Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 07:49   #561
kutija detralexa košta 105,00 kn i mjesečno idu 2 kutije, znači 200,00 kn mjesečno (pila sam 2x1) 3-4 mjeseca. Za 600-800 kuna se ponovo rodiš!
Ja također nakon svakog odlaska na wc operem se u mlakoj vodi i namažem maslinovim uljem, jer mi je učinkovitije nego sve ostale kreme, s tim da na blazinicu također stavim malo ulja, zalipetam i to držim nekoliko sati (nikakav problem).
krakata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 07:51   #562
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ja bih trebala ici ali stalno odgadjam pregled dok skupim hrabrosti
Nije to ništa, jedino ako si srameći tip, pa je u tome problem. Doktoru samo napomenem da ne štedi na lubrikantima, naštelim mu guz i nema problema.

Promjenom načina života... znači što više kretanja i manje sjedenja, i prehrane... znači što više zelene (ne mesnate) hrane i tekućine u ogromnim količinama, moguće je popraviti stanje.

A šta reći o detralex tabletama, koje je i meni doktor prepisao. Iako sam ih imao u planu popiti, hemeroidi se iznenada povukli, valjda i na sam spomen njihova imena.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 09:58   #563
http://www.farmakologija.com/materia/c_vp.htm
detralex se u slučaju akutnog hemoroidalnog sindroma pije 10-ak dana uz jake doze, dakle kak sam napisao prvih 4-5 dana 3x2, a dalje 2x2..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:06   #564
Na problem je u biti vrlo jednostavan za neke lakše slučajeve. JEDITE ŠTO VIŠE SALATE,VOČA,različitih žitarica (cornflakes i sl.) koje bubre i time povećavaju volumen stolice a u isto vrijeme ju omekšavaju. Kad ste na roštilju kod frenda, jedite ga ali uz njega utrpajte u sebe brdo salate,voća,kuhanog kukuruza i nemojte pojest 12 komada vratine s šnitom kruuha nego 2 komada s salatom,paradajzom i što već..... najavažniji je balans
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:26   #565
Quote:
sanjalica kaže: Pogledaj post
Sve stoji osim...TOPLA VODA
to nikako, toplina ih samo pospješuje (jer širi krvne žile)
Dakle, ispiranje anusa HLADNOM vodom.
"Darin" gore spomene da ne valja sjediti na hladnom po pitanju hemeroida a ti spominjes ispiranje hladnom vodom? Doduse i ja sam to isto cuo.Sto hladnijom vodom ispirati po mogucnoscu mrzlom vodom.
Ali to opet nije dobro za druge stvari cini mi se.No to je to vjerojatno,treba hladnoca.
spec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 08:36   #566
Sjediti na hladnom ili se ispirati hladnom vodom nije isto,slozis si napol hladnu vodu,i ispires,a sjedenje nije zdravo jer ti stradaju i bubrezi
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:09   #567


Oduvijek imam problema s hemeroidima, ali kako dođu tako odu, sami od sebe.

Nakon poroda (2,5 mj) ne odlaze. Popila sam 2 kutije detralexa da bi nakon toga opet prokrvarila. O bolovima da ne pričam. Nakon 2 kutije nije mi niti malo lakše
Šta je najgore imam tvrdu stolicu (oduvijek). Šta da vam kažem, zlo mi je kad moram na wc jer znam kakva tortura me čeka Radije bi opet rodit nego to proživljavat, srećom nemam stolicu svaki dan. Ali kad imam oznojim se kao da sam trčala maraton...ma katastrofa

Ne znam šta i kako dalje
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:13   #568
pokusaj vise piti mlijeka,i jesti laganiju hranu,kazu da je donat dobar,ja ih sada nemam ,ali ako pretjeram sa hranom onda mi suze idu na wc-u
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 13:01   #569
Hemeroidi????

U blizini analnog otvora sam primjetio neku kao kvrzicu(ne tvrdu) boje slicne kozi, malo me pece. To sam primjetio ima 2 dana, jos nisam bio na wc-u tako da neznan kakva je stolica... Jeli mozda zna ko sta je to i kako tretirati???
pozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 14:18   #570
obavezno omekšat stolicu, to je prioritet, inače će vam popucat i sve što do sad nije..
to mora izletit iz tebe, kakvo grčenje..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 14:30   #571
formula je definitivno dosta TOPLI DONAT, Ivan točno kaže i uz to trebalo je nastaviti s detralexom, jer koja korist što je ojačana stjenka krvnih žila ako je stolica tvrda, ponovno sve isto. Sve sam to prošla na isti način.
krakata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 14:33   #572
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post


Oduvijek imam problema s hemeroidima, ali kako dođu tako odu, sami od sebe.

Nakon poroda (2,5 mj) ne odlaze. Popila sam 2 kutije detralexa da bi nakon toga opet prokrvarila. O bolovima da ne pričam. Nakon 2 kutije nije mi niti malo lakše
Šta je najgore imam tvrdu stolicu (oduvijek). Šta da vam kažem, zlo mi je kad moram na wc jer znam kakva tortura me čeka Radije bi opet rodit nego to proživljavat, srećom nemam stolicu svaki dan. Ali kad imam oznojim se kao da sam trčala maraton...ma katastrofa

Ne znam šta i kako dalje
Ima jedna super biljna krema (talijanska).Mene je spasila.Pogledam doma kako se zove pa javim.
idassa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 07:30   #573
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post

Šta je najgore imam tvrdu stolicu (oduvijek). Šta da vam kažem, zlo mi je kad moram na wc jer znam kakva tortura me čeka Radije bi opet rodit nego to proživljavat, srećom nemam stolicu svaki dan. Ali kad imam oznojim se kao da sam trčala maraton...ma katastrofa

Ne znam šta i kako dalje
Pij tekućine u ogromnim količinama (meni je obična voda OK, ljudi ovdje preferiraju Donat) puno više nego što ti organizam traži, i povećaj potrošnju salate odnosno zelenog, i stolica neće više biti tvrda.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:00   #574
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post


Oduvijek imam problema s hemeroidima, ali kako dođu tako odu, sami od sebe.

Nakon poroda (2,5 mj) ne odlaze. Popila sam 2 kutije detralexa da bi nakon toga opet prokrvarila. O bolovima da ne pričam. Nakon 2 kutije nije mi niti malo lakše
Šta je najgore imam tvrdu stolicu (oduvijek). Šta da vam kažem, zlo mi je kad moram na wc jer znam kakva tortura me čeka Radije bi opet rodit nego to proživljavat, srećom nemam stolicu svaki dan. Ali kad imam oznojim se kao da sam trčala maraton...ma katastrofa

Ne znam šta i kako dalje
Krema se zove Emocream.crema ortodermica
idassa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 09:36   #575
evo moje iskustvo !
Prije 7 mjeseci pojavio mi se booolnaaa kvržica iznad čmara na 1 cm !
Bolovi neopisivi, ali nakon 3 dana probudim se ujutro u 2 da krenem na posao ( a spavao sam samo uz pomoć voltaren rapida ), kad KRVVV na gaćama,posteljini......usrah se od straha,
pukla je kvržica ( kasnije saznah prek neta i doktora da je ta kvržica PERIANALNI APCES ) !
Kak je pukla tak više nije boljelo, a pomislih i to je to....! ALIIIIII, naravno to nije kraj priče. Na mjestu kvržice ostao je kanalić koji nikako da zaraste, pa je bilo vrijeme da odem kod doktora. Otišao sam u Đakovo kod dr.Turjaka ( zgodno prezime uz ovu temu ), i na rektalnom pregledu (koji uuuooopće nije bolan, neg je neugodan ), dijagnosticira mi perianalnu fistulu ! Smrzo sam se, mislio sam kooo zna što je to !
Poslao me da napravim Fistulografiju, ali niti u VK niti u KB Osijek nisu mogli to napraviti !
Odoh u VK kod kirurga, inače jaaako dobra doktorica jer razgovara sa pacijentom a negleda na nas kao na komad mesa, i naruči me na kolonoskopiju tj. rektoskopiju sa kolonoskopom ! Nije jako bolna pretraga, neg je neugodna a osim što mi tamo radi od kolege žena ...!!!
Nalaz rektalnog pregleda uredan ! Potom naručim se na magnetnu rezonancu zdjelice, i nalaz opet uredan !! Hvala Bogu
Ali problem je i dalje tu, jer povremeno mi iz anusa curi kao neki žuti sekret ili gnoj, a iz te rupice kao neka tekućina ! Opet kod dr i ona mi napravi sondiranje fistule sa komadom nekog željeza ( sondom ) ! Dakle ide sa sondom u rupicu, čini se da nije duboko !! Nadam se !!

Sutra moram u bolnicu a u petak sam naručen na operaciju
Bojim se za popizdit, ali već mi je i dopizdilo da svako par dana me boli i osjećam napetost na trtičnom djelu, a posebno za vrijeme kad su fekalije u debelom crijevu !!
Ak je neko bio nek mi danas još odgovori kak je bilo !!
megane1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:13   #576
olaaa

vratih se ja danas, 5 dana u OB Vinkovci, a sad 3-4 tjedna oporavka!
Sama operacija i nije tako bolna, aliiiiii način na koji sam 4 dana se oporavljao...............koma !
Uglavnom, što prije to bolje !
megane1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 18:59   #577
Do neki dan nisam znao sto su to tocno hemeroidi, slusajno sam naletio na ovaj topic kad sam trazio nesto u vezi mojeg problema. Obicno kad sam jeo nesto ljuto, drugi dan me znalo pec oko anusa, koji put je to trajalo 2-3 dana i tesko sam hodao. Par puta se to dogodilo. Nije bilo nikakve krvi nit ista, samo me dosta peklo. Bojao sam se uopce pogledat na sta to lici i neki dan sam vidio, imam fleke oko anusa dosta velike, suhe su skroz, ali nikako nejdu dolje. Jel netko imo neki slican problem da mi pomogne? Hvala
ante23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:08   #578
evo, imam ja pitanje.
već nekoliko godina, periodično, svakih nekoliko mjeseci, pojavi mi se hemeroid. barem mislim da je hemeroid. mala kvržica na anusu, koja boli na dodir ili ako stišćem mišiće anusa. s druge srane, veliku nuždu obavljam bez problema (nema bolova, stolica uredna, ponekad tvrda, ponekad mekana, ovisno o ne znam čemu). kvržica nestaje sama od sebe kroz nekoliko dana.
obzirom da me "najnovija kvržica" boli malo više od uobičajenog (osijećam pritisak dok dugo stojim) zanima me čime da se liječim. je li u mom slučaju kamilica dovoljna ? ili da kupim kakvu kremicu?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 21:31   #579
nije valjda da su se svima hemoroidi povukli

imam pitanje, da li tangice pogoduju nastanku ili pogoršanju hemoroida?
hvala puno
Littlekitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 11:00   #580
wc...

za čitanje

za čitanje na wc-u

otkad prestadoh s čitanjem u sobici u koju i kraljevi odlaze pješke

smanjili se problemi s hemačima...
__________________
>>zharre<<
zharre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.