Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2023., 21:00   #1
Da li banka može nekome ustupiti svoja potraživanja?

Danas sam dobila poštu vezano za kredit koji imam u Zagrebačkoj banci, koji nisam bila u mogućnosti otplaćivati.

Kredit je bio preko firme i digla sam ga na nagovor svog oca koji mi je obećao da će se kredit moći vratiti na vrijeme.

Ugl obratila mi se firma AxFina u ime DDM Invest III AG (iz Švicarske). Rekli su da imaju potraživanje od mene temeljem Ugovora o kreditu ustupljenom od strane Zagrebačke banke prema firmi kojoj sam bila jamac, a koji im je ustupljen Ugovorom o ustupu potraživanja i prijenosom sredstava. Taj ugovor nisu poslali pa ne znam da li uopće i postoji

Rekli su da ako u 60 dana platim cca 10% čega dugujem, ostalih 90% će mi oprostiti. Što mi izgleda suludo jer cifra koju dugujem je velika i ne znam zašto bi mi ponudili da platim samo 10%. Da li banka nekome može dati moje podatke i ustupiti potraživanja? Ne vjerujem ničemu što su mi napisali, ali rekli su da ih mogu nazvati ako imam bilo kakva pitanja. Htjela sam prvo da pitam ovdje da li se netko susreo sa ove dvije firme do sada?

Kredit je iz 2018.
Esived is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2023., 21:14   #2
Quote:
Esived kaže: Pogledaj post
Danas sam dobila poštu vezano za kredit koji imam u Zagrebačkoj banci, koji nisam bila u mogućnosti otplaćivati.

Kredit je bio preko firme i digla sam ga na nagovor svog oca koji mi je obećao da će se kredit moći vratiti na vrijeme.

Ugl obratila mi se firma AxFina u ime DDM Invest III AG (iz Švicarske). Rekli su da imaju potraživanje od mene temeljem Ugovora o kreditu ustupljenom od strane Zagrebačke banke prema firmi kojoj sam bila jamac, a koji im je ustupljen Ugovorom o ustupu potraživanja i prijenosom sredstava. Taj ugovor nisu poslali pa ne znam da li uopće i postoji

Rekli su da ako u 60 dana platim cca 10% čega dugujem, ostalih 90% će mi oprostiti. Što mi izgleda suludo jer cifra koju dugujem je velika i ne znam zašto bi mi ponudili da platim samo 10%. Da li banka nekome može dati moje podatke i ustupiti potraživanja? Ne vjerujem ničemu što su mi napisali, ali rekli su da ih mogu nazvati ako imam bilo kakva pitanja. Htjela sam prvo da pitam ovdje da li se netko susreo sa ove dvije firme do sada?

Kredit je iz 2018.
Banke jesu pocele uzimati agencije za naplacivanje, ali ovaj modus, das nam 10 posto i oprostimo je sulud.

Ja bi poslala taj dopis u zagrebacku banku i trazila potvrdu. Nije mi vjerojatno da svicarska firma potrazuje nesto od zagrebacke banke. Ti si u svicarskoj?

Zasto nisu prije potrazivali sredstva od tvrtke? Normalmi postupak naplate kredita krece vrlo brzo, ne ceka se 5 godina. Suraduje se s klijentom oko restrukturiranja....

Kada ste prestali placati i na osnovu kojih kolaterala ste dobili kredit? Mislim lovu uvijek morate vratiti...
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2023., 22:15   #3
Ne placaj nista, bilo kakvom uplatom prekidas rokove zastare za potrazivanja, to im jeuobicajeni trik.

Onda trazi dokumente na uvid. Prouci kada nastupa zastara.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2023., 22:42   #4
ispitaj sve, cesto salteruse dilaju podatke, pa lazne firme traze uplatu na svoj racun.... tko zna o cemu se ovdje radi.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2023., 08:49   #5
Prodaja dugova ti je čest i legalan potez. U principu, nek se drugi bakču s tim. A prodaje se za suludo male cifre, samo da je "račun čist". Agencije za naplatu potraživanja su nikle ko gljive posle kiše.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2023., 13:44   #6
Quote:
Esived kaže: Pogledaj post
Rekli su da imaju potraživanje od mene temeljem Ugovora o kreditu ustupljenom od strane Zagrebačke banke
Provjeri ti to sve u Zagrebačkoj banci.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2023., 02:02   #7
Pozdrav, imam sličnu situaciju. Dug koji je od banke prešao na navedenu firmu.
Nisu mi nažalost ponudili sličnu opciju, ali bi rado čula jesi li uspjela nešto riješiti u međuvremenu? Hvala
malenošareno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.