Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Gdje će u završiti Vettel u 2021.?
U Red Bullu 1 2.86%
U McLarenu 4 11.43%
U Renaultu 3 8.57%
U Mercedesu 9 25.71%
U Ferrariju 0 0%
U penziji 18 51.43%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 23:46   #281
Ima li možda povratak Kubice neke veze i sa osiguravajućim društvima ?
Pretpostavimo da je bio osiguran da u slučaja nemogućnosti nastavka
njegove F1 karijere neko OD mora njemu isplatiti finu lovicu. I tako je on
dobio ili dobivao u ratama tu ugovorenu svotu. E sad kad bi se on vratio
u F1 i počeo voziti vjerovatno bi to OD tražilo lovicu koju su isplatili natrag.
I sad stupaju na scenu druga OD-a, odvjetnička društva koja vjerovatno
razmatraju kako da se Kubica vrati na F1 staze a da ga to ne košta previše.
Možda je on tražio da mu buduća F1 ekipa podmiri moguće troškove prema
osiguravajućim društvima. A možda su u šumi ....
Možda jednog dana sve lijepo saznamo.

Sorry , ne u staviti nikakve linkove, sve sam izmislio.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 06:18   #282
Sumnjam da je to u pitanju...
Kubica sasvim sigurno nije vozio F1 zbog ozljede, ako je postojala neka isplata od strane osiguranja nemreju oni sad tražit lovu nazad zato kaj je ovaj "ozdravio" 7 godina poslije, jedino kaj mogu je prestat plaćat ubuduće, ako već i nisu prestali čim je prvi put nakon nezgode sjeo u trkače vozilo...

No ta buduća plaćanja vrlo vjerojatno nisu ni bitna, Kubica ziher ima dovoljno love i nije lova problem...da je to u pitanju nebi se on ni pokušavao vratit u F1, niti bi vozio druge serije u međuvremenu nego bi brao lovu od osiguranja
A čisto sumnjam da je problem i lova koju bi Williams trebao platit Kubicu, njemu je sasvim sigurno na pameti jedino povratak u F1 a ne visina ugovora...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:28   #283
Zanimljiva analiza nadolazeće odluke o Ricovom ostanku/prelasku nakon 2018.

http://www.gptoday.com/full_story/vi...iel_Ricciardo/

Mislim, sve to već znamo, ali lijepo je sistematizirano.

Ukratko:
- Opcije su mu: ostati, prijeći u Ferrari ili Mercedes.
- Ostati će samo ako se nešto čudesno dogodi s Renaultovim motorom pa postanu konkurentni za naslov. Ili ako mu iz nekog razloga zatvore vrata u druge dvije momčadi.
- Prelazak u Mercedes ima smisla jer već 4 godine imaju najbolji auto. Negativna strana priče je da ga tamo čeka Hamilton, koji je vrhunski vozač i koji se nikada nije dobro slagao s zaista konkurentnim momčadskim kolegama.
- Prelazak u Ferrari ima smisla ako Ferrari ne zajebe bolid za 2018. i time sam sebe izbaci iz igre. Osim pripadnosti mitskoj momčadi, tamo može očekivati više love, manje sponzorskih obveza i Vettela s kim je već vozio i s kojim se može slagati.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:31   #284
Najbolja mu je opcija da predje u Ferari i ponovo pokosi prsta. Jer protiv Maxa nema sanse kao ni protiv Hama. E sad dal ce Ferari pristati dovesti ga je drugo pitanje.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:55   #285
Hm, možda... No evo, ove sezone je utrku pred kraj 42 bodova ispred Mad Maxa, a lani je na kraju bio 54 boda ispred, a ako se gleda samo utrke u istom bolidu, onda je razlika 27 bodova. U Ricciardovu korist.

Ja sam lani isto mislio da će ga Verstappen pojesti za večeru, no griješio sam. Ove sezone su prošli iste pripreme i nije imao prednost boljeg poznavanja bolida nego argoantni superstar, a svejedno će po svemu sudeći ukupna prednost bit još veća u odnosu na lani. Sad fakat mislim da se taj momak ne treba bojati biti u istom bolidu s bilo s kim sa grida.

Zadnje uređivanje Life on Mars : 19.11.2017. at 16:07.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:38   #286
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Zanimljiva analiza nadolazeće odluke o Ricovom ostanku/prelasku nakon 2018.

http://www.gptoday.com/full_story/vi...iel_Ricciardo/

Mislim, sve to već znamo, ali lijepo je sistematizirano.

Ukratko:
- Opcije su mu: ostati, prijeći u Ferrari ili Mercedes.
- Ostati će samo ako se nešto čudesno dogodi s Renaultovim motorom pa postanu konkurentni za naslov. Ili ako mu iz nekog razloga zatvore vrata u druge dvije momčadi.
- Prelazak u Mercedes ima smisla jer već 4 godine imaju najbolji auto. Negativna strana priče je da ga tamo čeka Hamilton, koji je vrhunski vozač i koji se nikada nije dobro slagao s zaista konkurentnim momčadskim kolegama.
- Prelazak u Ferrari ima smisla ako Ferrari ne zajebe bolid za 2018. i time sam sebe izbaci iz igre. Osim pripadnosti mitskoj momčadi, tamo može očekivati više love, manje sponzorskih obveza i Vettela s kim je već vozio i s kojim se može slagati.
Ne znam ja ga ne vidim u Ferrariju sve dok je Vettel tamo. Ako bi slucajno Vettel osvojio naslov iduce godine onda su mu vrata Ferrarija zatvorena. Ferrari bi mogao mozda umjesto Kimija za 2019. mogao povuci Leclerqa iz Saubera. To mi je puno logicnija opcija.
U Mercedesu ce mu biti tesko s Hamiltonom, al taj mi je potez puno realniji, ako Hamilton recimo osvoji naslov-dva u iduce 2 sezone i povuce se...
U RB mi se dugorocno Max cini kao vozac s vecim sansama za naslov. Ne volim ga i sve, al mi je uvjerljivi od Ricciarda.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:36   #287
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ne znam ja ga ne vidim u Ferrariju sve dok je Vettel tamo. Ako bi slucajno Vettel osvojio naslov iduce godine onda su mu vrata Ferrarija zatvorena. Ferrari bi mogao mozda umjesto Kimija za 2019. mogao povuci Leclerqa iz Saubera. To mi je puno logicnija opcija.
U Mercedesu ce mu biti tesko s Hamiltonom, al taj mi je potez puno realniji, ako Hamilton recimo osvoji naslov-dva u iduce 2 sezone i povuce se...
U RB mi se dugorocno Max cini kao vozac s vecim sansama za naslov. Ne volim ga i sve, al mi je uvjerljivi od Ricciarda.
RB ak stavi karte na Maxa umjesto na Ricca onda baš i nisu skroz svoji...
Mali je izrazito atraktivan vozač i može nenadano pobjedit, no na nivou sezone je teška banana jer sve radi na silu...a to bogme nebu igralo kad bu naslov u igri, lako se svaki vikend zajebavat i zabijat u sve i svakoga kad nemaš kaj izgubit, no u borbi za naslov to baš i ne igra...
Ricc je debelo konstantniji vozač i jedina realna opcija mu je RB ili Ferrari, eventualno Renault/McLaren...

U Mercedes nema nikakve šanse dokle god je tam Hamilton, pa Mečka ima jasnog No2 vozača isključivo po Hamiltonovim željama jer je jasno da bi im ovaj inače otišel iz ekipe, i iskreno prije sam sklon vjerovat opciji da je Wolf škartao Rosberga da udobrovolji Hamiltona ili da je Rosberg sam otišao nebi li preduhitrio taj potez...
Osim toga baš i nije za očekivat neki dugi nastavak Mercedesove dominacije, eventualno još u sezoni 2018, a onda kreće pad prema dolje usljed promjene pravila...
Liberty će sigurno štitit svoju investiciju poput Berniea, a znamo da dominacija nikad nije bila dobra za biznis...osim toga 5 sezona dominacije je i više nego previše...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:15   #288
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

i iskreno prije sam sklon vjerovat opciji da je Wolf škartao Rosberga da udobrovolji Hamiltona ili da je Rosberg sam otišao nebi li preduhitrio taj potez...
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:53   #289
Koliko se govori, Kubica u Williamsu, 2 godine ugovor. Objava u vrijeme Abu Dhabija.

GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:55   #290
Quote:
GoldGT kaže: Pogledaj post
Koliko se govori, Kubica u Williamsu, 2 godine ugovor. Objava u vrijeme Abu Dhabija.

odakle ti to, može link?
nadam se da si u pravu!
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:45   #291
Quote:
zekohonda1 kaže: Pogledaj post
odakle ti to, može link?
nadam se da si u pravu!
Ovdi pratim od samog početka ove Kubica-sage:

http://forums.autosport.com/topic/20...part-2/page-42

post br. 2057 i naprijed

Šanse su dobre da ćemo do kraja tjedna znat 100%. Čekamo već 6 godina, možemo još taj jedan tjedan
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 23:10   #292
zahvaljujem!
riječi im se pozlatile!
zekohonda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:54   #293
Williams u izjavi za javnost službeno opovrgnuo navode da su već potpisali ugovor s Kubicom:

https://www.pitpass.com/60745/Willia...signing-claims
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:02   #294
Dugo raspravljamo o Kubici, ali zar nije barem jednako realno da Wehrlein bude taj vozač?
Koliko ja znam, Wehrlein je Mercedesovo dijete i sigurno da bi im bilo u interesu da imaju kvalitetnog Nijemca na raspolaganju. Talent je neupitan (po meni bolji od Strolla), bolje poznaje novu generaciju bolida, a kako Mercedes opskrbljuje Williams svojim motorima moguće da će htjeti ishoditi da on uđe tu. Ako je mogao Ferrari za 2018 sa Sauberom to napraviti...
To su samo moje teorije te i dalje držim da Kubica nosi tu neku sportsku priču, ali opet zašto ne i ovako?
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:52   #295
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Williams u izjavi za javnost službeno opovrgnuo navode da su već potpisali ugovor s Kubicom:

https://www.pitpass.com/60745/Willia...signing-claims
Čudilo bi me da nisu "opovrgnuli"
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:13   #296
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Williams u izjavi za javnost službeno opovrgnuo navode da su već potpisali ugovor s Kubicom:

https://www.pitpass.com/60745/Willia...signing-claims
Znači u prevodu Kubica je ipak potpisan
Iskreno rečeno nisam to očekival da će ga zbilja potpisat, no ak su demantirali tu vijest onda je otprilike jedno 95% sigurno da je ugovor potpisan...

Ono znaš kak to već ide u F1 Trač je samo trač dokle god se ne demantira, a kad se demantira onda možeš bit ziher da je istina
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:17   #297
Quote:
andy jazz kaže: Pogledaj post
Dugo raspravljamo o Kubici, ali zar nije barem jednako realno da Wehrlein bude taj vozač?
Koliko ja znam, Wehrlein je Mercedesovo dijete i sigurno da bi im bilo u interesu da imaju kvalitetnog Nijemca na raspolaganju. Talent je neupitan (po meni bolji od Strolla), bolje poznaje novu generaciju bolida, a kako Mercedes opskrbljuje Williams svojim motorima moguće da će htjeti ishoditi da on uđe tu. Ako je mogao Ferrari za 2018 sa Sauberom to napraviti...
To su samo moje teorije te i dalje držim da Kubica nosi tu neku sportsku priču, ali opet zašto ne i ovako?
Kvijat i Wehrlein su ogroman problem zbog godina
Martini kao sponzor zahtjeva da barem jedan vozač mora imat više od 25, što znači da sa potpisom jednog ili drugog Williams efektivno vjerojatno gubi Martini kao sponzora (15 milja $ vrijednog sponzora...), a šanse da bilo ko pa i Mečka nadoknadi razliku u toj lovi su minimalne
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:19   #298
3. vozač williamsa bi moglo bit veoma poželjno mjesto ak kubica dobije mjesto u momčadi i ne isporuči

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:21   #299
Ma i nije samo to, mnogi su već ovdje prenosili mišljenja da bi se s Martinijem dalo razgovarati. Da im fakat prijeti gubitak važnog sponzora, ne bi ni gledali ove koji ne udovoljavaju taj starosni uvjet, tako da vjerujem da se s njima da konstruktivno razgovarati da ga ublaže.
Sad sam pristran, ali vjerujem da u Williamsu kuže da ako je Kubica sposoban voziti bez problema sa strganom rukom, on u momčad unosi klasu i talent kakav ova druga dvojica nemaju ni zajedno.
Uostalom, što drugo reći nego da on gura svim silama za ući u F1 sa strganom rukom, a Wehrlein je ove sezone propuštao utrke koje mu je doktor dozvolio voziti jer se nije osjećao 100% oporavljen od ozljede.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:09   #300
Nesumnjivo da je Kubica klasa, ali sad mu je svaka minuta u bolidu na pripremama zlata vrijedna, a ovima u Williamsu se ocito ne zuri potvrditi ga. Uostalom Jenson Button koji je pauzirao pola godine kad je sjeo u nove bolide rekao je da se osjeti razlika u odnosu na 2017., a kamoli u odnosu na to kad je Kubica vozio zadnju utrku, pogotovo ona famozna voznja u prljavom zraku. A i pitanje je ima li Kubica kondiciju da izgura prilicno gusti srpanj i listopad, tako da definitivno treba pametno birati i rezervnog vozaca
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.