Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 17:51   #1321
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
Stavljam virtulani novac na to to da će na idućem natječaju havc-a proći. A s parama valjda napraviti i bolji film.
I ja mislim da će ga dobit na idućem. Navodno je scenarij kao hrvatska Amelie.
Ne znam za ovaj s Pule ali ima sve te nagrade za kratke filmove vani, možda je ovo bilo nešto kao proba, ne znam
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:20   #1322
"Tko podmeće Hribaru?"

Pa kaze...

Nakon prave gerila diverzije izvedene na filmskom festivalu u Puli, netko iz hrvatske filmske branše je očito žarko željan eliminacije redatelja Hrvoja Hribara s pozicije ravnatelja Hrvatskog audiovizualnog centra. Naime, tijekom pulskog filmskog festivala su se pojavile lažne programske knjižice u kojima su iznešene prilično bizarne, ali ozbiljne optužbe na račun čelnog čovjeka HAVC-a. Čime je, uzgred rečeno, više štete, posve nepotrebno, nanešeno fetivalu nego meti napada. Da su "gerilci" ozbiljni i ustrajni u svojim "pučističkim" nakanama dočarava i plakat koji je osvanuo na zelenom pružnom mostu u Zagrebu. Pritom im se ne može priznati maštovitost kakvu su iskazali u Puli jer su dizajnom na plakatu djelomično "pokrali" legendarnog britanskog uličnog umjetnika Banksya. Nepoznati gerilci optužuju redatelja jednog od najgledanijih filmova novije hrvatske povijesti (Što je muškarac bez brkova!?) da svoj položaj koristi kako bi kroz HAVC i novonastale tvrtke "prao" novac.



Konkretno, ovi moderni "ilegalci" optužuju Hribara da je za njegovog mandata iz HAVC-a "nestalo" čak urnebesnih 50 milijuna kuna. Ovakve gerila akcije kojima se pokušavaju poravnati neki očito nerješeni računi unutar hrvatske filmske branše ne bacaju baš lijepo svjetlo na "filmaše" koji su, umjesto pravnih mogućnosti, odabrali ovakav način obračunavanja s prozvanim redateljem. Zapravo, daleko veći problem je što se ovakvim načinom razračunavanja unutar struke prema javnosti baca ružna slika na sve iz branše koju javnost već ionako već neko vrijeme proziva zbog samodostatnosti usred koje se na kino platna plasiraju filmovi osrednje kvalitete nedostojni kupnje kino karata. Prema pisanju dnevnog lista 24 sata Hribar, koji se trenutno nalazi na godišnjem domoru, je svjestan napada za koje kaže da traju već duže vrijeme te hladno ističe da zna tko stoji iza ovih "diverzija" ali da će o tome javnost obavijestiti policija.

Izvor: http://www.moj-film.hr/novosti/pregl...-zeki-hribaru/

---

Optuziti Hribara da je "ukrao" 50 milijuna kuna (iz proracuna HAVC-a? ) granici s mentalnom retardacijom. Hrvatska posla. Za vrijeme onog mufljuza s narcisoidnim poremecajem licnosti (NPL) nisu stampali plakate, dijelili letke po Puli i glumili Mosu Pijadu - nitko nije ni pisnuo. *phew!*

Apsolutna podrska Hribaru, u svega jedan dan mandata za hrvatski je film napravio vise od Nikse Svilicica u dvije godine.

BTW, i dva "ispravka netocnog navoda" (koji tada i nisu bili netocni, bitno je da su sada ispravljeni):

Sukob interesa:

Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
U ovom sazivu HAVC-a 'kuhinje' sigurno nema, postoji samo *nezadovoljstvo (njega ce uvijek biti). I pokoja kriva odluka, mislim na nevidjenu pizdariju dodjeljivanja sredstava bivsem ravnatelju HAVC-a, Niksi Svilicicu. Ne moze mu nitko zabraniti da participira na buducim natjecajima HAVC-a (svi nacionalni filmski fondovi u regiji, cak i srpski, regulirali su tu nemogucnost sudjelovanja na svojim natjecajima u vremenskom periodu od najmanje 24 mjeseca, samo ne hrvatski HAVC), sav problem je u tome da je on prosao odmah (razvoj projekta). Hribar ce reci, nemocan sam. Nije istina, ne treba za to mijenjati Zakon o audiovizualnim djelatnostima, dovoljno je nadopuniti statut HAVC-a. Jedna sjednica, svega nekoliko sati posla. Hribar to nije ucinio, i sad ce mu svaka susa ukazivati na taj propust/netransparentnost HAVC-a (mahati tom odlukom prilikom svakog razmatranja sufinanciranja hrvatskih filmova pri Eurimagesu, neki jedva cekaju prvu priliku).
Krsenje zakonskih obveznica uplacivanja u fond HAVC-a:

Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Svoj najveci “ali” program trenutacno ima u tome sto nacionalne televizijske i telekomunikacijske kuce, kao zakonske obveznice uplacivanja u fond HAVC-a, ne ispunjavaju svoje duznosti, a drzava zasad na to, kao i na mnoge druge svoje zakone, gleda benevolentno. Dakle, predstavnici nacionalnih televizijskih i telekomunikacijskih kuca svo to vrijeme sjede u Hrvatskom audiovizualnom vijecu HAVC-a, svejedno ne jebu zivu silu - ne zele im platiti ni lipe! Ekipa doslovno krsi Zakon bez ikakvih posljedica. Ovih dana preko 10 milijuna kuna tog duga odlazi u sudsku zastaru, ko prdac u vjetar. I nitko im ne moze nista.

Zasto nitko nije spomenuo ono najbitnije, cilj 6.: Zakon o audiovizualnim djelatnostima ne funkcionira (mrtvo je slovo na papiru). Isti pod hitno rasturiti po svim tockama, ili napraviti potpunu reviziju (osigurati da u sklopu tog novog, prosirenog Zakona o audiovizualnim djelatnostima upravo Agencija za elektronicke medije dobije apsolutne ovlasti "najebat se majke" svim tim televizijskim i telekomunikacijskim kucama koje HAVC-u ne placaju (mora da su kruha gladne), i to pod prijetnjom oduzimanja koncesija, dabome)). Ako to pak nije moguce napraviti, zahvaliti im se na dosadasnjoj suradnji/stjerat ih sve u vrazju mater i zajasit na grbacu Hrvatske Lutrije (britanski model).
Naime, "Izmijenjeni zakoni o audiovizualnim djelatnostima u Hrvatskoj" http://t.co/BfgvANL via @filmovizamene

Quote:
Osim što uvode mjere poticaja, izmjene i dopune Zakona osiguravaju zakonite financijske priljeve HAVC-u. Podsjećamo, sredstva za provedbu Nacionalnog programa osiguravaju se iz državnog proračuna te u različitim i Zakonom propisanim postocima od Hrvatske radiotelevizije, ostalih televizijskih nakladnika, pružatelja audiovizualnih medijskih usluga na zahtjev, pružatelja medijskih usluga koji imaju dopuštenje za satelitski, internetski, kabelski prijenos i druge dopuštene oblike prijenosa, kinoprikazivača, operatora itd. Dosadašnji je Zakon propisivao sklapanje ugovora s obveznicima, što je u praksi stvaralo poteškoće zbog različitih tumačenja definicija.

Konačno surađujemo s korporacijama na sustavu naplate potraživanja i to u korist nacionalne kinematografije’, izjavio je ravnatelj HAVC-a, Hrvoje Hribar. Osim toga, ‘tehničkim’ izmjenama i dopunama Zakona (proširenjem određenih definicija, definiranjem pojmova kao što je ‘sukob interesa’ kod umjetničkih savjetnika i dr.) riješit će se cijeli niz drugih komplikacija koje su do sada otežavale rad i funkcioniranje Hrvatskog audiovizualnog centra.

’Novi zakon omogućuje razvoj audiovizualne industrije i otvara joj javni prostor. Hrvatska je filmična, filmstvena i začudna zemlja, a Hrvati su postali glumstveni, otvoreni i sve maštovitiji ljudi. Ovaj zakon, a sad ne želim razglabati tehničke finese i juridičke mehanizme – za svoj cilj ima omogućiti da se kao sredina izrazimo, da stvaramo i da komuniciramo putem filmske priče – među sobom i sa svijetom - na način bitno drugačiji no do sad. Vjerujemo da će ovaj zakon pomoći da se popravi nacionalna televizijska i kino – stvarnost‘, zaključio je Hrvoje Hribar.
A za to je trebalo imati muda, stati im direktno na zulj i natjerati ih da se pridrzavaju Zakona/podmiruju svoje obveze.

Bravo, Hribar!
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 23:33   #1323
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Jasno, Černjul je također odličan, lijepo je vidjeti dva takva majstora u domaćem filmu. Ipak, Pivčevićev rad na dva filma ove godine je fantastičan, izvrsna visokostilizirana fotografija, ti filmovi izgledaju zaista svjetski.
Istina ta dva filma izgledaju odlično. Mirko Pivčević je izvrstan DP, ali tu je pomoglo i dosta kolorkorekcije. Čuo sam da su kod Patljaka radili na Baselight-u što je nabolji sistem koji postoji za kolorkorekciju i još usto su snimali s Alex-om.
Zato je Josef izgledao najbolje (prema mojem mišljenju). Ali to je ipak Pivčević snimo.

A i jesi vidio na press konferenciji (Josef) je bio švicarski kolorist. Patljak je očito htio da ovaj film bude što više tehnički blizak hoolywood-u.

Zadnje uređivanje GooDCompany : 04.08.2011. at 23:38.
GooDCompany is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 20:36   #1324
Hribar o optužbama za pranje novca:

http://www.vecernji.hr/kultura/hriba...-clanak-316603
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 00:38   #1325
Dobo, a tko to stvarno tiska....
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 09:46   #1326
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Dobo, a tko to stvarno tiska....
Ti da ćutiš dok ne podneseš izvještaj iz Pule.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:21   #1327
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Dobo, a tko to stvarno tiska....
Juka?
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:09   #1328
Jedna najava za sve moguće zainteresirane.

Quote:
U utorak, 16. kolovoza u Art-kinu Metropolis MSU u Zagrebu s početkom u 21 sat održat će se premijere filma Zagorski Specijalitet, a također će biti prikazan i film Quentina Dupieuxa, The Rubber. Ali tko ne stigne na premijeru, neka ne brine jer film će se prikazivati u Art-kinu Metropolis MSU (Muzje Suvremene Umjetnosti) svaki dan u 21. h sve do Nedjelje 21. kolovoza…cijena ulaznice je 25 kn
Link za informacije o naslovu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 01:22   #1329
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ti da ćutiš dok ne podneseš izvještaj iz Pule.
Pula....

Što reći, monogo se očekivalo - osrednje dobilo, a ponešto iznenadilo, kako u pozitivnom tako i u negativnom svjetlu.


pozitivni filmovi - (redom prikazivanja) - Lea i Darija, Koko i duhovi, Kotlovina, Josef

osrednji - (redom prikazivanja) - Ćaća (iako ide prema dnu ljestvice) i Fleke

grozni filmovi - (redom prikazivanja) - Duh babe Ilonke, 7 seX 7, Korak po korak


I na kraju - jedan neodgledani film - Mrak. Paqla je kiša, a nije mi se dalo trčati u Kino Valli. Sad, ono što sam vidio - počelo je poprilično ok, no onda je malo zaškripjelo kada je filozofiranje počelo. Dalje ne znam reći jer nisam odgledao, pa ga ne želim niti suditi.

Sada što reći o filmovima

Lea i Darija - sve je na razini, samo fali još jedan najmanji "nešto" da film bude velik

Koko i duhovi - jednom rečenicom - tako se radi dječiji film (klinci genijalni)

Kotlovina - pomalo predugačak početak, ali nakon toga ga jednostavno otkine i postane stvarno odličan

Josef - Jozo Patljak jedan ogroman poklon, pljesak Tomiću, scenarij - e sad tu se moglo malo više, ali opet sve u svemu iznimno pohvalno (glazba iako je ima previše iznimno dobra)

Ćaća - super do jednog dijela kada je trebalo biti ozbiljno no ja sam se nasmijao .... što reći tada sve pada u vodu

Fleke - veliko iznenađenje, fali malo hrabrije ruke, scenarističkih prevrtanja da bude još zanimljivije, kamera iz ruke možda, no sve u svemu pohvalno


E, sad moji "najdraži filmovi"

od goreg do najgoreg :

Korak po korak - povratak u 90te umotan u celofan kao - film o ženi u ratu - ne serite molim vas. Isto "psihološko govno" samo sa ženom u glavnoj ulozi - da ne kažem da se ne može odlučiti tko je glavni lik, koja je glavna radnja, flešbekovi (po hrvatki) su grozni!!!!!!!!!!!

7 seX 7 - sad, film ima jednu stvarno dobru priču koja ima početak sredinu i kraj, koja je razrađena, a to je već snimljeni kratki film. Sad kad se uzme da 1 valja, a ostalih 6 su doskočica koje često nisu vrijedne ni osmjeha onda ne znam šta reći.... baš loše ... jednino je zgodno vidjeti neka imena razotkrivena, no to i na promo slikama vidim, ne treba mi film za to.... loše

Duh babe Ilonke - e to treba pogledati da se poslije može pričati - svjetlo, gluma, režija..... sve ne valja - jednino je scenarij imao VELIKOG potencijala, zbilja, no sve ostalo ga je uništilo SVE... o ovom filmu će se sigurno pričati pa ne želim previše uništavatiti ljudima radost pribijanja na križ

Zadnje uređivanje serafin : 23.08.2011. at 01:32.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 13:05   #1330
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Duh babe Ilonke - e to treba pogledati da se poslije može pričati - svjetlo, gluma, režija..... sve ne valja - jednino je scenarij imao VELIKOG potencijala, zbilja, no sve ostalo ga je uništilo SVE... o ovom filmu će se sigurno pričati pa ne želim previše uništavatiti ljudima radost pribijanja na križ
Šteta, scenarij je pisala Irena Krčelić koja je super, nadao sam se da će film biti ugodno iznenađenje
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 18:49   #1331
Scenarij ima velikog potencijala i moga je biti iznimno zgodan i simpatičan, no eto kasnije je sve uništeno...

Pa, s trailerom se već može naslutiti kako izgleda film.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:45   #1332
sveti bože. Ovaj kaput na kraju im stvarno nije trebao. xD
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:08   #1333
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Pa, s trailerom se već može naslutiti kako izgleda film.
Interijerni zidovi su beskrajno cute.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:28   #1334
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Scenarij ima velikog potencijala i moga je biti iznimno zgodan i simpatičan, no eto kasnije je sve uništeno...

Pa, s trailerom se već može naslutiti kako izgleda film.
Meni je dobar Lijepo izgleda. Klinci su slatki i loše glume ozbiljnost, kao što se i inače klinci u stvarnosti isforsirano trude biti ozbiljni. Jedino je kaput trash
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:54   #1335
Klinci u Koku odlično glume, no ova djeca imaju potencijal, ali neiskorišen - Dub babe Ilonke je iznimno loš film...
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:31   #1336
Moja lista s Pule:
1. Caca - nista dosad nevidjeno no mozda i najbolji matanicev film. Malo rastegnut do dugog metra ali svejedno konacno nekakav podtekst, slojevi radnje, kompleksni likovi.

2. Josef - tehnicki besprijekoran, zanimljiv, glumacki vrlo dobar, fali 'ono nesto', a i zlo mi je od ratnih filmova vise - vjerojatno nisam objektivan.

3. Kotlovina - najgora scena seksa ikad, tehnicki s dosta propusta (puca kontinuitet, mikrofoni u kadru), no svejedni vrlo dobar film. Slojevit, autentican, iskren. Strancima ce biti posve neprohodan nazalost.

4. Koko i duhovi - kad krene dobar je ali mu za kretanje treba pola sata praznog hoda. Previse. Klinci ce ga vjerojatno voljeti. Na svenkovima slika pucala. (u kinu odgledano)

5. Fleke - a kilavo i nategnuto, odlicna spica, neuvjerljiv scenarij, glumice vrlo dobre, ocekivao puno vise. Dramaturski vrlo upitan.

6. Lea i Darija - sapunica na steroidima, film koji bi te emocionalno trebao rastrgati a ostavlja te posve ravnodusnim. Film o progonu Zidova u 2. svj. ratu bez postenog negativca? Smijesno.

7. Prevoditeljica - ajme meni. Kupus, kaos, evo snimila je valjda ce sad sjasit iz medija.

8. 7 sex 7 - tehnicki neispravan film, otkriva da redateljica ima vrlo problematican odnos prema seksu - sve je stvar prevara i stupica, jedna dobra prica (ona o curi koja vara svog decka). Skoricka pokazala da se treba drzat gledanja filmova i ucenja. Jos da to i mediji shvatw.

9. Duh babe Ilonke - kad dodje u kina treba otvorit topic "sto sve ne valja s ovim filmom" garantiram minimum deset stramica thread. Tragican film, ne znam o kakvom potencijalu u scenariju se tu moze pricati, grozno.



5.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 10:44   #1337
Quote:
9. Duh babe Ilonke - kad dodje u kina treba otvorit topic "sto sve ne valja s ovim filmom" garantiram minimum deset stramica thread. Tragican film, ne znam o kakvom potencijalu u scenariju se tu moze pricati, grozno.
Scenarij dobio potporu Euroimages šta nije?
bigli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 15:36   #1338
Vidjel sam plakat nekakav o Josefu al nisam vidjel datum ? Kad stiže u kina ?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:37   #1339
Navodno 22. ovog mjeseca (Rujna)
krv4vi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:39   #1340
Od četvrtka u kinima je 'Kotlovina'

Radićev film tek na momente gubi ritam ali čak i tad je bolji i sadržajniji od bilo kojeg drugog snimljenog u zadnjih nekoliko godina.

http://www.moj-film.hr/novosti/pregl...inematografije
MladenSS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.