Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2005., 01:21   #1
Pentekostalna crkva

Danas sam čuo priču o ženi koja je prije brijala na Reiki i New-Age, a potom je posjetila Pentekostalnu crkvu i "Božja Riječ ju je satrla".

Što znate o Pentekostalnoj crkvi kod nas?
Može li njihova glossolalia ("govorenje na jezicima") biti neka forma demonske opsjednutosti?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 11:12   #2
takve gluposti su ti sigurno oni napričali..
a uostalom, jebeš reikistu koji ide u pentakostalnu crkvu.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 16:57   #3
Ja idem u pentekostalnu crkvu
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 17:00   #4
Quote:
Chloe kaže:
Ja idem u pentekostalnu crkvu
I? Kako je tamo? Govoriš li na jezicima?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 17:12   #5
Pa... idem u Evanđeosko-pentekostnu crkvu već skoro osam godina. Da, govorim u drugim jezicima.

Evo ti jedan link: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=11177
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2005., 14:24   #6
Re: Pentekostalna crkva

Quote:
Kesten kaže:
Danas sam čuo priču o ženi koja je prije brijala na Reiki i New-Age, a potom je posjetila Pentekostalnu crkvu i "Božja Riječ ju je satrla".

Što znate o Pentekostalnoj crkvi kod nas?
Može li njihova glossolalia ("govorenje na jezicima") biti neka forma demonske opsjednutosti?
Nisu to loši ljudi, samo su malo sputani nekim svojim dogmama.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:05   #7
Ko su ovi sad - Pentekostalci?

Pentekostalizam je izgleda zazivio u mom gradu cak je jedna cura njima pristupila i postavila na facebook-u slike sa krstenja,cisto me zanimaju njihova vjerovanja i bilo sta o tome ako neko zna!!!
politika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 01:33   #8
Želiš li kratak, sadržajan i nadasve informativan uvod u pentekostalce, pogledaj Borata (film).
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 02:57   #9
Osnovni čin je krštenje odraslih, a tu su već pedesetak godina (bar) ... koliko se sjećam.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 03:11   #10
Borat. Sve što je potrebno znati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:10   #11
Lijepo je njima, sviraju, pjevaju, dobivaju epilepticne napade i tak svasta
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 12:30   #12
Quote:
politika kaže: Pogledaj post
Pentekostalizam je izgleda zazivio u mom gradu cak je jedna cura njima pristupila i postavila na facebook-u slike sa krstenja,cisto me zanimaju njihova vjerovanja i bilo sta o tome ako neko zna!!!
LOL A sto je to btw? Ima li neko link ili smth slicno sa osnovnim inf?
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 13:04   #13
U svijetu postoji oko 30 vecih zajednica i oko 30 milijuna članova. Najpoznatije pentekostalne zajednice su: Pentekostalna crkva svetosti, Crkva Bozja u Kristu, Medjunarodna crkva cetverostrukog Evandjelja, Jedinstveni pentekostalni pokret. Dobili su ime po "Pedesetnici", jednom od tri velika blagdana o kojima je svaki odrasli Zidov morao doci u jeruzalemski hram. Pentekostalci daju veliku vaznost Duhu Svetomu, a kako se cudo silaska Duha Svetoga dogodio na blagdan Pedesetnice po tome je i pokret dobio ime.

Od mene osobno nepriznati, tko voli neka izvoli.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:10   #14
Ma super, ali koja je razlika - konkretna, izmedju njih i ostalih hriscanskih grana?
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 04:06   #15
Riječ je o klasičnom okultizmu i sotonizmu, a da oni koji u tome sudjeluju uopće nisu toga svijesni...
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 09:04   #16
Quote:
politika kaže: Pogledaj post
Pentekostalizam je izgleda zazivio u mom gradu cak je jedna cura njima pristupila i postavila na facebook-u slike sa krstenja,cisto me zanimaju njihova vjerovanja i bilo sta o tome ako neko zna!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentecostalism
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:09   #17
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Riječ je o klasičnom okultizmu i sotonizmu, a da oni koji u tome sudjeluju uopće nisu toga svijesni...
Volio bih pojasnjenje. U kom smislu nisu svjesni?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:34   #18
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Volio bih pojasnjenje. U kom smislu nisu svjesni?
Za sotonizam baš i nisam siguran, ali da je okultno... mislim jesi li kad vidio njihove "mise"? Ti ljudi nisu čisti u glavi, i tjeraju druge ljude da se ponašaju kao da nisu ljudi. Primitivizam totalni.
I većini vidiš tu poremećenost u očima. Svi fanatici, koje god religije/sekte/kulta bili, imaju poseban staklasti pogled, jer se ne radi o ničem dobrom. Zaraženi su idejom koju pod svaku cijenu moraju širiti dalje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:48   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ti ljudi nisu čisti u glavi, i tjeraju druge ljude da se ponašaju kao da nisu ljudi. Primitivizam totalni.
I većini vidiš tu poremećenost u očima. Svi fanatici, koje god religije/sekte/kulta bili, imaju poseban staklasti pogled, jer se ne radi o ničem dobrom. Zaraženi su idejom koju pod svaku cijenu moraju širiti dalje.
Upravo si opisao 99,99% religija na svijetu.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:55   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Za sotonizam baš i nisam siguran, ali da je okultno... mislim jesi li kad vidio njihove "mise"? Ti ljudi nisu čisti u glavi, i tjeraju druge ljude da se ponašaju kao da nisu ljudi. Primitivizam totalni.
I većini vidiš tu poremećenost u očima. Svi fanatici, koje god religije/sekte/kulta bili, imaju poseban staklasti pogled, jer se ne radi o ničem dobrom. Zaraženi su idejom koju pod svaku cijenu moraju širiti dalje.
Ne zalazim u tu crkvu nit me interesuju. Meni nije jasno da netko moze aktivno sudjelovati u njihovim ritualima, a da nije svjestan svog prisustva i cenjenja u ritualu. Dal su opijeni il u transu?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.