Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 18:28   #1
Autoškola

sa koliko godina ste upisali autoškolu i jeste li propadali na testovima ...kakva su vaša iskustva općenito, kakvog ste instruktora imali, sta ste vozili itd...
wonderland16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:16   #2
polozio sam cim sam napunio 18 godina, i to sve iz prve. i imao sam 120 bodova na teoretskom dijelu .
instruktor mi je bio neki kreten koji je uvijek kasnio na sat, pa sam uvijek vozio malo manje nego sto sam trebao.
vozio sam automobil.
itd.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 11:06   #3
Ove godine ću 17 i namjeravam polagati ako bude bilo para. I gledao sam testove po internetu i razmišljam zašto ljudi padaju te testove, pa i ako nemaš pojma naučlš sve ne možeš dobiti drugačije gradivo nego što postoji.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 12:42   #4
Quote:
Gunster kaže: Pogledaj post
Ove godine ću 17 i namjeravam polagati ako bude bilo para. I gledao sam testove po internetu i razmišljam zašto ljudi padaju te testove, pa i ako nemaš pojma naučlš sve ne možeš dobiti drugačije gradivo nego što postoji.
Ljudi padaju zato što gledaju hakove testove po internetu koji su duplo laksi od onih koje dobijes na pravom ispitu...hak napravi lagano da pomislis da znas sve, i onda dodjes na ispit, okines, i ajmo placat novi rok... znaci u njihovu korist..ja polozio iz prve sa 117, ma testovi su i najmanji problem, al kad ides na prvu pomoc...katastrofa..
__________________
Sent from my old kompjuter using tipkovnica
vjecni student is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:29   #5
Quote:
wonderland16 kaže: Pogledaj post
sa koliko godina ste upisali autoškolu i jeste li propadali na testovima ...kakva su vaša iskustva općenito, kakvog ste instruktora imali, sta ste vozili itd...
Sa 18 sam upisao, pao jednom propise, a voznju i prvu pomoc iz prve prosao.
Instruktor mi je bio neki stariji lik, volio je popiti , par puta sam ga vozio u neka sela gdje je isao kupovati rakiju , ali iako je bio takav kakav je, nije bilo previse nervoze, svadanja i slicnih problema kakvih inace ljudi imaju sa instruktorima, valjda zato sto sam vec znao otprije voziti pa nije ni bilo potrebe za puno instrukcija tokom voznje


Quote:
vjecni student kaže: Pogledaj post
Ljudi padaju zato što gledaju hakove testove po internetu koji su duplo laksi od onih koje dobijes na pravom ispitu...hak napravi lagano da pomislis da znas sve, i onda dodjes na ispit, okines, i ajmo placat novi rok... znaci u njihovu korist..ja polozio iz prve sa 117, ma testovi su i najmanji problem, al kad ides na prvu pomoc...katastrofa..
Ne znam gdje si ti isao u autoskolu i koji test si ti rijesavao, ali pitanja na pravom testu su gotovo identicna kao na hakovim testovima na internetu. Neka pitanja su skroz ista bila, a neka pitanja su malo izmjenili, ali u principu to je to...
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 14:49   #6
moj ti je savjet da odeš u neku provjerenu autoškolu, po mogućnosti veću sa većim brojem upisanih ljudi i instruktora jer su ti šanse puno veće da ćeš prije položit
ja sam eto išla u najbližu, školu koja ima 2-3 instruktora, a upisanih jako malo i normalno da su me max. nastojali izmust tako što su me dva puta srušili iz banalnog razloga
mom poznaniku su to isto sad napravili jer je škola pred bankrotom, tak da to rade sve češće
normalno, nema šanse da izađeš na ispit ak ne uzmeš min 10-15 dodatnih sati, instruktor se već pobrine da padaš 1. put u protivnom

testove sam prošla iz 1., 110 čini mi se i to sam bila jedina uz još jednog dečka iz svoje grupe, ostatak ih je popadao
prva pomoć je smijurija teška, odgovoriš na par pita, malo simuliraš zamatenje ruke i to je to
najbitnije je imat dobre istruktore koji su upućeni prvo u svoj posao, a onda i u način ispitivanja HAK-a
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:17   #7
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
moj ti je savjet da odeš u neku provjerenu autoškolu, po mogućnosti veću sa većim brojem upisanih ljudi i instruktora jer su ti šanse puno veće da ćeš prije položit
ja sam eto išla u najbližu, školu koja ima 2-3 instruktora, a upisanih jako malo i normalno da su me max. nastojali izmust tako što su me dva puta srušili iz banalnog razloga
ovo ovisi od autoškole do autoškole. ja sam isto išla u jednu malu lokalnu koja mi je doslovno preko puta. ima možda 3-4 instruktora sve skupa i malo upisanih, ali bilo mi je predobro. super način rada, individualizirani pristup, topla i prijateljska atmosfera. instruktor mi je bio presuper, prijateljski nastrojen, super metode učenja, ma sve 5. odvozila sam 7 dodatnih sati ali stvarno su mi i trebali jer nisam baš neki prirodni talent za vožnju ali sam zato položila isprve.

dok s druge strane, moja sestra je išla u jednu dosta popularnu i modernu autoškolu, imala nekakvog bezveznog instruktora kojeg je boljela neka stvar za njen napredak, odvozila je čak 30 dodatnih sati ( ) prije nego što je izašla na ispit. jest da je položila iz prve, ali i dan danas jako šteka s vožnjom i propisima, a položila je valjda prije 2-3 godine.

što se testova tiče stvarno mi nisu bili nikakav problem, imala sam 120 na propisima i to otprve, a na prvoj pomoći mi je bila neka ful blaga ispitivačica, mislila sam da će me rušiti jer sam zablokirala totalno i čak je izvlačila odgovore iz mene, ali me pustila. čak je rekla da ne moram raditi praktični dio, nego da samo objasnim (pitanje mi je bilo zavoj šake).

na ovom linku imate jako puno testova iz propisa, nakon što riješite pokažu vam točne odgovore i sve, sjećam se da mi je to instruktor bio preporučio, čak su možda i mrvicu teži od onih u haku, ali rješavanje i vježbanje se stvarno isplati, puno su mi pomogli.
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 02:05   #8
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post

dok s druge strane, moja sestra je išla u jednu dosta popularnu i modernu autoškolu, imala nekakvog bezveznog instruktora kojeg je boljela neka stvar za njen napredak, odvozila je čak 30 dodatnih sati ( ) prije nego što je izašla na ispit. jest da je položila iz prve, ali i dan danas jako šteka s vožnjom i propisima, a položila je valjda prije 2-3 godine.
pa to i nije loša stvar osim ako se gleda iz financijske perspektive. barem se bolje usavršila kao sam vozač i puno joj bolje ide. i nije mi baš jasno da to neki gledaju kao neku čudnu stvar...pa bolje čak i više trošiti na samo školovanje nego ić sam u promet sa puno straha.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:00   #9
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
pa to i nije loša stvar osim ako se gleda iz financijske perspektive. barem se bolje usavršila kao sam vozač i puno joj bolje ide. i nije mi baš jasno da to neki gledaju kao neku čudnu stvar...pa bolje čak i više trošiti na samo školovanje nego ić sam u promet sa puno straha.
30 sati je sasvim dovoljno da se nauče stvari koje te čuvaju da ne ubiješ sebe ili nekog drugog (naravno, ako se voziš po propisima i lagano) a za sva daljnja poliranja vožnje je najbolje voziti, voziti i voziti i za to ti ne treba instruktor.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:50   #10
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
30 sati je sasvim dovoljno da se nauče stvari koje te čuvaju da ne ubiješ sebe ili nekog drugog (naravno, ako se voziš po propisima i lagano) a za sva daljnja poliranja vožnje je najbolje voziti, voziti i voziti i za to ti ne treba instruktor.
nekom manje, nekom više. moje skromno mišljenje da je za citirana poliranja ipak mrvicu bolje imat nekog stručnog uz sebe i tako steć nekakvo iskustvo...
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:41   #11
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
moj ti je savjet da odeš u neku provjerenu autoškolu, po mogućnosti veću sa većim brojem upisanih ljudi i instruktora jer su ti šanse puno veće da ćeš prije položit
ja sam eto išla u najbližu, školu koja ima 2-3 instruktora, a upisanih jako malo i normalno da su me max. nastojali izmust tako što su me dva puta srušili iz banalnog razloga
mom poznaniku su to isto sad napravili jer je škola pred bankrotom, tak da to rade sve češće
normalno, nema šanse da izađeš na ispit ak ne uzmeš min 10-15 dodatnih sati, instruktor se već pobrine da padaš 1. put u protivnom

testove sam prošla iz 1., 110 čini mi se i to sam bila jedina uz još jednog dečka iz svoje grupe, ostatak ih je popadao
prva pomoć je smijurija teška, odgovoriš na par pita, malo simuliraš zamatenje ruke i to je to
najbitnije je imat dobre istruktore koji su upućeni prvo u svoj posao, a onda i u način ispitivanja HAK-a
Mhm. Koliko sam ovo puta do sad čuo
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 22:25   #12
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
ovo ovisi od autoškole do autoškole. ja sam isto išla u jednu malu lokalnu koja mi je doslovno preko puta. ima možda 3-4 instruktora sve skupa i malo upisanih, ali bilo mi je predobro. super način rada, individualizirani pristup, topla i prijateljska atmosfera. instruktor mi je bio presuper, prijateljski nastrojen, super metode učenja, ma sve 5. odvozila sam 7 dodatnih sati ali stvarno su mi i trebali jer nisam baš neki prirodni talent za vožnju ali sam zato položila isprve.

dok s druge strane, moja sestra je išla u jednu dosta popularnu i modernu autoškolu, imala nekakvog bezveznog instruktora kojeg je boljela neka stvar za njen napredak, odvozila je čak 30 dodatnih sati ( ) prije nego što je izašla na ispit. jest da je položila iz prve, ali i dan danas jako šteka s vožnjom i propisima, a položila je valjda prije 2-3 godine.

što se testova tiče stvarno mi nisu bili nikakav problem, imala sam 120 na propisima i to otprve, a na prvoj pomoći mi je bila neka ful blaga ispitivačica, mislila sam da će me rušiti jer sam zablokirala totalno i čak je izvlačila odgovore iz mene, ali me pustila. čak je rekla da ne moram raditi praktični dio, nego da samo objasnim (pitanje mi je bilo zavoj šake).

na ovom linku imate jako puno testova iz propisa, nakon što riješite pokažu vam točne odgovore i sve, sjećam se da mi je to instruktor bio preporučio, čak su možda i mrvicu teži od onih u haku, ali rješavanje i vježbanje se stvarno isplati, puno su mi pomogli.
ne znam zašto mi ovaj opis vuče da smo iz iste autoškole, reci samo jesi li vozila u autu iz 90-ih?

mene su bome dobrano oprali i u trenutku sam razmišljala o premještaju, al sam zaključila da bi tek onda nastale komplikacije, pa sam odustala
doduše, priznajem da sam ja malo kriva glede cijelog procesa vožnje jer sam nakon 1. sata vožnje napravila pauzu od tjedan dana do 2. i tjedno sam vozila max. 3 puta po 2 sata, nikako se naime nisam mogla uskladiti sa instruktorom, tako da bih još nadodala da je to bolje obaviti po ljeti kad ste na praznicima, a instruktori još uvijek rade, tj. da položite testove do negdje završetka škole, pa da onda krenete na vožnju i da vozite svaki dan po 2 sata, a ne ko ja koja sam 35 sati vožnje uspjela razvuć na 3 mjeseca i morala uzimat dosta dodatnih
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Mhm. Koliko sam ovo puta do sad čuo
možeš se ti smijat tome, al sam išla s tatom nakon pada na taj dio i rekao je da su mi izmislili pad skroz i da sam se trebala žalit
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 14:27   #13
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ne znam zašto mi ovaj opis vuče da smo iz iste autoškole, reci samo jesi li vozila u autu iz 90-ih?
nope, vozila sam auto iz 2006. možda ova gdje sam ja išla nije jedina s 3-4 instruktora, sigurno ih ima još takvih malih relativno nepoznatih
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 17:49   #14
nama je profesor dao sva moguca pitanja koja mogu biti i odgovore (sve skupa oko 1000) i samo sam po tome ucio. knjiga mi nije ni trebala.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:29   #15
Quote:
wonderland16 kaže: Pogledaj post
sa koliko godina ste upisali autoškolu i jeste li propadali na testovima ...kakva su vaša iskustva općenito, kakvog ste instruktora imali, sta ste vozili itd...
Nisam još položila.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:07   #16
ja sam jucer bas upisao, nije prevelika autoskola.. mislim da su 4 instruktora sve zajedno i da su male grupice ljudi.. ali znam nekoliko ljudi koji su isli tamo i rekli su da su ih dobro naucili i da nisu jedni od onih koji ce te zbog novaca rusit.. tak da se nadam vozackoj za rođendan
wonderland16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:35   #17
Koliko ono triba pitanja položit od 38 za prolazak na ispitu iz Propisa??
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 16:57   #18
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Koliko ono triba pitanja položit od 38 za prolazak na ispitu iz Propisa??
Za prolaz ti je potrebo 108 bodova (90%) i sva 4 raskrižja točno riješena. Ako imaš više od 108 za prolaz, a samo jedno raskrižje ne riješiš kako treba, onda padaš.
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 18:54   #19
Ja sam upisao autoškolu kada sam napunio 17 i pol' godina. Tada sam išao na predavanja teorije i predavanja za prvu pomoć. Za teoriju dobili smo neki cd koji sam otvorio jedanput-dvaput čisto da vidim što je sve tu, i krenio sam kao neka raskrižja riješavat preko powerpointa i tako. Noć prije ispita je to bilo, kada sam otvorio taj cd i idem pregledat što sve ima i shvatim da ima još neki folder sa dodatnim pitanjima - i naravno nisam to ni gledao, važnije mi je bilo dobro se naspavati. I tako došao i taj ispit bio više uzbuđen nego nervozan i pitanja su bila smijurija. Ima nekih pitanja koja bi znala djeca u osnovnoj odgovoriti, ali bilo je par pitanja na kojima je trebalo razmisliti. Imao sam 118/120 bodova - znači jedno pitanje mašio i eto.

Prva pomoć je bila nešto teža. Znači izvlači se kartica na kojoj je 3 pitanja. Jedno teorija, jedno teorija + praksa (znači pričaš i pokazuješ) i jedno samo praksa (nisam morao ništa objašnjavati nego samo previti ruku). I na praksi zaboravim jedan zavoj i tu je već bilo klimavo ali me ona podsjetila i tako sam i prošao - jedva ali prošao. Dosta njih iz moje grupe je popadalo pp.

Vožnja, sve 5. Imao dobrog instruktora, kao prvi sat mi je pokazivao neke sličice u udžbeniku i sl. - to su baš bile gluposti, ali eto, valjda se i to mora proći. Većinom sam se vozao po svom gradu ali išao sam i po okolnim selima i drugim gradovima (bližim naravno). Instruktor mi je rekao da zna sve gdje ispitivač može odvest i sva smo ta mjesta prošli i nije bilo problema. Došao dan vožnje, čekao sam svoj red od 10 ujutro do nekih 14h i onda sam ja sjeo u vozilo. Prvo poligon - bez problema, bila jedna cura ispred mene i ona sve fino polako, pažljivo 2km/h vozi. Meni već dosadilo čekanje, a vidim i po ispitivaču da mu je već dosta, i čuo sam da znaju rušiti kad im pukne film, i tako je reko ako ću past barem se neću živcirati i fino ja poligon odradi sve brzo, nije tu bilo pažljivosti sve sam točno odradio ali sam odradio kao da vozim već 10 godina. Onda izašli u grad vozit, parkiranje i sl. sve fino prošlo, onda je ispitivač vidio neke bicikliste blizu raskrižja i kaže: "Skrenite sada prvo desno.", a biciklisti tako spori a bilo je tijesno za zaobići ih, i ja se još dvoumim dali da ih roknem, da ne moram voziti tako polako i onda mi samo u glavu dođe pa to je namjerno napravio. Naravno, vozio fino iza njih i kada su oni produžili ja samo u zavoj. Brzina uvijek bila 50-55km/h. Nisam htio previše jer čak i to gledaj i tako.


Samo bez straha i logično razmišljati, pa nije vožnja nuklearna fizika. Meni je barem vožnja bilo kojeg motornog vozila umijetnost! Sav sam nabrijan na Top Gear
AngelicDevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 19:10   #20
Ja ću ovo ljeto upisati.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.