Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste probali crossfit??
Jesam 65 54.62%
Nisam 33 27.73%
Čuo/čula sam za to 17 14.29%
Nemam gdje probati 9 7.56%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 119. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 22:48   #121
Stvarno predivna atmosfera...napokon kod nas... Svi se znamo a nitko se nije znao...
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 20:05   #122
Neke od snimki sa eventa jučer....

http://www.youtube.com/watch?v=uPpFc...feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=xIO9Z...RR6JxpxAs_Ul_A
http://www.youtube.com/watch?v=Ziv5V...feature=relmfu
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 12:07   #123
pozdrav svima koji su bili u areni!bilo je odličnoo!
__________________
..imam svoj mali svijet i oko njega kineski zid...
http://www.youtube.com/watch?v=okJpA...eature=related
huLahoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:15   #124
daj baci rezultat da vidimo
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:10   #125
13 krugova...
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 19:07   #126
ma dobro aj, a jel bilo kakvog rangiranja na kraju il?

ak niš drugo bar se vidlo da se pazilo na formu čučnja
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:52   #127
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
ma dobro aj, a jel bilo kakvog rangiranja na kraju il?

ak niš drugo bar se vidlo da se pazilo na formu čučnja

Svaka čast svima koji su ovdje nastupili. Ja to ne mogu Radio sam tabatu s grijama svojedobno pa znam što je napor. Ovo je još puno gore.

Nisam mogao gledati video do kraja iz dva razloga. Znam da je natjecanje, ali ovo je mučenje. Nekoga će srce prekinut

Druga stvar koju nisam mogao gledati jest forma tog thrustera. Ona bliža cura na trećem videu će se ozlijediti 100%. Nije riječ o detaljima, ono je potpuno nepravilno...

Ne razumijem se u crossfit natjecanja, ali zar nije bolje izvesti 5 pravilnih olimpijskih dizanja s manjom težinom i onda ići na box jump?

Jel bolje 5 clean and pressa ili 5 snatcheva pravilnih ili 10 onakvih potisaka iz čučnja?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 10:53   #128
Razumjem pitanje i jasna je briga kada se pogleda njezina tehnika. Onaj uteg je težak 7, 5 kg...na treningu još uvijek radi sa štapom, jedino press radi sa kilažom. Nabačaj i izbačaj neće vidjeti još dugo... JEr nema dobru mobilnost, kao i cura sa videa 2 bliže kameri. Vježbe natjecanja nisu bile teške a htjeo sam da osjete žižu natjecanja..... Taj potisak iz čučnja je odlična vježba i zove se thruster, vrlo je bitna tehnika...kod mene recimo skoro da je dobra, fali još vertikale u leđima...jednostavno ne možeš se boriti protiv vremena.
Inesy, najbolji je napravio 15 krugova i 9 ponavljanja ako se ne varam....! I bilo je jako puno ljudi koji su došli na natjecanj bez poznavljanja onovnih pokreta Crossfita. Od tuda ti svi temelji sumlje u Crossfit, zato što jedan takav krene raditi nakon mjesec dana nabačaje, izbačaje i zgibove recimo ili čak sklekove bez osnovnog predznanja o potrebnoj istegnutosti udova, odnosno poziciji skapule, koljena ili leđa najnižem položaju. Njemu je samo bitno da ne idu koljena perko prstiju...zato kaj to svi treneri kažu...
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 09:54   #129
Preključer:

5 krugova: 7 zgibova
7 Thrustera (čučanj sa potiskom )
7 Ring dip ( propadanje na karikama)
7 Burpee..
7:47..............
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:00   #130
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Preključer:

5 krugova: 7 zgibova
7 Thrustera (čučanj sa potiskom )
7 Ring dip ( propadanje na karikama)
7 Burpee..
7:47..............
Ovo nisam probao, čini se zanimljivo... sutra mi je to wod
anonimni87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:10   #131
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Druga stvar koju nisam mogao gledati jest forma tog thrustera. Ona bliža cura na trećem videu će se ozlijediti 100%. Nije riječ o detaljima, ono je potpuno nepravilno...
To je glavni problem Crossfita, činjenica da se vježbe koje same po sebi nisu lagane moraju raditi što brže, zbog čega se gubi kvaliteta izvedbe, što onda naravno vodi u ozljede. Osobno, volim Crossfit ali kao način treninga ali ne i natjecanja, jer te natjecanje vuče da na kocku stavljaš zdravlje. Po meni, suci bi morali odmah diskvalificirati sve koji evidentno nepravilno rade vježbe.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 18:31   #132
da, al onda to nebi radilo po principu "kruha i igara", nebi bilo tolko komercijalizacije oko toga, jer nije zabavno ljudima gledat u 10 minuta 3-4 poštene runde, ovak se odaje dojam nadljudske snage i izdržljivosti, a to je ono što je crossfit ispred svega; brend,marketing,lova.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:10   #133
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
da, al onda to nebi radilo po principu "kruha i igara", nebi bilo tolko komercijalizacije oko toga, jer nije zabavno ljudima gledat u 10 minuta 3-4 poštene runde, ovak se odaje dojam nadljudske snage i izdržljivosti, a to je ono što je crossfit ispred svega; brend,marketing,lova.
A ne znam kakva je komercijalizacija takvo natjecanje. Pa to je antipropaganda..

Crossfit kao ideja je odlična stvar. Uključujući komercijalizaciju. Realno gledano rekreativcu baš i treba crossfit trening (natjecanje ni pod razno). Zašto? Pa ovako imaš ove klasične 'teretane' sa spravama za širenje nogu i drugim spravama za izolaciju, zavaravanje i stvaranje Frankenstein efekta, plus eliptični trenažeri, treadmili i 'bicikli'. To je ništa. Funkcija nula. S tim ne možeš ništa i nigdje. Nema transformaciju ni u jedan sport ili funkciju u životu.

Ako treniraš malo olimpijska dizanja, malo trčiš, malo girje, malo kalistenika, malo pliometrija, malo karike, malo bugarska vreća, malo medicinke, itd, ti ćeš 100% imati dobru formu za bavljenje bilo kojim rekreativnim sportom i biti u generalno dobroj formi i funkciji u životu...

Budući da ćeš sve to teško izvesti sam i doma, nije loše da postoji prostor za to, trener koji zna neki kurac itd...

E sad, ako ja vidim da ja koji veze nemam npr. o olimpijskim dizanjima imam 10 puta bolju formu izvođenja istih od natjecatelja iz crossfita, onda nemam povjerenja baš...

A ja naučio iz instrukcionala Glenna Pandlaya s interneta...

Crossfit treneri bi trebali pokazati znanje. Jebo natjecanja...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 09:52   #134
Dobri argumenti...dobri...u svakom slučaju jako puno ne znanja je u Crossfitu. Ponajviše na youtubeu, ljudi koji treniraju Crossfit pola godine ili godinu dana, samim time su se popeli jako visoko na ljestvici težina. Na to se jako ponose i prenose nama da i mi to vidimo(tehnika se ne može naučiti u godinu dana) NEMA ŠANSE. Ja sam u Crossfitu 2008(ali ne konstantni trening) i još uvijek nemam punu mobilnost, odnosno kvalitetu izvođenja olimpiskog dizanja. Ono što mi zadaje najveće probleme je karike i općenito rad sa rukama...Ne zbog nemoći već zbog stabilizacije skapule....
Tako da kritike na račun Crossfita razumijem i drago mi je da se potežu jer onda imamo priliku raspraviti ih. Kako u Crossfitu, tako i u svakom sportu natjecanje izvlači ono najbolje iz natjecatelja. Vjerujem da ste gledali neka od olimpiskih natjecanja ili powerlifterskih, jer tamo na natjecanju je najmanje tehnika bitna, tamo je samo bitan rezultat. Mislim da to nije dobro. Općenito PROFESIONALAN SPORT NIJE ZDRAV, ali oni se natječu i zarađuju od toga. A mi amateri bi trebali naći svoje mjesto u amaterskim natjecanjima na način koji zadovoljava našu duši i natjecateljski duh a ne da se trgamo...Ako se ja mogu natjecati onda može svatko...jer ja sam od nogometa potrgan bio već sa 17 godina...
Sada sam u realizaciji jednog natjecanja i možda i zaživi...pa da se osjeti krv u zraku...))))))))
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:18   #135
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ste gledali neka od olimpiskih natjecanja ili powerlifterskih, jer tamo na natjecanju je najmanje tehnika bitna, tamo je samo bitan rezultat.
očito ti nisi gledao niti jedno natjecanje, jer u svima postoji STRIKTNO pravila koja određuju dobar pokušaj , i mis rep iliti fulano. Znači kod olimpijskog naprimjer točno se zna da se mora zalockat na vrhu pokreta uteg i dok suci ne stisnu "pip" nema mrdnanja. npr Kod bench presa također, spušta se do prsa, zadržava se, i natrag se diže u full lockout, dok to sve sudac ne odobri kao dobar pokušaj. Dok si mogu mislit kak bi to ličilo kod crossfita, šipka bi se odbijala o prsa i nebi se išlo na lockout samo da bi se što više diglo ,

Naravno, profesionalni sport nije zdrav, al to nema veze s onim što ja govorim
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:31   #136
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
A ne znam kakva je komercijalizacija takvo natjecanje. Pa to je antipropaganda..

Crossfit kao ideja je odlična stvar. Uključujući komercijalizaciju. Realno gledano rekreativcu baš i treba crossfit trening (natjecanje ni pod razno). Zašto? Pa ovako imaš ove klasične 'teretane' sa spravama za širenje nogu i drugim spravama za izolaciju, zavaravanje i stvaranje Frankenstein efekta, plus eliptični trenažeri, treadmili i 'bicikli'. To je ništa. Funkcija nula. S tim ne možeš ništa i nigdje. Nema transformaciju ni u jedan sport ili funkciju u životu.

Ako treniraš malo olimpijska dizanja, malo trčiš, malo girje, malo kalistenika, malo pliometrija, malo karike, malo bugarska vreća, malo medicinke, itd, ti ćeš 100% imati dobru formu za bavljenje bilo kojim rekreativnim sportom i biti u generalno dobroj formi i funkciji u životu...

Budući da ćeš sve to teško izvesti sam i doma, nije loše da postoji prostor za to, trener koji zna neki kurac itd...

E sad, ako ja vidim da ja koji veze nemam npr. o olimpijskim dizanjima imam 10 puta bolju formu izvođenja istih od natjecatelja iz crossfita, onda nemam povjerenja baš...

A ja naučio iz instrukcionala Glenna Pandlaya s interneta...

Crossfit treneri bi trebali pokazati znanje. Jebo natjecanja...
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 14:37   #137
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ste gledali neka od olimpiskih natjecanja ili powerlifterskih, jer tamo na natjecanju je najmanje tehnika bitna, tamo je samo bitan rezultat.
nije mi baš jasna ta tvoja izjava pomalo je i glupa

bez tehnike nema rezultata kao niti bez snage
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 15:05   #138
Quote:
MilkoTron kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ste gledali neka od olimpiskih natjecanja ili powerlifterskih, jer tamo na natjecanju je najmanje tehnika bitna, tamo je samo bitan rezultat.
Gledali jesmo...

A tehnika kod takvih dizanja ne samo da je bitna, nego je i odlučujuća. Uzalud bi netko pokušao u olimpijskom dizanju dignuti uteg teži od sebe ako nema besprijekornu tehniku. A oni kod clean and pressa dižu duplo svoju težinu...

Mislim..probaj..nema šanse da to izvučeš rukama ili šta ja znam kako. Ako ti je uteg 2-3 cm van balansa ili mrvicu dalje od tijela nema šanse da izvedeš to dizanje..

Kod takvih natjecanja besprijekorna tehnika se podrazumijeva. A odlučuju nijanse...

Ako ti ona cura sa natjecanja radi thruster sa štapom na treningu, zašto ga ne radi ispravno? Pa valjda za takvo dizanje prvo treba naučiti rack poziciju, pa front squat, pa push press da bi to mogao spojiti u jedan pokret...

Ne razumijem metodologiju treninga..gdje ćeš je na natjecanje poslat s onakvim izvođenjem thrustera? Tko se god malo razumije u to, a gledao je ono, taj se drži za glavu s obje ruke..
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 15:59   #139
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem metodologiju treninga..gdje ćeš je na natjecanje poslat s onakvim izvođenjem thrustera? Tko se god malo razumije u to, a gledao je ono, taj se drži za glavu s obje ruke..
pa drito to. Mislim pa to kad se vidi to je tragikomično, isto ko i filmić gdje rade "burpie" .

-Mislim milko, ja te poštujem i svaka čast što postaš clipove i što se oko toga angažiraš, ali to kad se vidi meni je to isto ko i da se neko snimi di trči i maše rukama u svim smjerovima 10 min i onda se na kraju umori i to predstavi kao trening.

Jer gledajući to (burpije,marince,kakogod) , ti nit da razvijaš prsa/triceps u segmentu di treba bit sklek, nit noge u segmentu di treba bit eksplozivan skok iz čučnja, nit trup koji bi to sve držao čvrsto i ravno, dakle, jedino što realno radiš je tjeraš krv tijelom , srce pumpa,znojiš se i dobiva se privid treniranja, a npr. više bi dobio da si tih 10min anaerobno trčao / odradio par intervala il sprinteva.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 17:15   #140
Malo smo doslovnii..." nije tehnika bitna, već rezultati" Aludirao sam na neke situacije, pa očito moram biti fulll precizan: Izlaz iz nabačaja ili izlaz iz izbačaja. Profesinalci nisu nekada u skladu sa pravom tehnikom jer nije baš predviđeno da dizač hoda sa utegom od 200 kg iznad glave, ili da ga u snatchu pokušava uloviti hodanjem u polučućnju...mislim... Ili sam ja u krivu???? Ako vi meni kažete da u tim pozicijama ili pozicijama gdje se nalazi jako puno Crossfitera sa tehnikom poluhodajućih idiota, gdje love izbačaj sa obrnutom rotacijom ramena, odnosno bicepsima prema pogledu ( položaj laktova i skapule), NIJE VELIKA OPASNOST OZLJEDE onda ste potupno u pravu.
Nisam ja idiot, da idem govoriti kako olimpisko dizanje, odnosno profići nemaju tehniku...rekao sam da i oni nekada posežu za improvizacijama kada dođe do toga da treba spasiti uteg...
A na powerliftere mislim itekako jer powerlifting ima pravila...lock out i down break ali ima i visoko rastezljive majce, dizačke kompinezone i most u kojem radi više parlele nego klasični bench. Ili da kažeš..."zašto oni imaju tako raširene noge prilikom DL ili prilikom čučnja...vrlo je jasan odgovor, snaga kukova i bliži položaj zemlji...PA DA SADA I NJIMA IDEMO REĆI DA RADE PRAVILAN ČUČANJ ILI PRAVILNO MRTVO DIZANJE, molim te..... i to je ok jer to je powerlifting...
Pogledaj Strong man natjecanje pa mi reci koji od njih drži leđa zategnuta (da budem precizan, opet, npr kao olimppiski dizači....) , pazi na vrat prilikom dizanja ili gleda da su mu kukovi otvoreni kod čučnja i da nabrajati...ali i to je Strong man...Tako i ti marinci ali mogao bi reći samo marinci ( ne računajući kipping pullaps, dips, hsp, itd. jer i za to je potrebna tehnika) a za ostale pokrete ne bi se složio s vama da je potrebno samo " mahat rukama" nego je porebna izrazita snaga i izrazita explozivnost da bi se uspjela savladat jedan WOD npr.
http://www.youtube.com/watch?v=DMQ5j...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=qiVq-...eature=related
Ili recimo fušer jedan, zbog kojeg dobivamo svi po guzici....
http://www.youtube.com/watch?v=qiVq-...eature=related

MI U CROSSFITU također moramo napraviti lock out i puni pokret da bi se ponavljanje priznalo...npr...norme za natjecanje
http://games.crossfit.com/workouts/regionals-individual
Pa pogledajte i molim da se javi onaj koji može uopće završiti jednu od vježbi... Nemojte svojim ne znanjem o Crossfitu stvarati predrasude prema svim Crossfiterima.


Što se tiče cure na videu...ona treninra premalo da bi znala napraviti Thruster kako treba i da je taj uteg teži od 7,5 kg onda ne bi išla na natjecanje uopće. Ako ćete primjeti curu na videu 1 Marija se zove... ( crna majce )
http://www.youtube.com/watch?v=Ziv5V3ENIp0
Ona je kod mene već neko vrijeme i taj thruster izgleda puno bolje. Kordinacija još nije na mjestu ali se čeka bolje vrijeme i treninzi vani... A ove dvije cure još ne razmišljaju ni o prednjem čučnju a kamoli o Thrusteru....
Biti kompletan Crossfiter zahtjeva iznimno puno truda i iznimno puno vremena...

Meni bi bilo drago da vi svojim treninzima, pa ne bili oni Crossfit...pokažete meni nešto, da zajedno iskoristimo znanje od svih nas entuzijasta, jer svatko tko je ovdje na forumu, želio nešto naučiti.....
Uključujući i mene...
ZAMISAO OVE TEME....................MEĐUSOBNA ISKUSTVA VLSTITIH TRENINGA................VAŠIH I MOJIH.....................IZMJENJIVANJE IDEJA.... unaprjeđenje treninga...

Ja ću prvi krenuti....

Inesy, Wand 1, Jericho, Laganini, anonimni87...... čim se ti baviš, kako su tvoji treninzi koncipirani????
MilkoTron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.