Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 16:19   #41
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješit
Upozorena si tak da poslije ne budeš mogla reći da nisi znala.
Ovo ti je nezgodna situacija jer on očito čeka brak ili vezu da se odvoji od roditelja, dakle dok žena ili cura ne useli s njim on se ne bude odvajao od svojih. Tako da opcija da provodiš vikende kod njega u stanu i da gledaš kako se on ponaša sa svojima i kako se oni ponašaju s njim otpada.

Većini ljudi se život sa tuđim roditeljima pokaže kao loš izbor.

S druge strane ako je čovjek plovio znači da ga tak i tak nije bilo doma pa su i starci možda naviknuti na to da im nije pred očima i da ga ne mogu svaki čas cimati.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:33   #42
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Pošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
ajoooj, pa ti ces tu biti totalno "donja"... dosla mlada kod svekrve i njegove familije gdje svi zive na okupu, to je vec pokazatelj patrijahalne familije
on je premlad i navikao je da zivi sa mamom i tatom, i lako je njemu "strpiti se"... uh ne nikako ne savjetujem
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:54   #43
Autorice svakako ste pre mladi za ovo. Nije uopće pitanje bili to bilo loše, da bi! Zamisli situaciju kad ipak ode jednog dana na brod ( ako se vratio samo zbog tebe doći će taj dan) pa ostaneš sama u kući sa njih 13
Zapitat ćeš se što ja ovdje radim?
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:34   #44
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Mi bi dobili taj stan na prvom katu, a njegovi roditelji bi otišli u maleni stan od 50m2 u prizemlje koje se sastoji od 2 stana(1 etaža na pola)Svaki od tih stana ima zaseban ulaz i sve komunalije su odvojene, nema ništa zajedničko.Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješitPošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
Ne bi vjerovala kako brzo "privremeno" postane trajno. Meni uopće nije nevjerojatan scenarij u kojem vi uštedite novce i kad dođe vrijeme za kupovinu nečega, da ti on kaže "ma joj, baš je bezveze da sad to sve potrošimo kad možemo odvojiti 40% iznosa za uređenje stana kod staraca, a ostatak možemo iskoristiti za putovanje / djecu i slično". Pogotovo ako u međuvremenu dobijete dijete. Razmisli o tome.

I da, definitivno se slažem s time da najprije pokušate živjeti skupa, umjesto da odmah iseljavate njegove starce. I ja sam se u tvojim godinama odselila od staraca s dečkom s kojim sam tada bila već nekoliko godina, no veza je vrlo brzo propala.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:04   #45
Jaaao za takav život,prvo moraš imati više godina i drugo moraš imati svoj stav.
Ja sam u takvoj "zajednici",nema bratića, ali muž ima braće i sestara.
Imamo svoj odvojeni stan,dvorište,garažu,sve...ali miki zapamti kako se postaviš prvi dan kad uđeš u kuću toga se moraš držati.
Sve snahe griješe kada su u početku super turbo ljubazne,trče pomoći,a zapravo zaboli te ona stvar za njegovu mamu.
Ja svojoj svekrvi nisam ponudila čašu vode,a kamoli da ju zovem na kavu,da se razumijemo,mi smo u korektnim odnosima,ko susjede,ona zove na ručak mi odemo,ja nisam njih niti jednom pozvala k sebi na ručak,niti budem....komentari,zaboli me.
I oni sada već znaju da sam ja takva i ne očekuje se od mene ništa
Niti ja njih šta trebam niti od njih očekujem,ali niti oni od mene.
I zna mi svekrva doći na vrata,zbog djeteta ne zbog mene,ja zaključam vrata i spavam,kao.
Ali kažem ja imam 33god,da sam došla sa 20god prolupala bi!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:22   #46
Sa svojih 20g ostvarila si sve što se u životu ostvariti da, pa ti je još samo preostalo da uđeš u tu veliku obitelj živjeti skupa sa svima ?
Nadalje, on je ostavio posao na moru i radi na kopnu radi tebe, a ti nisi ni probala ovo i već se dvoumiš?
I posljednje al ne i manje bitno, ako se svi oni slažu i trpe sve te godine, zašto to sad odjednom i s tobom ne bi funkcioniralo ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:36   #47
Autorice nam nema, da je nisu zatocili kao djevu bajnu u kulu zamka
Mozda joj se dopada zajednicki suzivot pa je zaboravila na nedoumice i na nas
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:15   #48
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Naravno tu sam ugledala njega i zaljubila se do ušiju, čak je radi mene prestao plovit i pronašao posao na kopnu
Oh, kako si mlada i neiskusna dok stavljaš cheer na to da je našao posao na kopnu Zašto, za ime Boga, si išla tražit od pomorca da prestane ploviti? Pa da si ga pustila da bude to što je, imala bi svoj stan s vrimenom i nit bi živila sa cilom familijom, niti bi bila podstanarka..
Što jedan pomorac ima raditi na kopnu, a da nije slamanje za crkavicu? I što ima loše u tome da plovi? Plovi par mjeseci, par je doma. Zarađuje dobro, a nije ni toliko strašno kad se naviknete. Osim, ako mu je život ugrožen...al u svakom slučaju, ne razumijem koji bi to posao on mogao naći u HRV, u pretpostavljam, županiji sa najvećom stopom nezaposlenosti? Koji posao ti imaš sa 20.g, a da nije sezonski? Pitam te sve dobronamjerno, jer ako ste planirali da budeš kućanica i podižeš dicu, pa onda je i trebao ostati pomorac da može sve to poplaćati Ako misliš raditi, onda ćeš završiti neku školu ili?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:48   #49
Sad ću vam sve ukratko objasnit.Ja nisam na kopnu kod kuće nego na moru u njegovom gradu.Radim u hotelu i ugovor mi produžuju svaki mjesec i nisu me poslali doma(jer njegovi imaju veliki veze u turizmu)
On je isto ugostitelj i radi na brodu i nema veliku plaću kao električar 5000€ pa se vratio radit doma jer razlika u novcima nije velika.On je dečko kakvog može svaka žena poželjet, ne pije i ne puši duša od čovjeka nema ni trunčice zla u sebi.Zna jako dobro raspolagat sa novcima i u svemu uspijeva sad će upisat faks i znam da će on puno toga postić u životu jer ima želju,znanje i najvažnije svoj stav.Jednostavno kao da ima 40 godina životnog iskustva u sebi, nije kao drugi dečki njegovih godina koji žive za to da se napiju svaki vikend.
Često znam zaplakat od sreće što sam pronašla takvog dečka, jer hvala Bogu da više neću nikad proživljavat ono što je bilo kod mene doma.Selo posla nema, mama i tataj polu alkoholičari stalne svađe u kući zbog novca i neimaštine jednostavno nismo imali šta za jest.To je strašno to se ne može opisat jer vi to niste doživili i ne znate što je to, jedva sam čekala da zavšim školu i da idem radit sezonu na more samo da se maknem.
Ovo što mi se sad desilo u životu je nešto najbolje i dogovorili smo se da ćemo počet živit kod njega čim stigne ljeto, a sad je na njemu red da to priopći starcimaŠto se tiče njegove mame to je čudo od žene, ponaša se prema njemu kao da ima 10 godina, ali to je najmanji problem neću se uopće zamart time.Za kuću on i sam govori da više nema smisla živjet u ovakvoj velikoj zajednici, tako da kroz nekih 10-15 godina zasigurno gradimo svoju kuću jer zemljište ima samo trebamo novac skupit, a on ima već dosta ušteđenog, a skupa ćemo bit jači
tajos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 14:50   #50
Nemoj me krivo shvatiti, ali jesi ti možda pobjegla iz svoga pakla kući? Premlada si, a bilo ti je bitno što prije maknuti se od svojih. Lipo je što si zaljubljena i što je tvoj tako divan, ali nemoj upasti u zamku pa da ti se možda i tu dogodi pakal sa tuđom obitelji. Kad prođe početna zaljubljenost i kad maske padnu, nadam se da će ti i dalje biti potpora, da se nećeš naći u situaciji da drži mamici štangu..
I ako je stvarno tako da nema razlike između primanja na kopnu i moru, onda dobro, ali ne znam kako ćete to sve isfinancirati uz podstanarstvo i tvoj rad samo sezonom..
Mada, definitivno nisam za život u zajednici, ako imate izbora i ako mislite da će te moći spajati kraj s krajem, ali nije sve ni u životarenju..treba dobro promisliti. Sretno!
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 20:12   #51
Grozota....podsjeca me na kinesku cetvrt!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:20   #52
Cim se svekrva ponasa ko da on ima deset ili je previse usmjerena na njega ili je manin sin ili je kontrol frik..
Iz ove pozicije je lako reci:briga me za nju,kako cemo-lako cemo..
Ali ti stigne,kako kaze Totally bit isto pakleno..
Kad svekrva krene se mjesat u svekuhaj mu ovako ,operi onako,sta ce vam ono ovo..
Na tvom bih mjestu vec sad izvidila s kim imam posla..tj malo poblize promotrila tu njihovu obitelj..

A on,ako je tako divan i krasan,kako to da ne pristaje na kompromis?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 23:35   #53
Nema kaj izviditi nek bježe čim dalje a ak on neće nema kaj radit s njim, ja probao dvaput i to nije život, mir nema cijenu.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:14   #54
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Sad ću vam sve ukratko objasnit.Ja nisam na kopnu kod kuće nego na moru u njegovom gradu.Radim u hotelu i ugovor mi produžuju svaki mjesec i nisu me poslali doma(jer njegovi imaju veliki veze u turizmu)
On je isto ugostitelj i radi na brodu i nema veliku plaću kao električar 5000€ pa se vratio radit doma jer razlika u novcima nije velika.On je dečko kakvog može svaka žena poželjet, ne pije i ne puši duša od čovjeka nema ni trunčice zla u sebi.Zna jako dobro raspolagat sa novcima i u svemu uspijeva sad će upisat faks i znam da će on puno toga postić u životu jer ima želju,znanje i najvažnije svoj stav.Jednostavno kao da ima 40 godina životnog iskustva u sebi, nije kao drugi dečki njegovih godina koji žive za to da se napiju svaki vikend.
Često znam zaplakat od sreće što sam pronašla takvog dečka, jer hvala Bogu da više neću nikad proživljavat ono što je bilo kod mene doma.Selo posla nema, mama i tataj polu alkoholičari stalne svađe u kući zbog novca i neimaštine jednostavno nismo imali šta za jest.To je strašno to se ne može opisat jer vi to niste doživili i ne znate što je to, jedva sam čekala da zavšim školu i da idem radit sezonu na more samo da se maknem.
Ovo što mi se sad desilo u životu je nešto najbolje i dogovorili smo se da ćemo počet živit kod njega čim stigne ljeto, a sad je na njemu red da to priopći starcimaŠto se tiče njegove mame to je čudo od žene, ponaša se prema njemu kao da ima 10 godina, ali to je najmanji problem neću se uopće zamart time.Za kuću on i sam govori da više nema smisla živjet u ovakvoj velikoj zajednici, tako da kroz nekih 10-15 godina zasigurno gradimo svoju kuću jer zemljište ima samo trebamo novac skupit, a on ima već dosta ušteđenog, a skupa ćemo bit jači

neće ovo na dobro. uvjek ista priča, bjeg od doma, starci alkoholičari, nikakva potpora obitelji, sama, bez obrazovanja,šugavi posao,podstanar, i sretne njega koji ima sve. i naravno imaš cca 20 godina. uvjek ista priča- nemoj. jednostavno, nemoj.
budi s njim, ali neidi lakšim putem, nemoj misliti da će ti oni, išta pomoći. pomažu ti sada, radi sina, i sve je novo, zaljubljen, bla..
sama se obrazuj, budi samostalna, i budi s njom par godina, dok splasne zaljubljenost, i kada češ smirene glave vidjeti dal ste jedno za drugo. al nema šanse da to napraviš. došao princ spasiti te od šugavih poslova, bez roditelja, nikakva perspektiva, i još dobiješ topli dom i presavršenog partnera. ma zaglaviti češ u takvom životu, samo sa djetetom, il dva, u prizemlju njihove kuć, bez posla, i sa mužem koji se iskaljuje.a ti nemaš kuda.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:00   #55
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Mi bi dobili taj stan na prvom katu, a njegovi roditelji bi otišli u maleni stan od 50m2 u prizemlje koje se sastoji od 2 stana(1 etaža na pola)Svaki od tih stana ima zaseban ulaz i sve komunalije su odvojene, nema ništa zajedničko.Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješitPošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
On se već s 22 iskrcao s broda (ovo zbog tebe mi je ono...), dogovorio sa starcima preseljenje u rodbinski komšiluk, jer nikako ne želi biti barem par mjeseci podstanar, nacrtao temelje na roditeljskoj zemlji i uvjerio te da ćete za 10 godina s 40 000 eura sagraditi kuću?
Ha?
Uživaj malo sama sa sobom za početak, putujte, vidite i naučite nešto novo, ne moraš s 20 sjedit u dvorištu pod smokvom s 13 generacija žena i pričati jel bolje bijelo opere Ariel ili Weißer Riese.

Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Upozorena si tak da poslije ne budeš mogla reći da nisi znala.
Ovo ti je nezgodna situacija jer on očito čeka brak ili vezu da se odvoji od roditelja, dakle dok žena ili cura ne useli s njim on se ne bude odvajao od svojih.
Baš tak.

Offtopic alert...
P.S. Na kraju nisam skužila jel radio kao električar na brodu ili konobar?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:26   #56
Imala si teško djetinjstvo, a imat ćeš i tešku mladost prema ovome što pišeš. Nije neki san snova bit u braku s cijelom familijom na grbači. Starija sam dosta od tebe i iskusnija, pa sam opet prošvikala sa svekrvom koja je tretirala mog muža kao da ima 10 godina (ili manje zapravo ). To nije mala stvar što ga tako tretira, imat ćeš veliki problem ako ćete živjeti s njima. Sad si zaljubljena i vidiš u ovome što planiraš spas, ali zapravo srljaš u klopku dok nemaš svoj kruh u ruci i samostalnost. Najvjerojatnije ćeš ubrzo dobiti dijete i onda će se tek situacija zahuktati, a ti nećeš moći više izaći iz nje lako. Ono što ti sada nije jasno je da iako su tvoji roditelji alkoholičari, oni su ti roditelji i prema tebi imaju poseban odnos. Njegovoj obitelji ćeš biti stranac. Bila sam naivna kao i ti, trudila se i vjerovala da će me zavoljeti. Nisu, već upravo suprotno. Ako ti je moguća svekrva tako posesivna, nećeš s njom imat lak odnos. Pridošlice u obitelj često nisu prihvaćene, pogotovo su u teškoj poziciji ako nisu samostalne i nemaju nešto svoje. Jesi li ti zaista spremna na to u što srljaš?
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:36   #57
Ja zivim s muzem u kuci njegovih roditelja. Svatko ima svoj stan i imam osjecaj kao da sam u zgradi, samo malo bolje poznam susjede. Brat ima stan iznad nas, on je solo, a svekiji ispod.

Ljudi su super i ja ne bih mijenjala naš aranžman. Naravno da ne ne slažemo baš po svim pitanjima, ali uvijek porazgovaramo ako nešto treba riješiti. Nekad ih i po par dana ne vidimo osim ako se slučajno sretnemo na subištu. Baš kao u zgradi. A odlična je stvar što oni jako vole uređivati dvorište pa imamo krasnu okućnicu, par greda s cvijećem i malo povrća i prekrasnu trrasu na kojoj ručamo kroz ljeto u hladovini kivija. Ako je u pitanju neki veći posao oko kuće priskočimo ili ponesemo veći financijski teret, ali o svemu se dogovaramo. I tako već skoro 9 godina.

Moja kolegica s mužem i troje djece ima 2 kata kuće, a njena svekrva 1 kat. Kod njih je isto sve uvijek bilo super i po loju. Dok su klinvi bili sami baka servis dobro dođe, a sad kad je sveki ostala sama, drago im je svima da nije sama negdje daleko.

Može to biti odlično, ako su ljudi tolerantni i ne nameću svoje. A to nećeš znati ako ne probaš. Ja i dalje imam svoja izležavanja subotom ako želim i mogu otići bilo kamo i bilo kada, a da nitko ne zabada nos. Tu smo kad jedni drugima trebamo, ali opet svatko ima neki svoj ritam života.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:21   #58
Te tolerantne mozes na prste izbrojiti..
Ali super je da postoje i treba i takve primjere podrzati..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:48   #59
Lakše je biti tolerantan u velikoj kući gdje svatko ima svoj kat.Malo je to teže kad je manje prostora.Ja bih rekao da tolerancija raste sa veličinom prostora.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:44   #60
Pa ona je rekla da postoji prostor za njihov stan na katu, a roditelji i baka i djed bi bili u prizemlju svatko u svojem stanu.

Naravno, pitanje je i rasporeda kuće i da li se može odvojiti ako hoćeš. I dobre volje da se ne zabada nos u tuđa posla. Moram priznati da ja nekad češće banem svojoj svekrvi, nego ona meni Ali nema govora o zavirivanju po ormarima, ladicama i sl. Ona pazi na moje cvijeće, a ja njoj kupim nešto preko interneta i super se slažemo. Evo ovih tjedana smo zajedno na dijeti pa se malo bodrimo, ali uglavnom svaka sebi sprema hranu posebno
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.