briseve, suglasnost vadiš prije nego uđeš u postupak, odnosno kad vidiš sa specijalisticom kaj ćete dalje, jer ovi nalazi ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.
mislim da se to odnosi i na suglasnost bar je nama tako rečeno, nek me netko ispravi ako nije točno.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:02   #48
Quote:
tako je, s tim da biljege (ovdje još idu i biljezi na sifilis - WAR), papu i briseve, suglasnost vadiš prije nego uđeš u postupak, odnosno kad vidiš sa specijalisticom kaj ćete dalje, jer ovi nalazi ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.
mislim da se to odnosi i na suglasnost bar je nama tako rečeno, nek me netko ispravi ako nije točno.
hm... ja nisam radila biljege na sifilis

da, najbolje je prvo doći na konzultacije a onda napraviti sve pretrage radi toga da se zna "trenutno" stanje.

a pod suglasnost misliš na pravno i psihološko savjetovanje? mislim da to ne zastarijeva jednom kad ga imaš? ili?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:05   #49
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
hm... ja nisam radila biljege na sifilis

da, najbolje je prvo doći na konzultacije a onda napraviti sve pretrage radi toga da se zna "trenutno" stanje.

a pod suglasnost misliš na pravno i psihološko savjetovanje? mislim da to ne zastarijeva jednom kad ga imaš? ili?
mi smo radili i biljege na sifilis.
da, mislim na pravno i psihološko savjetovanje, nama je rečeno da isto ne smije biti starije od 6 mjeseci, baš ću pitati u bolnici, malo je to čudno, valjda misle da ćemo povampiriti za pola godine.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:16   #50
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
mi smo radili i biljege na sifilis.
da, mislim na pravno i psihološko savjetovanje, nama je rečeno da isto ne smije biti starije od 6 mjeseci, baš ću pitati u bolnici, malo je to čudno, valjda misle da ćemo povampiriti za pola godine.
nije mi to za te potvrde jasno

onda bi se one trebale obnavljati tijekom godine, do sada nisam čula za takav slučaj
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:21   #51
Super cure hvala vam. Imam odličnu ginekologicu, koja je u drugom gradu u bolnici spec. za MPO, pa bi nas ona prebacila kod sebe (to mi je usput onako nabacila na pregledu). To bi mi bilo super jer joj vjerujem 100%.

Znam za spermio, da treba novi. I ovo ostalo šta ste mi natipkale, pa ću si pribilježiti i ako sad ovaj ciklus ne upali prirodno krećemo, samo bi htjela na vrijeme doktorici se najaviti.
Neda mi se čekati čudo više...to se meni jednostavno ne događa...a prošlo je i previše vremena već!

Sad u boj
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:23   #52
Quote:
Ninth kaže: Pogledaj post
Super cure hvala vam. Imam odličnu ginekologicu, koja je u drugom gradu u bolnici spec. za MPO, pa bi nas ona prebacila kod sebe (to mi je usput onako nabacila na pregledu). To bi mi bilo super jer joj vjerujem 100%.

Znam za spermio, da treba novi. I ovo ostalo šta ste mi natipkale, pa ću si pribilježiti i ako sad ovaj ciklus ne upali prirodno krećemo, samo bi htjela na vrijeme doktorici se najaviti.
Neda mi se čekati čudo više...to se meni jednostavno ne događa...a prošlo je i previše vremena već!

Sad u boj

želim ti sreću!
da ti AIH bude uspješan!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 15:25   #53
Quote:
Ninth kaže: Pogledaj post
Bok cure!

Imam pitanje u vezi AIH...Mm i ja već 19 mjeseci ne uspijevamo doći do 2. bebe. Njegova dijagnoza Oligoastheno, moji nalazi i brisevi uredni....I nebi htjeli skakati na IVF (zapravo nebi to uopće za sad) nego me zanima inseminacija.


Hvala puno
ja bi samo nadodala da to što bi vi htjeli ne igra neku ulogu ako spermio nije za aih. Ukoliko je onda ok - možete inzistirati na aihu, štoviše to čak i preferiraju u bolnicama no ako je spermio u kukiju za aih može biti da vam odmah predlože neki od postupaka.

Kao što su curke rekle, odlučite u koji bolnički centar želite i dogovorite konzultacije.

Plus što bi bilo ok da ti dragi napravi temeljitu urološku i andrološku obradu. Možda je loš spermio rezultat nečega što se da tretirati a mislim da kad krenete kod mpo gina neće se više nitko baviti s njim u smislu da će ga slat na neke pretrage jer sa mpo se zaobilazi muški/ženski sterilitet a ne liječi ga se ... uglavnom.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:14   #54
Ma razumim to, mm ima upalu i ide sutra kod mikrobiologa i urologa, urinokulturu je napravio to je uredno.
Prvo ćemo zalječiti to kod njega i onda idemo, tako sam i mislila.

Jer on ima Oligoastheno, ALI sve je to skoro pa na granici s normalnim, postotci nisu baš kritični, i povišeni su leukociti. Sad će to sanirati jer sam uvjerena da mu nešto utječe na spermio.

Zato i mislimo to zalječiti, probati još jednom tempirati i onda se javiti dalje...

Samo ni prvo dijete nam nije došlo odjednom, trebalo je 5 godina nezaštičenih odnosa da se uhvati. Samo onda nismo tome pridavali preveliku brigu, bilo je kad dođe dođe.

Sad sam malo "pametnija" i ne prepuštam ništa slučaju.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:42   #55
Moj je mm imao koma spermiogram.Ponavljao ga je 4 puta svaka 3 mjeseca...na kraju smo došli do Normozoospermie (iako je na samom postupku opet nalaz bio graničan)...Kod njih to jaaaako varira doslovce iz tjedna u tjedan.Zato se i preporuča da se napravi nekoliko nalaza,a ono što je (ja vjerujem) nama pomoglo je to da je dragi uzimao cink i selen (koji su super za spermiće),Bioastin i folnu kiselinu.Naravno ne sve u isto vrijeme...Kombinirali smo malo jedno,malo drugo.

Nije uspio prestati pušiti,ali je barem smanjio....I eto BINGO iz prve.
Svima svu sreću svijeta!!!!
btw.ni mi nismo vadili biljege na sifilis
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 20:55   #56
Super malo čudo!

Moj je na Men arginmaxu pa ćemo vidit rezultate.
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 00:21   #57
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
za psihološko i pravno savjetovanje na šalati ti treba uputnica, međutim isto tako bez uputnice se možete naručiti u obiteljski centar u gradu u kojem živiš, i tamo ćete također dobiti potvrde.
cijelo savjetovanje ti je forme radi da se zadovolji blesavi zakon, tako da se oko tog dijela ne moraš brinuti.
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
mi smo radili i biljege na sifilis.
da, mislim na pravno i psihološko savjetovanje, nama je rečeno da isto ne smije biti starije od 6 mjeseci, baš ću pitati u bolnici, malo je to čudno, valjda misle da ćemo povampiriti za pola godine.
drage žene mm i ja pokušavamo s drugom trudnoćom. i realno tek smo počeli i nema mjesta nekoj velikoj priši i panici. prvo bebe smo radili 2 godine i dobili smo ha u ciklusu HSGa tip ptije prve inseminacije. tada je bilo stanje: meni dijagnosticiran PCOS sa ciklusima 45-120 dana a mm normozoospermia.
i pošto mi se nije dalo ovaj put toliko čekat odmah sam zatražila uputnicu i otišla u bolnicu. ja sam izvadila hormone a mm je napravio spermiogram. ja čekam nalaze a mm sada ima asthenozoospermiu. dokrotorica nam je prije tog nalaza savjetolava povadit sve hormone pa odmah u 6 mj probati sa inseminacijom. i sada čitam da i za to preba prihološko savjetovanje???? to nisam znala...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 08:30   #58
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
drage žene mm i ja pokušavamo s drugom trudnoćom. i realno tek smo počeli i nema mjesta nekoj velikoj priši i panici. prvo bebe smo radili 2 godine i dobili smo ha u ciklusu HSGa tip ptije prve inseminacije. tada je bilo stanje: meni dijagnosticiran PCOS sa ciklusima 45-120 dana a mm normozoospermia.
i pošto mi se nije dalo ovaj put toliko čekat odmah sam zatražila uputnicu i otišla u bolnicu. ja sam izvadila hormone a mm je napravio spermiogram. ja čekam nalaze a mm sada ima asthenozoospermiu. dokrotorica nam je prije tog nalaza savjetolava povadit sve hormone pa odmah u 6 mj probati sa inseminacijom. i sada čitam da i za to preba prihološko savjetovanje???? to nisam znala...
Da za to ti treba cijeli paket sranja. Ali ako planirate za šesti mjesec, možda dotad ovo čudo od zakona bude doneseno, onda vam psih. i prav. neće trebat.

Sretno
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:07   #59
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Da za to ti treba cijeli paket sranja. Ali ako planirate za šesti mjesec, možda dotad ovo čudo od zakona bude doneseno, onda vam psih. i prav. neće trebat.

Sretno
nadam se da će donit taj faking zakon do tada, a ako ne budem ja čekala do 9 mjeseca. puna mi je kapa doktora i ovako a jos da mi da neko tamo procjenjuje za inseminacijju... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...: 503:
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:23   #60
ja idem na konzultacije za postupak u utorak...mozda cu ici na inseminaciju (AIH)a mozda odmah na IVF(Ali prirodni klomifenski jer je tako dr neurolog preporucila)ugl vidit cu što ce mi reci dr..i preporuciti što mi je najbolje ali prije postupka cu vjerojatno i ja morati obaviti psih.i pravno ispitivanje..i ponoviti još neke nalazeneznam dali se mora ponavljat spermiogram ako je prvi bio uredan..sad sam se prebacila kod novog mpo doktora ali ona prije mpo doktorica mi uopce nije trazila nove nalaze kad je istekao rok od 6mj iako sam ja sama pitala dali treba ona je rekla da nije potrebno ako on ima normozoospermiu..sad mi nije jasno ... citam da nalazi nesmiju biti stariji od 6mj.a moji su svi stariji vise od godine dana a nitko mi nije trazio da moram radit nove...mozda hoce sad kad idem u postupak..pa dok to sve prikupim papire proc ce još koji misec...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.