Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2014., 14:22   #241
Quote:
gorango kaže: Pogledaj post
Ta zmija je vrijedila onda u pustinji kada su zidovi bili ujedani od vatrenih zmija.Problem je sto su se zidovi i kasnije klanjali i prinosili zrtvu razapetoj zmiji, zato je Hiskia iporusio sve te oltare i razbio razapetu zmiju, sto je u Bozjim ocima pravo bilo, citaj 2 kraljevi 18 1-4.
bilo je u jahvinim očima tj. mojsijevim pravo, nakon dobijenih deset zapovjedi podignut tu mjedenu zmiju i čuvat je po priči osam stoljeća do ezekije kao i ukradeni mikin idol(suci 17) u šilu(shilohu), kao što je mojsiju bilo pravo poklat milijune žena, djece i staraca osim pokoje djevice svojih bližnjih.

upozorenje pred drugi dolazak: bog lako ubaci koji amandman na svoj zakon kad zatreba.

Zadnje uređivanje ursamajor : 26.01.2014. at 15:00.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 02:38   #242
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa čemu temeljita predavanja o drugom dolasku, kada to nitko ne zna
pa sto si išo...
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 15:10   #243
ispricavam se, ne znam vise tko je ono citirao Biblijsko 'umnozice se znanje' kao znak drugog dolaska. mislim da se to nikako ne odnosi na znanstvene i tehnoloske naprekte covjecanstva vec da ce se umnoziti znanje o drugom dolasku.
isto tako je netko napisao da je vec zapocelo vrijeme od kojeg se racunaju 3 ipo godina vladavine Antikrista. e pa ne moze to vec poceti jer na kraju Danijela pise da ce to poceti od ukinuca zrtve. ukinuce zrtve je ukinuce Euharistije
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 00:42   #244
Quote:
gorango kaže: Pogledaj post
Ta zmija je vrijedila onda u pustinji kada su zidovi bili ujedani od vatrenih zmija.Problem je sto su se zidovi i kasnije klanjali i prinosili zrtvu razapetoj zmiji, zato je Hiskia iporusio sve te oltare i razbio razapetu zmiju, sto je u Bozjim ocima pravo bilo, citaj 2 kraljevi 18 1-4.
Očito nije uspio jer vratio se raspeti kao bog i dobro je problema zadao ortodoksnima,porušio im hram.

To se zove sve se vraća i skupo se plaća.A tko ne vjeruje povjerovati će jednog dana.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:12   #245
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
pa sto si išo...
A išo vidjet, to bilo kad sam svršio faks, a dvorana im kraj zavoda za zapošljavanje imo vremena, pa reko gren cut ca govoru
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:17   #246
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A išo vidjet, to bilo kad sam svršio faks, a dvorana im kraj zavoda za zapošljavanje imo vremena, pa reko gren cut ca govoru
evo ja sam ti gori bar napisala kad sigurno pocinje i kolko ce trajati vladavina antikrista
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 08:06   #247
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
ispricavam se, ne znam vise tko je ono citirao Biblijsko 'umnozice se znanje' kao znak drugog dolaska. mislim da se to nikako ne odnosi na znanstvene i tehnoloske naprekte covjecanstva vec da ce se umnoziti znanje o drugom dolasku.
isto tako je netko napisao da je vec zapocelo vrijeme od kojeg se racunaju 3 ipo godina vladavine Antikrista. e pa ne moze to vec poceti jer na kraju Danijela pise da ce to poceti od ukinuca zrtve. ukinuce zrtve je ukinuce Euharistije
Ne mora značit. Ako se već vjeruje proročanstvima, predstoji obnova židovskog hrama. Ukinuće žrtve bi trebalo biti ukinuće žrtvovanja u hramu.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:55   #248
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
ispricavam se, ne znam vise tko je ono citirao Biblijsko 'umnozice se znanje' kao znak drugog dolaska. mislim da se to nikako ne odnosi na znanstvene i tehnoloske naprekte covjecanstva vec da ce se umnoziti znanje o drugom dolasku.
isto tako je netko napisao da je vec zapocelo vrijeme od kojeg se racunaju 3 ipo godina vladavine Antikrista. e pa ne moze to vec poceti jer na kraju Danijela pise da ce to poceti od ukinuca zrtve. ukinuce zrtve je ukinuce Euharistije
misli se na znanje ,značajan napredak tehnologije.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 00:15   #249
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ne mora značit. Ako se već vjeruje proročanstvima, predstoji obnova židovskog hrama. Ukinuće žrtve bi trebalo biti ukinuće žrtvovanja u hramu.
Ovisi u kojem ključu čitaš. Za kršćane koji jedini vjeruju u drugi Kristov dolazak (zapravo vjeruju i muslimani, ali to je nešto drugo i prekomplicirano za tumačiti) Novi zavjet nadopunjuje Stari, oni su jedna cjelina.
Poznata skolastička formula veli da se Novi zavjet u Starom skriva, a Stari se u Novom otkriva. To znači da se u Knjizi o Danijelu pod ukidanje žrtve na kraju vremena misli na ukidanje svete mise, a ne židovske žrtve u sinagogi.
Digging Bill86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 00:47   #250
Quote:
Digging Bill86 kaže: Pogledaj post
Ovisi u kojem ključu čitaš. Za kršćane koji jedini vjeruju u drugi Kristov dolazak (zapravo vjeruju i muslimani, ali to je nešto drugo i prekomplicirano za tumačiti) Novi zavjet nadopunjuje Stari, oni su jedna cjelina.
Poznata skolastička formula veli da se Novi zavjet u Starom skriva, a Stari se u Novom otkriva. To znači da se u Knjizi o Danijelu pod ukidanje žrtve na kraju vremena misli na ukidanje svete mise, a ne židovske žrtve u sinagogi.
s tim da Otkrivenje Ivanovo to jasno pokazuje, taj link između Starog (Daniel) i Novog zavjeta. 3,5 godine, bilo da se izrazava u mjesecima ili danima, stalno se ponavlja u Otkrivenju
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:49   #251
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa čemu temeljita predavanja o drugom dolasku, kada to nitko ne zna
Ono što ti nazivaš temeljitim predavanjima, drugi nazivaju Isusovom zapovijedi.
Ili ne znaš da je Isus kategorički zapovijedio da se mora propovijedati neukom svijetu o njegovom (Isusovom) ponovnom dolasku?
Sad je situacija ova: Ukoliko crkve kršćanstva znaju za tu objavu, zašto je ljudima ne objavljuju svo ovo vrijeme? Gdje im je zapelo? Zašto o tome šute? Zašto umjesto toga pričaju 'budite dobri pa ćete na nebo'? Zar stvarno to? Hajde pokažite jedno jedino mjesto citata u Evanđeljima a da je Isus rekao da će ljudi biti prenjeti na nebo. Pronađi citat u kojem striktno kaže tako nešto i onda ćeš time dokazati tzv.uznesenje uskrsnuća za sve ljude ikada. Hoćeš li pronaći, što misliš?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 16:22   #252
Quote:
Digging Bill86 kaže: Pogledaj post
Ovisi u kojem ključu čitaš. Za kršćane koji jedini vjeruju u drugi Kristov dolazak (zapravo vjeruju i muslimani, ali to je nešto drugo i prekomplicirano za tumačiti) Novi zavjet nadopunjuje Stari, oni su jedna cjelina.
Poznata skolastička formula veli da se Novi zavjet u Starom skriva, a Stari se u Novom otkriva. To znači da se u Knjizi o Danijelu pod ukidanje žrtve na kraju vremena misli na ukidanje svete mise, a ne židovske žrtve u sinagogi.
Taj ključ ne otvara vrata, to je ziher.
Prvo, muslimani ne vjeruju u Isusov ponovni dolazak jer nit ne vjeruju u Isusovu otkupnu žrtvu. Po islamu, to se nije zbilo i muslimanima ne ide u glavu zašto bi Bog dozvolio žrtvovati svog Sina na tako dramatičan način. Još bolje, uopće ne vjeruju da je Isus prije svog zemaljskog života živio kao anđeo na nebu. Islam ni po čemu ne tumači Bibliju, nit Stari nit Novi zavjet, i onda time islam nema nikakve veze nit s Jahvom nit s njegovim sinom Isusom.

Što se tiče Židova, tu ih treba pitati kako se desilo da neprihvaćanjem Isusove žrtvene otkupnine (koja je sadržana u njegovoj krvi), oni su također odbacili i starozavjetan oblik žrtvovanja preko životinja. Nisu li sada, generalno gledajući, u interesting stupici u odnosu na "otkupljivanje"? Jer nemaju ništa s čim bi se mogli otkupiti pred Jahvom. Snovi kojima i dandanas sanjaju dolazak Mesije (al u drugim oblicima u odnosu na Stari zavjet) nije im donio prosperitet zajedništva a još manje podizanja na noge stare Salamunove slave. A niti neće, jer Mesija je Zemljom prošao pred 2 tisuće godina, a oni eto nit nakon 2 soma godina to ne žele priznati. Ili će ipak na kraju priznati, no to bi značilo da moraju ostaviti svoju staru vjeru i preobratiti se na kršćanstvo. Hoće li to učiniti? Kako koji, rekli bismo, baš kao u vrijeme pred 2 tisuće godina kada su Židovi ostavljali svoju staru vjeru prepoznavajući Mesiju i postajali kršćanima.
Neki bi rekli bilo je to u pradavna vremena a ipak, eto se događa i u 21.stoljeću.
Muslimani pred toliko vremena nisu nit postojali kao religija, oni su pak preskočili oba Zavjeta kao od šale, i sve što mogu dobiti je isti odgovor i za njih. I oni će morati ostaviti svoju religiju ukoliko misle dočekati u svoj punini ponovni Isusov dolazak (sa hepi endom).
Jer to je ono o čemu Biblija govori, pasalo ljudima il ne ali tako je Jahve posložio stvari za budućnost čovječanstva.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 08:59   #253
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Taj ključ ne otvara vrata, to je ziher.
Prvo, muslimani ne vjeruju u Isusov ponovni dolazak...
Vjeruju, ali u dolazak "svog" Isusa koji će kokat kršćane i Židove da pomogne muslimanima i muslimanskom Mesiji.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 18:21   #254
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je netko čuo za ova ukazanja ,pred drugi dolazak Isusa Krista.
9 studenog je jedna žena iz neke europske zemlje počela primati Božje poruke ,
poznata je pod imenom Marija od Božanskog Milosrđa po Božjoj želji.

http://upozorenjepreddrugidolazak.info/?page_id=80

Zanima me što vi mislite o tim ukazanjima .
Dali netko od vas moli te Križarske molitve?

Vidim da ste se makli s teme, pa cu pokusati kratko odogovriti na postavljeno pitanje. Poruke Upozorenja zaista jesu istinite, iako se sam dogadaj Upozorenja navijestio puno prije tih poruka, cilj ovih poruka je otkriti tajne dane proroku Danijelu i Ivanu evanđelistu, skup svih poruka naziva se Knjiga istine i ona se zaista spominje kod proroka Daniela (10, 21)

Poruke su besplatne i moze ih svatko koristiti, naplacuje se samo tvrdo izdanje sto je i logicno, to je samo za one starije koji se ne koriste internetom, u vise navrata je u porukama zabranjeno primanje bilo kakvih donacija.
Velika vecina stvari sto su poruke navijestile su se ostvarila a najvaznije je ono o povlacenju pape Benedikta pod pritiskom cekvene i svjetske masonerije sto je bilo receno skoro dvije godine prije nego sto ce se povuci i dokumentirano je na youtube (publish date) i facebooku. I lako se sada praviti pametnim mnogima koji govore "znali smo da ce se on povuci" primjer uzimam autore poznate knjige Petrus Romanus, no istina je da to zaista nitko nije znao.

Poruke su istinite, poticu na molitvu, odlazak na sv misu, klanjanje, ispovijed primanje sv pricesti, a najvise osudju abortus, eutanaziju, sexualnu nemoralnost sve ono ono protiv cega su se borili bl Ivan Pavao II i Benedikt XVI. Tu dolazim do razloga zasto mnogi odbacuju poruke jer su rekle da ce poslije Benedikta doci lazni prorok, "mali rog" opisan po proroku Danielu. Prije nego sto je izabran poruke su dale opis laznog proroka tj onog koji ce doci nakon Benedikta.
(15. studenoga 2010 "Vidjet ćete ga kao glasnika ljubavi, mira, sklada u svijetu. Ljudi će pasti na koljena i obožavati ga. Njegovo hvalisavo, pompozno ponašanje bit će skriveno iza pravog zla. Razmetat će se i pokazivati ono što će se činiti kao istinsko suosjećanje i ljubav za sve. Iza ovog naličja pun je mržnje za vas, Moju voljenu djecu. Smije vam se iza zatvorenih vrata.
Djeco Moja, strašno će vas zbuniti. Pojavit će se moćan, samouvjeren, šaljiv, brižan, voljen i bit će prikazan kao spasitelj. Njegovo zgodno lice će se svima svidjeti, ali ubrzo će se promijeniti.
"
21. siječanj 2012 Jedan znak, na koji morate paziti , biti će njegov ponos i njegova arogancija, skrivena iza lažne, vanjske fasade poniznosti. On će tako zaluditi Moju djecu,da će oni misliti, da je on jedna neobična i čista duša.

Pozivam sve da citaju ove poruke, a ako bas ne zelite uzmite Bibliju u ruke citajte Novi Zavjet, molite za oprostenje grijeha, katolici idite na ispovijed, pripremite se za Upozorenje.

Evo jedan kratak video o Upozorenju na hrv. http://www.youtube.com/watch?v=sxCeiDswTt8
windu00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 20:21   #255
Ohrabren svojim tacnim prorokovanjem da 2013. nece biti drugog dolaska, tvrdim - Isus nece doci ni 2014, ni 2015.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:46   #256
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Ohrabren svojim tacnim prorokovanjem da 2013. nece biti drugog dolaska, tvrdim - Isus nece doci ni 2014, ni 2015.
Da li je moguće da dođe nekome tko ga očekuje?
Mislim da ne bi bilo prikladnno da, recimo, nekom muslimanu dođe Isus?
Možda je taj "drugi dolazak" sinonim za smrt! Ako si kao kršćanin
prihvatio Isusa onda bi taj "drugi" dolazak trebao shvatiti malo osobnije.

Htio sam reći da ne možeš očekivati nekoga da se vrati u koga ne vjeruješ da ti je uopće bio nešto.
Zar mora doći svima odjednom?!
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 23:39   #257
Ljudi Božji; vi raspravljate o pojmu kojeg nije nitko kadar razumijeti. Kome se vi nadate? JS, kršćani, muslimani, eskimi, ero i ezo forme, i ostali?? Tražite da vam se otkrije ono što svojim načinom života ne možete pojmiti. Zato kažem – besmislica je to. Izgleda da bi dobar bič bio dobar da vas netko ošine u ovom trenutku – kako bi se probudili. Raspravljati o odluci Boga vjerodostojnoga, ne može kojekakva filozofija. Ne razumijete što pišem? Uglavnom ljudi zadiru u nagađanje. Od nagađanja me boli stomak i onda idem na.... . Da bi čovjek konačno započeo sa procesom u kojem će skinuti utege s nogu i lančuge oko vrata, potrebno je riješiti se zabluda zemaljskih. Ili da se nadamo da će Zemlja ipak biti raj i oprost zabludama?? Vidite; sve se ponavlja – vrti u krug.

Na kostima gurua svojih, izniču učenici/sljedbenici majstora preobražaja. Uglavnom, više manje, sve što se ste napisali – produkt je krmeljavih očiju koje „česma sa vodom ne vidje“. Vi filozofirate prijatelji, a oko vas prolaze poštari (angeli). Natječete se sa novim formulama, a vaše papiruse će nagristi sol sa obale rđe. Počeh da pišem ovo, jer sam ljut na količinu osmjeljenosti, mišljenja i osjećaja – koji će vas potaknuti da i dalje padate. Mir vam.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 23:56   #258
Quote:
windu00 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste se makli s teme, pa cu pokusati kratko odogovriti na postavljeno pitanje. Poruke Upozorenja zaista jesu istinite, iako se sam dogadaj Upozorenja navijestio puno prije tih poruka, cilj ovih poruka je otkriti tajne dane proroku Danijelu i Ivanu evanđelistu, skup svih poruka naziva se Knjiga istine i ona se zaista spominje kod proroka Daniela (10, 21)
Vjeruješ li to svom srcu ili riječima koje je primio netko drugi mjesto tebe? Ili da kažem, koliko ima vidjelaca i spisatelja epohine literature? Tko ne vidi da je broj imatatora i oponašatelja Gospoda Isusa – narastao? Ljudi Božji, ako ste vi – ti - za koje se načelo zalažete - Bog je aspolutno dobro, a ne manjkava tvorevina. On nema mana ni slabosti, a niti se diči svojom veličinom, On sve ima i sa svime raspolaže, a opet – „tih je“ i „Jak Je kad treba“, i ne iskazuje svoju Slavu – jer Mu sve pripada u vijeki vjekov – bez da se to napominje. Kome to nije jasno? Ljudi, slabe vjere, očekujete adrenalin u krvi, jer preko nje i gena i molekula, nemir palih sila radi na svojoj strukturi. Što vi očekujete braćo? Da taj koji se naziva (svojim imenom) zaista On jeste?

Mogao bih i ja da napišem esej na modificiranu temu iz bilo kojeg redka Pisma. Bili ja bio istini u skladu sa napisanim?; samo zato što sam vam predstavio detalje koji ionako pišu (slično)? Oni koji nemaju vjeru, ili im je slaba kao tonući list u blatu, trebaju prikaz i imaginaciju. Možda će se mnogi iznenaditi, ali ljubav koja je konektirana sa šifrom/vibracijom Boga Životvornoga, znaju da je sve ovo što se događa – vrijeme koje je došlo na naplatu – kao stup egzistencijalne reforme uma i preusmjeravanje duše. Starozavjetni proroci nisu imali današnje sposobnosti rasuđivanja, ali bili su intelegentni. Bili su tihi, poslušni, ali nedovoljno zainteresirani za daljnji ishod.

Svako misaono biće – koje bi se pojavljivalo kroz epohe, mnogima je to bio nagovještaj Boga, a zapravo izgleda da sve nije dolazio od Boga Istinitoga - nego od oponašatelja. Čiji um nije očišćen od bolesne taštine, neće ni vidjeti dijagnozu stanja. To je, kao kad čovjek gleda u nebo i kaže: „svuda je Bog“ – a Bog caruje nad umovima koji su željni promjene, dokle li dolazi onaj koji oponaša i presumjerava duše u pogibelj?! Čudno?
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:35   #259
Quote:
ništa kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da dođe nekome tko ga očekuje?
Mislim da ne bi bilo prikladnno da, recimo, nekom muslimanu dođe Isus?
Možda je taj "drugi dolazak" sinonim za smrt! Ako si kao kršćanin
prihvatio Isusa onda bi taj "drugi" dolazak trebao shvatiti malo osobnije.

Htio sam reći da ne možeš očekivati nekoga da se vrati u koga ne vjeruješ da ti je uopće bio nešto.
Zar mora doći svima odjednom?!
Ako sam dobro shvatio, po tvrdjenju krscana (vecine), Isus ce kao Bog doci ponovo, iz oblaka - svima vidljiv, bice onda sudjenje i showdown, a posle neki u raj, a neki na rostiljanje... ili prvo tisucu godina vladavine antihrista, pa onda ... masta cini svasta.

Ovo verovao, neverovao, malo osobnije, malo morgen, sinonim za ovo ono, su samo polu teoloske smicalice.
Nego videste li vi ove poplave i snezne nanose ? To su sigurno Znakovi, da uskoro Dolazi.

PS
Kao sto Benjdzi vec 40 godina prica (goranbo na forumu od pre 8 godina) da ce se Maitreya, samo sto nije, uskoro pojaviti na svim tv programima sirom sveta. A posle neki pricaju kako je vec tu, pa simbolika, pa se program odlaze zbog promenjenog voznog nebeskog reda, ili novih okolnosti u borbi dobra i zla...
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:43   #260
Quote:
windu00 kaže: Pogledaj post
Poruke su istinite
Nisu. Lažne su.

Neka stoji da sam rekao.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.