Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2016., 09:07   #5621
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Da, britanska odluka je katastrofa za sve . Ona je istovremeno i najglasniji mogući poziv na uzbunu i razmišljanje o onome što se može postići zajednički .

The Guardian

https://www.theguardian.com/commenti...ll-save-europe
Jedini spas Europe je povratak na nacionalne države.
Revolucion is offline  
Old 25.06.2016., 09:10   #5622
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Jedini spas Europe je povratak na nacionalne države.
Je, to je super funkcioniralo prije.
Daj uzmite bar srednjoškolsku knjigu iz povijesti, pa je prolistajte, prije lupanja ovakvih bisera...
Snack is offline  
Old 25.06.2016., 09:10   #5623
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Nametnut će to manjim članicama, a to će samo ubrzati proces raspadanja koji je započeo i koji je neizbježan.
Zapravo ne, većinu će pokriti ono što je išlo nazad u GB.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 25.06.2016., 09:12   #5624
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Je, to je super funkcioniralo prije.

Daj uzmite bar srednjoškolsku knjigu iz povijesti, pa je prolistajte, prije lupanja ovakvih bisera...

Primitivce uvijek hrani nacionalizam...


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
unknown99 is offline  
Old 25.06.2016., 09:18   #5625
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Hrvatska je mogla redefinirat svoj polozaj 1991. na puno bolji nacin, a ne da bude opljackana od strane najvecih domoljuba i unisti svu svoju industriju, iskljucivo u interesu stranih zemalja kojima smo bili konkurencija.
Prije okupacije 1/3 teritorija ili poslije?

Prije nego se sazvao Sabor RH je predano oružje TO. Malo si pomješao datume. Mintigaši u Srbiji su haračaili prije nego je većina Hrvatske čula za Tuđmana.


Quote:
I tada su gradjani prevareni lazljivim populizmom Franje Tudjmana kao sto su UK gradjani prevareni lazima koje se vec danas , 1 dan iza referenduma javno priznaju da su bile lazi u kampanji. Priznaju da su lagali i ne snose nikakve posljedice. kao da su u Hrvatskoj.
I koliko god kukao da ti je loše, Hrvatska ima prosječno 3 puta veću plaću od gospode koja nam je krojila sudbinu preko Dunava.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 25.06.2016., 09:22   #5626
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
http://cdn.static-economist.com/site...5_woc801_0.png

Iz ovog grafa je vidljivo da su glasači out bili u većini slabije educirani stariji građani dakle post ratna baby boom generacija radnika u penziji ili pred penzijom.
Dakle radnička klasa stare Britanije, ekipa koja je radila cijeli život, koja je stvorila blagostanje za iduće generacije.

Ali ajmo pljuvati po njima jer ne znaju puno o feminističkom pogledu na modernu mongolsku kinematografiju
Nema veze što za razliku od balavaca, znaju makar popraviti cijev ili pokrenuti auto kada stane.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.06.2016., 09:23   #5627
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Je, to je super funkcioniralo prije.
Daj uzmite bar srednjoškolsku knjigu iz povijesti, pa je prolistajte, prije lupanja ovakvih bisera...
Listam...
Rimsko carstvo - raspalo se
Perzijsko carstvo - raspalo se
Mongolsko carstvo - raspalo se
Osmanlijsko carstvo - raspalo se
Hasburška monarhija- raspala se
Jugoslavije - raspale se
SSSR...raspao se

UK - raspada se
Belgija - raspada se
Španjolska - raspada se


Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Primitivce uvijek hrani nacionalizam...

I ti misliš da su Britanci primitivni. I ja. Koje su to seljačine. Sva sreća da su otišle iz EU.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 25.06.2016., 09:28   #5628
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle radnička klasa stare Britanije, ekipa koja je radila cijeli život, koja je stvorila blagostanje za iduće generacije.

Ali ajmo pljuvati po njima jer ne znaju puno o feminističkom pogledu na modernu mongolsku kinematografiju
Nema veze što za razliku od balavaca, znaju makar popraviti cijev ili pokrenuti auto kada stane.
ta klasa je od početka 80 prestala biti generator blagostanja UK. zadnjih 30 godina generator blagostanja su finacijaši inžinjinjeri i ITevci mahom iz ex kolonija i EU.
DobroJutro is offline  
Old 25.06.2016., 09:33   #5629
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Prije okupacije 1/3 teritorija ili poslije?

Prije nego se sazvao Sabor RH je predano oružje TO. Malo si pomješao datume. Mintigaši u Srbiji su haračaili prije nego je većina Hrvatske čula za Tuđmana.




I koliko god kukao da ti je loše, Hrvatska ima prosječno 3 puta veću plaću od gospode koja nam je krojila sudbinu preko Dunava.
Dobro su je krojili sa Predsjednikom drzave, Premijerom, sefom Sluzbe Drzavne Sigurnosti, zapovjednicima RM i ARJ PVO i komandantima Vojnih oblasti itd. itd. Hrvatima iz Hrvatske. Dajte se uozbiljite i nemojte se usporedjivati sa najgorima (kojima je usput NATO unistio bombardiranjima 1999. najvazniju industriju) nego sa onima sa kojima smo se do 1990. sprdali - Madjarima, Cesima, Poljacima, a da ne govorim o zapadnim susjedima.
Rat je zavrsio prije 20 godina a kod nas se odrzava stanje kao da se pucalo do jucer. I Franjo i Slobo radili su na istom poslu - da svoje republike ogule do koze i upropaste ih ekonomski i u svakom drugom pogledu i stvore od njih poslusne banana drazvice - kolonije stranih gospodara.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 25.06.2016., 09:33   #5630
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Listam...
Rimsko carstvo - raspalo se
Perzijsko carstvo - raspalo se
Mongolsko carstvo - raspalo se
Osmanlijsko carstvo - raspalo se
Hasburška monarhija- raspala se
Jugoslavije - raspale se
SSSR...raspao se

UK - raspada se
Belgija - raspada se
Španjolska - raspada se
Da, jer Rimsko carstvo i EU imaju toliko dodirnih točaka...
Lijepo sam predložio da otvoriš koju knjigu, ali vidim da to ne ide Brexitovicma jednostavno...

Inače, u Belgiji sam često. To njihovo "raspadanje" izgleda daleko bolje nego naša homogena nacionalna država, Hrvatska koja je na konačnom izdisaju. 95% mladih građana hrvatske bi istog trenutka potpisalo za državljanstvo te "raspadajuće" Belgije, koja iz EU izvozi gotovo kao i UK.
Snack is offline  
Old 25.06.2016., 09:34   #5631
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Primitivce uvijek hrani nacionalizam...


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
Stop the war in the name of god

stop the war in the name of love

stop the war in the name of children

stop the war in Croatia

Tomislav Ivčić

Je baš smo svi mi hrvati bili primitivci i nacionalisti

onda ... za vrijeme raspada Yuge
Katus is offline  
Old 25.06.2016., 09:37   #5632
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Stop the war in the name of god

stop the war in the name of love

stop the war in the name of children

stop the war in Croatia

Tomislav Ivčić

Je baš smo svi mi hrvati bili primitivni nacionalisti
Nacionalisti se uvijek skrivaju iza rijeci: Svi mi.
Naravno da nikad nisu svi i ne bi bilo dobro da su svi ljudi isti.
Na zalost oni koji se ne uklapaju u tu matricu prvi dobiju po glavi.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 25.06.2016., 09:40   #5633
mi i oni

Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nacionalisti se uvijek skrivaju iza rijeci: Svi mi.
Naravno da nikad nisu svi i ne bi bilo dobro da su svi ljudi isti.
Na zalost oni koji se ne uklapaju u tu matricu prvi dobiju po glavi.
Isto ti je i sad , oni su stari , oni su glupi oni su sebični oni su primitivni ..... 17 miliona duša

A mi smo eto mladi , mi smo obrazovani , mi smo savršeni i civilizirani europejci 17 milona duša

Generaliziranje nije bilo onda a nije ni sad dobro .

Hrvatska se i dan danas tako dijeli . Na komunjare i ustašoide . I nije nam dobro .
Katus is offline  
Old 25.06.2016., 09:47   #5634
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Travel_Area

Republika Irska i Ujedinjeno Kraljevstvo (obje trenutno članice EU-a) nisu dio Shengenske zone, nego imaju poseban bilateralni ugovor CTA (Zajednički putni prostor), pa nemaju granične kontrole. Kad UK izađe iz EU šta će biti sa ovim CTA? Hoće li se ukinuti? Meni se u tom slučaju čini logično da Republika Irska uđe u Shengen, a da se UK zabarikadira sa svojim idiotima i domoljubima.
Postoji masa mirovnih sporazuma Dublina i Londona oko Sjeverne Irske.
Teško bi uveli potpune granične kontrole, katolička polovica sjvernoirske populacije bi popizdila na to.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.06.2016., 09:50   #5635
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Svoju imovinu, svoju privatnost, svoj nacin zivota, svoje zelje i ambicije......nastavi niz slobodno.

Edit:
BTW malo sam zbunjen, nije li ovo san ultralijeve antiglobalizam ekipe, pad mrskih nadnacionalnih netransparentnih struktura i tako to. Nesto ih ne vidim u medijima, nego se forsiraju samo "zli, neuki, krezubi" desnicari. Gdje su te majice Che Guevare sa Union Jackovima?
Sad ce krenuti kuknjava nad ljudskim pravima, socijalnim pravima, rasizmu, antifasizmu, maltretiranju jadnih migranata doktora znanosti koji bjeze od rata u Iranu i Uzbekistanu (da, dobro ste procitali) koji samo zele mir i svoja ljudska prava....a tek kad se aktiviraju postrojbe NGO, HRW, Amnesty International....Rupert Murdoch ima da trlja ruke dan i noc.

Boze, tko uopce mas medije uopce dozivljava. Nitko da postavi pitanje - dobro zasto su starij i iskusniji, dakle ljudi koji su se puno vise navikli osloniti na rezultate rada vlastith ruka a ne na "financijske usluge", i razmisljati vlastitom glavom a ne glavom TV spikera, odlucili za izlazak?

Ma to je zato sto su oni slabo obrazovani, zadrti rasisti i opcenito nisu metroseksualni.
ruka-slave is offline  
Old 25.06.2016., 09:51   #5636
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
E vidis, ja tvrdim da ako ce ovo tvoje razmisljanje postati mainstream percepcija brexita, EU ce se sigurno raspasti.

Kao prvo, objasnjenje da je brexit posljedica populizma mi je krajne glupo. I Hrvatska se odcjepila od jugoslavije na osnovu 'populizma'. A izokretat i 'populizam' predstavljat jednom u pozitivnom kontekstu a drugi put u negativnom, je nasjedanje propagandi koju kreira elita.

Kao drugo, ponasanje eurofila da je englesku odvela van stara, zatucana, needucirana raja me jako podsjeca na muskarca od kojeg se nakon dugo godina razvela zena, pa kaze:"Ja sam joj nudio sve, a ona me ostavila zbog onog idiota". A istina je mozda, niti da si joj nudio sve (samo si to ti mislio) i da onaj drugi mozda uopce nije toliki idiot....

EU moze mentalno puno nauciti i profitirati zbog brexita, ali ne nacinom razmisljanja iz quotanog posta.
Nego čega li je brexit posljedica, nego li populizma? Nadalje to nije ponašanje eurofila, nego statistički podaci prikupljeni iz glasova, jednako kao što su prikupljeni sami glasovi. Da, mladi su bili za ostanak u EU u postotku cca 65%, a oni preko 65 za izlazak u otprilike istom tom postotku. Da, od 30 okruga s najmanjim brojem visokoobrazovanih, u 27 su izglasali izlazak.

EU može puno naučiti i profitirati iz Brexita, tu se slažem. Ideja da ćeš biti sila, a Englezi ne žele biti Hr, s 50 milijuna stanovnika u svijetu od 8 milijardi, je smiješna. EU nema alternativu, ako želi biti ikakav faktor, ovako ili onako uređena, i dalje nema alternativu.
theremin1 is offline  
Old 25.06.2016., 09:53   #5637
Bank of America snizila je za sljedecu godinu prognozu rasta UK gospodarstva za 10 puta - sa 2,3% na 0,2%.
http://en.news-4-u.ru/analysts-at-ba...k-economy.html
lutnik is offline  
Old 25.06.2016., 09:59   #5638
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Dobro su je krojili sa Predsjednikom drzave, Premijerom, sefom Sluzbe Drzavne Sigurnosti, zapovjednicima RM i ARJ PVO i komandantima Vojnih oblasti itd. itd. Hrvatima iz Hrvatske. Dajte se uozbiljite i nemojte se usporedjivati sa najgorima (kojima je usput NATO unistio bombardiranjima 1999. najvazniju industriju) nego sa onima sa kojima smo se do 1990. sprdali - Madjarima, Cesima, Poljacima, a da ne govorim o zapadnim susjedima.
Rat je zavrsio prije 20 godina a kod nas se odrzava stanje kao da se pucalo do jucer. I Franjo i Slobo radili su na istom poslu - da svoje republike ogule do koze i upropaste ih ekonomski i u svakom drugom pogledu i stvore od njih poslusne banana drazvice - kolonije stranih gospodara.
Da se ne uspoređujem sa zemljom kojoj je NATO bacio u par tjedana nekoliko bombi dok su nam oni ravnali gradove i sela do pepela? Gdje je turizam bio mrtav godinama? Gdje se godinama hranilo 0,5-1 milijun izbjeglica. I gdje su se milijarde utukle u obnovu i još se desetci milijuna ukucavaju u razminiranje.
Njihov rat je isto završio prije 15 pa ih ne vidim da su "oladili" i svjetlosnu godinu od bilo koga drugog u okruženju.

Sam ti možeš Franju i Slobu uspoređivat. nitko ne sme da vas bije.
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 25.06.2016., 10:00   #5639
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nitko da postavi pitanje - dobro zasto su starij i iskusniji, dakle ljudi koji su se puno vise navikli osloniti na rezultate rada vlastith ruka a ne na "financijske usluge", i razmisljati vlastitom glavom a ne glavom TV spikera, odlucili za izlazak?
Kakav spin.

Misliš, nitko da postavi pitanje zašto su se oni koji su u penziji i više NE RADE, kao i socijalni slučajevi koji NE RADE, masovno odlučili za izlazak?

I ako je od tebe...previše je.
Snack is offline  
Old 25.06.2016., 10:01   #5640
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...-nama/4468451/

Obama prijeti UK-u
Da li će sada nakon svih prijetnji iz cijelog financijskog zapadnog svijeta anglosasi čisto iz prkosa biti još više za izlazak ili će progutati govno i podviti repiće?
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.