Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2021., 20:54   #1
Muzički kauč (NP tema)

Što, dakle, "munjare" slušaju u ovom trenutku?

Bez "suhih" linkova, molim. Napišite u postu o čemu se radi (a može i nešto više o samoj stvari, autoru, osjećaju koji vam izaziva, motivaciji za dijeljenje sa stanarima Kauča, asocijacijama koje vežete uz pjesmu... i sl.).

Baš glupi i očiti spam* će se brisati i kartonirati.

*diskrecija moderatora
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 21:27   #2
Bok Svima! Nova tema . Za kreativno razmisljanje i prosljedivnje, i naravno djeljenje. Evo ja cu prvi poceti.

Veliki sam ljubitelj Duran Duran. Nisam sad siguran. Ali mislim da su oni bili najpopularniji 80's. Gdje su im opcenito dobre stvari, po meni. O ukusima se ne raspravlja. Bili su i na Eurosongu, koji je po meni danas postao rapsudija, ali ok, to je moja osuda, emisija tj. dogadaj je i dalje popularan. Ali rijetko kad ostaju hitovi nakon nje.

Malo sam u depresiji, zbog trenutne situcije, i zivota, a ko nije(pitam se ja), ali da se vratimo na temu. Ova stvar me asocira kako jednom, u jednom trenutku mogu biti super sretan, a drugom par super tuzan, ili cak i ruzan prema drugim ljudima. Nagledam se svega kroz cijeli dan. Od ljudi koji jedva hodaju po cesti, dok ljudi kopaju po kontenjeru, a gdje se ujedno narucuje hrana po 100Kn. Takva neravnopravnost, i ravnodusnost me buni (zbunjuje i nekako nisam ljubitelj). Rade bih dao 100kn nekom siromahu i sam skuhao rucak. Makar sam i ja narucivao ruckove, tj. gablece, ali nikad po toj cijeni. Ali ko sudi, sudi se i njemu. Pa ko voli nek izvoli. Nisam za osudu, vec za ponasanje, i svatko sudi po svome, i kako zivi.

Ovo je stvar od Duran Duran - Ordinary World, gdje se nadam da cu ja jednog dana biti iskreno sretan, pa makar bio bez kune u depu. I gdje i u jednom trenutku slusajuci tu stvar, mogu sam sebi biti i ruzan, sretan i radostan. Ne znam kad je snimljena, tj. izdana.



Almost ako sam nesto krivo napisao ili je za sankciju, tj. ne spada u ovu temu, takvo razmisljanje, tj. izlaganje, gdje sam mozda malo uveo u politiku, molim te slobodno me obavijesti ili daj zuti karton, ili opsirnije napisi sto bi se trebalo pisati, a sto ne. Thanks .
__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 21:54   #3
Ova stvar me asocira koliko sam lijep sam sebi, iznutra. Stvar Toto - Africa. Izdana 1982, s njihovog cetvrtog albuma Toto |V.

__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 23:02   #4
Svaki dan stavim vrh slušje i pustim glazbu. Samo kada nije dobro nije mi do filozofije. Najbolje je sve okrenut na kaos i smijeh pa na ovo odvalit
https://youtu.be/WYZmnUsY9jc
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 23:34   #5
Evo nesto lijepo.


Nadam se da ne moram na dugo i na siroko objasnjavati zasto mi se nesto sviđa, kad bih ja to trebala prvo sebi objasniti, a sad je vec kasno i ne razmislja mi se vise.

The bastards hung me in the spring of '25
But I am still alive
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 23:56   #6
Zadnjih dana cover klasika "Don`t fear the reaper" mi je u glavi, fućkam ju i pjevušim. Inače, u originalu je u izvedbi psihodelik/rock banda sedamdesetih Blue Oyster Culta i njihova je najpoznatija pjesma. Izašla u eter davne 1976. godine uvrštena je na popis 500 najboljih pjesama svih vremena od strane časopisa Rolling Stones. S obzirom na veliku popularnost pjesme mnogi su ju obradili te je korištena kao soundtrack u filmovima i spominjana je u knjigama. Moje prvo sjećanje za pjesmu je vezano za "Vrisak" iz 1996. godine gdje je korišten cover Gus Blacka u sceni predigre ubojice i njegove djevojke/buduće žrtve i od tada sam vezana za ovu vrhunsku pjesmu. Dreamy cover koji pjevušim je u izvedbi chillwave dua Keep Shelly in Athens i otkrila sam ga gledajući film "Unhinged" (filmska preporuka).
Nostalgična, topla i transcedentalna... don`t fear the reaper cause love conquers all.

https://www.youtube.com/watch?v=wNOryxqgq8k
Aquabee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 00:23   #7
Quote:
Jupiter39 kaže: Pogledaj post
Bok Svima! Nova tema . Za kreativno razmisljanje i prosljedivnje, i naravno djeljenje. Evo ja cu prvi poceti.

Veliki sam ljubitelj Duran Duran. Nisam sad siguran. Ali mislim da su oni bili najpopularniji 80's. Gdje su im opcenito dobre stvari, po meni. O ukusima se ne raspravlja. Bili su i na Eurosongu, koji je po meni danas postao rapsudija, ali ok, to je moja osuda, emisija tj. dogadaj je i dalje popularan. Ali rijetko kad ostaju hitovi nakon nje.

Malo sam u depresiji, zbog trenutne situcije, i zivota, a ko nije(pitam se ja), ali da se vratimo na temu. Ova stvar me asocira kako jednom, u jednom trenutku mogu biti super sretan, a drugom par super tuzan, ili cak i ruzan prema drugim ljudima. Nagledam se svega kroz cijeli dan. Od ljudi koji jedva hodaju po cesti, dok ljudi kopaju po kontenjeru, a gdje se ujedno narucuje hrana po 100Kn. Takva neravnopravnost, i ravnodusnost me buni (zbunjuje i nekako nisam ljubitelj). Rade bih dao 100kn nekom siromahu i sam skuhao rucak. Makar sam i ja narucivao ruckove, tj. gablece, ali nikad po toj cijeni. Ali ko sudi, sudi se i njemu. Pa ko voli nek izvoli. Nisam za osudu, vec za ponasanje, i svatko sudi po svome, i kako zivi.

Ovo je stvar od Duran Duran - Ordinary World, gdje se nadam da cu ja jednog dana biti iskreno sretan, pa makar bio bez kune u depu. I gdje i u jednom trenutku slusajuci tu stvar, mogu sam sebi biti i ruzan, sretan i radostan. Ne znam kad je snimljena, tj. izdana.



Almost ako sam nesto krivo napisao ili je za sankciju, tj. ne spada u ovu temu, takvo razmisljanje, tj. izlaganje, gdje sam mozda malo uveo u politiku, molim te slobodno me obavijesti ili daj zuti karton, ili opsirnije napisi sto bi se trebalo pisati, a sto ne. Thanks .
obožavam "Come undone" , iako me baci u bunar tuge
Aquabee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 00:57   #8
While my guitar gently weeps. Nije baš da slušam (rijetko nešto slušam), ali volim pjevat tu pjesmu, a sad je kao i pokušavam naučit svirat (ako se to tako može nazvat), pa mi je u glavi.
Svidjela mi se na prvu kad sam je kao mala djevojčica čula na ploči, a jednom kad sam razumjela i tekst mi se omilila još i više. Jednostavno mi je lijepa (onako, primitivno), i osjećam ju, baš se stopim s njom.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 08:25   #9


Svaki dan kad se probudim, nešto mi svira u glavi. Danas je ova.
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 08:52   #10
Danas ie cetrvti cetrvti {a tim povodom cetri piesme o tome}

Fahreta Maria Veronika Brena Živoinovič ie uz Grupu Slatki Greh 1989te snimila piesmu 4 godine {autor teksta Milorad Dobromir Cvetkovič}

https://www.discogs.com/Lepa-Brena-S...elease/1096724

https://youtu.be/kmp6jD_1Pdg

Tomašž Albert Niečik ie 2010te snimio veliki hit Cztery Osiemniastki {do danas pregledan više od 32 miliuuna puta }


https://youtu.be/GKbTC8Z_EGc

Grupa Gospodin Predsiednik ie 1995te snimila piesmu 4 on the Floor

https://youtu.be/8SK7gP__2XQ
Andi Mario Bar ie 2016 te snimio piesmu 4 tage feiren

https://youtu.be/awgMwJUqKK8
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 08:53   #11
Quote:
Aquabee kaže: Pogledaj post
obožavam "Come undone" , iako me baci u bunar tuge
Bok. Mene ne "ubaci u bunar tuge", ali da, obozavam je. Zar nije depresija, neka nasa stanja, nasa privatna stvar. A bas tu stvar smatram privatnom za sebe. Ima ih jos, zavisi od trenutka kako se osjecam . Mene ta melodija iz Come Undone urone u neka sjecanja, ljubavi, koja sam zaboravio o sebi. A koji vjerovatno jos vide. Naravno nisam toga svjestan, kada ju slusam, ali ju osjecam.
__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 09:03   #12
Sretan Uskrs Svima! - koji slave.

Meni danas ovo svira u glavi, (kao sto kaze Mmps), od kad sam se probudio.



A svaki dan je neka druga stvar, rijetko se sjetim jedne te iste stvari. Jedino ako me bas ožeže, u smislu ritma, rijeci i melodije. Tada je pustam i preko dana, vise puta, ili stavim na Loop, pa dok se ne izliže. Mislim da nas sve ožeže svaka druga stvar, svakog drugog jutra, jer svaki dan je drukciji, za svakog od nas.
__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 09:13   #13
Funk Soul Classics - Na YT od 2016.g., ne znam kad je kompilacija izdana, valjda je jos bilo na plocama. Traje cuku i pol (skoro). Za Uskršnje čilanje.

__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 09:16   #14
Em Si dobar odabir

Nek vam bude čestit Uskrs, i Uskrsni Ponedieliak i puno glazbe koia vam paše {a nekad paše i loša glazba}

Ia za daanas preporučam Sanšain Rege danske grupe Laid KamBek{godina ie 1983}

https://youtu.be/aV6F3oopaO4
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 09:42   #15
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Em Si dobar odabir

Nek vam bude čestit Uskrs, i Uskrsni Ponedieliak i puno glazbe koia vam paše {a nekad paše i loša glazba}
Ne moras se ti meni ulizivat. Ulizuj se sefovima. Samo da upozorim A. Rosey (opet on radi isto). Nisam ovo potaknuo samo zbog sebe, nego iz zbog drugih, jer je zbog tebe i maknuta prijasnja tema. S toga, mani se mene i tog poznatog ulzivanja kada trebas nesto. Tipa zahvalnost. Nemoj se pretvarat i s ovim zakljucujem razgovor s tobom. Reko sam ti vec, po sto ti put. Prestani me stalkat, i opet ces zajebat ovu temu s time. Ovo je pustanje muzike, nikakvo hrabrenje,zahvalnost, ili sebicnost prema samome sebi. Ili ti cet, jedino kada treba, u ubliku muzike, koliko sam ja shvatio od Rosey. Ne moras meni cestitat Uskrs, trebo si ga cestitat svima!. I molim te Rosey sankcioniraj one koji kvare ovu temu, da opet mi drugi ne stradamo zbog toga.
__________________
So baby, why you look so sad?
You've been trying too hard, too hard to be happy.
Where's the sense in that?
Jupiter39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 10:02   #16
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 16:16   #17


You'll be there in my hour of need
You won't turn me away
Help me out of the life I lead
Remember the promise you made
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 17:35   #18
Osjećaj... da će ti se jednog dana dogoditi nešto stvarno čudesno. I da taj dan samo što nije stigao. Znaš da ti više nije 20, da nemaš previše šanse ali se pretvaraš. Kao što se ova iz pjesme pretvara da je sirota. E, taj.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 17:46   #19
I was born depressed and i trip around it... "
https://youtu.be/VR3x_nMbaBc
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 19:48   #20
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.