Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 22:25   #81
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Cijeli post je odličan, a ovo je srž svega. Muškarcu brak danas samo čini štetu, jedina korist su zakoniti potomci, osim toga ništa, samo trošak i muka. Još uvijek mnogi muškarci čisto po inerciji i tradiciji traže ženu da bi se ubračili, no i tu pušu neki novi vjetrovi.
A je li brak u prošlosti ženi činio štetu?
Peenelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:31   #82
Quote:
Peenelopa kaže: Pogledaj post
A je li brak u prošlosti ženi činio štetu?
Sa takvog ženskog argumenta brak muškarcima ne treba, mislim ukoliko se feminizam iz pokreta za žensku jednakost po definiciji pretvorio u "oko za oko, zub za zub" filozofiju, ili svojevrsnu naplatu zaostalih potraživanja i to sa kamatama... Čemu ulaziti u ozbiljniji odnos sa ženom osim čistog površnog, kratkotrajnog, sexualnog, dok postoji strast i zanimanje, ali i tada sa pažnjom jer danas svakakvi ljudi šetaju svijetom, sa dijagnozom ili bez nje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:38   #83
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sa takvog ženskog argumenta brak muškarcima ne treba, mislim ukoliko se feminizam iz pokreta za žensku jednakost po definiciji pretvorio u "oko za oko, zub za zub" filozofiju, ili svojevrsnu naplatu zaostalih potraživanja i to sa kamatama... Čemu ulaziti u ozbiljniji odnos sa ženom osim čistog površnog, kratkotrajnog, sexualnog, dok postoji strast i zanimanje, ali i tada sa pažnjom jer danas svakakvi ljudi šetaju svijetom, sa dijagnozom ili bez nje...
Feminizam se nije pretvorio u osvetnički pothvat niti ja smatram da su danas muškarcima uskraćena prava.

Mene zanima mišljenje je li brak ženama činio štetu u prošlosti? Kad govorimo o zapadnom društvu.
Peenelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:40   #84
Quote:
Peenelopa kaže: Pogledaj post
A je li brak u prošlosti ženi činio štetu?
Ne, nikad. Alternative su bile prestrašne.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:51   #85
Quote:
Peenelopa kaže: Pogledaj post
Feminizam se nije pretvorio u osvetnički pothvat niti ja smatram da su danas muškarcima uskraćena prava.

Mene zanima mišljenje je li brak ženama činio štetu u prošlosti? Kad govorimo o zapadnom društvu.
Pitanje je besmisleno i nema nekog zdravorazumskog okvira, a razlog je jednostavan. U prošlosti su ljudi živjeli onako kako su mislili da se treba živjeti i onako kako im se činilo ispravim i sretnim, kao i danas. Dakle društva rastu i razvijaju se i to je neprekidan proces. Dakle feminizam se pojavio onda kada je vrijeme sazrelo za njega, zašto nije ranije, pa možda jer žene nisu imale toliko velik značaj u razvoju društva. Ili možda zato što nisu sudjelovale u političkim odlukama, nisu imale pravo glasa, nisu bile bitan ekonomski faktor ili niti su smatrale da u datim uvjetima njihova pravo glasa može nešto konkretno i pozitivno za njih značiti. Međutim danas su žene svjesne svoje aktivne uloge u društvu i ulažu trud da se njihova prava i potrebe uvaže. Kad pričamo o međusobnom uvažavanju prava i potreba onda trebamo moći postići dijalog obje strane koje su svjesne svojih potreba i interesa. Ako je samo jedna strana toga svjesna i koristi svoju moć, a druga strana živi u sjeni i popušta tada imamo situaciju trasfera moći sa jedne strane na drugu, i to je ono što se danas događa. Dakle muškarci u braku i nakon istog gube svoja prava a žene polažu veća prava na odlučivanje i zaštitu. Da ne bi bilo kako smo mi danas jako napredni i da je današnje vrijeme nešto posebno i ekstra samo ukazujem da veći dio stanovništa planeta živi u siromaštvu, te njihove potrebe niti su predmet razmatranja, niti će još dugo biti jer nemaju ekonomsku snagu da se nametnu kao bitan i ravnopravan faktor, primjera radi...ali vidiš mi na Zapadu to smatramo normalnim i ne tangira nas previše što netko tamo daleko umire od gladi i žeđi...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 23:00   #86
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne, nikad. Alternative su bile prestrašne.
Dobar si.
Peenelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:38   #87
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
... zbog toga muškarci ne žele u brakove i ne žele služiti zlatnoj pici, ne znam samo pretpostavljam....
ti uistinu smatraš da si glasnogovornik muškog roda?
moram te razočarati - nisi.
i hvala bogu na tome.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:46   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pitanje je besmisleno i nema nekog zdravorazumskog okvira, a razlog je jednostavan. U prošlosti su ljudi živjeli onako kako su mislili da se treba živjeti i onako kako im se činilo ispravim i sretnim, kao i danas. Dakle društva rastu i razvijaju se i to je neprekidan proces. Dakle feminizam se pojavio onda kada je vrijeme sazrelo za njega, zašto nije ranije, pa možda jer žene nisu imale toliko velik značaj u razvoju društva. Ili možda zato što nisu sudjelovale u političkim odlukama, nisu imale pravo glasa, nisu bile bitan ekonomski faktor ili niti su smatrale da u datim uvjetima njihova pravo glasa može nešto konkretno i pozitivno za njih značiti. Međutim danas su žene svjesne svoje aktivne uloge u društvu i ulažu trud da se njihova prava i potrebe uvaže. Kad pričamo o međusobnom uvažavanju prava i potreba onda trebamo moći postići dijalog obje strane koje su svjesne svojih potreba i interesa. Ako je samo jedna strana toga svjesna i koristi svoju moć, a druga strana živi u sjeni i popušta tada imamo situaciju trasfera moći sa jedne strane na drugu, i to je ono što se danas događa. Dakle muškarci u braku i nakon istog gube svoja prava a žene polažu veća prava na odlučivanje i zaštitu. Da ne bi bilo kako smo mi danas jako napredni i da je današnje vrijeme nešto posebno i ekstra samo ukazujem da veći dio stanovništa planeta živi u siromaštvu, te njihove potrebe niti su predmet razmatranja, niti će još dugo biti jer nemaju ekonomsku snagu da se nametnu kao bitan i ravnopravan faktor, primjera radi...ali vidiš mi na Zapadu to smatramo normalnim i ne tangira nas previše što netko tamo daleko umire od gladi i žeđi...
Kakav si ti ljakse, pa to je prestrašno.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:16   #89
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ti uistinu smatraš da si glasnogovornik muškog roda?
moram te razočarati - nisi.
i hvala bogu na tome.
Ne moram ja biti ničiji glasnogovornik, činjenice govore same za sebe. Recimo koliko visokoobrazovanih žena ostaju same i teško pronalaze partnere, dok pak visokoobrazovani muškarci za žene predstavljaju svojevrsni zgoditak...
Stvari se slažu same od sebe, ako te ona može stisnuti, pravno oštetiti, ako te maltretira, drži manje vrijednim, fura karijeru a odgađa djecu, tjera te da uzmeš krpu u ruke kako bi te preodgojila u modernog muškarca po vlastitoj mjeri, muškarac ima pravo reći hvala neću, ne želim , i kaže neću. I to je pošteno. Radije ću prati vlastite gaće i živjeti onako kako ja to želim nego da trpim teror za "malo one stvari među ženskim nogama"...
Inače postoje dvije skupine ljudi, oni svjesni svoje pozicije, snage i moći, i oni koji toga nisu svjesni...

Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Kakav si ti ljakse, pa to je prestrašno.
Vas sam takav po cijelom tijelu, što fali seljacima..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:43   #90
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Opet ne vidim gdje su to nekada žene bile sustavno silovane ili se to smatralo normalnim, ukoliko pod silovanjem iz svog feminističkog kutka opisuješ pozicju manje moći, ali to sa silovanjem nema nikakve veze.

Isto tako muškarci nisu željni moći ni silovanja, ni ratova, kako ni u prošlosti tako ni danas, ja ne vidim gdje to muškarci trče puškama i toljagama tražeći koga će silovati i mlatiti. Ratovi su oduvijek bili vođeni zbog ekonomije i interesa onih na vrhu. Mislim da se i ženama ako ćemo o karakteru pričati može dosta toga natrpati, od manipulacije, psihičkog zlostavljanja do trgovine sexipilom...

Ali opet to nije tema ovog topica, tema su moderne veze i njihova suština danas pa bi bilo lijepo da u tome tonu i nastavimo, bez feminističkih preseravanja o tome kako su muškarci krivi za sve a žene žrtve i bogom dane...
Ovako bezobrazno lagati nije lijepo radical. Ili nisi dovoljno upoznar s povijesnim činjenicama pa se upoznaj. Nisam vidjela da se ovdje netko deklarirao kao feministica, sve što si nabrojao su samo projekcije jednog šizoidnog uma jer ti smatraš da su muškarci bogomdani pa ih žene žele "uhvatiti" u brak... No, svaki luđak ima svoje veselje.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:57   #91
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Recimo koliko visokoobrazovanih žena ostaju same i teško pronalaze partnere, dok pak visokoobrazovani muškarci za žene predstavljaju svojevrsni zgoditak...
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Ispljuvala sam kavu od smijeha dok sam čitala šta pišeš.
Hahahahahahahahahahahaha.
Koji si ti car
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:02   #92
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Ispljuvala sam kavu od smijeha dok sam čitala šta pišeš.
Hahahahahahahahahahahaha.
Koji si ti car
Zamisli tek koliko mu žena doma kave ispljuje uz njega, ako ima smisla za humor.
Jer ako nema, sumnjam da mu pada na kraj pameti doma uopće progovorit osim dobar dan, dušo.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:17   #93
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Ovako bezobrazno lagati nije lijepo radical. Ili nisi dovoljno upoznar s povijesnim činjenicama pa se upoznaj. Nisam vidjela da se ovdje netko deklarirao kao feministica, sve što si nabrojao su samo projekcije jednog šizoidnog uma jer ti smatraš da su muškarci bogomdani pa ih žene žele "uhvatiti" u brak... No, svaki luđak ima svoje veselje.
Amo činjenice na sunce a smanjit frustriranost i ponižavanje kao posljedicu iste..
Ja kažem samo da je atraktivan onaj tko piza,bilo u znanju ili imanju, bar kad se o muškarcima radi iz ženske perspektive...

Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Ispljuvala sam kavu od smijeha dok sam čitala šta pišeš.
Hahahahahahahahahahahaha.
Koji si ti car
Presjela ti kava zbog mene kažeš...


Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Zamisli tek koliko mu žena doma kave ispljuje uz njega, ako ima smisla za humor.
Jer ako nema, sumnjam da mu pada na kraj pameti doma uopće progovorit osim dobar dan, dušo.
Ja ponavljam da dušo i radim po svom, to je prvo što naučiš u braku, i prvo što kažeš govoreći sudbonosno DA......
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:47   #94
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post


Ja ponavljam da dušo i radim po svom, to je prvo što naučiš u braku, i prvo što kažeš govoreći sudbonosno DA......
Ih, pa tko to ne radi, neš ti.
Nadala sam se nekako da ćeš nam opisati kako zajednica izgleda kod tebe doma, da naučimo štogod.
Pun je ŽUD raspuštenica, evo, i ja sam među njima, a možda ne bih bila da si mi na vrijeme napomenuo da ne podjebavam muža da je žensko izumilo kotač i da ne mlatim jezičinom nego se ponašam u skladu sa svojom evolucijsko-povijesnom činjeničnom ograničenošću i drugotnošću
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 12:59   #95
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ih, pa tko to ne radi, neš ti.
Nadala sam se nekako da ćeš nam opisati kako zajednica izgleda kod tebe doma, da naučimo štogod.
Pun je ŽUD raspuštenica, evo, i ja sam među njima, a možda ne bih bila da si mi na vrijeme napomenuo da ne podjebavam muža da je žensko izumilo kotač i da ne mlatim jezičinom nego se ponašam u skladu sa svojom evolucijsko-povijesnom činjeničnom ograničenošću i drugotnošću
Ja ne znam zašto ti ideš u ekstreme...
Opisao sam kako zajednica kod mene izgleda u postovima na ovom forumu, ne da mi se raditi copy-paste...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:16   #96
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Amo činjenice na sunce a smanjit frustriranost i ponižavanje kao posljedicu iste..
S činjenicama se upoznaj sam, pa ne bum ti ja otvarala vidike opće kulture.
Frustrirana zasigurno nisam. Ne ponižavam te niti se trebaš osjećati poniženo zbog mog mišljenja. Dapače, žao mi je što se tako osjećaš.

Svatko piše iz svoje perspektive.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:05   #97
Valjda je "moderno" sve što je suglasno, što paše oboma, a nije sasvim uobičajeno i tradicionalno. Naime mislim da tradicionalno u negativnom kontekstu, podjednako kao i moderno na isti način, predstavlja samo ono što je forsirano, iz nekih principa, ili tlaka za jedno. Dok se sve ostalo može i treba svrstati pod normalno i OK.
Vozim već pola života, nekada i jako mnogo, ali mi još nije palo na pamet iz čistog mira sjesti za volan kada smo skupa. Meni nije palo na pamet, mada on ne bi imao ništa protiv, ili nema kada zaviri u čašicu. Dakle nema veze s tradicijom, mada tako izgleda.
Isto je i s izlascima i hobijima. Kod putovanja mi je već drugačije, ne bi mi se svidjelo da mu je ljepše putovati s nekim drugim, ikim. Vjerojatno jer meni nije. Kako bismo to riješili, da kojom slučajnošću on ne misli slično, zbilja ne znam. Valjda kao i sve druge razlike, trpjeli u razumnim količinama.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:10   #98
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne moram ja biti ničiji glasnogovornik, činjenice govore same za sebe. Recimo koliko visokoobrazovanih žena ostaju same i teško pronalaze partnere, dok pak visokoobrazovani muškarci za žene predstavljaju svojevrsni zgoditak...
?
Čista statistika! 5% je visokoobrazovanih i dakako da je teško naći nekoga adekvatnog, normalnog i slobodnog u srednjim godinama.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:15   #99
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Čista statistika! 5% je visokoobrazovanih i dakako da je teško naći nekoga adekvatnog, normalnog i slobodnog u srednjim godinama.
Čime želiš reći da te žene ne uspijevaju pronaći muškarce kakve traže? Mislim s obzirom da u prijašnjem postu tvrdiš da muški bježe od takvih žena
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:18   #100
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pitanje je besmisleno i nema nekog zdravorazumskog okvira, a razlog je jednostavan. U prošlosti su ljudi živjeli onako kako su mislili da se treba živjeti i onako kako im se činilo ispravim i sretnim, kao i danas. Dakle društva rastu i razvijaju se i to je neprekidan proces. Dakle feminizam se pojavio onda kada je vrijeme sazrelo za njega, zašto nije ranije, pa možda jer žene nisu imale toliko velik značaj u razvoju društva. Ili možda zato što nisu sudjelovale u političkim odlukama, nisu imale pravo glasa, nisu bile bitan ekonomski faktor ili niti su smatrale da u datim uvjetima njihova pravo glasa može nešto konkretno i pozitivno za njih značiti. Međutim danas su žene svjesne svoje aktivne uloge u društvu i ulažu trud da se njihova prava i potrebe uvaže. Kad pričamo o međusobnom uvažavanju prava i potreba onda trebamo moći postići dijalog obje strane koje su svjesne svojih potreba i interesa. Ako je samo jedna strana toga svjesna i koristi svoju moć, a druga strana živi u sjeni i popušta tada imamo situaciju trasfera moći sa jedne strane na drugu, i to je ono što se danas događa. Dakle muškarci u braku i nakon istog gube svoja prava a žene polažu veća prava na odlučivanje i zaštitu. Da ne bi bilo kako smo mi danas jako napredni i da je današnje vrijeme nešto posebno i ekstra samo ukazujem da veći dio stanovništa planeta živi u siromaštvu, te njihove potrebe niti su predmet razmatranja, niti će još dugo biti jer nemaju ekonomsku snagu da se nametnu kao bitan i ravnopravan faktor, primjera radi...ali vidiš mi na Zapadu to smatramo normalnim i ne tangira nas previše što netko tamo daleko umire od gladi i žeđi...
Neminovan je taj osjećaj transfera moći na našu stranu, stoga što je još uvijek značajan disbalans na muškoj strani. A ravnopravan dijalog će biti moguć tek kada pozicije budu podjednake, a bez ikakvih mehanizama pozitivne diskriminacije. Sada dakako da imate osjećaj kako vam moć klizi iz ruku, kada je tome doista tako. Pravo je pitanje samo koliko je to loše ili normalno. Ali znam da načelno ne može biti sasvim ugodno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.