Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 20:33   #41
Quote:
Kolembo kaže: Pogledaj post
A gdje češ se zaposliti? Tj. gdje bi htio raditi?
i pitanje ti je na mjestu...kad je čovijek nečim opsjednut onda baš ne vidi daleko, kao ja tom kriminalistikom. gdje se zaposlit?-pojma nemam,valjda u organima državnih uprava, zar ih ima koji su završili studij i završili na ulici?
benni_livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:37   #42
Quote:
benni_livno kaže: Pogledaj post
i pitanje ti je na mjestu...kad je čovijek nečim opsjednut onda baš ne vidi daleko, kao ja tom kriminalistikom. gdje se zaposlit?-pojma nemam,valjda u organima državnih uprava, zar ih ima koji su završili studij i završili na ulici?
Pa ima da. Jer drugo ti je kada si ti već zaposlen u mup-u pa odeš na kriminalistiku i onda je lako. Al kada ideš na svoju ruku nešto završavati onda ti je dosta teže. Moraš se javljati na te natječaje (koji su rjetki) gdje se traži najviše 200 ljudi, a prijavi ih se punp puuuno više pa ti upadni itd....
Kolembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:04   #43
Quote:
Kolembo kaže: Pogledaj post
Pa ima da. Jer drugo ti je kada si ti već zaposlen u mup-u pa odeš na kriminalistiku i onda je lako. Al kada ideš na svoju ruku nešto završavati onda ti je dosta teže. Moraš se javljati na te natječaje (koji su rjetki) gdje se traži najviše 200 ljudi, a prijavi ih se punp puuuno više pa ti upadni itd....
al vidiš kako je kako vele-kronični nedostatak djelatnika u organima tih službi, popunjavaju Zagreb ljduima iz ostatka Hrvatske-to je malo otužno, zar ne?
A opet i da upadneš u kakvu službu moraš opet imati vezu da te netko pošalje na školovanje za vrijeme radnog vremena, da ne spominjem ljubomoru kolega...tako da ipak ne bi bilo loše otvoreni natječa bar svake prestupne godine pa tko voli nek izvoli
benni_livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:56   #44
faks je ok, zanimljiv, interesantan ali velik problem je sto sad po bolonji to nije sveucilisni studij nego strcni pa sad izvagajte koliko je teska diploma. odnosno dobra je unutar sustava , ako radis u nekoj sluzbi ali ako si iz civilistva, zero. Mislim da ljude iz civilkstva vise i ne primaju.
Tko je zainteresiran za tu struku i posao, najbolja preporuka, upisati pravo a zatim se kroz studij specijalizirati za kriminalistiku
rma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:09   #45
bok ljudi....

Imam nekoliko pitanja za vas....
Sada sam 3.razred gimne i jako sam zainteresirana za kriminalistiku...pa me zanima kak to izgleda...Mi druge godine pišemo državnu maturu koja se ujedno uvažava i za prijamne na fax...Vikola policijska škola to uvažava..tako da prijamu nove studente kriminalistike...pa me zanima kakav je to fax,jel teško?Dal ima nekog tko trenutno to studira?
Hvala svima.....
helenchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:22   #46
Quote:
helenchy kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja za vas....
Sada sam 3.razred gimne i jako sam zainteresirana za kriminalistiku...pa me zanima kak to izgleda...Mi druge godine pišemo državnu maturu koja se ujedno uvažava i za prijamne na fax...Vikola policijska škola to uvažava..tako da prijamu nove studente kriminalistike...pa me zanima kakav je to fax,jel teško?Dal ima nekog tko trenutno to studira?
Hvala svima.....
Moze netko odgovoriti?
Aerendyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:59   #47
Quote:
guitar_herovex kaže: Pogledaj post
ja sam upisao u sarajevu..
prijemni lagan ekstra... fax dobar
Hej, pooz ja sam zainteresirana za to Sarajevo, jedina je opcija koliko vidim koja je ostala.
Jer jedino u Sarajevu(na prostoru bivse Juge) ima taj fax., znaci izravno(prijemni-opca kultura?, broj primljenih?), civili se primaju bez ikakvog tecaja od 15 mjesec, kao u Zagrebu.
Fax znaci traje 4 god.? Zagreb 7 god?
Ella0608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 21:15   #48
koji se predmeti traze za ovaj faks??
ignotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 12:45   #49
Kriminalistika je u sklopu visoke policijske škole i koliko sam čuo više nije otvorena za javnost. Kriminalistiku mogu studirati samo zaposlenici MUP-a.
Ako se što promjenilo neka netko javi.

U Splitu se otvara studij forenzike no morate imati završeni medicinski ili srodni fakultet te onda specijalizirati to.
Veliki problem je zaposlenje. Jer forenzika u RH je koma, nema se ni opreme niti je to toliko razvijeno.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:03   #50
policijska škola

Zanima me da li s završenom općom gimnazijom mogu upisat policijsku školu????????????????
anja123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 23:28   #51
Fakultet Kriminalistike

Jeli netko zna postoji li u Hrvatskoj fakultet kriminalistike koji se upisuje nakon srednje škole i položene državne mature?
Angel13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 12:00   #52
Ne. U tom obliku nekad postojala jest, al danas postoji samo za zaposlenike MUP-a kojima treba viši rang/doškolovanje.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:53   #53
Hvala na informaciji...
Angel13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 17:22   #54
da li je istina da se u toj školi ne smije imati tetovaže
WEZURY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 18:03   #55
Tetovaža ne smije biti na vidljivom mjestu kad si u (MUP-ovoj) uniformi.
Al da pojasnim malo pojam škole iz tvog posta. Kriminalistika nije škola nego fakultet, u pojedinim slučajevima viša škola. A baš škola koju moraš završiti da bi išao na Kriminalistiku je po novome Policijska srednja koja se upisuje po završetku drugog razreda bilo koje četverogodišnje srednje škole. To govorim za Hrvatsku. Ne znam kak je vani.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:24   #56
Znam i ja samo za onaj u Sarajevu.
Kriminalistika mi je super zanimljiva, upiši ako voliš i neka ti nikad gluposti poput "što će ti to zbog tog i tog" ne dopiru do mozga. Nikad. Upamti!
TheBlondinaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 23:27   #57
Evo da se i ja ukljucim.
Znaci,ovako. Još od 7.razreda me uzasno zanima policija. Sve mi je to jako zanimljivo i stvarno bi htjela to raditi. Mozda je jos rano za razmisljanje o faxu ali ja si to volim sve unaprijed isplanirat,evo 1. razred sam i planiram upisati policijsku akademiju poslije koje bi obavezno upisala kriminalistiku.Jos bi imala osigurano radno mjesto. Ali par ljudi mi govori da ne idem tamo,svega cu se nagledati,da je to grooozan posao blablabla ali ja se bas pronalazim u tome. Nista drugo me ne zanima. Oni su me naveli na premisljanje iako mislim da necu odustati od toga.. Pa bi sad vas htjela pitati sto vi mislite o tome? je li to dobar posao itd. Sve mii recite
Štrumpfeta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 18:37   #58
Quote:
Štrumpfeta1 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja ukljucim.
Znaci,ovako. Još od 7.razreda me uzasno zanima policija. Sve mi je to jako zanimljivo i stvarno bi htjela to raditi. Mozda je jos rano za razmisljanje o faxu ali ja si to volim sve unaprijed isplanirat,evo 1. razred sam i planiram upisati policijsku akademiju poslije koje bi obavezno upisala kriminalistiku.Jos bi imala osigurano radno mjesto. Ali par ljudi mi govori da ne idem tamo,svega cu se nagledati,da je to grooozan posao blablabla ali ja se bas pronalazim u tome. Nista drugo me ne zanima. Oni su me naveli na premisljanje iako mislim da necu odustati od toga.. Pa bi sad vas htjela pitati sto vi mislite o tome? je li to dobar posao itd. Sve mii recite
Dakle,

prvo trebaš proći sve kriterije koje ti postavi policija da bi dospjela u policijsku akademiju. Zatim ide temeljna obuka i kada se odškoluješ i sve obaviš počinješ raditi.

Velika je razlika između KRIMINALISTIKE i FORENZIKE!

Kriminalistika je interni studij, koji ti priznaje kao više školovanje samo MUP i na kriminalistiku možeš otići pod uvjetom da si (ako se dobro sjećam) minimum pet godina u MUP-u, imaš dobre ocjene a njima fali kadra u tom sektoru, pa se prijaviš na doškolovanje.

Forenzika je diplomski studij, nema obaveze prema MUP-u. Možeš se dakle uvaliti u policiju a i ne moraš. Širok je spektar mogućnosti.

Osobno poznajem par krimovaca, jednog mlađeg. U čemu je kvaka.
U početku je to divno i krasno, nabrijan si kao i uvijek. Kasnije vidiš da je to daleko od onoga što si zamišljao i na kraju ostaje hrpa posla a uvjeti nikakvi.

Težak i odgovoran posao, ne pitaju te za vrijeme i mjesto, izlaziš na svaki očevid. Svašta vidiš i doživiš. Oprema nije bog zna kakva a lova..Loša..Daleko od toga da se radi o državnoj firmi no s obzirom na uvjete okolo nas, loša plaća.

Ali ista stvar kao i sa avijacijom. Ako želiš biti vojni pilot (bez obzira što je HRZ u banani i plaća je nikakva a ne letiš klinca) otići ćeš to studirati jer je ljubav prema tome jača od svega. I jednom kad sjedneš u avion, sve drugo pada u vodu. Tako je i sa ovime..
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 18:27   #59
Forenzika - kriminalistika

zanima me što mi treba za kriminalistički fakultet u zagrebu tj visoka policijska škola.
da li trebam ići u policijsku školu ili završit srednju školu pa onda ići na taj fakutet ?

trebam hitno pomoć ! :S
suzaaa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 01:19   #60
Quote:
suzaaa7 kaže: Pogledaj post
zanima me što mi treba za kriminalistički fakultet u zagrebu tj visoka policijska škola.
da li trebam ići u policijsku školu ili završit srednju školu pa onda ići na taj fakutet ?

trebam hitno pomoć ! :S

Hajd da ti probam pomoci, pravilo ti je trenutno ovakvo da ne mozes upisati kriminalistiku ako nisi u mup-u zaposlena neko vrijeme. Znaci najmanje 2 god.
A to znaci po ovom sad pravilniku kakav je (sto ne mora znaciti da se nece mjenjati) upisati cetverogodisnju srednju skolu, zavrsiti prva dva razreda srednje sa sto boljim uspjehom, zatim 3. i 4. razred ici u policijsku skolu a potom ti ide staziranje. Nakon toga ide drzavni strucni ispit, te poslije toga moras pricekati dvije godine , tj. dvije godisnje ocjene svojeg rada koje moraju biti minimalno dobar, i traziti odobrenje od svojeg nacelnika postaje da te pusti na fakultet, proci prijemni i onda upisujes vanredni ili redovni, ovisi za koje si se odlucila/odlucio
__________________
...i da je nista sve sto nudim... http://http://www.youtube.com/watch?v=C182tY2vpvQ

http://public.fotki.com/anaid20/ -PrOdAjA
anaid20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.