Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 11:49   #61
Čula sam za izraz da se muškarac udao. ali pod time se misli da je došao živjeti pod isti krov sa roditeljima svoje žene.
Ovo o čemu autorica priča ( život u kući koju je ona dobila od roditelja) nema veze s time.
na autoričinom mjestu bi 2x razmislila dali se želim udati za lika koji će rađe plaćati stambeni kredit, nego da živi kao car u nekretnini koju sam dobila. i to zbog baba i sela, totalni turn off

uostalom, ako ga to toliko brine, nek sam digne kredit, kupi jednosobni stan, i ubaci u njega podstanare. ako ikad brak propadne, ostaje mu taj stan
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:15   #62
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post

Pitaj ga što misli o prodaji, više će toga biti jasnije
Pitat ću ga i raspraviti ćemo sve kad za to dođe vrijeme I zajednički život nam je još daleko na vidiku, a i moji roditelji nisu to ozbiljno predložili nego su samo spomenuli usput..

ali vjerujem da ćemo se uspjeti dogovoriti, i eto, ja ga u neku ruku razumijem, i da mi kaže samo da ne zna ni sam razlog, ali da je to jače od njega..jednostavno svijet nije još toliko napredan koliko želimo da bude..

naravno, ako situacija ostane takva da imamo ostalih prihvatljivih rješenja, ali npr da je situacija da ja imam kuću, a on predlaže kredit na 30+ godina ili da živimo s njegovim roditeljima, e tu bi već bilo rata (da li ima netko na forumu tko bi i tako daleko išao?)
lorrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:28   #63
a možda čovjek i ne zna šta je stambeni kredit na 30+ i koliko bi para izgubio
treba se sve staviti na papir , ljudi često misle da mogu kupiti stan kao da kupuju TV
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:43   #64
oooo, itekako je svjestan kakav je to lopovluk, zato sad i štedimo što više možemo, da, ako već bude trebao, bude što manji...

a ovo zadnje sam napisala kao zezanciju, i za život s roditeljima smo već razgovarali i zaključili da to dolazi u obzir jedino ako nam je druga opcija živjeti u kamp-kućici u dvorištu roditeljske kuće
lorrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:50   #65
nije ni podstanarstvo tako strašno

ja imam iskustvo suživota sa mojom obitelji u odvojenim stanovima u njihovoj kući i sada u podstanarstvu
i u podstanarima nam je 10x ljepše
imamo manje para ali vridi svake kune

ne vidim baš neki bed u tome da probate kupiti vlasitito mjesto pod suncem a u slučaju nevolje imate mogućnost kuće od tvojih
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:08   #66
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Čula sam za izraz da se muškarac udao. ali pod time se misli da je došao živjeti pod isti krov sa roditeljima svoje žene.
To se kod nas zove 'pripizdek'.

I da, to nije situacija gdje će svi oni zajednog glumiti 'one happy family'. Oni dobivaju nekretninu, i to još popola (znači, u slučaju razvoda su stvari jasne) da sami uživaju u njoj. OSim da je ta kuća bogu iza nogu, stvarno ne vidim razloga za podstanarstvo, kredite i glumljenje pater familiasa (a takvi rješavanje stambenog pitanja često vide kao štukanje kata na kući njegovih roditelja, neš' ti rješenja).
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 08:52   #67
Quote:
June kaže: Pogledaj post
To se kod nas zove 'pripizdek'.
Oni dobivaju nekretninu, i to još popola (znači, u slučaju razvoda su stvari jasne) da sami uživaju u njoj.
Trkeljaš bez veze i osnove!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 09:25   #68
Quote:
lorrain kaže: Pogledaj post
Ja to 'priženiti se' vidim kao situaciju kad mladi bračni par useli zajedno u kuću s roditeljima muža ili žene, a ovo bi bila naša kuća, bili bi sami, relativno daleko od roditelja i mojih i njegovih, na odličnoj lokaciji, suvlasnici i zajedno bi u nju uložili i prilagodili je za našu obitelj.

.
Sorry kaj sam u svom trkeljanju uspjela nekim čudom shvatiti da bi ta kuća glasila na njih oboje. Stvarno ne znam odakle mi to.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:04   #69
Razumiješ li što je napisala ZVIZDALJKA u #45?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:18   #70
Do tog posta nisam došla u čitanju, al ionak nebitno.
Autorica teme je rekla da bi oni bili suvlasnici, znači, čak i ako njeni roditelji planiraju tu nekretninu prebaciti samo na nju, mislim da ona ne bi imala problema s tim da polovicu naknadno prepiše na njega. Ili da kao normalni ljudi sjednu za stol prije ulaženja u sve to i dogovore se kako će se pravno raspodijeliti.
Stvarno iz autoričinog posta nisam nigdje ubrala da bi se ona htjela osigurati da ga može bez problema bacit jednog dana van....

June is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:42   #71
Najsretnije su osobe koje u startu žive same, bez da jedna ili druga osoba dolaze u životni prostor nečijih roditelja.

Ja sam žensko i nikada se ne bi udala i otišla živjeti kod njega i njegovih roditelja.
Nisam zadrta, ali činjenica je da tu uvijek ima prigovaranja.

Moji roditelji su od prvog dana živjeli sami, i jedni i drugi roditelji su im dali dali pomoć u obliku novca za njihov dom, u startu su imali pomoć ali su dalje sami stvari i mislim da je to najzdravije rješenje.
__________________
In the end it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away
Ary@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:57   #72
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako su ljudi normalni onda nije bitno ko se komu uselio, no ljuta žena je za svašta sposobna čak i izbaciti muža van samo da ga nevidi.


o:
ne znam, ja sam puno puta bila ljuta na zjenicu oka moga , toliko da sam ozbiljno razmišljala da ga zveknem po glavuši tavom
ali nisam
mislim, zveknula ga po glavuši

bio je i on puno puta ljut na mene , tako da bi me zveknuo po glavuši
ne nužno tavom, jel te

to znam, jer kad je ljut mu počme kucati žila na sljepoočici
ali nije
zveknuo me po glavuši

ljudi smo, a ne životinje, pa da se prepuštamo prvim porivima
jer ukoliko se ne znamo u kritičnom momentu podsjetiti da je ta kretenčina/kravetina koju želimo zveknut , osoba koju volimo i s kojom smo počeli graditi život i s kojom želimo ostarjeti, onda ćemo reći i učini stvari koje je kasnije jako teško povući i koje ostavljaju gorak trag
postoji nešto što u ljutnji smiješ učiniti, a postoji i ono što ne smiješ
izbaciti nekog iz doma spada u ovo drugo
a ako je jedini razlog zbog kojega ta osoba ostaje to što je previše uložila u parkete, e onda valjda i ne zaslužuje bolje
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 16:54   #73
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Jest. Da nije, ne bi bili skupa.

To nije bila njegova argumentacija, već je to moje kratko objašnjenje za niz njegovih stavova koje je imao po tom pitanju.

Nije se radilo o nerazumnim stavovima.
A koja je bila njegova argumentacija?

Hoću reć, kakvim je on to točno razumnim stavom uspio objasniti teoriju da bi ti trebala svoje nasljedstvo pustit svojoj braći samo zato jer imaš pičku?

Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
To nikada nije dolazilo u nerazumne razmjere. Primjer koji sam navela, glede nasljedstva, nije bilo nešto što je on meni nametao. Bilo je nešto što je on smatrao da bi bilo pravilno učiniti. Ja sam smatrala da nije, a pošto se radilo o mom nasljedstvu, napravila po svom. I on nije tu radio nikakve probleme.
Zašto misliš da u kategoriju "nerazumno" spada samo nerazumno postupanje? Zar razmišljanje ne može biti nerazumno?

Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim ništa loše u pogledima autoričinog dečka, ukoliko je on sposoban i spreman učiniti sve kako bi im priskrbio dostojan život na njegov, "konzerva" način. I ako je ona spremna prihvatiti taj način pošto on podrazumijeva da će to značiti nešto novca manje.

Ako im ovo predstavi ogroman problem, onda imaju problem u svjetonazorima i pogledu na život. I tu nitko nije u pravu ili krivu.
Ja, pak, vidim štošta loše u takvoj vrsti negiranja muško-ženske ravnopravnosti. Dapače, vidim tu poprlično nepoštivanje ženske osobe uopće, pa time i partnerice (bez obzira na to što takav modus načelno proklamira "nosit ću te kao kap na dlanu i brinut ću se o tebi" razmišljanje - samim time što se uopće smatra da se o ženi treba brinut zato jer je žensko, izraz je nepoštovanja). Mislim da muškarac koji je u stanju toliko pizdit oko svog provajderstva nema dovoljno muda da bi se nosio sa snažnom i poduzetnom ženom koja njegovo provajdanje ne treba. U prijevodu, muško koji prestane osjećat veličinu svojih jaja u (formalno) ženinoj kući, nikad nije ni imao baš prevelika jaja.

Međutim, prihvaćam tvoj argument da netko može biti sretan s takvim muškarcem ako dijeli njegov svjetonazor. Znam žene koje su savršeno sretne u kuhinji za štednjakom ili žene koje su savršeno sretne što im njihov muškarac brani da izlaze van, no mislim da imam potpuno pravo muškarca koji misli da žena mora biti kućanica ili muškarca koji misli da nemaš šta radit vani s frendicama kad si u vezi zvat - zadrtim.

Quote:
lorrain kaže: Pogledaj post
@MonotypeCorsiva:gle, ne da mi se natezati po forumu po pitanju da li je zadrt ili nije, jer niti sam tražila njegovu psihološku analizu, niti itko na forumu ima dovoljno argumenata da ga prozove zadrtim...ja ga prihvaćam kakav je i ne opravdavam ništa što sam napisala, samo pokušavam protumačiti
Meni je baš drago da ono što si dvije godine tumačila kao njegovu bojazan od mišljenja selskih baba, nakon dva posta na forumu odjednom tumačiš kao njegov opravdan strah da bi vam se roditelji miješali u život.

Tvoji roditelji su inače šupci koji bi prepisivanje nekretnine na tebe vidjeli kao zeleno svjetlo da vam se mješaju u život pa je njegov strah opravdan?

Quote:
lorrain kaže: Pogledaj post
dalje ignoriram mućke provokatore
Ako namjeravaš svakog tko nema isto mišljenje kao ti svrstavat u kategoriju "mučki provokator" preporučam ti da više ne otvaraš teme u kojima drugi ljudi mogu komentirati situaciju koju si opisala onako kako je oni vide.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 19:44   #74
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je dragi pička.



Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Pička je ne zato jer ne želi useliti u kuću koju bi ti dobila kao dar od svojih roditelja, već zato jer je jedini razlog zbog kojeg to ne želi učiniti taj što će selo misliti da nema dovoljno velik penis samo zato jer je to učinio.

Razumijem ljude koji žele započeti samostalan život bez roditeljske pomoći zato jer roditelji pokazuju tlačiteljski potencijal ili zato jer jednostavno žele imati nešto samo svoje, no ne razumijem nekog tko ne bi želio olakšati život sebi i svojoj partnerici samo zato jer će baba Mara reć babi Marici da se on priženio.

Na tvom bih mjestu jako dobro razmislila oko toga želim li dizati kredit na tisuću godina zbog nečijih zadrtih kompleksa, čak i ako su ti zadrti kompleksi u vlasništvu zjenice oka moga.
Ak mu je ispod časti priženiti se, kak će mu tek biti "neprimjereno" mijenjati pelene, pomoći u kuhinji itd. Ak ima tako zadrt pogled na priženjivanje, kakvi su mu tek ostali pogledi na život
__________________
Nicholas
Nichmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 06:14   #75
pa, svijet je ugl. sovinistcki a postoji i prezime "domazet". koliko su se vremena promijenila, ne znam. cesto mi se cini da nisu mnogo.
ako imate od cega imati vlastitu nekretninu...uvijek bih se odlucila na tu opciju.
a ako ne...mislim da treba sjesti i baciti racunicu. da je optimalno rjesenje...i nije.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:33   #76
Na takav moj prijedlog dragi je hladno i bez puno razmišljanja rekao da on to ne želi. Ne želi se 'priženiti', živjeti u kući koju je napravio moj otac i koja bi bila moja. Ne bi se osjećao kao muško nego kao papak

ako postoji ovakav muskarac. mislim da bi ja spadao pod ove. daleko daleko sposoban muskarac. s ovakvim se ne trebas bojati gladi

za naslov necu komenirati. rijeci su samo rijeci. koja bolje vibra tu bolje u upamtim

u vasem slucaju se radi da ti njega zelis prisvojiti. i taj mi se moto svida kod zena. i rjetak je. to je zapravo naivan moto kad se gleda od gore ali jesan pokazatelj sto ti zelis. tvoja odluka je ta

to sto on ne zeli, ne moras se brigati. vec sam opisoa tvog muskarca... tako da nista ne gubis u oba slucaja. a moese se paralerno uredit oba prostora
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:14   #77
Ovo i moga vjerovatno čeka
isto mu nije to lako progucat to jer ono on je muško, on mora priuštit svojoj obitelji sve, on ovo on ono... i slične principijalne pizdarije
no na kraju je sve rekao rečenicom: Draža si mi ti nego principi

još najbolje da plaćamo nekome desetom za stan, uz vlastitu nekretninu, bilo moju bilo njegovu totalno je svejedno
komplicirana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 14:23   #78
Quote:
komplicirana87 kaže: Pogledaj post
Ovo i moga vjerovatno čeka
isto mu nije to lako progucat to jer ono on je muško, on mora priuštit svojoj obitelji sve, on ovo on ono... i slične principijalne pizdarije
no na kraju je sve rekao rečenicom: Draža si mi ti nego principi

još najbolje da plaćamo nekome desetom za stan, uz vlastitu nekretninu, bilo moju bilo njegovu totalno je svejedno
Nekako ne mogu zamjeriti dečkima što imaju osjećaj da se trebaju brinuti za svoju obitelj i poštujem to, ali nekad treba biti i pametan, ne samo ponosan
Nadam se da će i moj dragi doći do sličnog zaključka

To vi imate već ozbiljnije planove? Da li ste de dogovarali već oko vlasništva, ulaganja i to sve?
lorrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 15:41   #79
Quote:
lorrain kaže: Pogledaj post
Nekako ne mogu zamjeriti dečkima što imaju osjećaj da se trebaju brinuti za svoju obitelj i poštujem to, ali nekad treba biti i pametan, ne samo ponosan
Nadam se da će i moj dragi doći do sličnog zaključka

To vi imate već ozbiljnije planove? Da li ste de dogovarali već oko vlasništva, ulaganja i to sve?
Ne ne da se nebi mene krivo shvatilo, ja isto ne zamjeram takvo razmišljanje naprotiv ima smisla, i je muško je muško jasno mi je zašto imaju takav stav i nazovi osjećaj da se moraju pobrinuti za svoju obitelj, poštujem to. No od ponosa se ne živi, danas nije vrijeme za tjerat neke principe, treba radit se i trudit se i to oboje ne samo muškarac, davno je prošlo vrijeme kad je muškarac brinuo financijski za svoje a žena bezbrižno uživala doma s dječicom, i ako jedna strana ima mogućnost da se lagano riješi stambeno pitanje pa zašto ne?

godinu i nešto smo u vezi, planove ozbiljne imamo no za sada samo kroz priču, planiramo još godinu-dvije uživat u odnosu dečko i cura a i u tom vremenu radit na boljem sutra.
malo je kod mene drugčija situacija nego kod tebe, jer stan nije na meni nego na mom ocu. Stan je već većim djelom i sređen, tako da neće bit neka velika ulaganja potrebna.
ja to čak i gledam možebitno kao prvu soluciju dok nadalje mirno radimo na tome da stvorimo nešto zajedničko
komplicirana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:10   #80
Ispalo bi da sam se ja priženio...uselio se u kuću njenih roditelja (dok se oni nisu odselili u novi stan koji se gradio).
"problem" smo riješili na taj način da sam ja prodao auto i utukao tu lovu od auta u kuću, na obnovu i namještaj i još sam digao mali kredit koji otplaćujem da si uredimo do kraja...moram priznati da mi na početku nije bilo sve jedno, da sam se osjećao kao uljez pogotovo kad bi dolazio ili dolazili zajedno iz vana u kasne noćne sate pod gasom, a moramo proći pored sobe gdje su punac i punica.
Osjećaj krajnje neugodan...
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.