Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 21:11   #221
Quote:
anotherone kaže: Pogledaj post
jel vi mislite da je dosta čitat Castanedu za takvo šta?
il da on piše ustvari o simbolici, šta mi je, uz dozu kritičnosti, već razumljivije?
Pa probaj prvo citat, za pocetak, pa kad ti se cudne, neuobicajene, stvari pocnu dogadjati znat ces da nije ustvari simbolika.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:57   #222
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Pa probaj prvo citat, za pocetak, pa kad ti se cudne, neuobicajene, stvari pocnu dogadjati znat ces da nije ustvari simbolika.
Točno nije simbolika, nema tu neke filozofije, tko nije naišao na nekog sitnog gnjavatora u životu? I eto nas u svijetu kojeg smo nazivali čudnim, kao to se događa drugim ljudima negdje daleko u Meksiku, kad tamo, gle ima ih i kod nas. Ups.
Prof. Okultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:31   #223
Quote:
Prof. Okultis kaže: Pogledaj post
Točno nije simbolika, nema tu neke filozofije, tko nije naišao na nekog sitnog gnjavatora u životu? I eto nas u svijetu kojeg smo nazivali čudnim, kao to se događa drugim ljudima negdje daleko u Meksiku, kad tamo, gle ima ih i kod nas. Ups.


Da, bogme ima, na kile, samo niko nije svjestan toga, ili cak vecina.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:39   #224
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
oni tek nastoje recimo kontrolirati elementale, imati moć kontrole nad okolinom koristeći posuďenu moć.
ja u šamanizmu ne trazim moć nego sposobnost, ne kontrolu elemenata nego shvacanje i osjecanje elemenata...
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 20:52   #225
Quote:
N I X kaže: Pogledaj post
ja u šamanizmu ne trazim moć nego sposobnost, ne kontrolu elemenata nego shvacanje i osjecanje elemenata...
da, tu je negdje ono što možemo - buditi potencijal. Sposobnost.
Kao bića svjesti, znači kreativna, osloboďenjem percepcije oslobaďamo sebe, svjesno biće. nema drugog puta slobodi. tek tada možemo pratiti ukupnost života , stvarati sklad životu, prilaziti elementalima, graditeljima stvarnosti, bez opasnosti da ih okrenemo protiv sebe,
biblijski gospodar može to I postati, oplemeniti materiju , djelovati u skladu s namjerom života.
šaman koristeći biljke moći posuďuje moć, oslobaďa opažaj , ali tek na trenutak, ne može svojom voljom izazvati promjenu u percepciji, ili prići stvarnosti izvan svakodnevne, niti tu ostati. vremenom zapravo gubi moć , cementira opažaj, slabi neposrednost opažanja, baš kao I ovisnici o drogama.
biljke moći mogu tek pokazati, ali nema načina da razum to apsorbira. I nikakva je korist od pokušaja da se učestalom konzumacijom biljaka moći nešto spozna. nešto promijeni. to nešto je postojanje prilike da odgovorimo vlastitom potencijalu, preusmjerimo pogled prikupljenom moći.
osvjestiti zarobljenost pogleda, formom ukratko rečeno, prvi je korak. namjera vodi dalje.u skladu s prikupljenom moći, koristimo prilike.
moć nije vladati okolinom i sl. moć je ovladati pogledom prići stvarnosti, opažati ju kakva jest I djelovati na korist opstanku. životu. preusmjeriti pogled jer samo tako sagledavamo koristi koje su iluzija .
percepcija suptilnog daje ukupnost stvarnosti, ili prateći konkretno pratimo polovičnu stvarnost , odluke , djelovanje doživljava poraze. ili prividne uspjehe.
Vrijedi preispitati pojmove moć I kontrola, u bilo kojoj situaciji da jesmo.
što pratimo, čemu predajemo svoju pažnju. usmjeravamo pogled - na što?
Tamo gdje se usmjeri pogled, tamo struji energija, tako stvaramo, ili kako kaže CC sanjamo. Svijet.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:24   #226
Šta je to svet?


Dali je naprimer muha nosioc sveta?
Dali je konj nosioc sveta?
Dali je drvo nosioc sveta?

??? Dali neko to može objasniti da bih razumeo postojanja svet-svetova.

Ono što ja mislim je da je jedan svet ustvari predstavnik živog bića. Stapanjem sa drugim bićem je dokaz boravka u tom svetu.

Teško je ostati načisto sa tim šta je svet. Trezvenjak će reći da je samo ovaj naš svet svakodnevice važeći i da su odnosi u njemu konačni i večni tj. vezani sudbinom.

Drugi svet ili blizanački našem svetu NIJe svet, već deo u kome boravi naša trenutačnost.

Šta mislite?
Koliko neznamo?
Kako postati siguran?

Dakle, šta je to svet?
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:39   #227
Quote:
fatamata kaže: Pogledaj post
P.S. gdje se moze kupiti caj od bunike XA ??
Ni u šali se ne igraj s njome.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 13:57   #228
Koji se hrvatski termin koristi za "power animal"?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:54   #229
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koji se hrvatski termin koristi za "power animal"?
Tigrova mast...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 17:55   #230
Inače, slabije je poznato da to ne mora biti baš životinja nego može i mitsko biće ili mineral. Upravo sam se vratila s prvog samanskog putovanja. Dobila sam trola i silicij.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:29   #231
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Inače, slabije je poznato da to ne mora biti baš životinja nego može i mitsko biće ili mineral. Upravo sam se vratila s prvog samanskog putovanja. Dobila sam trola i silicij.
A buhe...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:27   #232
Quote:
ACA SAVEST kaže: Pogledaj post
Koliko neznamo?
Dovoljno ne znamo.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:34   #233
Quote:
ACA SAVEST kaže: Pogledaj post
Šta je to svet?


Dali je naprimer muha nosioc sveta?
Dali je konj nosioc sveta?
Dali je drvo nosioc sveta?

??? Dali neko to može objasniti da bih razumeo postojanja svet-svetova.

Ono što ja mislim je da je jedan svet ustvari predstavnik živog bića. Stapanjem sa drugim bićem je dokaz boravka u tom svetu.

Teško je ostati načisto sa tim šta je svet. Trezvenjak će reći da je samo ovaj naš svet svakodnevice važeći i da su odnosi u njemu konačni i večni tj. vezani sudbinom.

Drugi svet ili blizanački našem svetu NIJe svet, već deo u kome boravi naša trenutačnost.

Šta mislite?
Koliko neznamo?
Kako postati siguran?

Dakle, šta je to svet?
Pozdrav,jako zanimljivo pitanje.

Dobro velis kad kazes da je svaki zivot nosioc sveta.
Tako svet postaje svest svakog pojedinca.
no sta je svest !? je takodje zanimljivo pitanje..

Buda je velio da i kamen ima stupanj svesnosti i tako stvaro svoju "sliku" sveta.

Na koji nacin kontaju..na koji nacin su svesni..muva,konj ili drvo kao sto kazes e to je jako sirok pojam po meni i tesko tezak za shvatit.

Bog to jedino valjda razume sve jer pazi, ako Ti skroz drugacije vidis na svet od mene naspram smo oboje ljudi onda verovatno i dva konja drugacije vide svet ili hrastovi imaju svest.

Beskrajan je svet za nas ljude..eto to je po meni svet
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 00:15   #234
Namaste
Pozdrav svima,
Šamanizam je vrlo zanimljiva tema a mislim da ovdje ima osoba koje imaju dobrih iskustava i znanja. S obzirom da me zanima šamanizam bilo bi mi drago da oni koji imaju znanja i iskustva malo vise pisu o toj temi.
pozdrav svima.
Namaste!
Aho !
__________________
I offer you peace. I offer you love. I offer you frendship. I see your beauty. I hear your needs. I feel your feelings. My wisdom flows from the higest Source. I salute that Source in you. Let us walk together.
Namaste.
Wiwamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 23:13   #235
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Inače, slabije je poznato da to ne mora biti baš životinja nego može i mitsko biće ili mineral. Upravo sam se vratila s prvog samanskog putovanja. Dobila sam trola i silicij.
Eto, da malo dignem temu. U međuvremenu sam se dosta naputovala, razgovarala sa još kojekakvim zabavnim beštijicama, preminulim precima i poganskim božanstvima. Usput sam se i postepeno prešaltala iz 'core shamanisma' na sjevernu tradiciju. Tog me je bilo malo strah da ne postanem Hitler, ali brkovi mi još uvijek ne rastu, pa pretpostavljam da je sve okej.

O svojim sam iskustvima pisala na drugim podforumima, pa ću jednom kad uhvatim vremena ta oftopičarenja možda preseliti ovdje. A možda i neću. Uglavnom, ako netko ima kakvo pitanje (a da nije gdje nabaviti buniku i druge supstance jer s njima ne radim) - navalite, ordinacija je otvorena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 10:51   #236
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Eto, da malo dignem temu. U međuvremenu sam se dosta naputovala, razgovarala sa još kojekakvim zabavnim beštijicama, preminulim precima i poganskim božanstvima. Usput sam se i postepeno prešaltala iz 'core shamanisma' na sjevernu tradiciju. Tog me je bilo malo strah da ne postanem Hitler, ali brkovi mi još uvijek ne rastu, pa pretpostavljam da je sve okej.

O svojim sam iskustvima pisala na drugim podforumima, pa ću jednom kad uhvatim vremena ta oftopičarenja možda preseliti ovdje. A možda i neću. Uglavnom, ako netko ima kakvo pitanje (a da nije gdje nabaviti buniku i druge supstance jer s njima ne radim) - navalite, ordinacija je otvorena.
koja je razlika core shamanisma sjeverne tradicije? sta mislis o ovim druzenjima s shamanom i ayahuaskom u nas sta budu?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 12:23   #237
Nema do brlje i domaće bunike...leteća, bubnjaš li ti što po panjevima?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 14:01   #238
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
koja je razlika core shamanisma sjeverne tradicije? sta mislis o ovim druzenjima s shamanom i ayahuaskom u nas sta budu?
Core shamanism je spoj različitih tradicija iz cijelog svijeta - koriste se tehnike koje su univerzalne i primjenjive za sve. Njegov 'otac' je nedavno preminuli antropolog Michael Harner.

Svaki narod ima i svoje vlastite šamanske tradicije koje su s dolaskom kršćanstva manje-više pale u zaborav, ali moguće im je pristupiti kada uspostaviš kontakt sa svojim precima. Naravno, ima i raznih antropoloških istraživanja i drugih izvora koji mogu biti od pomoći prilikom pronalaženja osobnog puta. Sjeverna tradicija odnosi se na ono što se prakticiralo u Skandinaviji i Njemačkoj, gdje su se time bavile gotovo isključivo žene i zvalo se je seidr. Recimo da se radi o kombinaciji šamanizma i onoga što se kasnije nazivalo magijom, a zapravo je bila riječ o nekakvoj primijenjenoj psihologiji, tehnikama za postizanje transa. Bubnjevi su se koristili prilično rijetko, dok su češći bili različiti napjevi ili sjedenje u šumi.

O ovom što se događa kod nas ne znam ništa, budući da nisam prisustvovala ni jednom takvom okupljanju. Nisam uzimala psihoaktivne tvari tog tipa i ne namjeravam. Radim sama - koristim snimke šamanskog bubnjanja, izlete u prirodu, a zanimljive uvide znam imati i kad me šutne gripa pa mi skoči temperatura.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nema do brlje i domaće bunike...leteća, bubnjaš li ti što po panjevima?
Jok, sad berem partizanski luk.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:08   #239
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


Jok, sad berem partizanski luk.
Sve je dobro dok ne pobereš partizansku bolest...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:45   #240
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sve je dobro dok ne pobereš partizansku bolest...
Bolje tu nego francusku.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.