Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 10:03   #21
hvala heho na lijepim zeljama, trenutno kod nas jos uvijek prevladavaju kolike,zelim i vam svima da uskoro dozivite vase malo cudo sa ili bez kolika, pozdrav!
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 17:00   #22
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo
Prvi postupak 4 mj 2011=0..20 gonala , 2 vraćena zametka ..i ništa
Drugi postupak= bingo !!!!! 20i nekaj gonala i neznam sad točno između 5i 10 menopura Transfer 2 balstociste Mrvek se primio i svako dan me veseli i pokazuje koliko je jak Gura on i gura i lupa .
Sve kod dr kasuma s tim da je u prvoj turi bio Kasum i na punkciji i na transferu dok je drugi put na punkciji bila Šprem a na transferu Kasum
S tim da sam o dr kasumu imala visoko mišljenje jer sam došla po preporuci da bi me ismijao kad sam pitala dali se čuje srce i rekao mi da on jako dobro čuje ali da ne čuje ništa Nakon toga sam ostala zbunjena i tek nakon što sam došla doma sam proučavala trudnički karton i cure na forumu su mi rekli da FHR+ znači srčana aktivnost Sve upućuje( to njegovo ponašanje) da je njemu bilo glupo kako sam ja pitala dali se srce čuje i da je sa svojim postupkom htio naglasiti kako sam ja glupa i da se srce ne čuje nego vidi u tom razdoblju
Tako da mogu reći samo hvala na dobro procijenjenoj terapiji, hvala biologici u labu koja nam je rekla na transferu Imate velike šanse ali palac dolje za postupak prema pacijentu
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:51   #23
Naš je doktor tražio da izvadimo 15-tak parametara odmah nakon 2 IVF-a, jer mi dobijemo na svakom procesu (2) 4 do 6 folikula i od njih jednu jajnu stanicu koja se oplodi i počne deliti, međutim endometrij kod moje žene nije nikad prešao 6 m, pa je zapravo problem da se oplođena jajna stanica spoji s edometrijem.
Kad obavimo nalaze rekao je da želi napraviti 2. prirodna procesa do 01.12 kad je pravi IVF.

Ja se s tim ne slažem, jer po mojem je trebao tražiti nalaze krvi i 15-ak parametara u rujnu kad se tjelo očisti od stimulacija i na osnovu njih razmisliti ima li smisla raditi prirodni IVF ili mjenjati ljekove za povečanje endometrija,a u narednih 2 ili 3 mjeseca pratiti dali se folikuli razvijaju bez stimulaciju u jajane stanice...
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 01:54   #24
kojeg dr u petrovoj preporucujete?
kad nazovem da se naeucim kazem kojem zelim ici ili me oni sami upisu kod nekoga?
meg149 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 09:54   #25
Dr. Pavičić Baldani je vrlo dobra...ako ne tražiš specifično, stavit će te kod onog koji ima najmanje posla/pacijenata
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:44   #26
Evo, neću ići previše u off, ali samo da kažem kako se odvija situacija dalje nakon ostvarene trudnoće u Petrovoj. Tijekom prvog tromjesečja pregledi i vaginalni UZV-i se obavljaju gore u humanoj ambulanti, kao i za vrijeme MPO postupka, a nakon prvog tromjesečja, tamo se obavljaju samo vaginalni pregledi (+ mjerenje tlaka, pregled urina), a UZV-i se obavljaju dolje u podrumu. Dakle, vaš MPO ginekolog vas vodi kroz cijelu trudnoću
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:36   #27
da, na uzv se ide nakon 16 tjedna u podrum, kod dr.Uzelca, kojeg isto hvale.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:52   #28
Meni je UZV radio dr. Trutin.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 10:09   #29
Što je Petrovke, malo zatišje ha?
Ja obavila laparoskopiju, sve je provjereno prohodno i bacamo se na folikulometrije i ciljane odnose do jeseni
Valjda bude uspjelo, a ako ne, dajem se u ruke mom dr.K s nadom da će nam pomoći bebicu sprčkati
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 10:25   #30
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Što je Petrovke, malo zatišje ha?
Ja obavila laparoskopiju, sve je provjereno prohodno i bacamo se na folikulometrije i ciljane odnose do jeseni
Valjda bude uspjelo, a ako ne, dajem se u ruke mom dr.K s nadom da će nam pomoći bebicu sprčkati
Doktor Kasum?
Meni je on radio aspiraciju i moram priznat da ima jako grubu ruku
Bolilo me i krvarila sam...dok sam se nakon aspiracije kod dr. Streleca super osjećala
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 10:26   #31
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Evo, neću ići previše u off, ali samo da kažem kako se odvija situacija dalje nakon ostvarene trudnoće u Petrovoj. Tijekom prvog tromjesečja pregledi i vaginalni UZV-i se obavljaju gore u humanoj ambulanti, kao i za vrijeme MPO postupka, a nakon prvog tromjesečja, tamo se obavljaju samo vaginalni pregledi (+ mjerenje tlaka, pregled urina), a UZV-i se obavljaju dolje u podrumu. Dakle, vaš MPO ginekolog vas vodi kroz cijelu trudnoću
Kakav ultrazvuk imaju, 3D/4D ili onaj obični?
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 13:19   #32
Iskreno nisam sigurna za podrum. Gore u ambulantama imaju onaj obični mali, dolje je bolji, veći, ali ne znam je li možda ima koji 3D.

Sad kad sam bila, doktor je radion na običnom UZV-u, ali je uključio kontrast u boji da vidi protoke.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 10:10   #33
Da mrsavicaaa, moj ti je dr.Kasum.
Istina da nije baš srdačan i pričljiv, ali sam se za njega odlučila jer je navodno ''tata mata'' u mpo pa koji put po potrebi stisnem zube i to si ponovim u glavi kad me naživcira
Nije mi jasno kako nas tu nema puno, a kad god dođem tamo, prepuna čekaona, baš svašta
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:14   #34
Pozdrav curke!

I ja sam u Petrovoj.
Dijagnoza: Sekundarna neplodnost
Doc.dr Marina Šprem. Meni je ok, isto kao i dr. Pavišić. Bila sam par puta na UZV kod Vrčića i Čanića, ali mi nisu baš nešto jer i nisu nešto rječiti. Ženske brbljaju sve u 16, sve mi objasne i kažu bez da išta pitam.

Nemam baš puno iskustva sa postupcima, iako idem u P već 1,5 godinu.
Do sada 1xAIH = 0, 1xIVF sa Gonalima (12x), jako loša reakcija, 9 dc prekinut postupak jer je iz nekog razlogu ovulacija već bila, sada 1xIVF u prirodnom ciklusu, bez terapije. Idem sutra aspiraciju, ali ne očekujem ništa jer mi je 8 dc folikul na desnoj str bio 20 (??!!), što je ipak malo previše za 8 dc.
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 18:21   #35
nestrpljiva sretno sutra na aspiraciji
itta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 17:05   #36
cure, samo da znate da ministarstvo ne misli resetirati postupke koji su se izvodili zbog Milinovicevig zakona pa se zato AKTIVIRAJTE. pisite mail ministru u znak protesta na [email protected]
mrvice123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:36   #37
eto i mi ponovno krečemo u akciju. Danas stigla m i od sutra počinje pikanje, prošli puta sam bila na menopurima, imali smo 3 js s tim da jedna nije bila dobra, ovaj puta čemo probati sa gonalima pa se nadamo večem broju
-balonček- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:42   #38
dobro jutro želim!
ja sam friška u svemu ovome i tek sam ovaj tjedan bila na prvom pregledu i CB u Petrovoj i mogu samo reći da su svi s kojima sam se tamo susrela ( doktori, sestre, prijemni..) bili i više nego divni!
čitajući po netu, zbavila sam prije nego sam došla hormone, papu tak da ne moram čekati nalaze, ali sam zaboravila da se Cb čekaju tak dugo - rekli su mi zadnji nalaz za mjesec dana, pa sam imam još malo neizvjesnosti...
doktor je rekel da ako bu Cb ok da onda radimo HSG rentgenski i kako je naravno moderno doba i svašta se može naći na netu, čitam o silnoj boli, pa kad se sjetim da mi je doktor rekel da imam jedan zaljepljeni jajovod, zlo mi je!
uglavnom, svi su jako dragi u Petrovoj, pa se nadam da bu se i dalje tak sve nastavilo u tom simpa tonu!
jedino, ali koliko sam naučila da recimo uvijek je isto pravilo za sve doktore, sve moraš SAM pitati jer nekak svi očekuju da ak oni zanju moraš i to znati...
Blind Melon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 15:13   #39
i ja sam nova, ali bas totalno nova iako bas nisam vise mlada, i ne znam skoro nista o svim tim za mene novim izrazima (laparoskopija, folikulometrija...) i kraticama koje svi vec naveliko koristite. Sta je CB?
Slijedeci tjedan idem u Petrovu na prvi pregled kod dr. Radakovica. Moj izbor je bila dr. Baldani, ali se za nju trebalo jako dugo cekati, pa sam pristala ici kod dr. Radakovica. MM (kratica koju sam naucila :-) ) je napravio spermio u Petrovoj, dijagnoza Asthenozoospermia, kaze moja ginica da nije tako strasno. Sad se idem i ja iskontrolirati. Koliko sam shavtila pregledat ce mi hormone, briseve, mozete li mi reci koje jos preglede mogu ocekivati?
Cure, vi koje ste bile u Petrovoj, hocu li biti na redu tad kad su sam narucena ili da ocekujem hrpu zena koje su narucene u isto vrijeme kad i ja?
Za svaku informaciju sam vam vrlo zahvalna
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 20:57   #40
Quote:
malica kaže: Pogledaj post
i ja sam nova, ali bas totalno nova iako bas nisam vise mlada, i ne znam skoro nista o svim tim za mene novim izrazima (laparoskopija, folikulometrija...) i kraticama koje svi vec naveliko koristite. Sta je CB?
Slijedeci tjedan idem u Petrovu na prvi pregled kod dr. Radakovica. Moj izbor je bila dr. Baldani, ali se za nju trebalo jako dugo cekati, pa sam pristala ici kod dr. Radakovica. MM (kratica koju sam naucila :-) ) je napravio spermio u Petrovoj, dijagnoza Asthenozoospermia, kaze moja ginica da nije tako strasno. Sad se idem i ja iskontrolirati. Koliko sam shavtila pregledat ce mi hormone, briseve, mozete li mi reci koje jos preglede mogu ocekivati?
Cure, vi koje ste bile u Petrovoj, hocu li biti na redu tad kad su sam narucena ili da ocekujem hrpu zena koje su narucene u isto vrijeme kad i ja?
Za svaku informaciju sam vam vrlo zahvalna
cb su ti cervikalni bripsevi,a za radakovica ti preporucam da se pripremis na cekanje jer ti on skoro nikad ne pocinje prije 10 (tako da racunaj na pola sata najmanje cekanja), inace je vrlo ugodan ja sam ti kod njega bila na inseminaciji, ivf-u i vodio mi je cijelu trudnocu do zadnjeg dana. Nadam se da ce ti biti ok, btw malo si procitaj teme pocetnici da ulovis sve pojmove,sretno!
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.