Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2012., 11:37   #41
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Da malo mučneš glavom, shvatila bi kako je vuk užasno podmukao i vješt lovac... Tak da, takvi muškarci su pravi vukovi, koji se svjesno prave prekrasni i predivni samo da bi dobili ono što žele, a kada dobiju, onda pokažu pravo lice...


Promijenit će se ljudi na bolje, sigurno, ali u puuuuno manjem postotku. Sve ovisi koliko je osobi stalo do druge osobe. Ako je nekome jako stalo, promijenit će se sigurno na bolje (iako se neki mijenjaju samo do onog trenutka dok ne prestanu osjećati privlačnost i leptiriće). I ako se malo osvrneš oko sebe, društvo nam je toliko iskvareno da smo zbilja svi ograničeni i užasno sebični i egoistični.
Iznapadan si iz nekog razloga, ali ja se slažem s tobom. Pogotovo ovaj dio da se takvi ljudi smire i upristoje na neko vrijeme dok ne dobiju što hoće.
Ko Ivanišević recimo. Voli on svoju zakonitu, i sigurno se pokajao (dok se afera otkrila), ali da li bi ja mogla biti s nekim tko me 2 godine varao jer eto sad mu je žao i neće nikad više? Meni su takva povjerenja u partnere smiješna.
Moral imaš ili nemaš, meni baš ništa ne znači ako je netko 5g dobrica ako se prije tog ponašao kao smeće. Na isto mi dođe jel varao mene, ili neku prije mene, to je ista osoba, nemoralna osoba koja je već nekog povrijedila, zašto ne bi i mene.
marlene_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:43   #42
Quote:
marlene_m kaže: Pogledaj post
Iznapadan si iz nekog razloga, ali ja se slažem s tobom. Pogotovo ovaj dio da se takvi ljudi smire i upristoje na neko vrijeme dok ne dobiju što hoće.
Ko Ivanišević recimo. Voli on svoju zakonitu, i sigurno se pokajao (dok se afera otkrila), ali da li bi ja mogla biti s nekim tko me 2 godine varao jer eto sad mu je žao i neće nikad više? Meni su takva povjerenja u partnere smiješna.
Moral imaš ili nemaš, meni baš ništa ne znači ako je netko 5g dobrica ako se prije tog ponašao kao smeće. Na isto mi dođe jel varao mene, ili neku prije mene, to je ista osoba, nemoralna osoba koja je već nekog povrijedila, zašto ne bi i mene.
Nitko nikoga ne napada ako se ne slaže s njegovim mišljenjem.
Ja sam u prvom postu napisala ovo
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da se ljudi mogu itekako promijeniti. Ako imaju dobar motiv (nekima to bude brak) ili dožive neko prosvjetljenje.
Jedino što mene osobno ne bi privukao netko za koga znam da je bio "serijski prevarant" jer takve osobe a priori ne poštujem
Ovo što ste napisali ti i Kamelot vezano uz moral, kao što vidiš- slažem se, apsolutno.
Jedino što ja, za razliku od vas, vjerujem da se osoba može promijeniti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:47   #43
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ti baš ne znaš puno o vukovima. Ali ok, nije tema životinjsko carstvo pa neću o tome, samo kad imaš takvog ljubimca, onda skužiš kak ljudi zapravo malo znaju o njima


Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem, sve što si napisao, ali kad već voliš poslovice- onda "razmišljaj globalno ali djeluj lokalno"- mene recimo ne zanima što "svi nešto rade" ako je to po mojoj procjeni loše, briga me- nek rade, ja neću
E ovo boldano je za respect... Tak treba razmisljati. No, stvar je u tome što malo ljudi tak ramislja... Stvar je u tome da će ljudi učiniti SVE samo kako bi društvu izgledali močno. A društvo je toliko iskvareno da si veća faca ako više varaš, ako mijenjaš partnere kao čarape i sl.!

Vidis, ja sam takvog razmisljanja, da, ako svi čine nešto, ja BAŠ neću tako...

A jeb ga, ne moraš biti genijalac ili mudrac da bi shvatio kako varanje nije uredu...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 11:54   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post


Ovo što ste napisali ti i Kamelot vezano uz moral, kao što vidiš- slažem se, apsolutno.
Jedino što ja, za razliku od vas, vjerujem da se osoba može promijeniti.
Može, sigurno može. No, kada je varanje u pitanju, smatram da se takav NIKAD ne može promijeniti. Vjerojatno griješim, vjerojatno iz razloga što stvarno taj čin ne mogu podnijeti i organski i anorganski, ali eto, ja još nisam sreo nekoga tko se u tome smislu promijenio...

No, respect za taj optimizam koji imaš u sebi i nadu za promjenu na bolje. Bolje i tak razmisljati nego ovak kao ja...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:02   #45
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Da li vjerujete u ono kada kažu za nekoga „smirio se“? Da se sve odjednom promijeni i dobije drugi smisao kada sretnete pravu osobu jer je sada to upravo to i tako ste našli taj mir?

Da li mislite da se neko ko je varao većinu svog života može promijeniti? Da je možda ta njegova sklonost varanju samo nezadovoljstvo koje je se ispoljavalo na takav način i da nije imao nekoga ko ga ispunjava u potpunosti? Koliko vas može reći prije sam bio ……. a onda je naišla ONA/ON (ili možda nešto drugo)?
Iskreno, mislim da se teško može promjeniti ponašanje tj može ali kratkog vijeka.
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:28   #46
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
... Tak da, takvi muškarci su pravi vukovi, koji se svjesno prave prekrasni i predivni samo da bi dobili ono što žele, a kada dobiju, onda pokažu pravo lice...
Takvi su svi. Nema toga ko se na početku veze ne nastoji (svom partneru) prikazati u najboljem svjetlu. Tad je sve divno, bajno, krasno i sve je moguće. Tek kasnije počnu da isplivavaju i neke druge stvari. Kod nekih odmah po prestanku leptirića, a kod nekih nakon xy zajedničkih provedenih godina. Uglavnom prava priroda se uvjek jednom pokaže.
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
No, respect za taj optimizam koji imaš u sebi i nadu za promjenu na bolje. Bolje i tak razmisljati nego ovak kao ja...
Najbolje i jeste razmišljati pozitivno. Jer ako već ne možeš "računati" na neku osobu da će se promjeniti, možeš barem raditi na sebi, misliti pozitivno. Pa će i tebi jednom "krenuti". Naiće kad-tad neka osoba koja će to znati cjeniti.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:50   #47
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post




E ovo boldano je za respect... Tak treba razmisljati. No, stvar je u tome što malo ljudi tak ramislja... Stvar je u tome da će ljudi učiniti SVE samo kako bi društvu izgledali močno. A društvo je toliko iskvareno da si veća faca ako više varaš, ako mijenjaš partnere kao čarape i sl.!

Vidis, ja sam takvog razmisljanja, da, ako svi čine nešto, ja BAŠ neću tako...

A jeb ga, ne moraš biti genijalac ili mudrac da bi shvatio kako varanje nije uredu...
Ne znam kaj ti je bilo smiješno, ja nemam ribice u akvariju, ni ptičice u kavezu
Ali, očito danas moraš biti mudrac da bi shvatio kako varanje nije "stvar prestiža" kako je netko napisao. Možda je stvar prestiža za ograničene primitivce, snobove i skorojeviće i još ograničenije bedačeke kojima su takvi uzori, a ni po čemu drugom se ne mogu s njima mjeriti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:56   #48
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Može, sigurno može. No, kada je varanje u pitanju, smatram da se takav NIKAD ne može promijeniti. Vjerojatno griješim, vjerojatno iz razloga što stvarno taj čin ne mogu podnijeti i organski i anorganski, ali eto, ja još nisam sreo nekoga tko se u tome smislu promijenio...

No, respect za taj optimizam koji imaš u sebi i nadu za promjenu na bolje. Bolje i tak razmisljati nego ovak kao ja...
Ma kužim te, meni to nije znak samo da netko ne poštuje osobu s kojom je u vezi, nego da ne poštuje ni sebe. Prevara je znak slabosti, a slabići mi nisu privlačni; to je znak kukavičluka jer radiš nešto poskrivečki da druga osoba ne sazna, a kukavice mi nisu privlačne; to je znak obijesti i gluposti i td. da dalje ne nabrajam.
Ali stvarno moram pitati- ja kao takva kakva jesam- pa zar im se nikad ne zgadi? I oni samima sebi? Zar imaju toliko nisko samopoštovanje
Ako nešto konzumiraš previše, zar ti ne dođe moment kad kažeš sad je dosta?
U krajnjoj liniji, zar baš nikad ne proradi savjest?
Meni je samo nešto čudno u toj priči, a što nisam uspjela saznati od autorice- kako ona to sve zna? Jel ga ispitivala, on se hvalio ili su to rekla-kazala spike. I kako ona ima želudac biti s nekim takvim
Iskreno, meni bi takav lik u startu bio užasno odbojan, pa bi mi zadnja pomisao bila ta "hoće li i mene varati". A i ako mi moral nije važan, onda znači da ni sama nisam takva, pa bi mi bilo deplasirano tražiti da moralan bude upravo sa mnom (valjda samo stvar ega).

E s ovim se ne slažem:
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Takvi su svi. Nema toga ko se na početku veze ne nastoji (svom partneru) prikazati u najboljem svjetlu. Tad je sve divno, bajno, krasno i sve je moguće. Tek kasnije počnu da isplivavaju i neke druge stvari. Kod nekih odmah po prestanku leptirića, a kod nekih nakon xy zajedničkih provedenih godina. Uglavnom prava priroda se uvjek jednom pokaže.
Ja nisam takva Ne glumatam, ne preseravam se, čemu to? Ionako mislim da sam baš takva kakva jesam super, pa zašto da to onda kvarim

Zadnje uređivanje -honey- : 25.05.2012. at 13:09.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:57   #49
Dosta ste pisali pa ću uopšteno.

Pitanje nije bilo postavljeno o onima koji to naprave jednom, dvaput, iz slabosti. Pogriješe mnogi. Neki se kaju, neki ne. Pitanje se odnosilo na nekoga ko to svjesno radi i koji tvrdi da je to sve prije bio samo seks i da je sada sve drugačije. I vjerujem da to trenutno i misli. Ali mori me upravo da li je trenutno ili se stvarno desilo „prosvjetljenje“. Naravno da nisam mislila da ja mijenjam nekoga nego da li neko može biti povod da takva osoba trajno može promijeniti obrazac ponašanja?
Znam da to ne mogu znati unaprijed i da će to samo vrijeme pokazati ali zanimala su me mišljenja, primjeri.
I koliko god jednostavno zvučalo kako je neko rekao, ili se baciti i ne pitati se, ili otići, upravo je to ono ključno. Upravo je ta odluka ono što je teško.

Koliko vidim nema nijedan primjer kada je u pitanju muška strana. Lakše mi je povjerovati da se žena smiri pogotovo kada je uključeno majčinstvo.

A na pitanje zašto sam se našla tu gdje jesam nemam šta drugo reći osim da se desilo.
tužnasam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:12   #50
mislim da to ovisi o razlogu varanja. onaj kome je to hobi, kod njega je to već crta ličnosti, i teško će se taj promijeniti. a taj tvoj mi se čini kao serijski jebač!
nisam shvatila, jesu li to kod njega bile neke površne veze ili je bio u pravim, ozbiljnim vezama, a švrljao okolo?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:16   #51
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Pitanje se odnosilo na nekoga ko to svjesno radi i koji tvrdi da je to sve prije bio samo seks i da je sada sve drugačije. I vjerujem da to trenutno i misli.
Ok, ako je lik toliko "pošten" pa priznaje da je nešto svjesno radio bez kajanja, onda je moguće da je i iskren i da to stvarno sada misli. Ti mu vjeruješ, a mi možemo samo nagađati.
Jedino je pitanje- što će biti kasnije a na to ti nitko ne može dati odgovor.
Ako se već "desilo" (valjda ljubav), daj mu šansu ali onda nemoj kalkulirati jel ti se isplati biti s njim ili ne- ako s tobom misli drukčije ne opterećuj se prošlošću sve dok/ako ne izgubi tvoje povjerenje.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:18   #52
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila na incijativu druge strane. Naravno da zavisi isključivo od osobe koja se mijenja ali je pitanje da li je takva promjena moguća, ne kratkoročno, nego istinska promjena. Da li nešto zaista može tako uticati.

Ja mislim da nije važno ko je kome koji po redu nego ono što oni imaju.
Oni imaju to da ona otvara teme po forumu dotičnog sadržaja.

Meni bi otvaranje teme na forumu koja se tiče mog dečka bio alarm.

Quote:
Ok, ako je lik toliko "pošten" pa priznaje da je nešto svjesno radio bez kajanja, onda je moguće da je i iskren i da to stvarno sada misli. Ti mu vjeruješ, a mi možemo samo nagađati.
Ovdje treba uzeti u obzir i mogućnost da on doista sada tako misli, iskreno, ali da za godinu... dvije... pet... on neće tako misliti.

Ja sam i dalje za vuka i dlaku. i ćud.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:19   #53
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Dosta ste pisali pa ću uopšteno.

Pitanje nije bilo postavljeno o onima koji to naprave jednom, dvaput, iz slabosti. Pogriješe mnogi. Neki se kaju, neki ne. Pitanje se odnosilo na nekoga ko to svjesno radi i koji tvrdi da je to sve prije bio samo seks i da je sada sve drugačije. I vjerujem da to trenutno i misli. Ali mori me upravo da li je trenutno ili se stvarno desilo „prosvjetljenje“. Naravno da nisam mislila da ja mijenjam nekoga nego da li neko može biti povod da takva osoba trajno može promijeniti obrazac ponašanja?
Znam da to ne mogu znati unaprijed i da će to samo vrijeme pokazati ali zanimala su me mišljenja, primjeri.
I koliko god jednostavno zvučalo kako je neko rekao, ili se baciti i ne pitati se, ili otići, upravo je to ono ključno. Upravo je ta odluka ono što je teško.

Koliko vidim nema nijedan primjer kada je u pitanju muška strana. Lakše mi je povjerovati da se žena smiri pogotovo kada je uključeno majčinstvo.

A na pitanje zašto sam se našla tu gdje jesam nemam šta drugo reći osim da se desilo.

Moguće je i jedno i drugo. A koji je slučaj ovdje u pitanju, to ti mi ne možemo reći. Ali, meni se čini da, obzirom na to da je to tvoj partner, ti bi trebala osjetiti je li to nešto iskreno ili ti partner privremeno glumi.

A primjera ima svakakvih. I neka sad neko spomene 2 primjera onih koji su privremeno glumili i 2 onih koji su se stvarno promijenili, što ti to znači? Kakve veze tvoj partner ima s tim ljudima?
-Ayla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:19   #54
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Da li vjerujete u ono kada kažu za nekoga „smirio se“? Da se sve odjednom promijeni i dobije drugi smisao kada sretnete pravu osobu jer je sada to upravo to i tako ste našli taj mir?

Da li mislite da se neko ko je varao većinu svog života može promijeniti? Da je možda ta njegova sklonost varanju samo nezadovoljstvo koje je se ispoljavalo na takav način i da nije imao nekoga ko ga ispunjava u potpunosti? Koliko vas može reći prije sam bio ……. a onda je naišla ONA/ON (ili možda nešto drugo)?
Nisam ljubitelj varanja kao karakteristike (mislim da ona govori nešto o čovjeku uopće), posebno konstantne.

Shvaćam da netko može biti nezadovoljan vezom brakom, i neko vrijeme preklapati dvije veze, ali da mu/joj se to češće događa, i onda odjednom postane vjeran... štoviše, odluči to - teško.
__________________
“Knowledge without wisdom is a load of books on the back an ass”
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:24   #55
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Dosta ste pisali pa ću uopšteno.

Pitanje nije bilo postavljeno o onima koji to naprave jednom, dvaput, iz slabosti. Pogriješe mnogi. Neki se kaju, neki ne. Pitanje se odnosilo na nekoga ko to svjesno radi i koji tvrdi da je to sve prije bio samo seks i da je sada sve drugačije. I vjerujem da to trenutno i misli. Ali mori me upravo da li je trenutno ili se stvarno desilo „prosvjetljenje“. Naravno da nisam mislila da ja mijenjam nekoga nego da li neko može biti povod da takva osoba trajno može promijeniti obrazac ponašanja?
A povodom čega je uopće došlo do tog vašeg razgovora? On je iz čista mira rekao: "Čuj, ja sam ti prije svakoga varao, ali to je bio samo seks, a sad je sve drugačije!" ili si ga ti pitala pa se on na taj način opravdao?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:25   #56
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Takvi su svi. Nema toga ko se na početku veze ne nastoji (svom partneru) prikazati u najboljem svjetlu.
Miješaš želju da se nekome svidimo i spremnost da uime te želje prikazujemo falsificiranog sebe, ili pak da glumimo nekoga za koga vjerujemo da će se svidjeti drugoj strani.

Ljudi se žele svidjeti i u kontaktima puno manjeg intenziteta no što je pokušaj započinjanja veze; tu nema ničega lošeg, nenormalnog, izopačenog, i to je podrazumijevajuće ponašanje "svih". Međutim, tvrdnja da svi lažu i skrivaju svoje loše strane, je uvreda i ljudima i zdravom razumu.

Takvo ponašanje na početku veze inteligentno je koliko i trpanje kilograma spužve u grudnjak pred odlazak na dejt koji će izgledno završiti snošajem.

Konačno, a word of wisdom: prikazivanje (i) najružnijega sebe i na samom početku, zna itekako biti učinkovito - ono, "ajme, kako je divan krasan, savršen, neodoljiv i prepun vrlina kad nema problema razastrti sve svoje nedostatke, awwwwwww"

I tak' .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:32   #57
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ovdje treba uzeti u obzir i mogućnost da on doista sada tako misli, iskreno, ali da za godinu... dvije... pet... on neće tako misliti.
..pa u nastavku tog citata stoji: "Jedino je pitanje- što će biti kasnije a na to ti nitko ne može dati odgovor".

Btw. meni bi bilo logično da se to pitanje postavi prije nego se upusti u neku vezu.
A kad je osoba već s nekim, onda mi je bez veze da se naokolo raspituje hoće li je on varati jednog dana. A priori je osuđen, a trenutno možda ni kriv ni dužan.
Ako ćemo biti do kraja otvoreni i iskreni- da sam ja on, ja bi recimo otvaranje ove teme doživjela kao varanje, izdaju, - pa da meni netko ne vjeruje nego pita nepoznate ljude što da misli o meni i napravi sa mnom
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:37   #58
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Btw. meni bi bilo logično da se to pitanje postavi prije nego se upusti u neku vezu.
Pa sad, u konkretnom slučaju, to ovisi - ne možeš se zapitati prije veze o nekim stvarima koje saznaš tek kad uđeš u tu vezu. Mislim da ipak vrlo malo ljudi koristi gore opisani pristup tipa "varao sam do sada 46 cura, bio ukupno s 89 žena od kojih mi je jedna bila teta, visoko kotiram u Holdingu i pomogao sam Zagorcu s onim koferima i da usput zovem se Ante"

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A kad je osoba već s nekim, onda mi je bez veze da se naokolo raspituje hoće li je on varati jednog dana.
Pa apsolutno, osim možda ako nazove vidovitog Milana?

Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako ćemo biti do kraja otvoreni i iskreni- da sam ja on, ja bi recimo otvaranje ove teme doživjela kao varanje, izdaju, - pa da meni netko ne vjeruje nego pita nepoznate ljude što da misli o meni i napravi sa mnom
...paaaa... da sam ja on.....
...ne bih, rekla bih si - zaslužila sam. S realne strane on je varao druge ženske, dakle, osobe koje su mu vjerovale i dio kojih ga je vrlo vjerojatno volio on je prevario. To je činjenica koju je on i priznao. Meni osobno bilo bi s takvom osobom jednostavno nelagodno uspostaviti odnos nekog recimo punog povjerenja, i to bi me smetalo. Očito to smeta i autoricu, pa je otvorila topic.

Ali to je simptom nelagode u vezi- izazvan njegovim prethodnim postupcima, a ne toga što je ona bič pa ga blati po forumu njega nevinoga. Varalica je varalica, sad, to što (još) nije prevario nju, to ga ne čini apsolutno čistim poput isusa.

Ne znam, meni cijela ta njegova fora zvuči kao klišej iz lošeg filma koji se kazuje samo jednoj u nizu.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:39   #59
Vidim da je mnogima dosta nejasno. Uglavnom, situacija je kompleksnija. U pitanju je moja bivša ljubav koju sam srela nakon dosta vremena i našla se s njim u ljubavničkom odnosu jer je oženjen. Sada je odlučio ostaviti ženu i kuje velike planove a mene je uhvatila panika. Ne samo zbog toga. U pitanju su i djeca i sve ostalo što ide s tim.
Nisam razmišljala, sve mi se desilo odjednom i neočekivano i eto našla sam se tu gdje jesam.
tužnasam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 13:42   #60
Quote:
tužnasam kaže: Pogledaj post
Sada je odlučio ostaviti ženu i kuje velike planove a mene je uhvatila panika.
Ako je odlučio ostaviti ženu zbog tebe i ako kuje veilke planove s tobom, itekako imaš razloga za paniku.

Prilično je izgledno da će na njegovom noćnom ormariću biti pločica s natpisom "a ti meni tako nakon svega što sam učinio zbog tebe", spremna za korištenje kad god mu ustreba.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.