Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 18:57   #9161
Šta je čifurino, sused izgradio 20 cm veću kuću od tebe i odmah sve palo u vodu, a?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 19:01   #9162
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pa ne baš. Situacija sa abortusima je jednostavnija.

Ljudi nemaju prirodnih neprijatelja a mehanizam kontorole razmnožavanja mora postojati. Čitala sam negdje da bi, da se ljudi neograničeno razmnožavaju u roku 2000 godina ispunili svojim tijelima čitav vidljivi svemir.

Što se tiče prava nerođenog djeteta napram prava žene, nerođeno dijete nije pitalo ženu smije li se useliti u njeno tijelo.

Zamisli da ti se beskućnik sa ulice useli bez pitanja u stan i očekuje da ga trpiš devet mjeseci, pa i u nekoj manjoj mjeri i 18, 25 ili i više godina.

Ne bi na to pristao, mislio bi da je uzurpirao privatno vlasništvo, kazao bi da te nije pitao .....

Trudnoća je isto to. Strano biće se bez pitanja i bez odobrenja vlasnice tijela (u slučaju neželjene trudnoće) smjestilo u ženino tijelo, boraviti će tu devet mjeseci i očekuje da se žena barem slijedećih 18 godina brine o njemu.

I ne samo da se brine, ona ga treba i voljeti.
Ja se nadam da je ovo satira.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 19:02   #9163
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Bit

Nisam mislio na RH vladu-opoziciju vec opcenito lijevica<->desnica - jedna drugoj su opozicija... i inace, pisem opcenito tj. i sire od RH, taj fenomen je prisutan sirom zapadnog svijeta. Evo skovat cu novu kovanicu umjesto one: "moralni fasizam" kojeg su vodje moralni narcisi.
A sta bi ljevicari trebali sad radi dovodjenja samih sebe u red npr priznati Kolindi kvocjent inteligencije u razini predbroja mobilnog operatera kad joj je ocito nizi?
La Baba yaga is offline  
Old 18.04.2017., 19:07   #9164
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mislim na svaku trudnoću koja nije planirana, odnosno dobrovoljna.

Planirana i dobrovoljna trudnoća je ona kada žena pomisli ili kaže: da, želim dijete, želim ga nositi devet mjeseci, želim trpiti bolove dok rađam, želim ga voljeti i brinuti se o njemu čitav moj život.
Dobrovoljna trudnoća je svaka trudnoća koja se dogodi nakon što žena pristane da joj se stavi kurac u pičku bez da netko od suučesnika koristi neki oblik kontracepcije. To vrijedi i za muškarca i za ženu. Ako se ne znaju kontrolirati ili ne znaju koristiti kontracepciju, možda im je mjesto u zoološkom vrtu, a ne u civilizaciji.

Uostalom, abortusi odgovaraju neodgovornim muškarcima kojima su žene samo objekti. Da čuješ kako klinci od cca 21 danas pričaju o tome bilo bi ti jasno.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 19:10   #9165
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
A sta bi ljevicari trebali sad radi dovodjenja samih sebe u red npr priznati Kolindi kvocjent inteligencije u razini predbroja mobilnog operatera kad joj je ocito nizi?
Kad bi ljevicari priznali da imaju priblizno istu kolicinu idiota i malicioznih ljudi u svojim redovima - to "priznanje" iznad bi ti se ucinilo suvisnim.
addx is offline  
Old 18.04.2017., 19:15   #9166
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Dobrovoljna trudnoća je svaka trudnoća koja se dogodi nakon što žena pristane da joj se stavi kurac u pičku bez da netko od suučesnika koristi neki oblik kontracepcije. To vrijedi i za muškarca i za ženu. Ako se ne znaju kontrolirati ili ne znaju koristiti kontracepciju, možda im je mjesto u zoološkom vrtu, a ne u civilizaciji.

Uostalom, abortusi odgovaraju neodgovornim muškarcima kojima su žene samo objekti. Da čuješ kako klinci od cca 21 danas pričaju o tome bilo bi ti jasno.
Ne, to je dobrovoljni seks. Dobrovoljni seks i dobrovoljna trudnoća nisu isto.

Recimo, ti kao mušarac se možeš dobrovoljno seksati, mogu te i silovati, ali ni u jednom ni u drugom slučaju nećeš ostati trudan.


Žene i muškarci se ne seksaju samo zato da bi imali djecu.

Što se tiče kontracepcije, naravno da je ona puno bolje rješenje, odnosno jedino pravo rješenje za siguran seks, tako da niti jedna žena ne bi smjela dozvoliti da stupi u seksualni odnos bez zaštite.

Nemaš prezervativ, dušo, žao mi je, ali onda ništa. Nećeš uživati.

Ali, jbg., i žene su samo ljudi.
mravac8 is online now  
Old 18.04.2017., 19:24   #9167
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne, to je dobrovoljni seks. Dobrovoljni seks i dobrovoljna trudnoća nisu isto.
Za odgovorne ljude jesu.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Recimo, ti kao mušarac se možeš dobrovoljno seksati, mogu te i silovati, ali ni u jednom ni u drugom slučaju nećeš ostati trudan.
Nije istina, postoje trans-muškarci koji mogu ostati trudni. Hoćeš li reći da oni zapravo nisu muškarci??? To je stav pun predrasuda i ignorancije. Mislim da bi trebala dobiti novčanu kaznu od barem 5000 kuna za ovo.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Žene i muškarci se ne seksaju samo zato da bi imali djecu.
Tijelo se želi prokreirati.
Ali imaš pravo, ako bi se svi seksali samo zato, napunili bi cijeli vidljivi svemir svojim tijelima za 2000 godina.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kontracepcije, naravno da je ona puno bolje rješenje, odnosno jedino pravo rješenje za siguran seks, tako da niti jedna žena ne bi smjela dozvoliti da stupi u seksualni odnos bez zaštite.
Eto. Osim ako ne želi dijete, naravno.

Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nemaš prezervativ, dušo, žao mi je, ali onda ništa. Nećeš uživati.
Da, tužan dan.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 19:44   #9168
Quote:
Nećeš uživati.
Vidi se da se netko zadnji put seksao u predinternetska vremena.


Nisam mogao izdržati.

Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 20:00   #9169
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Vremena bi se i našlo, ali ne znam baš dal imam volje.
Jer naime pisati po ovom forumu je nekad patnja.
Patnja bez svrhe.

Tako sam jednom čitao neku knjigu Petera Singera u kojoj je branio neki retardirani utilitarizam. A knjiga je bila (meni osobno) jako loša. Pa sam je odložio jer sam shvatio da time činim uslugu Peteru Singeru jer smanjujem patnju u svijetu ne čitajući tu lošu knjigu.
Ali ta patnja ti je mogla pomoći da napreduješ, jačaš, i tako to...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.04.2017., 20:02   #9170
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post

Za odgovorne ljude jesu.

(
A gle, ne znam da li shvaćaš ali upravo si napisao da bi se ljudi trebali seksati samo kada žele imati djecu.

Dakle, neki jednom, neki dva puta rijetki tri ili više puta u životu.
mravac8 is online now  
Old 18.04.2017., 20:16   #9171
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Šta je čifurino, sused izgradio 20 cm veću kuću od tebe i odmah sve palo u vodu, a?
Otkud takav zaključak?

Ja imam najveću kuću u kvartu, i još širim... Ziđam jer se mora...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 18.04.2017., 20:26   #9172
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ali ta patnja ti je mogla pomoći da napreduješ, jačaš, i tako to...
To onda znači da bi imala svrhe. A ja sam napisao da nema.
Ali mogao sam ju retroaktivno učitati.
Tko kaže da nisam?
HA? HAAAA?
TKO KAŽE DA NISAM, PIČKO?



Ali nema smisla svaki dan (ili čak svaki mjesec) se upuštati u takve stvari. Ono, kao i kurac, probaš jednom, vidiš da ne valja i tome slično.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 20:28   #9173
Šalim se, naravno. Iglu i kurac ne, kao što kaže narodna poslovica.
Ali što bi se trebalo onda probati samo jednom? Što sam trebao napisati umjesto "kurac"? Što je toliko loše da bolje ne više od jednom, a opet OK je barem jednom, možda čak i dobro. Vojni rok?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 20:32   #9174
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
A gle, ne znam da li shvaćaš ali upravo si napisao da bi se ljudi trebali seksati samo kada žele imati djecu.
Nije točno, spomenuo sam mogućnost kontracepcije. Gdje sam napisao to što tvrdiš?

Ali čak da nisam ni to spomenuo (a jesam), nisam rekao da bi trebali samo kad žele djecu, nego samo kada su spremni da ih imaju. Nemaju oni što "željeti" djecu, nisu djeca njihovi trofejčići.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 21:01   #9175
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Iglu i kurac ne, kao što kaže narodna poslovica.
Naravno, to je patrijarhalna poslovica, kao i društvo u kojem živimo. Ona odražava patrijarhalni sistem u kojem živimo.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 21:05   #9176
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Nije točno, spomenuo sam mogućnost kontracepcije. Gdje sam napisao to što tvrdiš?
@mravac8 - ok, evo ti preciznije: dobrovoljni seks bez kontracepcije (koju sam kasnije naveo - ako se svi mogu ovdje glupo i neprecizno izražavati i sam si dajem to pravo ) i trudnoća kao moguća posljedica istog su dio jedne te iste stvari. U tom smislu, ako se ideš dobrovoljno seksati bez kontracepcije, a nisi nimalo spreman na moguće posljedice, neodgovorna si osoba i pitanje je jesi li uopće subjekt.

Eto, tako.

@čifurino, zaključujem po tvojoj depresiji i "manjku bljeska", a Zagorci mogu biti depresivni samo ako netko pokraj njih ima veću kuću. Otprilike.

Ako još zidaš, pa onda znači da si super i da se samo preseravaš na temi o Hamvašu.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 22:13   #9177
Oprostite na više postova zaredom, ali neka mi netko, MOLIM VAS, kaže da je post br. #9147 na ovom threadu zajebancija, satira ili nešto takvo.

:ziba se naprijed nazad zabuljen u jednu točku:
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 22:52   #9178
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Oprostite na više postova zaredom, ali neka mi netko, MOLIM VAS, kaže da je post br. #9147 na ovom threadu zajebancija, satira ili nešto takvo.

:ziba se naprijed nazad zabuljen u jednu točku:
Ajde, ajde ... šta se bojiš, ne brini, sve je ostalo isto, nećeš ti morati ni na abortus niti ćeš morati nositi dijete devet mjeseci. Nećeš morati niti roditi.


To je, još uvijek, na tvoju sreću, ženin posao.

Neće ti se dogoditi da proglašavaju moralnom nakazom jer si otišao na abortus, neće hračkati susjedi po tebi, ne može ti se dogoditi da ostaneš sam sa trbuhom do zuba ....
mravac8 is online now  
Old 18.04.2017., 23:00   #9179
Mijenja li to na činjenici da je taj post urnebesno glup?

Čak i ako (!!!) je netko moralno u pravu ne znači da mora pisati nevjerojatne gluposti. Ako ti ne vidiš u čemu se sve sastoje gluposti u tom postu, neće ti pomoći ni dvadeset ljudi da ti ukaže na to.

BTW, podforum za misionarenje je malo ispod.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.04.2017., 23:04   #9180
I tko kaže da ne bih volio roditi? Žene barem to mogu. Ja ne mogu. To me baca u beskrajnu depresiju, nemam čak ni tu mogućnost. A ti tako hračkaš po meni, vaginovlasnice jedna kapitalistička. Ti si vlasnik sredstava za proizvodnju djece i tako pljuješ po meni proleteru koji ni vagine nema!!! Čak ni tehnologija nije toliko razvijena da si mogu ugraditi funkcionalnu maternicu, a i kada bi bila, to ne bi bilo to jer priroda je priroda.

Naslađuješ se mojom boli i pljuješ po meni, a sve iza krinke javno prihvaćenog morala.
Bijeli-Druid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.