Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2015., 14:40   #1
Moj tablet - iskustva

:klap::klap:


U ovoj temi plz nemojte postavljati pitanja o preporuci za tablet ili pitanja o rješavanju problema, za to koristite glavnu temu podforuma. Ovo je tema samo za one koji već posjeduju tablet ili žele pisati o iskustvima s radom na pojedinačnim tabletima. Hvala!


Otvaram novi thread namijenjen svima koji su kupili tablet i žele svoja iskustva o kupovini i kasnije o korištenju i svom (ne)zadovoljstvu podijeliti s drugima i eventualno im svojim iskustvom pomoći u kupovini tableta i u načinu na koji je kupljen, odnosno izboru trgovine. Dobrodošli su svi, i oni koji su kupili tablet danas, i (posebno) oni koji tablet već koriste (što dulje to bolje) radi svojih iskustava.

Molim sve da kod upisa svog tableta u prvi red stave samo marku (brand) tableta (po mogućnosti podebljano (boldano)) i njegovu oznaku. Onda jedan red prazan pa može dalje. To koristi kod preglednosti i olakšava pretraživanje teme.

Pa naprijed

Osim ovoga što sam rekao o nazivu, neću postavljati nikakve smjernice o čemu bi trebalo pisati, ali gledajte da spomenete točan model (oznaku) tableta koji ste kupili, cijenu, trgovinu, verziju Androida pod kojim radi, eventualne custom romove ako ste ih stavljali i otkuda, eventualna iskustva s podrškom ako ste ih imali i najvažnije: kako se tablet ponaša u izvršavanju uobičajenih zadataka za koje ga koristite i to unutra (u sobi ili uredu) i vani (kako ekran reagira na sunce).

Hvala!

NAPOMENA:

Oni koji čitaju ovaj thread s namjerom provjere tuđih iskustava prije kupovine određenog tableta moraju znati da su ovo osobna iskustva s pojedinačnim primjercima tableta, da se ovdje ne govori o brandu (marci) generalno, pa čak ni o seriji, već jednom pojedinačnom tabletu koji može biti extra dobar ili extra loš, pa čak i doći DOE (dead on arrival / mrtav kod primitka). Dakle, ne generalzirajte niti brandove niti serije tableta, radi se o pojedinačnim primjercima. Također morate biti svjesni da onaj tko je upisao svoje dojmove u temu može imati 12 ili 112 godina i može biti prodavač ili serviser tableta, a isto tako stručno ne mora imati apsolutno nikakve veze s tabletima i možda vidi tablet prvi put u životu i sve mu je super.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 30.03.2015. at 15:00.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:57   #2
Kupio sam CUBE Talk 9x (u65gt)

Osnovne informacije:

9.7" IPS, rezolucija 2048 x 1536 px
MT8392 Chipset (Octa-core 1.7 GHz Cortex-A7, Mali-450MP4 GPU)
2GB RAM
Android 4.4.2 Kitkat (verzija CUBE sustava 2.0)
16GB of built-in memory
8MP autofocus camera with LED flash, F2.0 aperture.
2MP front-facing camera with auto-focus
GPS
9600 mAh Li-Po battery
microSIM ( 2G i 3G - podržava sve naše frekvencije 900/2100)

Dizajn

Omjer stranica je 4:3 tako da podsjeća na iPad, preko prednjeg ekrana je zaštita Gorilla Glass 2, a poleđina je brušeni aluminij. Na mjestu gdje je antena i wifi je plastika tako da nema problema što se tiče hvatanja signala mobilne mreže i wifi-a. Ako baš prstima jače uprete na tu plastiku, mogla bi malo škripucati. Na desnoj bočnoj strani se nalazi tipka za uključivanje i tipka za kontrolu glasnoće zvučnika, također na istoj strani se nalazi utor za microSIM koja se umeće u ladicu uz pomoć igle koja se dobije uz tablet.
Na na donjoj strani se nalaze 4 otvora za zvučnik i utor microUSB. U specifikacijama stoji da podržava OTG USB, no nemogu potvrditi jer nisam isprobavao.
Na gornjoj strani se nalazi utor za microSD (do 32GB) i ulaz 35mm za slušalice.

Tablet je dimenzija 237*170*7.5mm i možete viditi da je zaista tanak, a težina mu je malo veća zbog aluminija i iznosi 560 grama.

Ekran

Gustoća piksela bi trebala biti dobra 264 ppi, no možda je malo i manja. Ekran podržava do 10 prstiju. Za moj ukus je presvjetao, tako da u zatvorenom prostoru držim svjetlost na minimumu. Kada je bijela boja na ekranu, nije čisto bijela već je sivkasta ili blago žuta, tako da bi to nekome moglo smetati, no iskreno prije kupnje sam znao za taj mali nedostatak, no ne može sve biti savršeno.
Ekran se može uključiti dvostrukim dodirom po ekranu i podržava ostale geste po ekranu ( npr uključivanje kamere i slično). A već sam u dizajnu spomenuo da je preko ekrana zaštita gorrila glass2.

Baterija

Baterija je 9600mAh 3.7 V. no izdrži mi 7-8 sati uključenog ekrana uz stalnu vezu interneta 3G. Problem je što indikator napunjenosti baterije ne prikazuje stvarno stanje, odnosno zna zapeti na određenom postupku, pa naglo pasti za nekoliko postotaka, i tako opet, pa možete doći u situaciju da vam sa 30% naglo padne na 0. Zato se više pouzdam u gledanje SOT-a.
Punjač je 5V 2A i punjenje traje od 0 do 100% nekih 7 sati.

Hardver

CPU je MTK8392 iliti prilagođeni i dobro poznati MTK 6595 koji se nalazi u brojnim smartphonima. Ima 8 jezgri koje rade od 728 -1664 MHZ.

GPU također poznat Mali-450.

Tablet ima 2Gb RAM-a i uglavnom je zauzeće od 700-1000 Mb, pa sve radi dosta brzo i fluidno.

Postoje verzije tableta s 16 i 32 Gb, moj ima 16 Gb od čega je korisniku za aplikacije dostupno 2 Gb (moguće povećati na 6 Gb ukoliko se instalira neki od custom romova) i 10.45 Gb za multimediju, podatke, aplikacije koje nemoraju na glavnu particiju. U ovoj 2.0 verziji napravljen root pa se može vrlo lako instalirati aplikacija da gotovo sve aplikacije prebaci na tu particiju ili na SD karticu.

GPS - radi na otvorenom

Kamera

Prednja je 1,9 MP i za skype je OK
Zadnja kamera ima 8 MP i bljeskalicu, poslužit će za skeniranje računa i za vanjske fotke po danu. (standardna kineska) ne mogu se požaliti na nju, ni pretjerano pohvaliti jer ju na tabletu zaista ne koristim.

Internet

wifi dobro hvata
3G dobro radi i hvata signal neta, također je moguće slati poruke i obavljati pozive. Nema slušalicu pa se pozivi obavljaju preko handsfree-a(razglasa) ili se pak može preko slušalica to sve obaviti.

Zvuk

Zvučnik je dobar i pozitivna stvar je što nije na poleđini iako bi bilo puno bolje da je okrenut prema korisniku, no po glasnoći je slabiji od mobitela. Ukoliko gledate film, možda će vas smetati ne ravnomjerno raspoređen zvuk jer su zvučnici samo sa donje strane.

Općenito

Android kitkat je dosta dobar, radi uglađeno, na ovoj verziji od cube-a 2.0 nisam imao blokiranja, padanja aplikacija i sve radi dosta dobro. Više se ne zagrijava kao na verziji 1.8. Mogu se igrati i zahtjevnije 3D igrice, no samo sam neke isprobao i obrisao jer mi to bezveze oduzima vrijeme.

Družim se s njim od sredine 11 mjeseca, znači 4 i pol mjeseca. Zasad sam zadovoljan, a naručen je krajem 10 mjeseca s pandawill-a. To mi je prvi tablet i nažalost nemam iskustva da ga usporedim s nekim drugim tabletom. Cijena je onda bila 205$ i po meni je dobar. Moja ocjena bi bila 8/10, a najveća mana je nepouzdan indikator napunjenosti baterije.

Evo sada kad sam probio led u temi, nadam se da će se i ostali raspisati

Ako se sjetim još nečega, nadopisat ću. Slike tableta nisam stavljao, mislim da ih ima dovoljno po netu. Pozdrav!
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:01   #3
Kupio sam ovaj tablet za samo 80e i mogu reci da je sasvim dobar za tu cenu cak i odlican

http://www.topmobilni.rs/proizvodjaci/tesla/tablet-l7
Petkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 15:36   #4
kupio sam Vivax od 8,0" prije cca 6 mjeseci. Sve je bilo dobro danas. Stavio sam ga na punjenje i crko je, ne reagira ni na punjač ni na tipku za paljenje. Račun imam, ali je jamstveni list izgubljen.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 19:40   #5
imam 'problm kupio sam tablet prestigio i ne mogu ući u google piše touch me then go to the srceen , calibration failed please try again i nikako ući ugogle šta da radim
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 17:44   #6
Drži tipku za paljenje i tipku za zvuk oko tri minute

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
Java pakleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 09:42   #7
Ovdje nitko ne piše, a baš bi trebalo.

Kupila sam tablet jer mi treba nešto za posao i mogu vam reć da to ništ pod milim bogom ne valja. Touch je kriminalno mrtav i moraš mu napipat žilu da bi se pokrenuo, Baterija je srednja žalost. Imam filing da će puknut po pola ako ga krivo pogledam, a ne samo ako padne.

To je Samsung A8, jedan od njihovih najjeftinijih modela (cca 200 eura). Ima 10 inča displej i 16 GB memorije, 4 GB RAM. Meni treba samo za najjednostavnije operacije, tako de je recimo ok, ali Samsung je prerazvikana marka da bi prodavala ovakav šrot. Nije ga uopće gušt upotrebljavat, ne da mi se na njemu surfat ni gledat ništa, tako je bzvz.

Sad, zašto ja vam to ovdje pišem.

Zato što sam prije njega imala Acer, još jeftiniji model, čiji je displej bio avion prema ovome. Acer je općenito, po mojem iskustvu, jako dobra marka. Ovaj lap na kojem sad tipkam je Acer Swift - ja sam prezadovoljna. Imala sam Dell i Lenovo prije - oba pocrkala za upola manje vremena.

Dva Lenovo tableta od 8 inča, neusporedivo kvalitetniji.

Mislim, čisto kao upozorenje naivnima koji kupuju tablete. Ne vjerovati Samsungu.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.