Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 21:13   #61
Quote:
little.princess kaže: Pogledaj post
iako ti je općina dužna uplaćivati mirovinsko i zdravstveno, ti NISI zaposlena, nejde ti staž, a doma dobivaš kroz 3 tjedna rješenje da nisi više nezaposlena
Aj pliz reci kako ti mogu uplaćivati mirovinsko, a da ti ne ide staž
Ruralna is offline  
Old 29.09.2011., 09:01   #62
Da li bi bilo moguće ostvariti stručno osposobljavanje ako se ne bi išlo u struci fakulteta nego npr. samo preko srednje škole. Piše tamo da u ciljane skupine spadaju i SSS bez radnog iskustva, starosti do 25 godina. Konkretno mislim na osposobljavanje u osnovnoj školi kao (nekakav) stručni suradnik/asistent u nastavi npr. informatike (gdje postoji bolja osnova za potražnju dodatne pomoći nastavniku) ? I onda bi po tome mentor bio (naravno) nastavnik informatike. A po zakonu nakon 12 mjeseci rada i ovi stručni suradnici moraju polagati stručni ispit. Pedagoška izobrazba bi mogla tu biti plus ili ne ?

ps. valjda ćete se snaći gore
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Old 29.09.2011., 14:37   #63
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Aj pliz reci kako ti mogu uplaćivati mirovinsko, a da ti ne ide staž
u našoj predivnoj državi sve je moguće.
nemoj me tjerati da nabavljam skener da ti pokažem kopiju ugovora
little.princess is offline  
Old 29.09.2011., 14:41   #64
da, ovjeriš kod javnog bilježnika, mislim da je bilo 150 kn. s tim da ju nakon godine dana obavezno zatraži natrag (od zavoda), da ti ju nebi kojim slučajem zabunom poslali na naplatu jer je to u biti neka vrsta čeka. za prekid sam sigurna da mora biti u struci, barem je meni to potvrdilo više ljudi.
little.princess is offline  
Old 29.09.2011., 14:43   #65
nema na čemu, ja sam puna 3 mjeseca zivkala i moljakala bilo kakve informacije jer su svi samo okretali glavu i šutjeli kao zaliveni. sad ih s guštom proslijeđujem dalje zašto nebi ljudi to iskoristili kad imaju pravo na to?
little.princess is offline  
Old 29.09.2011., 16:51   #66
ljudi, ajte please pomoć...ja sam krenula s tim osposobljavanjem, poprilično sam se namučila al eto uspila sam...samo još sutra moram s mentoricom napraviti program osposobljavanja...kako to izgleda?? kopam po internetu nebi li našla kakav primjer da olakšam i njoj i sebi, al nema ništa...
lenjac is offline  
Old 29.09.2011., 17:54   #67
Ovako dakle. Upisuje vam se ta godina ajmo nazvati volontiranja u radnu knjizicu ali pod posebnom sifrom 11 sto znaci volonterski rad. Ja u ponedjeljak pocinjem sa volontiranjem u skoli pa sam sve saznala. Ako vam iskrsne posao vi prekidate ugovor BEZ vracanja novca. Ne mozete prekinut ugovor jer vam se vise ne da-samo ako pronadjete posao na odredjeno ili neodredjeno ili se idete dalje skolovati. Ja cu dobivati s biroa 1600 mjesecno a od toga uplacujem 415 svaki mjesec za doprinose te si samam placam mjesecnu kartu
afrodita13 is offline  
Old 29.09.2011., 17:57   #68
Ono sto jos ne znam je koliko ja sad msijem raditi u toj skoli? Zna li netko? Mislim koliko sati tjedno? Cula sam neku informaciju da 3 dana u tjednu najvise mogu dolaziti-ali koliko sam skuzila cesto ti guraju neku satnicu, ti ju odradjujes a u biti su te i mogli zaposlit :/ Iskoristavanje!
afrodita13 is offline  
Old 29.09.2011., 18:56   #69
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
Ono sto jos ne znam je koliko ja sad msijem raditi u toj skoli? Zna li netko? Mislim koliko sati tjedno? Cula sam neku informaciju da 3 dana u tjednu najvise mogu dolaziti-ali koliko sam skuzila cesto ti guraju neku satnicu, ti ju odradjujes a u biti su te i mogli zaposlit :/ Iskoristavanje!
ja sam u školi i to svaki dan 6 sati od 8 do 2
heybaby is offline  
Old 30.09.2011., 08:21   #70
zbog čega si sama uplaćuješ doprinose?
little.princess is offline  
Old 30.09.2011., 11:21   #71
E vidis po zakoni smijes samo tri dana biti u skoli! To je nase pravo i ja cu ga iskoristiti jer ne zelim da se mene iskoristava za neko drzanje sati il da ne daj Boze mijenjam nekog a mogu bit placena inace za to! Placam sama doprinose jer imam 4 mjeseca radnog staza
afrodita13 is offline  
Old 30.09.2011., 13:46   #72
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
E vidis po zakoni smijes samo tri dana biti u skoli! To je nase pravo i ja cu ga iskoristiti jer ne zelim da se mene iskoristava za neko drzanje sati il da ne daj Boze mijenjam nekog a mogu bit placena inace za to! Placam sama doprinose jer imam 4 mjeseca radnog staza
daj molim te neki link vezan uz ta 3 dana??! pliz
heybaby is offline  
Old 30.09.2011., 13:48   #73
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
little. princess, imam pitanje u vezi ove zadužnice sutra trebam to predati. jel se to treba ovjeriri kod javnog bilježnika? tako sam nešto načula. koliki je to trošak na kraju? hvala
evo da sama sebi i drugima odgovorim na pitanje. bjanko zadužnica, javni bilježnik, 123 kn
heybaby is offline  
Old 30.09.2011., 19:01   #74
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
daj molim te neki link vezan uz ta 3 dana??! pliz
Ovo i mene zanima. I ja sam svaki dan u školi, ali sat kraće od tebe - od 8 do 13.
mihaela8 is offline  
Old 01.10.2011., 11:51   #75
meni je ravnateljica te skole u kojo cu u ponedjeljak pocet volontirat sama rekla da smijem 3 dana dolazit jer nisam zaposlena tamo da dolazim svaki dan i ostajem ovako dugo kao vi. ja cu ju u ponedjeljak pitati naravno u vezi toga pa cu vam se javiti kad vidim sto ce mi reci, ali nema sanse da ja predajem umjesto nekoga ili mijenjam! vi predajete ili samo gledate sate?
afrodita13 is offline  
Old 01.10.2011., 18:14   #76
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
meni je ravnateljica te skole u kojo cu u ponedjeljak pocet volontirat sama rekla da smijem 3 dana dolazit jer nisam zaposlena tamo da dolazim svaki dan i ostajem ovako dugo kao vi. ja cu ju u ponedjeljak pitati naravno u vezi toga pa cu vam se javiti kad vidim sto ce mi reci, ali nema sanse da ja predajem umjesto nekoga ili mijenjam! vi predajete ili samo gledate sate?
radim sve više sam ko tajnica tamo
heybaby is offline  
Old 02.10.2011., 11:26   #77
ma fuj e :/ iskreno uopce ni ne bi na taj strucni nit bi u skoli radila al strah me da necu nigdje nista nac drugo i da ce mi jedino skola ostati a ako ne budem strucni imala bit ce mi to veliki minus. eto samo zbog tog sad volontiram. da mi upadne nesto totalno drugacije ja bi pobjegla odmah! bas me zanima sto ce mi sutra u skoli reci i kakav cu raspored dobit al ne dam se ja! vec sam bila iskoristavana na prijasnjem poslu i naucila lekciju da u takvim situacijama ne treba sutit nego se izborit za sebe. javim se ja sutra kad dobijem raspored
afrodita13 is offline  
Old 02.10.2011., 11:33   #78
hmm sad sam naisla na netu na clanak u kojem pise da je poslodavac obvezan placati mi tih 415 kuna za doprinose a ja ih moram placati :/ pa uzas :/
afrodita13 is offline  
Old 02.10.2011., 12:51   #79
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
hmm sad sam naisla na netu na clanak u kojem pise da je poslodavac obvezan placati mi tih 415 kuna za doprinose a ja ih moram placati :/ pa uzas :/
mislim da moraš sama plaćati ako već imaš nešto radnog staža
heybaby is offline  
Old 02.10.2011., 17:30   #80
Quote:
afrodita13 kaže: Pogledaj post
vi predajete ili samo gledate sate?
Za sada slušam sate ali ću i predavati (koliko znam volonter je dužan održati 35 sati). Ostale dane kad nema nastave iz tog predmeta "radim sve" kao i heybaby - radim u knjižnici (provodi se digitalizacija knjižnog fonda tako da sam uglavnom za kompjuterom) i kod pedagoga škole pomažem oko administrativnih poslova. Sve u svemu ja sam zadovoljna. Bolje i to nego sjedit doma i gubit dane...
mihaela8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.