Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 12:38   #81
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče kapitalizma, nitko nas nije pitao za to da njime zamijenimo socijalizam. Ali svejedno mi nije bila mrska ta ideja, jer sam si kontao da ću sa svojim znanjima i sposobnostima kapitalistu više vrijediti od retardirane snaje ili sina tajnika stranke, te da će besposlena birokracija konačno dobiti nogu posred šupka. Ne moram ni reći - debelo sam se zajebo.

Kao svjedok vremena mogu reći da smo prevareni, izjebani, iskorišteni i izmrcvareni.
Meni je ovo suština svega. Ono što je najodvratnije u današnjoj Hrvatskoj je da je birokracija jednako nemoguća kao u SFRJ, a uhljebljivanje, koliko god su tada svi mislili da je to nemoguće, još gore, bezočnije i bijednije nego u Jugoslaviji. Tad nisi mogao bit direktor ili neka veća faca u firmi ako nisi u Partiji, ali danas ne možeš bit skoro ni čistačica ako nisi u stranci. Moj stari nikad nije bio u partiji pa je uredno radio na vrlo respektabilnom mjestu u firmi koja je bila "ponos partije" (Jugoturbina) - jesu ga kasnije i jebali i napredovali su partijci, ali i on je imao ok mjesto i dobru plaću. Ja u svom gradu ne mogu dobit posao u gradskoj firmi ni da se postavim na trepavice. Jer nemam plavu iskaznicu.

I imamo nekoliko "partija" koje uhljebljuju, samo ovisi gdje je tko na vlasti.


Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Da, samo što za razliku od Jugoslavije, sada imamo priliku svake 4 godine, a potencijalno i prije, reći što mislimo o načinu kako se vodi zemlja. Mislim da rezultati govore sami za sebe. Pusti ti uhljebljivanje, BDP, javni dug, gospodarski rast i slične trivijalnosti koje ni na koji način ne utječu na nas, važno da se odabire domoljubna/progresivna zajednica/partija. I to je samo većina onog dijela koji izlazi na izbore. Druga polovica očito smatra da se njih stanje u ovoj zemlji ne tiče/da bolje da ništa ne diraju jer sve funkcionira kako treba/da su izbori na kišne dane pa zašto bih se smočio itd itd. Tako da ovo s "partijama" koje uhljebljuju i nemogućom birokracijom nije nikakav misterij i ne radi se o nekim stvorovima koji su se od nikud stvorili i maltretiraju nas sve redom. Mi smo ih birali da nas guze, iako smo već imali prethodnih iskustava s njima i kako to vole bez vazelina, pa ne kužim odakle ovo zgranutost jer rade što im najbolje ide.

Mi ljudi smo - bića navika.
Mi neki smo odrasli u vremenima kada su zakoni nešto značili. Kada su se zakoni poštivali.
Kada si negdje u podsvijesti znao da si - siguran.
Posao, život, kretanje po gradu i bla, bla - odavno je to sve nabrojeno na jednom od part1865 o jugi.

Netočno je da ih možemo mijenjati svakih 4 godine.
Jer nemaš što mijenjati
Sjaši Kurta da uzjaši Murta.
Ono što je problem da što dalje idemo je sve gore i sve veća apatija.
jer - i ne možemo ništa
niti ima nekih prosvjeda, a ako ih i ima pa čak i kad su masovniji - ništa se ne mijenja. Jer nitko ni ne sluša.
problem je i što fakat ne vidim kako bi se to moglo riješiti.
Osim , ne znam , "ispiranje mozga cijeloj naciji"
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:42   #82
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
"Nismo se za to borili" je uvijek stupidan i kretenski argument bez obzira što dolazi iza njega.

Tkogod se borio, borio se za pobjedu u ratu i očuvanje egzistencije.

"Nismo se za to borili" jest uvijek i isključivo pokušaj da se sudjelovanje u ratu dodatno naplati političkim i društvenim utjecajem u miru, mimo općeprihvaćenih kanala.

Kad dođe do slijedećeg rata, molim sve koji se bore e ne bi li poslije mogli prigovarati da se nisu za nešto borili, neka lijepo ostanu doma.
ovdje se ne radi o ekipi koja je ili želi naplatiti sudjelovanje u DR.
Ovdje se radi o tome da današnja Hrvatska očito nije ono što su svi očekivali.
Slobodna samostalna država koja vodi računa o svojim građanima i o dobrobiti svojih građana i generalnom napretku.

Ovdje se radi o ovome
ako sam dobro shvatila otvarača teme

"....Moglo bi bit drugačije da Hrvatska zdrava zemlja, ali nije - Hrvatska boluje od raka zdravog razuma, još od vremena kad je Tomo autom skupio samo dva Pokemona.
Tomo je samo jedan na popisu tumora.
A popis je dugačak ovdje gdje živimo.
Ovdje se abortus pokušava svrstat pod ubojstvo, a ubojstvo pod sinkopu.
Ovdje ćeš više najebat zbog četiri jointa u autu nego zbog četiri leša ispod auta.
Ovdje se iz prometa umjesto ubojica uklanjaju biciklisti bez kacige i “vozili ste 63 a piše 60.”
Ovdje bakice koje su na pješačkom prešle na crveno bacaju na pod i privode, a tatine sinove koji na pješačkom poberu dvije 16-godišnjakinje bacaju na prvi avion na Švicarsku.
Ovdje inspekcije zatvaraju male trgovce zbog kune viška u kasi, a kase s milijunima manjka ne otvaraju.
Ovdje si sirotinja ako imaš parsto kuna duga, a s parsto milijuna duga si gospodin.
Ovdje se gladnim obiteljima kaže da kruh režu na tanje šnite.
Ovdje pokušavaju dogovorit da možda ipak nisi obitelj ako nemaš dijete.
Ovdje su svi djeca Božja, osim ako imaš Downov sindrom, onda te svećenik odbije pričestit jer Bog po novom uz pare broji i kromosome.
Ovdje je narod dovoljno pametan da glasa za ekipu koja im obeća soma eura za svako dijete.
I da glasa ponovno iako se to nije dogodilo.
Ovdje ti žele lupit porez na nekretninu na koju si već platio porez.
Ovdje je moguće da osoba umre pred zaključanim vratima Hitne pomoći.
Ovdje moraš platit telekom čak i ako ti nisu isporučili uslugu koju plaćaš.
Ovdje moraš platit i državnu televiziju iako ju ne želiš gledat, a ona ti zauzvrat u subotu u 8 navečer prikazuje dokumentarac o žgaravici.
Ovdje te ta ista televizija te sve češće dezinformira i otpušta one koji te informiraju.
Ovdje se ta televizija usudi reć nešto protiv Gazde tek jučer navečer.
Ovdje ti lik koji je potrošio tvoju penziju na gaće iz Victoria’s secreta prodaje boce s porukom za bolje sutra, koje ćeš možda već sutra skupljat po kontejnerima.
Ovdje teta iz Zadra koja radi na odjelu salama dobije otkaz jer je pojela dvije fete pršuta i oštetila poslodavca za par kuna, a teta iz Siska koja je oštetila proračun za 10 milijuna nakon izlaska iz zatvora može aktivirat saborski mandat.
Ovdje blagajnica želi ići na more, ali ne može jer nema para. Možda i bolje, uz Tominu sinkopu je sigurnija na poslu.
Ovdje se rodilo ličko rukovanje.
Ovdje se objavljuje puno ime, prezime i fotografija čistačice za koju se sumnja da je Tariku Filipoviću ukrala nakit, a kad si bez sumnje pregazio ljude jer si prošao kroz crveno, onda si samo M.N., bez slike.
Ovdje je moja frendica morala platiti 1000 kuna kazne nakon što je pala sa skutera i iščašila vlastito rame. “Za ugrožavanje vlastite sigurnosti” ili nešto slično.
Ovdje te traže rodni list NE stariji od 6 mjeseci, za slučaj da si se u međuvremenu ponovno rodio negdje drugdje.
Ovdje smo imali Ured za koordinaciju sustava procjene učinka propisa koji je bio nekoordiniran i neučinkovit, a plaća je svejedno bila 17 tisuća kuna.
Ovdje ti na carini otvore paket pa ti naplate otvaranje paketa.
Ovdje carina hvata dedice koji pokušavaju prodat par adventskih vijenaca uz cestu, a nitko ne hvata dedice koji prodaju naše ceste.
Ovdje poštar ne zvoni dvaput, samo ti ostavi ceduljicu na kojoj piše da nisi bio doma.
Ovdje ti zbog računa od 25 kuna koji su ti “zaboravili” poslat pošalju ovrhu na 700 kuna.
Ovdje na četiri milijuna stanovnika imamo 9.000 vijećnika. New York s osam milijuna stanovnika ima 49.
Ovdje udruge koje skupljaju novac za liječenje hrabre djece troše taj isti novac na vlastite dječje radosti i obeshrabruju sve buduće donacije.
Ovdje se skupi novac za liječenje Ene Šarac, ali joj ga se ne isplati jer “ga nikad nije tražila” a direktori udruge jesu tražili pršute.
Ovdje ti pokušavaju privatizirat jajnike i dogovorit da moraš rodit uvijek, čak i ako su te silovali.
Ovdje je silovanje ozbiljan zločin, osim ako je silovatelj zaređen a žrtva maloljetna, onda samo guliš krumpire i ideš u drugu župu.
Ovdje majci koja izgubi teško bolesno dijete s njegovim zadnjim dahom oduzimaju status njegovateljice (i pomoć od 2500 kuna mjesečno), a državna sisica ekipu u Saboru njeguje plaćom još godinu dana nakon prestanka mandata (više od 2500 kuna mjesečno).
Ovdje se ljudi i dalje svađaju tko je gdje bio ’91., dok djeca rođena ’91. sele u Irsku.
Ovdje se (neka) djeca rođena 2013. i dalje uče da mrze četnike, ali ne i da se ne piše ćetnik.
Ovdje ljudi u odijelima svake 4 godine obećavaju rast, a raste jedino konfekcijski broj njihovih odijela.
Ovdje sudac oslobodi frajera koji je silovao maloljetnicu jer nije vikala “NE”, a osudi PSA jer je lajao. Da je vikala “ne”, možda bi i ona dobila kaznu za buku.
Ovdje se od uhićenja rade kazališne predstave, dok oni koji bi trebali bit u zatvoru gledaju predstave u Londonu.
Tu živimo, u državi punoj tumora koje nitko ne liječi.
Zato Ivica i Tomica smiju slobodno metastazirat po raku Republike Hrvatske. Jer ih nitko ne pokušava zaliječit.
Jer je nama domet i dalje na sve to samo stavit ljuti smajli na Facebooku i otić na kavu.
I vikat na konobara sa završenim fakultetom jer je umjesto s hladnim, napravio kavu s toplim mlijekom.

Nije pravosuđe oslobodilo Tomu, mi smo. Pravosuđe je servis naroda koji održava pravdu - onakvu kakvu narod dopušta.
A ako taj isti narod nema muda ni želju za odstranjivanjem tumora koji pogoršavaju ovaj rak države, zašto se svi čudimo kad ono postane krivosuđe?

Zato Tomo smije imat sinkopu, a Ivica novi život u Londonu - jer smo mi sinkopa od naroda....."

AA 17.10.2017.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:40   #83
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ovdje se ne radi o ekipi koja je ili želi naplatiti sudjelovanje u DR.
Ovdje se radi o tome da današnja Hrvatska očito nije ono što su svi očekivali.
Slobodna samostalna država koja vodi računa o svojim građanima i o dobrobiti svojih građana i generalnom napretku.
Pa neka se tema nazove, ne znam, "Hrvatska danas"

Čemu je potrebna ova braniteljsko-SUBNORovska patetika?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:39   #84
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

Mi ljudi smo - bića navika.
Mi neki smo odrasli u vremenima kada su zakoni nešto značili. Kada su se zakoni poštivali.
Kada si negdje u podsvijesti znao da si - siguran.
Posao, život, kretanje po gradu i bla, bla - odavno je to sve nabrojeno na jednom od part1865 o jugi.

Netočno je da ih možemo mijenjati svakih 4 godine.
Jer nemaš što mijenjati
Sjaši Kurta da uzjaši Murta.
Ono što je problem da što dalje idemo je sve gore i sve veća apatija.
jer - i ne možemo ništa
niti ima nekih prosvjeda, a ako ih i ima pa čak i kad su masovniji - ništa se ne mijenja. Jer nitko ni ne sluša.
problem je i što fakat ne vidim kako bi se to moglo riješiti.
Osim , ne znam , "ispiranje mozga cijeloj naciji"
Iskreno se nadam da ova prepiska neće prerasti u još jednu svađu o Jugoslaviji, partizanima, ustašama itd., al moram ipak odgovorit. Nisam rođen u Jugoslaviji, tako da definitivno ne mogu tvrditi da znam kako se tada živjelo, osim na teoretskoj razini. A čisto na toj teoretskoj razini, usporedbom tadašnje Jugoslavije i današnje Hrvatske, odnosno, bolje rečeno, dva različita sustava, jedan s jednom partijom, a drugi višestranački, ne mogu shvatiti tu generalnu apatiju. Ponavljam, čisto na teoretskoj razini, da sam ja živio u Jugoslaviji i smatrao da nešto ne valjda u generalnom sustavu, mogu organizirati prosvjed, početi izdavati neki svoj časopis s mojim idejama itd., što me nužno dovodi pod prismotru državnih organa čisto zbog karaktera samog sustava, koji me mogu praktički bez razloga u bilo kojem trenutku ugasiti ako postanem "problematičan". Živim u Hrvatskoj, smatram da je sustav truo, definitivno imam više mogućnosti. Izaći na izbore, zaokružiti nekog za koga smatram da će biti najkorisniji/napraviti najmanje zla (uz uzimanje u obzir da zaokružim nekog tko uopće ima šanse proći, jel), pridružiti se/organizirati prosvjed, potpisivati referendumske inicijative itd. Zaokružim krivo/netko me razočara? Sljedeće izbore me ama baš ništa ne obavezuje da ponovno zaokružim tu istu stranku, malo u predizborno vrijeme popratim tko nudi šta interesantno, proguglam da vidim kako bi mogli proći i zaokružim nešto drugo. S time da po mom mišljenju uopće nije potrebno ne znam koliko detaljno pratiti politiku. Pa već i ptice na grani znaju da je HDZ nakupina primitivaca i korupcije, odeš na izbore pa njih ne zaokružiš.

Po meni, iako definitivno postoje načini da se poboljša trenutni sustav, smatram da se čak i kroz ovaj sustav stvari mogu mijenjati. Prije svega ovo što ti veliš, odbacivanje tih navika "Neću da ove lopine iz HDZ-a dođu na vlast, idem zaokružit SDP." i slične gluposti. Veća fluidnost glasača među strankama, pri čemu se stranke moraju boriti za glasače, truditi se, slagati programe, a ne im nabacati par floskuletina prije izbora, obično vezano uz svjetonazorske gluposti i imaju glasove, je recept za uspješnu državu. Je, al da bi imao kvalitetne stranke, trebaš imati i kvalitetne birače, a tu je nama problem. Nude nam ono što želimo: ništa više-ništa manje.
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:44   #85
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Pa neka se tema nazove, ne znam, "Hrvatska danas"

Čemu je potrebna ova braniteljsko-SUBNORovska patetika?
Ajde, ajde, znaš ti i bolje.

Ako već nisi vidio rata, nema potrebe da u isti koš trpaš šatoraše i nas koji ne tražimo nikakve privilegije.

Bezobrazno je to, nemoj to radit.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:09   #86
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da ova prepiska neće prerasti u još jednu svađu o Jugoslaviji, partizanima, ustašama itd., al moram ipak odgovorit. Nisam rođen u Jugoslaviji, tako da definitivno ne mogu tvrditi da znam kako se tada živjelo, osim na teoretskoj razini. A čisto na toj teoretskoj razini, usporedbom tadašnje Jugoslavije i današnje Hrvatske, odnosno, bolje rečeno, dva različita sustava, jedan s jednom partijom, a drugi višestranački, ne mogu shvatiti tu generalnu apatiju. Ponavljam, čisto na teoretskoj razini, da sam ja živio u Jugoslaviji i smatrao da nešto ne valjda u generalnom sustavu, mogu organizirati prosvjed, početi izdavati neki svoj časopis s mojim idejama itd., što me nužno dovodi pod prismotru državnih organa čisto zbog karaktera samog sustava, koji me mogu praktički bez razloga u bilo kojem trenutku ugasiti ako postanem "problematičan". Živim u Hrvatskoj, smatram da je sustav truo, definitivno imam više mogućnosti. Izaći na izbore, zaokružiti nekog za koga smatram da će biti najkorisniji/napraviti najmanje zla (uz uzimanje u obzir da zaokružim nekog tko uopće ima šanse proći, jel), pridružiti se/organizirati prosvjed, potpisivati referendumske inicijative itd. Zaokružim krivo/netko me razočara? Sljedeće izbore me ama baš ništa ne obavezuje da ponovno zaokružim tu istu stranku, malo u predizborno vrijeme popratim tko nudi šta interesantno, proguglam da vidim kako bi mogli proći i zaokružim nešto drugo. S time da po mom mišljenju uopće nije potrebno ne znam koliko detaljno pratiti politiku. Pa već i ptice na grani znaju da je HDZ nakupina primitivaca i korupcije, odeš na izbore pa njih ne zaokružiš.

Po meni, iako definitivno postoje načini da se poboljša trenutni sustav, smatram da se čak i kroz ovaj sustav stvari mogu mijenjati. Prije svega ovo što ti veliš, odbacivanje tih navika "Neću da ove lopine iz HDZ-a dođu na vlast, idem zaokružit SDP." i slične gluposti. Veća fluidnost glasača među strankama, pri čemu se stranke moraju boriti za glasače, truditi se, slagati programe, a ne im nabacati par floskuletina prije izbora, obično vezano uz svjetonazorske gluposti i imaju glasove, je recept za uspješnu državu. Je, al da bi imao kvalitetne stranke, trebaš imati i kvalitetne birače, a tu je nama problem. Nude nam ono što želimo: ništa više-ništa manje.
Prvo uopće nema potreba za svađanjem
Svadljivi su oni koji inzistiraju da je jedino njihovo mišljenje točno i ispravno.

Ja sam živjela u Jugoslaviji.
Točnije - još uvijek sam veći dio života (2/3) proživjela u jugi.
I znam reći da sam proživjela - zlatni dio juge.
Vrijeme kada sam rođena je ohoho nakon poslijeratnih vremena siromaštva, vrijeme nakon određenog rada reda i discipline i kada su, više oni manji "partijski" moćnici, pokazivali vlast
vrijeme kada je juga već praktički bila otvorena
vrijeme kada su ljudi počeli "disati" - na razne načine.

Vrijeme kada su ljudi - jednako kao i danas prakitčki živjeli bez brige i pameti.
Postojalo je društveno uređenje, zakoni su se poštivali, ljudi su radili, bili su , prvo sigurni da imaju gdje raditi i da će dobiti plaću , manje više primjerenu i da ih nitko neće mobingirati (doduše tada se još nije znalo za mobing)
vrijeme kada si mogao dugoročnije nešto planirati
vrijeme kada su zakoni poštivani a kriminalci u pravilu završavali tamo gdje im je i mjesto.

Nemojmo sada početi sa jugom iza rata ili sa pojedinačnim ovakvim ili onakvim slučajevima. Tema nije juga, samo se osvrćem na tvoj upis

Činjenica je da su, iz ovih ili onih razloga, etika i moral srozani do kraja.
I većina ljudi pokušava preživjeti i ne baviti se politikom. Nemaju vremena. Osim ako imaju neku korist.

Nije bilo izbora nekada?
Pa većini i nisu trebali.
Jer, mrmljalo se da novci idu u beograd, danas se mrmlja kak idu u Zagreb.
Ali generalno - velika većina nije imala neku istinsku potrebu mijenjati.

Danas imamo demokraciju koja je donijelo da svatko od nas može kokodakati što god hoće i gdje hoće i kada hoće i to bilo nešto istina ili želimo nekoga oblatiti, ali nema nikakve odgovornosti za ništa. Počev od nas svih kaj piskaramo pa sve do političara.

Problem je što i nemaš koga zaokružiti.
Eto neću ove velike pa onda most zajebe
Usput i treći put za idućih nekoliko desetljeća.

problem je što više ne postoje i neki ideali - ne znam za današnje generacije - hebiga ja sam imala ideale

A to je problem jer nema što motivirati ljude da se pokrenu.
Kome da se priključim? Ili da idem osnovati svoju stranku?
i od prve biti popljuvana na svim razinama

Ima ovih "sitnijih" strančica a o njima uglavnom ovdje čitamo kak nemaju pojma i kaj bi one htjele i to je bez veze itd, itd...
I ne , ne vidim kako se može riješiti.
samo od sebe neće, a i sporadični pokušaji građana niti imaju odaziv a a ko i imaju odaziv, no vladajuće ne zanima.

jedino kpliko toliko je zaustavljen , privremeno, porez na nekretnine jer je to definitivno zadni čavao u lijes.

Ali - zajebati će nas. Pretvoriti će to u neki drugi zakon.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:15   #87
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Pa neka se tema nazove, ne znam, "Hrvatska danas"

Čemu je potrebna ova braniteljsko-SUBNORovska patetika?
Dakle od cijele plahte koju sam kopirala i gdje su činjenice kakvo je stanje u današnjoj Hrvatskoj ti si pročitao braniteljsko-subnorovsku patetiku?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:30   #88
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Dakle od cijele plahte koju sam kopirala i gdje su činjenice kakvo je stanje u današnjoj Hrvatskoj ti si pročitao braniteljsko-subnorovsku patetiku?
Pa čovjek je prokužio da se tvoje plahte od postova obično svedu na dvije-tri riječi.

Dobro ti govore kolege, borili smo se da preživimo. To nije bio rat ideologija već rat za goli život. I zato su glupa pitanja "jesmo se za ovo borili".
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:37   #89
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Takav tekst sam čitao jutros u jednoj dnevnoj tiskovini, bilo je već i na forumu tema o tome. Sve u svemu, neki bivši branitelji su razočani stanjem kakvo je sada u RH, i pišu/govore da se oni nisu borili za ovakvu Hrvatsku u kojoj se kopa po kontenjerima, masovno odlazi,Horvantičić skandalozno oslobađa i sl.

Prvo da odma razjasnim da ja nisam sudjelova u ratu, ali nije mi jasna ta neka romantičarska predožba rata nakon kojeg će doći nekakvo idealno društvo. Moja predožba rata nije romantičarska, rat vidim kao strahotu, poratno društvo vidim kao visoko istraumatizirano iz čega se povlači niz negativnosti, barem ja tako to vidim

Sad malkice povijesti, Hrvatska se 1991-e odlučila za nezavisnost, neki krugovi u bivšoj državi su smatrali da Hrvatska nema pravo na neovisnost ili a ima pravo na neovisnost ali ne po avnojskim granicama jer su smatrali da Srbi unutar RH imaju pravo odlučiti o svojoj sudbini. Toliko neslaganje u stavovima je logično dovelo do oružanog sukoba.

Oružani sukob se može podijeliti na dva dijela, jedan dio na početku kad se Hrvatskoj htjela uskratiti uopće i neovisnost i drugi dio kad je bila u pitanju borba za puni teritorij po avnojevskim i međunarodno priznatim granicama. Hrvatske snage su očigledno pobijedile, Hrvatska je neovisna i to po granicama koje je imala unutar SFRJ, znači potpuni hrvatski uspjeh, pa odakle onda stalne tvrdnje bivših pripadnika HV-a iz naslova
Znači ti misliš da izumimo vremenski stroj i kažemo onima u Vukovaru naprimjer, Hrvatska nije ispala onakva za kakvu se mislite boriti, da bi oni rekli, a jebiga onda se ne vrijedi boriti neka četnici na tenkovima JNA popiju kavu, umarširaju u grad i pobiju sve, pa se lagano prošetaju do Zagreba isto tako malo popale, poruše i napune par stotina grobnica?
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:55   #90
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Znači ti misliš da izumimo vremenski stroj i kažemo onima u Vukovaru naprimjer, Hrvatska nije ispala onakva za kakvu se mislite boriti, da bi oni rekli, a jebiga onda se ne vrijedi boriti neka četnici na tenkovima JNA popiju kavu, umarširaju u grad i pobiju sve, pa se lagano prošetaju do Zagreba isto tako malo popale, poruše i napune par stotina grobnica?
to je jedina projekcija koju imaš?

ne, nego da izumimo vremenski stroj i vratimo se u vrijeme kada su počele pljačke onih kaj se nisu borili i po, oćeš šerijatskom zakonu ili komunističkom zakonu ili ratnom zakonu - prijeki sud - momentalno drastično kažnjavanje lopova i kriminalaca koji su se ogriješili pljačkom i otimačinom.

Usput, Vukovarcima bih dala da si daju oduška

iz one mračne i totalitarne države bih vratila onaj dio kada su bacali letke - bar se tako priča - u šezdestim godinama prošlog stoljeća kod poplave u Zagrebu i kod potresa u Skopju - koga se ulovi u pljački, prijeki sud

Kod poplave u Gunji, nije bila dovoljna poplava nego su stigli i pljačkaši
hebiga kad još nismo osviješteni
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:08   #91
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Meni je ovo suština svega. Ono što je najodvratnije u današnjoj Hrvatskoj je da je birokracija jednako nemoguća kao u SFRJ, a uhljebljivanje, koliko god su tada svi mislili da je to nemoguće, još gore, bezočnije i bijednije nego u Jugoslaviji. Tad nisi mogao bit direktor ili neka veća faca u firmi ako nisi u Partiji, ali danas ne možeš bit skoro ni čistačica ako nisi u stranci. Moj stari nikad nije bio u partiji pa je uredno radio na vrlo respektabilnom mjestu u firmi koja je bila "ponos partije" (Jugoturbina) - jesu ga kasnije i jebali i napredovali su partijci, ali i on je imao ok mjesto i dobru plaću. Ja u svom gradu ne mogu dobit posao u gradskoj firmi ni da se postavim na trepavice. Jer nemam plavu iskaznicu.

I imamo nekoliko "partija" koje uhljebljuju, samo ovisi gdje je tko na vlasti.
Da.Majke mi,susjed se učlanio u hdz da bi radio u komunalnom.Žena i ja smo se dogovorili da će mo izvlačiti žigicu tko će kod Pupovca,kad mala završi književnost,a bude natječaj u Vu-srijemskoj.Sada je 4. god.Bi(ako bude kraća).Sudionik sam DR.Ako Culeju padne na namazano,meni ovo još manji problem.Dobro,lega mi je vjećnik,možda će ipak biti hdz,ako bude natječaj u slav bar.Nije ni šala ,nije ni nastranu.Eto,za mene je veliki poraz da mi je svejedno.A svejedno je jako veliki problem,psihički.Igraju Ukrajina i Hrvatska,meni svejedno.

Zadnje uređivanje polki : 26.10.2017. at 20:53.
polki is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:31   #92
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ajde, ajde, znaš ti i bolje.

Ako već nisi vidio rata, nema potrebe da u isti koš trpaš šatoraše i nas koji ne tražimo nikakve privilegije.

Bezobrazno je to, nemoj to radit.
Ne trpam ja nikoga u nikakav koš.
Bez obzira radilo se o šatorašima, braniteljima ljevičarima, LGBT braniteljima ili braniteljima katolicima, argument "Nismo se za to borili..."je uvijek jednako bezvrijedan i jednako moralno ucjenjivački, bez obzira da li se s osobno slažem s time oko čega se konkretno netko nije borio.

Svakom čovjeku koji je otišao u rat braniti svoje kažem svaka čast.
Kao prvo zbog muda. Vidio sam kako izgleda prostrijelna rana od kalašnjikova, i iskreno priznam da ne bih imao hrabrosti smrzavati se na nekoj čuki ne znajući kad će me ta ili neka od još razornijih igračkica zakačiti.
Kao drugo, radi toga što je ići braniti nešto veće od sebe i plemenit, idealističan cilj.

No to sve skupa ne znači kako je nakon rata ta i takva osoba išta bolja, mudrija, pametnija, poštenija ili kompetentnija od ikoga drugoga odlučivati u kakvom ćemo društvu živjeti.
Ako se smatra da jest, onda tek za takvu državu se nije isplatilo boriti.

Argument "Nisam se borio za državu u kojoj se Horvatinčić oslobađa" je glupost, i još gore od toga- pokušaj moralne ucjene.
Argument "Oslobađanje Horvatinčića je loše jer je isto pravna i moralna travestija"-nije.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Dakle od cijele plahte koju sam kopirala i gdje su činjenice kakvo je stanje u današnjoj Hrvatskoj ti si pročitao braniteljsko-subnorovsku patetiku?
Od svake rečenice u plahti bi se dala napraviti zasebna tema.
A u tu plahtu problema koji more ovo društvo spada i problem koji stoji u naslovu threada i na koji sam se izabrao referirati, a može se sažeti u "Nismo se za to borili"

Dakle, jedan od razloga zašto nam i jest ovako kako nam jest, je upravo taj da se poštovanje koje dobar dio građana osjećaju prema DR i braniteljima koristi za moralnu ucjenu i kao poluga kojom se određene braniteljske udruge služe kako bi ostvarili neproporcionalan utjecaj i moć u društvu.

Pa se neki tako nisu borili da državom vlada demokratski izabrana vlast, a neki se bome nisu borili za kazališne predstave.

Iako nismo baš pri lovi, osobno bih najradije da svi skupimo neku kintu pa da konačno po Pattonovoj ideji isplatimo takav šljam i pošaljemo ga izvan države.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:46   #93
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Pa čovjek je prokužio da se tvoje plahte od postova obično svedu na dvije-tri riječi.

Dobro ti govore kolege, borili smo se da preživimo. To nije bio rat ideologija već rat za goli život. I zato su glupa pitanja "jesmo se za ovo borili".
plahta je kopirana
činjenice iz dnevnog života Hrvatske
no, tebi je to vjerojatno sasvim u redu

drugo - slabo pratiš postove
moj prvi post na ovoj temi je upravo o tome kako su se Hrvati borili za goli život i dom i teritorij i da nitko nije u tom momentu razmišljao o nekakvom državnom uređenju
i ne samo u prvom postu

a pitanje nije glupo
stvarno ste se borili za neke Horvatinčiće i sve ono a što se događa u današnjoj Hrvatskoj?
i gdje je skoro ko na divljem zapadu

I sva sreća pa je tvoj post nadasve argumentiran
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:51   #94
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
****Od svake rečenice u plahti bi se dala napraviti zasebna tema.
A u tu plahtu problema koji more ovo društvo spada i problem koji stoji u naslovu threada i na koji sam se izabrao referirati, a može se sažeti u "Nismo se za to borili"

Dakle, jedan od razloga zašto nam i jest ovako kako nam jest, je upravo taj da se poštovanje koje dobar dio građana osjećaju prema DR i braniteljima koristi za moralnu ucjenu i kao poluga kojom se određene braniteljske udruge služe kako bi ostvarili neproporcionalan utjecaj i moć u društvu.

Pa se neki tako nisu borili da državom vlada demokratski izabrana vlast, a neki se bome nisu borili za kazališne predstave.

Iako nismo baš pri lovi, osobno bih najradije da svi skupimo neku kintu pa da konačno po Pattonovoj ideji isplatimo takav šljam i pošaljemo ga izvan države.
problem je što bi se od svake rečenice dala napraviti - posebna tema
ne čini li ti se ipak malo previše tih negativnosti?

Ja nisam shvatila - jesmo li se za to borili - kao moralnu ucjenu Domovinskim ratom

Čovjek se eto samo pita za što se u konačnici borio
iako vjerojatno , kao što sam napisala i na početku, nije , kao ni velika većina mislio išta o tome što će biti poslije rata - branio se život

i, da, da netko opet zaprijeti oružjem - vrlo vjerojatno bi opet krenuo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:38   #95
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Prvo uopće nema potreba za svađanjem
Svadljivi su oni koji inzistiraju da je jedino njihovo mišljenje točno i ispravno.

Ja sam živjela u Jugoslaviji.
Točnije - još uvijek sam veći dio života (2/3) proživjela u jugi.
I znam reći da sam proživjela - zlatni dio juge.
Vrijeme kada sam rođena je ohoho nakon poslijeratnih vremena siromaštva, vrijeme nakon određenog rada reda i discipline i kada su, više oni manji "partijski" moćnici, pokazivali vlast
vrijeme kada je juga već praktički bila otvorena
vrijeme kada su ljudi počeli "disati" - na razne načine.

Vrijeme kada su ljudi - jednako kao i danas prakitčki živjeli bez brige i pameti.
Postojalo je društveno uređenje, zakoni su se poštivali, ljudi su radili, bili su , prvo sigurni da imaju gdje raditi i da će dobiti plaću , manje više primjerenu i da ih nitko neće mobingirati (doduše tada se još nije znalo za mobing)
vrijeme kada si mogao dugoročnije nešto planirati
vrijeme kada su zakoni poštivani a kriminalci u pravilu završavali tamo gdje im je i mjesto.

Nemojmo sada početi sa jugom iza rata ili sa pojedinačnim ovakvim ili onakvim slučajevima. Tema nije juga, samo se osvrćem na tvoj upis

Činjenica je da su, iz ovih ili onih razloga, etika i moral srozani do kraja.
I većina ljudi pokušava preživjeti i ne baviti se politikom. Nemaju vremena. Osim ako imaju neku korist.

Nije bilo izbora nekada?
Pa većini i nisu trebali.
Jer, mrmljalo se da novci idu u beograd, danas se mrmlja kak idu u Zagreb.
Ali generalno - velika većina nije imala neku istinsku potrebu mijenjati.
Naravno da nema potrebe za svađanjem i drago mi je da se tu slažemo, ali ima nekih se ne slažu s time, čim se spomenu neke riječi. Drago mi je čuti za ugodna iskustva života u Jugi, a iz tog dijela osvrnuo bih se na onaj dio o izborima. Sama veliš nije ih bilo, ali nisu ni bili potrebni jer se samo mrmljalo, bez ikakve realne potrebe da se nešto mijenja jer je sve relativno dobro funkcioniralo. Odlično, meni bi bilo jako drago da je i sad tako, pa da mogu s guštom zaokruživati one koji su dosad bili, bez ikakve potrebe za promišljanjem. Nažalost nije tako.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Danas imamo demokraciju koja je donijelo da svatko od nas može kokodakati što god hoće i gdje hoće i kada hoće i to bilo nešto istina ili želimo nekoga oblatiti, ali nema nikakve odgovornosti za ništa. Počev od nas svih kaj piskaramo pa sve do političara.
S ovime se u potpunosti slažem, danas definitivno fali odgovornosti, uslijed sve veće liberalizacije i demokratizacije. Pazi, sami ti procesi po meni su apsolutno pozitivni, čim manje ovlasti za odlučivanje o meni društvu/državi/bilo kakvoj široj zajednici, to sam slobodniji, ali i s time odgovorniji za sebe, ali i za zajednicu, što se ljudi dosta teško navikavaju. Tipa kao s rastavama. Uslijed sve veće liberalizacije društva dolazi do sve više rastava, jer se gubi ona ideja da je brak neka svetinja koju treba očuvati bez obzira na sve, odnosno, društvo ne čuva brak više za tebe, nego se trebaš i sam potruditi da uspiješ, al jbg, očito se to ne kuži tako lako.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Problem je što i nemaš koga zaokružiti.
Eto neću ove velike pa onda most zajebe
Usput i treći put za idućih nekoliko desetljeća.
A sad, moram priznati da mi nikad nije bila jasna ta sintagma most zajebo treći put. Ja sam ih dva puta zaokružio i definitivno su me razočarali, ali mi ne pada na pamet ostajati doma za izbore. Ako ne budem imao koga za zaokružit, otići ću zaokružit Živi zid, koliko god da njihov "program" smatram hrpetinom gluposti koje bi nas uništile, bolje metak u čelo od njih, koji po meni barem imaju donekle dobre namjere, nego polagano umiranje od strane ostalog političkog šljama.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

problem je što više ne postoje i neki ideali - ne znam za današnje generacije - hebiga ja sam imala ideale
A to je problem jer nema što motivirati ljude da se pokrenu.
Da, to je dobro pitanje. Mislim da definitivno ima manje idealizma, što pripisujem većoj informiranosti i slušanju o pričama gdje su ljude zajebali ideali, primjerice, čitaš priču o nekom branitelju iz xy sela u slavoniji koji se borio u ratu, vraća se doma gdje mu uništena firma, ne uzima mirovinu nego se pokušava snaći, a familija mu živi u bijedi. S druge strane raznorazni "braniteljski" šljam se gosti po Zagrebu janjcima. Fali idealizma i energije koja proizlazi iz njega.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

Kome da se priključim? Ili da idem osnovati svoju stranku?
i od prve biti popljuvana na svim razinama
Evo obećanje, ako odlučiš osnivati stranku, računaj s moje strane na jednog člana/glas. I da, čisto na hipotetskoj razini, naravno da ćeš biti popljuvana itd. itd., bilo kakvi veći projekt u životu da radiš, normalno da će pljuvačina zbog ljubomore, zlobe i hrpetine ostalih razloga.

Iako kužim apatiju, probaj iz ove perspektive to sagledati, bar ja tako gledam. Nisam ni 1% stvari, koje su mi barem na teoretskoj razini omogućene činjenicom da sam u demokratskom sustavu, pokušao napraviti, a tek kad sve isprobam, onda mogu dići ruke od svega i reći jebeš to. Sad malo ispada da sam ne znam koliko politički angažiran, iskreno da ti velim, nisam. Odem na izbore, ali više od toga ne, čisto jer sam angažiran nekim drugim stvarima u životu. Tko zna, možda mi nekog dana dopizdi, zaključim da se ništa ne napravi kako treba ako to ne napraviš sam, pa uđem u taj mulj naše politike s nekim idealima xD... Do tog potencijalnog trenutka, mislim da je izlaženje na izbore i neodavanje apatiji neki minimum koji mogu napravit.
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:56   #96
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
"Nismo se za to borili" je uvijek stupidan i kretenski argument bez obzira što dolazi iza njega.

Tkogod se borio, borio se za pobjedu u ratu i očuvanje egzistencije.

"Nismo se za to borili" jest uvijek i isključivo pokušaj da se sudjelovanje u ratu dodatno naplati političkim i društvenim utjecajem u miru, mimo općeprihvaćenih kanala.

Kad dođe do slijedećeg rata, molim sve koji se bore e ne bi li poslije mogli prigovarati da se nisu za nešto borili, neka lijepo ostanu doma.
Mozda prvenstveno treba uredati sopstvenu egsistenciju, sto je svakome normalnom covjeku instinktivno u prvom planu. Pa sad se postavlja pitanje da li se treba poceti boriti aktualnoj pretecoj opasnosti egsistencije. Hrvatska je postao pakao od drzave koja ugrozava na stotinu tisuca egsistencija; jos i poasnom dinamikom. Neke zaglavljene nacionaliste to ne zanima, jos zive u 40-ima proslog vijeka. A ne kuze da im je na primjer tek sad ugrozena egsistencija bas njihove nacije (ako im bas taj razlog treba).

Nije rat uvijek takav da se krece borba iskljucivo protiv vanjskih neprijatelja.

Zadnje uređivanje Ravell : 27.10.2017. at 02:08.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:17   #97
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Pa čovjek je prokužio da se tvoje plahte od postova obično svedu na dvije-tri riječi.

Dobro ti govore kolege, borili smo se da preživimo. To nije bio rat ideologija već rat za goli život. I zato su glupa pitanja "jesmo se za ovo borili".
ne postoje glupa pitanja...
a ako nekome smetaju odgovori,slobodno ih moze nazvati glupima...
demokracija...za to smo se borili...zar ne...ili nismo...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 00:16   #98
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne trpam ja nikoga u nikakav koš.
Bez obzira radilo se o šatorašima, braniteljima ljevičarima, LGBT braniteljima ili braniteljima katolicima, argument "Nismo se za to borili..."je uvijek jednako bezvrijedan i jednako moralno ucjenjivački, bez obzira da li se s osobno slažem s time oko čega se konkretno netko nije borio.

Svakom čovjeku koji je otišao u rat braniti svoje kažem svaka čast.
Kao prvo zbog muda. Vidio sam kako izgleda prostrijelna rana od kalašnjikova, i iskreno priznam da ne bih imao hrabrosti smrzavati se na nekoj čuki ne znajući kad će me ta ili neka od još razornijih igračkica zakačiti.
Kao drugo, radi toga što je ići braniti nešto veće od sebe i plemenit, idealističan cilj.

No to sve skupa ne znači kako je nakon rata ta i takva osoba išta bolja, mudrija, pametnija, poštenija ili kompetentnija od ikoga drugoga odlučivati u kakvom ćemo društvu živjeti.
Ako se smatra da jest, onda tek za takvu državu se nije isplatilo boriti.

Argument "Nisam se borio za državu u kojoj se Horvatinčić oslobađa" je glupost, i još gore od toga- pokušaj moralne ucjene.
Argument "Oslobađanje Horvatinčića je loše jer je isto pravna i moralna travestija"-nije.



Od svake rečenice u plahti bi se dala napraviti zasebna tema.
A u tu plahtu problema koji more ovo društvo spada i problem koji stoji u naslovu threada i na koji sam se izabrao referirati, a može se sažeti u "Nismo se za to borili"

Dakle, jedan od razloga zašto nam i jest ovako kako nam jest, je upravo taj da se poštovanje koje dobar dio građana osjećaju prema DR i braniteljima koristi za moralnu ucjenu i kao poluga kojom se određene braniteljske udruge služe kako bi ostvarili neproporcionalan utjecaj i moć u društvu.

Pa se neki tako nisu borili da državom vlada demokratski izabrana vlast, a neki se bome nisu borili za kazališne predstave.

Iako nismo baš pri lovi, osobno bih najradije da svi skupimo neku kintu pa da konačno po Pattonovoj ideji isplatimo takav šljam i pošaljemo ga izvan države.
Da, trpaš mene u isti koš sa šatorašima, premda ja ne trežim ama baš ništa ni od države, ni od tebe.
Ali od tvoje generacije koja se kuži u rat ko mara u krivi kurac ni ne očekujem ništa bolje.
Samo ti živi u svom "ja to zaslužujem" svijetu i sretno ti bilo.

Ali bilo bi fer od tebe da prestaneš vrijeđati.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
plahta je kopirana
činjenice iz dnevnog života Hrvatske
no, tebi je to vjerojatno sasvim u redu

drugo - slabo pratiš postove
moj prvi post na ovoj temi je upravo o tome kako su se Hrvati borili za goli život i dom i teritorij i da nitko nije u tom momentu razmišljao o nekakvom državnom uređenju
i ne samo u prvom postu

a pitanje nije glupo
stvarno ste se borili za neke Horvatinčiće i sve ono a što se događa u današnjoj Hrvatskoj?
i gdje je skoro ko na divljem zapadu

I sva sreća pa je tvoj post nadasve argumentiran
Ma da, moš mislit, Štiglec se borio...
Pitanje je li uopće bio živ za vrijeme rata.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
problem je što bi se od svake rečenice dala napraviti - posebna tema
ne čini li ti se ipak malo previše tih negativnosti?

Ja nisam shvatila - jesmo li se za to borili - kao moralnu ucjenu Domovinskim ratom

Čovjek se eto samo pita za što se u konačnici borio
iako vjerojatno , kao što sam napisala i na početku, nije , kao ni velika većina mislio išta o tome što će biti poslije rata - branio se život

i, da, da netko opet zaprijeti oružjem - vrlo vjerojatno bi opet krenuo
E pa ja ne bih krenuo, zapravo - krenuo bih preko grane u politički azil, a ovi majstori ratovanja koji su vojne vještine usvojili preko interneta nek iskazuju svoje domoljublje.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:24   #99
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Da, trpaš mene u isti koš sa šatorašima, premda ja ne trežim ama baš ništa ni od države, ni od tebe.
Ali od tvoje generacije koja se kuži u rat ko mara u krivi kurac ni ne očekujem ništa bolje.
Samo ti živi u svom "ja to zaslužujem" svijetu i sretno ti bilo.

Ali bilo bi fer od tebe da prestaneš vrijeđati.
Dakle, ako ne tražiš ništa od države niti od mene, kako si došao do toga da te trpam u isti koš sa šatorašima?

Evo, mislim da ne mogu jasnije od ovoga: imali smo 200 000 ljudi pod oružjem.
Od njih, maksimalno 5% danas ide okolo po zemlji i propovijeda "Nismo se za ovo borili..."

Ostali rade, preživljavaju i bore se s istim sustavom kao i svi mi ostali.

Ne izjednačavam te dvije skupine.
Nisi me shvatio dobro.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:44   #100
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Dakle, ako ne tražiš ništa od države niti od mene, kako si došao do toga da te trpam u isti koš sa šatorašima?

Evo, mislim da ne mogu jasnije od ovoga: imali smo 200 000 ljudi pod oružjem.
Od njih, maksimalno 5% danas ide okolo po zemlji i propovijeda "Nismo se za ovo borili..."

Ostali rade, preživljavaju i bore se s istim sustavom kao i svi mi ostali.

Ne izjednačavam te dvije skupine.
Nisi me shvatio dobro.
No dobro, možda se i nismo razumjeli, ali i ja mislim da se nisam borio za to da ova država bude takva kao što jest.
Jer da sam tada znao što sam zapravo branio, digao bih sidro i otišao u Francusku, Nizozemsku ili Norvešku, a možda čak i Kaliforniju.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.