Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 20:22   #121
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@vegga, ne vjerujem da je cura bila zlonamjerna, vec nije upoznata sa odredjenim stanjima.. nedaj da te to nervira, mogu si mislit' kako su ti nervi skocili i ja poludim.. jer bilo bi lijepo kad bi to islo samo tako, medjutim neki ljudi zatvaraju usi na sve sto im je strano i nepoznato.. treba ih samo upoznati s gradivom i that's it =)

Ides li na neke razgovore s psihologom? Meni je to pomoglo.. da mi ukaze na neke stvari realnije.. i mozda da se navikavas na ap.. trebat ce ti tjedan dana.. mozda da probas..
a zasto da se navikavam na AP ? da se udebljam pa da padnem u depresiju pored anksioznosti, inace, ma nije me iznervirala ova cura, ni ne mislim da je zlonamjerno, samo ne zna da je calixta AD , mogu ja povecat calixtu ali ona iz iskustva isto drugi dan koma, zombi....danas je predivan dan, frendica mi dosla iz svicarske, jucer napravila liposukciju i danas vec šeta a ja ju jos nisam uspjela vidjet jer nisam izasla iz kuce..pa sam bas nesretna zbog toga sto me sve to blokira u obavljanju svakodnevnih stvari,,,,
ne idem na razgovore jer ne ide na uputnicu, probala sm pa je trajalo 15 minuta jenom mjesecno, bez veze...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 20:29   #122
@vegga, zao mi je i znam tocno kako ti je..
inace, ja u Vinogradsku kod psihologinje mogu svaki tjedan, sat vremena razgovora i dobra je.. ide na godisnju uputnicu.
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:00   #123
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@vegga, zao mi je i znam tocno kako ti je..
inace, ja u Vinogradsku kod psihologinje mogu svaki tjedan, sat vremena razgovora i dobra je.. ide na godisnju uputnicu.
sad si me dobro sjetila, prije g dana mi je ponudjeno kod psihologa a kako mi se pruzila prilika kod psihijatra na up ja pristala , ali sad sam nasla broj telefona gdje cu se javit i pitat ako to jos ide i koliko traje...mada sam ja mislila da pihijatar to bolje obavlja ali mozda privatno , na up je bioo bez veze kratko i rijetko a tako isto i kontrolni pregled i, samo ti daju tablete i dovidjenja
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:07   #124
super, odi vidi.. mozda ti ispadne odlicno

drzim fige
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:55   #125
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ljudi uzimate previše tih tableta za spavanje. Kako vam nije jasno da ćete o njima zauvijek biti ovisni?
Drugo su ad - ako je anksioznost u pitanju, onda se moraju uzimati. Ali nije mi jasno čemu tolike tablete za spavanje? Još ih i miksate jedne s drugima.
Ja nikada nisam mogla zaspati odmah kad legnem. Nekad mi treba sat i li dva da zaspem. Ali nema šanse da zbog toga uzimam tablete za spavanje. Radije meditiram ili si uzmem slušalice i slušam muziku za opuštanje. Pokušajte tako ili se u suprotnom nikada nećete riješiti svih tih kemija.
ja imam problema sa anksioznošću i strahovima, i prije par godina sam imala epizodu da mi je nakon duljeg razdoblja jako velike količine tjeskobe mozak pregorio doslovno i nastupila je nesanica, spavala nisam skoro nista par dana, klonula totalno , nemoze se bez spavanja i dobila ad velafax , i za spavanje tablete nesjecam se naziva i benzić za pomoć kod nuspojava, posto sam trtaros za spavanje tablete sam samo gledala ali nisam uzela ni jednu , nego samo benzić, i uspjela sam bez tableta za spavanje , niti ih danas ne pijem ..sa ad-om se spavanje stabiliziralo, ne zaspim odma , za nekih pola sata, sat , ta ideja da se umjetno uspavljujem mi se nikada nije sviđala i uspjela sam bez toga ..ali naravno svi smo mi različiti
Blueflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 02:18   #126
Blago svima koji nikad u zivotu nisu pili nista za spavanje. Ja sam si sam kriv. Nisam imao problema kad san krenuo davno na terapiju, ali tada smo rijesavalk moj strah da prespavam drugdje. I onda su mi odlucili dat Sanval. Straha se vise-manje rijesio, ali sam Sanval nastavio piti kad ne bi mogo zaspat zbog nekih gluposti. Bill mi je super kak zaspis. I tu je pocela moja ovisnost, prije kojih osam godina. A tadasnja psih je bila luda za tabletama pa mi davala dva Sanvala od 10 i Xanax od 2 mg da me uspava. Nisam godinama kod nje, ali steta s nesanicom napravljena.
Ja nikome ne savjetujem tbl za spavanje, osim kod akutnih shokova.
Sad na bolovanju, zbog drugih stvari, probam ne spavat dan dva, nis.
Pa probam Calixtu i Q-pin, koje su mi prije davali, pa zaspim, ali drugi dan nula bodova.
Pa probam popit vise Normabela, 10 mg, i na pragu sam sna, kao ono kad si jako premoren, ali fali klik za usnivanje.
Idem u pon psih, i opet mi moze reci da probam s Calixtom ili q-pinom, mozda se tijelo navikne. Mozda, al ja ne zelim biti poluzombi, a ove tablete meni to rade, cak i da se malo naviknem. Rekla mi je da se necu osjecat svjezije ako sam i nakon 10 dana uzombiran.
Istina, sad sam i zabrinut zbog stalne boli pa ionako tesko spavam. Ali govorim za inace.
Btw, moram neurolgu jer se moji dr ne usuduju prepisat malo ozbiljnije tablete za neuropatsku bol (Neurontin, Tegretol, Amyzol) pa zele da se psih o neurolog usaglse. Veselo

A oni koji se cude svima koji ne mogu spavati jer im nista vise ne djeluje, svojom ili tudjom krivnjom, protokol je Calixta ili antipsihotik. I nitko sretniji od nas ili njih da nas meditacija uspava. Zato se stvarno divim svima koji to prakticiraju i kojima pomaze. Ja probao i to i autogeni, nista.
Uglavnom, svi koji su tu prvi put, bjezite od tbl za spavanje, dugorocno


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:22   #127
Quote:
Blueflower kaže: Pogledaj post
ja imam problema sa anksioznošću i strahovima, i prije par godina sam imala epizodu da mi je nakon duljeg razdoblja jako velike količine tjeskobe mozak pregorio doslovno i nastupila je nesanica, spavala nisam skoro nista par dana, klonula totalno , nemoze se bez spavanja i dobila ad velafax , i za spavanje tablete nesjecam se naziva i benzić za pomoć kod nuspojava, posto sam trtaros za spavanje tablete sam samo gledala ali nisam uzela ni jednu , nego samo benzić, i uspjela sam bez tableta za spavanje , niti ih danas ne pijem ..sa ad-om se spavanje stabiliziralo, ne zaspim odma , za nekih pola sata, sat , ta ideja da se umjetno uspavljujem mi se nikada nije sviđala i uspjela sam bez toga ..ali naravno svi smo mi različiti
kako si uspjela? pa i AD je psihofarmak, neko se boji jednog neko drugog, ja ne volim AP, jednostavno ih se grozim...zanimljivo je kako neki kazu na ovo se navuces, na ono ne, a pijes svakodnevno ? znaci da si navucen , ja benzice pijem i bas me briga ako cu ih pit do kraja zivota dok su u dozvoljenoj i istoj dozi i pomazu ,a spavanje? hm, kad mi nalazi markera budu u redu jer ja nemam bezrazlozni strah

Zadnje uređivanje vegga : 20.05.2015. at 18:41.
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:25   #128
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Blago svima koji nikad u zivotu nisu pili nista za spavanje. Ja sam si sam kriv. Nisam imao problema kad san krenuo davno na terapiju, ali tada smo rijesavalk moj strah da prespavam drugdje. I onda su mi odlucili dat Sanval. Straha se vise-manje rijesio, ali sam Sanval nastavio piti kad ne bi mogo zaspat zbog nekih gluposti. Bill mi je super kak zaspis. I tu je pocela moja ovisnost, prije kojih osam godina. A tadasnja psih je bila luda za tabletama pa mi davala dva Sanvala od 10 i Xanax od 2 mg da me uspava. Nisam godinama kod nje, ali steta s nesanicom napravljena.
Ja nikome ne savjetujem tbl za spavanje, osim kod akutnih shokova.
Sad na bolovanju, zbog drugih stvari, probam ne spavat dan dva, nis.
Pa probam Calixtu i Q-pin, koje su mi prije davali, pa zaspim, ali drugi dan nula bodova.
Pa probam popit vise Normabela, 10 mg, i na pragu sam sna, kao ono kad si jako premoren, ali fali klik za usnivanje.
Idem u pon psih, i opet mi moze reci da probam s Calixtom ili q-pinom, mozda se tijelo navikne. Mozda, al ja ne zelim biti poluzombi, a ove tablete meni to rade, cak i da se malo naviknem. Rekla mi je da se necu osjecat svjezije ako sam i nakon 10 dana uzombiran.
Istina, sad sam i zabrinut zbog stalne boli pa ionako tesko spavam. Ali govorim za inace.
Btw, moram neurolgu jer se moji dr ne usuduju prepisat malo ozbiljnije tablete za neuropatsku bol (Neurontin, Tegretol, Amyzol) pa zele da se psih o neurolog usaglse. Veselo

A oni koji se cude svima koji ne mogu spavati jer im nista vise ne djeluje, svojom ili tudjom krivnjom, protokol je Calixta ili antipsihotik. I nitko sretniji od nas ili njih da nas meditacija uspava. Zato se stvarno divim svima koji to prakticiraju i kojima pomaze. Ja probao i to i autogeni, nista.
Uglavnom, svi koji su tu prvi put, bjezite od tbl za spavanje, dugorocno


Skickas fr
pa bar ti znas da je calixta AD , zasto bi neko bjezao od nje ako uspava? ja nastojim sto manje jer sam zombi drugi dan od nje i navodno deblja, ja sam dobila 2-3 kile ali ne bi vise...
ja se najbolje osjecam ujutro od sanvala, bez dodataka ali cim dodam calixtu, vec sam umornija, od pola ne, ali od 15 mg vec da

Zadnje uređivanje vegga : 20.05.2015. at 18:47.
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 19:53   #129
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
kako si uspjela? pa i AD je psihofarmak, neko se boji jednog neko drugog, ja ne volim AP, jednostavno ih se grozim...zanimljivo je kako neki kazu na ovo se navuces, na ono ne, a pijes svakodnevno ? znaci da si navucen , ja benzice pijem i bas me briga ako cu ih pit do kraja zivota dok su u dozvoljenoj i istoj dozi i pomazu ,a spavanje? hm, kad mi nalazi markera budu u redu jer ja nemam bezrazlozni strah
Stvar je kod ljudi, tipa mene, koji mozemo bez tableta i onda ih idemo skidati.. Onda je problem fizicko - psihicke naravi i pri skidanju odredjenih Ad-a, pa onda xanaxa, normabela, itsl, mucis muku i kriziras dok to ne izbacis iz organizma.. sto traje mjesecima..

Dok sam ap-e samo maknula, bez ikakvih problema.. Samo nisam gotovo nista spavala koji tjedan, ali nekih vecih problema nema.. sad spavam normalno..

A za ljude koji piju to do kraja zivota, jer im je takva bolest, to (dali te cini ovisnim ili ne) je naravno potpuno nebitno.. =)
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:55   #130
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
Stvar je kod ljudi, tipa mene, koji mozemo bez tableta i onda ih idemo skidati.. Onda je problem fizicko - psihicke naravi i pri skidanju odredjenih Ad-a, pa onda xanaxa, normabela, itsl, mucis muku i kriziras dok to ne izbacis iz organizma.. sto traje mjesecima..

Dok sam ap-e samo maknula, bez ikakvih problema.. Samo nisam gotovo nista spavala koji tjedan, ali nekih vecih problema nema.. sad spavam normalno..

A za ljude koji piju to do kraja zivota, jer im je takva bolest, to (dali te cini ovisnim ili ne) je naravno potpuno nebitno.. =)
pa nisi maknula bez problema ako nisi spavala nekoliko tjedana, znaci to je bio period skidanja .....i sad spavas normalno
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 22:38   #131
ma nije bilo nikakve krize (proljev, povracanje, tremor, napadi panike, halucinacije...). Tak' da je to meni proslo bez beda i da, sad spavam normalno.. Tu i tamo uz Normabel, jbga.. i to skidam, al' to je tesko..
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 23:26   #132
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
ma nije bilo nikakve krize (proljev, povracanje, tremor, napadi panike, halucinacije...). Tak' da je to meni proslo bez beda i da, sad spavam normalno.. Tu i tamo uz Normabel, jbga.. i to skidam, al' to je tesko..
ja to nisam nikad imala a prestala sam svojevremno uzimat portal nakon 6 mj i calixtu nakon godinu dana, nista nisam osjetila , ko da nisam ni pila...a i xanax prodje dan da ne popijem jer zaboravim i isto nista...jedino mislim da bez tableta za spavanje necu moci nikad
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 03:05   #133
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
pa bar ti znas da je calixta AD , zasto bi neko bjezao od nje ako uspava? ja nastojim sto manje jer sam zombi drugi dan od nje i navodno deblja, ja sam dobila 2-3 kile ali ne bi vise...
ja se najbolje osjecam ujutro od sanvala, bez dodataka ali cim dodam calixtu, vec sam umornija, od pola ne, ali od 15 mg vec da

Ma krivo si me shvatila. Puno je 'zdravije' piti Calixtu za spavanje nego Sanval, Cerson, Dormuicum... Jer ovo sve prestane djelovat, a Calixta bas i ne. Jedino sto uzombira. Ne sve, al ipak vecinu.
Ako tebe uspava Sanval bez Calixte, super. To kazem jer znam da si u komi sa spavanjem, a onaj moj duzi post je sluzio vise za info onima koji nikad nisu pili tablete za spavanje, da ne bi zavrsili sje**** s tim ko mi.
I mozda nije lose sto hzzo ne da puno hipnotika. Za pocetnike. Ja dobijem od psih privatni recept pa uvijek imam. Joj da sam bio pametniji...
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 03:08   #134
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja to nisam nikad imala a prestala sam svojevremno uzimat portal nakon 6 mj i calixtu nakon godinu dana, nista nisam osjetila , ko da nisam ni pila...a i xanax prodje dan da ne popijem jer zaboravim i isto nista...jedino mislim da bez tableta za spavanje necu moci nikad

I sta cemo onda ti i ja? Ko ce nas spasit? malj u glavu


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:37   #135
@vegga, kriza pocinje 4. dan.. Prvo te pocne psihicki mlatit a onda ide na probavni sustav.. jer te te tableturine zatvore i tijelo normalno ne funkcionira.. napune te vodom, itsl..

Tako da polako skidam, malo po malo.. i to mi je trenutno borba koju vodim i ne zelim je izgubiti i ne smijem.. Jer ja sam se navukla bezveze, tako reci.. i dosta mi je ljekova, dosta mi je da ne mogu na more vise od mjesec dana jer sam vezana za doktora i taj jedan lijek dizem iskljucivo na ruke.. Neda mi se vise svaki tjedan visit u ordinaciji itsl..

Zelim se osloboditi toga, jer znam da mogu i nemam dijagnoza.. eto, ukratko, ne bih dublje ulazila u to o cemu se konkretno radi.. =)

A sto se tebe tice, pa sto i da ostanes na tome cijeli zivot ako moras.. Moja baka guta 14 tableta dnevno (ima parkinsa), djed isto.. Kad pogledas svi su na nekim tabletama, od djece do starijih ljudi.. Jbga, al' shvati da taj lijek tebi vise pomaze nego odmaze.. da je to nesto sto moras btw imati kao pomoc da bi normalno funkcionirala.. i zdravo! pa sto sad?

Drzi se =)
__________________
I never fall apart because I never fall together
n i k s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:53   #136
Aaaaa, dobila sam proliv od asentre i nekakvu nervozu.
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:54   #137
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@vegga, kriza pocinje 4. dan.. Prvo te pocne psihicki mlatit a onda ide na probavni sustav.. jer te te tableturine zatvore i tijelo normalno ne funkcionira.. napune te vodom, itsl..

Tako da polako skidam, malo po malo.. i to mi je trenutno borba koju vodim i ne zelim je izgubiti i ne smijem.. Jer ja sam se navukla bezveze, tako reci.. i dosta mi je ljekova, dosta mi je da ne mogu na more vise od mjesec dana jer sam vezana za doktora i taj jedan lijek dizem iskljucivo na ruke.. Neda mi se vise svaki tjedan visit u ordinaciji itsl..

Zelim se osloboditi toga, jer znam da mogu i nemam dijagnoza.. eto, ukratko, ne bih dublje ulazila u to o cemu se konkretno radi.. =)

A sto se tebe tice, pa sto i da ostanes na tome cijeli zivot ako moras.. Moja baka guta 14 tableta dnevno (ima parkinsa), djed isto.. Kad pogledas svi su na nekim tabletama, od djece do starijih ljudi.. Jbga, al' shvati da taj lijek tebi vise pomaze nego odmaze.. da je to nesto sto moras btw imati kao pomoc da bi normalno funkcionirala.. i zdravo! pa sto sad?

Drzi se =)

Lijepo napisano
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 17:56   #138
Quote:
n i k s kaže: Pogledaj post
@vegga, kriza pocinje 4. dan.. Prvo te pocne psihicki mlatit a onda ide na probavni sustav.. jer te te tableturine zatvore i tijelo normalno ne funkcionira.. napune te vodom, itsl..

Tako da polako skidam, malo po malo.. i to mi je trenutno borba koju vodim i ne zelim je izgubiti i ne smijem.. Jer ja sam se navukla bezveze, tako reci.. i dosta mi je ljekova, dosta mi je da ne mogu na more vise od mjesec dana jer sam vezana za doktora i taj jedan lijek dizem iskljucivo na ruke.. Neda mi se vise svaki tjedan visit u ordinaciji itsl..

Zelim se osloboditi toga, jer znam da mogu i nemam dijagnoza.. eto, ukratko, ne bih dublje ulazila u to o cemu se konkretno radi.. =)

A sto se tebe tice, pa sto i da ostanes na tome cijeli zivot ako moras.. Moja baka guta 14 tableta dnevno (ima parkinsa), djed isto.. Kad pogledas svi su na nekim tabletama, od djece do starijih ljudi.. Jbga, al' shvati da taj lijek tebi vise pomaze nego odmaze.. da je to nesto sto moras btw imati kao pomoc da bi normalno funkcionirala.. i zdravo! pa sto sad?

Drzi se =)
tko kaze da moram ? samo sam rekla ako mi bude trebalo da hocu ,,ako cu dobit proljev , onda odmah prestajem pit xanaxe, ja nisam imala nikad kriza vezano uz tablete ali nisam ih nikad puno ni pila, Ad bez problema prestala, xanaxe nisam probala skinut ali ih ne pijem puno, danas sam popila 0.25 a za spavanje je zapravo najveci problem
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 17:59   #139
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
I sta cemo onda ti i ja? Ko ce nas spasit? malj u glavu


Skickas fr
ne znam ali kazu da je nocas grmilo, da je padala kisa , ja nisam nista cula, kad zaspim, spavam ko top , sinoc sam popila samo sanval i eto zaspala bez jutarnjeg mamurluka
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:50   #140
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
kako si uspjela? pa i AD je psihofarmak, neko se boji jednog neko drugog, ja ne volim AP, jednostavno ih se grozim...zanimljivo je kako neki kazu na ovo se navuces, na ono ne, a pijes svakodnevno ? znaci da si navucen , ja benzice pijem i bas me briga ako cu ih pit do kraja zivota dok su u dozvoljenoj i istoj dozi i pomazu ,a spavanje? hm, kad mi nalazi markera budu u redu jer ja nemam bezrazlozni strah
mislila sam na to da sam se riješila benzića i tableta za spavanje, tj nisam ih ni pila .. za spavanje, imam opći anksiozni poremećaj i strahove od djetinjstva , od doktora pogotovo ..neznam zasto al eto..nije lako s tim zivjeti kad tjeskoba te kontrolira , oni koji to ne prolaze nevjerujem da uopće mogu razumjeti kako to je , a markeri..isto bi imala jako veliki razlog se bojati , nisam ih uopce ni vadila, a opet zivjet u strahu svaki dan i mislit na to non stop nije zivot..s obzirom da mi je uzi clan obitelji preminuo od raka,a naravno i stim strahom ću se morat suočit, jesi li probala spavat bez tableta?kako dugo ?mene je nesanica od treme prije ispita znala totalno fizicki iscrpit, posto strudiram , ali nisam ih pila, čak ni benzice prije ispita, tu ad radi svoj posao , naravno anksioznost jos uvijek malo izade na povrsinu, to je duboko ukorjenjeno u meni ..ti imas isto anksioznost ?
Blueflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.