Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 10:49   #41
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Socijalističko naslijeđe i na fakultetu je učinilo svoje.
Uništilo fakultet kao i državu.

16 od top 20. iz Amerike, a naši se socijalistički pametnjakovići rugaju njihovom obrazovnom sustavu te "glupim" amerima
Apsolutno...dočim je ZaSu za Austrije bila top znanstvena institucija.
Nikad nisam čuo da se itko ruga američkom visoko-školskom obrazovnom sustavu. Brate tebi ne trebaju nikakvi podaci ti na sva pitanja imaš isti odgovor...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:49   #42
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Socijalističko naslijeđe i na fakultetu je učinilo svoje.
Uništilo fakultet kao i državu.


jel ti to ove poslije 1990-te,
zoveš socijalistima ?

do 1990-te su na nešto ličili
i bili respektabilni.

onda došo rođo
i sve otišlo u septičku
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:53   #43
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi i o novcu . Mi sed ne možemo mjeriti sa velikim svjetwskim sveučilištima,ali bi morali biti bolji od beoghradskog i ljubljanskog sveučilišta. Morali bi biti u rangu sa bečkim,praškim i talijanskim sveučilištima.
Ne bi trebali biti bolji. Ne znam da li smo ikada bili bolji od Ljubljanskog. Obzirom na način upravljanja Sveučilištem, način organizacije istog, način ulaganja i strategiju koja je ionako slovo na papiru (uz to kaj je to valda jedno treća u zadnjih 10 godina), uz apsolutnu neupravljivost istog a da ne pričam o suludim strateškim projektima tipa ona četri kampusa...dobro da ga država ne zatvori.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 10:59   #44
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


jel ti to ove poslije 1990-te,
zoveš socijalistima ?

do 1990-te su na nešto ličili
i bili respektabilni.

onda došo rođo
i sve otišlo u septičku
Osim par institucija koje i danas relativno dobro izgledaju kao PMF, IFS, donekle ETF, Medicina i Farmacija......drek su bili respektabilni.
Problem je ogromna većina studija društveno-humanističkih smjerova nikakve prepoznatljivosti. Mislim nije ni da su tehničke i biotehnološke bog zna kaj a biomedicinske donekle....prirodoslovne drže kakav-takav korak. Preveliki smo, neupravljivi, rektor nema nikakvu realnu moć (sva sreća obzirom kakvi likovi su tu rektori na čelu s ovim novim), fakulteti se drže svaki za sebe jer dio ljudi tako krčmi velku lovu.....
Postoje tri načina poboljšanja:
1. Razmrskati ZaSU na više dijelova (kao Budimpešta) gdje svaki dio neće biti skup fakulteta kao pravnih osoba.
2. Slomiti zakonom pravnu samostalnost fakuteta (kao Beč)
3. Dodjeljivati novac prema kvaliteti i onda čekati što je nemoguće jer Sveučilište nema novac a i bolje da nema.
Zapravo poznavajući zagrebački pravni fakultet postoji samo 1. Ovaj prvi.
Beogradsko sveučilište se nije poboljšalo radi unutrašnjeg poboljšanja nego država dodjeljuje lovu za projekte kao i mlade ljude (asistente) samo kvalitetnima preko točno preciziranih kriterija a to utječe i na plaću. Kod nas kao i kod doktora u bolnici, radio ti dobru znanost (imao hrpu pacijenata) ili ne radio ....ista ti plaća.....pa onda ljudi naravno biraju NE raditi odnosno raditi minimalno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 18.08.2014. at 11:06.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:20   #45
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Onda je stvar rješena ako je Jovanović isključivi krivac. A neće biti kako je samo on u manje od dvije godine upropastio sveučilište. Neće biti no ako je lakše tako zabit glavu u pijesak sve OK.
Činjenica je da je prije Jovanovića zagrebačko sveučilište bilo više rangirano. Kad je Kostović bio ministar medicinski fakultet je dobio novi centar za mozak. U to vrijeme , iako je trećina Hrtvatske bila okupirana,znanost jer i u tim ratnim uvjetima bila bolja i sveučilište je bolje kotiralo .
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:39   #46
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je prije Jovanovića zagrebačko sveučilište bilo više rangirano. Kad je Kostović bio ministar medicinski fakultet je dobio novi centar za mozak. U to vrijeme , iako je trećina Hrtvatske bila okupirana,znanost jer i u tim ratnim uvjetima bila bolja i sveučilište je bolje kotiralo .
Auuuu ne trljaj mi sol na ljutu ranu. Kostovićev institut za mozak je jedna od največih kretenarija koja se desila u ovim krajevima. To je nadmašio samo Radmanov privatni institutić za ljetnu zabavu.
U to vrijeme kad je Kostović "gradio" institut (iako je tada bio podpredsjednik vlade pa se bavio podunavljem) skoro sav novac znanosti je išao na ziđanje tog objekta. Nitko drugi nije par godina dobio gotovo niti cvonjka dok se to gradilo. Nakon prestanka ulupavanja love u nešto bazirano na radu jednog čovjeka s jakim vezama i par suradnika nakon gradnje u idućih par godina se prvi puta ozbiljnije kupovala oprema za sve druge institucije preko natječaja MZOS-a (doduše i tu se lavovski ogrebao za opremu koja se ne koristi jer niti ljudi nema tamo). Do tada nula bodova. Jasno na kraju nije bilo niti ljudi za njega niti projekata koji bi ga financirali (jerbo Kostović više nije mogao toliko politički stiskati) pa je institut životario..ne znam kak je sad.....To nikako nije bio dobar potez a funkcionirali smo na inerciji od prije jer znanstveni radovi uglavnom idu sa zakašnjenjem nakon financiranja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:40   #47
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je prije Jovanovića zagrebačko sveučilište bilo više rangirano. Kad je Kostović bio ministar medicinski fakultet je dobio novi centar za mozak. U to vrijeme , iako je trećina Hrtvatske bila okupirana,znanost jer i u tim ratnim uvjetima bila bolja i sveučilište je bolje kotiralo .
Umh mi na svim poljima kontinuiramo padamo. To je nazalost zabrinjavajuce.

Sto vrijeme vise odmice, to su oni prije bolji.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:53   #48
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Auuuu ne trljaj mi sol na ljutu ranu. Kostovićev institut za mozak je jedna od največih kretenarija koja se desila u ovim krajevima. To je nadmašio samo Radmanov privatni institutić za ljetnu zabavu.
U to vrijeme kad je Kostović "gradio" institut (iako je tada bio podpredsjednik vlade pa se bavio podunavljem) skoro sav novac znanosti je išao na ziđanje tog objekta. Nitko drugi nije par godina dobio gotovo niti cvonjka dok se to gradilo. Nakon prestanka ulupavanja love u nešto bazirano na radu jednog čovjeka s jakim vezama i par suradnika nakon gradnje u idućih par godina se prvi puta ozbiljnije kupovala oprema za sve druge institucije preko natječaja MZOS-a (doduše i tu se lavovski ogrebao za opremu koja se ne koristi jer niti ljudi nema tamo). Do tada nula bodova. Jasno na kraju nije bilo niti ljudi za njega niti projekata koji bi ga financirali (jerbo Kostović više nije mogao toliko politički stiskati) pa je institut životario..ne znam kak je sad.....To nikako nije bio dobar potez a funkcionirali smo na inerciji od prije jer znanstveni radovi uglavnom idu sa zakašnjenjem nakon financiranja.
¸Ti znaš kako funkcionira taj institut i tko tamo radi. Hvala Bogu da je za vrijeme Kostovića med.fakultet nešto dobio,jer prije i poslije njega nije niđšta sagrađeno,niti se je nešto radilo.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:55   #49
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
¸Ti znaš kako funkcionira taj institut i tko tamo radi. Hvala Bogu da je za vrijeme Kostovića med.fakultet nešto dobio,jer prije i poslije njega nije niđšta sagrađeno,niti se je nešto radilo.
Da, znam oboje...i to relativno dobro.
Vidim da ti smeta obiteljski nepotizam unutar institucije ali izgleda ne onaj na međuinstitucijskoj razini. Kostović svojim znanstvenim radom (kao i njegovi suradnici) ničime nisu opravdali toliki novac za ulaganje u vlastiti znanstveni rad. Institut je primjer nepotizma bez premca u znanosti u RH. Veči od Radmanovog nepotizma s time što Radman nekog kulca u svjetskoj znanosti i znači. Čak je Kosta kao ministar stavio kao prvi nacionalni prioritet znanosti istraživanje mozga (pogodite svi čime se Kosta bavi). Kad su se nakon toga i drugi javljati za lovu i spomenuli vlastita istraživanja mozga kao državni prioritet rekao je da su zapravo kronične bolesti prioritet a ne i akutne (pogodite jel se Kosta bavi kroničnim ili akutnim bolestima mozga). Ne spominji mi tu štetočinu. Dobro si rekao, Medicinski fakultet je DOBIO institut na poklon ali ne i zaslužio uz to kaj institut nije neka posebno kvalitetna institucija niti danas...kao niti onda. Mislim OK oni rade, ništ posebno ali prošlo je i valda 20 godina od izgradnje......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:47   #50
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U znanost se ne ulaže,to je točno,ali se ni nema volje da se napreduje i educira. Još treba napomenuti da na med. fakultetu u Zg cvate nepotizam i da se zapošljavaju članovi obitelji. Tako imamo la famiglia Bradamante (profesor na histologiji,žena na farmakologiji,kćer na dermatologiji), la famiglia Kostović(profesor na anatomiji,žena na histologiji),la famiglia Taradi ( tatica i kćer na fiziologiji), la famiglia Šoša(prof i žena na fiziologiji).
Zagrebačke klinike su nam pune maminih i tatinih sinova i kćerkica koje nastavljaju familijarni biznis,a da se nikad nisu makli iz Zagreba,a s medicinom baš puno i nemaju veze.
Onda se čudimo kao pura dreku što je stanje takvo kako je,a bit će i puno gore.
Spomenimo i sadašnjeg dekana med. fakulteta čiji je tatica bio profesor, čini mi se na ginekologiji. Jebiga, čim si bio sin ili kćer nekog profe odmah se drugačije gledalo na tebe, a mi koji smo bili iz pripizdine morali smo se dobro namučiti da bismo položili ispit. Naravno staž u zagrebu nismo mogli dobiti dok su mamini i tatini sinovi za vrijeme stažiranja (koje je bilo formalnost) su uspijeli završiti i postdiplomski i magisterij. Nije mi žao, danas da me netko smjestiu bilo koju ambulantu na kugli zemaljskoj ja bih se snašao, jer sam stekao iskustvo i vidio dosta toga dok bi se ova gospoda usrala. Svaka čast izuzecima, ipak treba reći da su neki stekli svoje titule krvavim radom i bez nepotizma.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:47   #51
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post


jel ti to ove poslije 1990-te,
zoveš socijalistima ?

do 1990-te su na nešto ličili
i bili respektabilni.

onda došo rođo
i sve otišlo u septičku
Do 1990-(t)e se na nešto ličilo.

Da, na bankrotiranu, uništenu i korumpiranu žabokrečinu, kao i svaka komunistička država u povijesti. Samo nekima je to jasno nakon sto godina terora koji su komunisti sijali, nekima očito još ne. I priželjkuju još sto godina tog raja na zemlji.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Auuuu ne trljaj mi sol na ljutu ranu. Kostovićev institut za mozak je jedna od največih kretenarija koja se desila u ovim krajevima.
Da. Jedna od najvećih kretenarija. U trenucima kada europska unija ulaže trilijun€ (tisuću milijardi) u idućih 10 godina u istraživanje mozga samo preko human brain project-a, nama to očito ne treba. Znanost, neuroznanost i slične besmislice nas ne trebaju zamarati.

Pa neuroznanost je danas uz fiziku i recimo molekularnu biologiju područje znanosti u koje se daleko najviše ulaže. I koje je najatraktivnije za istraživanja. A mi samo zahvaljujući kostoviću i njegovoj energiji uloženoj u to imamo institut koji se bavi time. I na kojem rade ljudi koji su jedni od rijetkih u hrvatskoj znanosti koji, za naše prilike, se bave ozbiljnom znanošću.

Da smo barem imali više ministara znanosti koji su takva katastrofalna ulaganja imali.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Institut je primjer nepotizma bez premca u znanosti u RH. Veči od Radmanovog nepotizma s time što Radman nekog kulca u svjetskoj znanosti i znači. Čak je Kosta kao ministar stavio kao prvi nacionalni prioritet znanosti istraživanje mozga (pogodite svi čime se Kosta bavi). ...

Dobro si rekao, Medicinski fakultet je DOBIO institut na poklon ali ne i zaslužio uz to kaj institut nije neka posebno kvalitetna institucija niti danas...kao niti onda. Mislim OK oni rade, ništ posebno ali prošlo je i valda 20 godina od izgradnje......
"Nije neka posebno kvalitetna institucija niti danas." "Oni ok rade, ali niš posebno".
Stvarno brutalni argumenti kojima si pokazao kako je HIIM lošiji od drugih instituta u Hrvatskoj.

A ovime kako radman nekog kulca i znači u svjetskoj znanosti za razliku od kostovića si pokazao koliko znaš o neuroznanosti. O ovome sam već sa zeusom raspravljao. U hrvatskoj znanosti je vrlo malo otkrića bilo svjetski značajno. A kostović je imao jedno takvo. I njegov uspjeh vjerojatno nitko u Hrvatskoj neće ponoviti. A činjenica da liječnici (ako se dobro sjećam o tebi da si liječnik) u Hrvatskoj danas to neznaju je stvarno tragično.
toto tamuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:05   #52
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
...
Da, na bankrotiranu, uništenu i korumpiranu žabokrečinu, kao i svaka komunistička država u povijesti. Samo nekima je to jasno nakon sto godina terora koji su komunisti sijali, nekima očito još ne. I priželjkuju još sto godina tog raja na zemlji.
...
prije upisa obrisati nos
i pitati ubrojivije,
od koga su krali
- poslije 1990-te
__________________
Soaring over Alps

Zadnje uređivanje KRIN1 : 18.08.2014. at 20:17.
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:55   #53
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
Do 1990-(t)e se na nešto ličilo.

Da, na bankrotiranu, uništenu i korumpiranu žabokrečinu, kao i svaka komunistička država u povijesti. Samo nekima je to jasno nakon sto godina terora koji su komunisti sijali, nekima očito još ne. I priželjkuju još sto godina tog raja na zemlji.



Da. Jedna od najvećih kretenarija. U trenucima kada europska unija ulaže trilijun€ (tisuću milijardi) u idućih 10 godina u istraživanje mozga samo preko human brain project-a, nama to očito ne treba. Znanost, neuroznanost i slične besmislice nas ne trebaju zamarati.

Pa neuroznanost je danas uz fiziku i recimo molekularnu biologiju područje znanosti u koje se daleko najviše ulaže. I koje je najatraktivnije za istraživanja. A mi samo zahvaljujući kostoviću i njegovoj energiji uloženoj u to imamo institut koji se bavi time. I na kojem rade ljudi koji su jedni od rijetkih u hrvatskoj znanosti koji, za naše prilike, se bave ozbiljnom znanošću.

Da smo barem imali više ministara znanosti koji su takva katastrofalna ulaganja imali.



"Nije neka posebno kvalitetna institucija niti danas." "Oni ok rade, ali niš posebno".
Stvarno brutalni argumenti kojima si pokazao kako je HIIM lošiji od drugih instituta u Hrvatskoj.

A ovime kako radman nekog kulca i znači u svjetskoj znanosti za razliku od kostovića si pokazao koliko znaš o neuroznanosti. O ovome sam već sa zeusom raspravljao. U hrvatskoj znanosti je vrlo malo otkrića bilo svjetski značajno. A kostović je imao jedno takvo. I njegov uspjeh vjerojatno nitko u Hrvatskoj neće ponoviti. A činjenica da liječnici (ako se dobro sjećam o tebi da si liječnik) u Hrvatskoj danas to neznaju je stvarno tragično.
Kostović, Hebrang, Granić, Pašalić, sve vrhunski znastvenici i liječnici koji su isključivo iz domoljublja otišli u politiku. Malo morgen, otišli su da se uhljebe, od znanosti se slabo živi.
p.s.
Skidam kapu jedino pred Primorcem, ali on je jedan od rijetkih koji se i vratio u struku.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:10   #54
Quote:
toto tamuz kaže: Pogledaj post
.......
Da. Jedna od najvećih kretenarija. U trenucima kada europska unija ulaže trilijun€ (tisuću milijardi) u idućih 10 godina u istraživanje mozga samo preko human brain project-a, nama to očito ne treba. Znanost, neuroznanost i slične besmislice nas ne trebaju zamarati.

Pa neuroznanost je danas uz fiziku i recimo molekularnu biologiju područje znanosti u koje se daleko najviše ulaže. I koje je najatraktivnije za istraživanja. A mi samo zahvaljujući kostoviću i njegovoj energiji uloženoj u to imamo institut koji se bavi time. I na kojem rade ljudi koji su jedni od rijetkih u hrvatskoj znanosti koji, za naše prilike, se bave ozbiljnom znanošću.

Da smo barem imali više ministara znanosti koji su takva katastrofalna ulaganja imali.



"Nije neka posebno kvalitetna institucija niti danas." "Oni ok rade, ali niš posebno".
Stvarno brutalni argumenti kojima si pokazao kako je HIIM lošiji od drugih instituta u Hrvatskoj. ....
Prvo nisam liječnik.
Drugo dobro mi je poznat njihov rad a neuroznanosti jesu hit, drugo je pitanje imamo li mi para baviti se hit znanostima i imamo li ljude za to na top nivou? Nemamo... niti je to Kosta ili njegova grupa .....nije bio onda a nije niti sad. Uostalom zbog tri čovjeka se ne radi institut.
Na stranicama Instituta ima ukupno 5 međunarodnih i domačih projekata (ne računam onu smijuriju od Adrisa) od toga dva UHF-a pri čemu oba projekta vode ljudi koji nisu zaposleni na institutu, dva HRZZ od kojih jedan ne vodi čovjek zaposlen na institutu i jedan FP7 koji vodi čovjek koji ne radi u samom institutu. I to cijeli institut sa valda 10 laboratorija u nekoliko odsjeka.
Pa samo Gordan Lauc s farmacije ima valda preko 7 FP7 projekata pa ne vidim da farmacija ima svoj institut za glikoznanosti.....

Evo baš si me zacimao pa sam otvorio recimo ovo http://www.hiim.unizg.hr/index.php/z...giju-ponasanja

Čovjek napreduje s radovima u svjetskom top časopisu Collegium Antropologicum
A nu ove....http://www.hiim.unizg.hr/index.php/z...ll-patch-clapm u tri godine 6 radova...... majko mila bolje da ne tražim dalje......

A vjeruj mi BOLJE da ih ne uspoređujem s Rugjerom a kamoli s IFS-om......Imao si ti pravo, pogriješio sam, ne da nije ništ posebno, zapravo je uz koju iznimku loša institucija. Mislim ono prema Institutu za migracije je super....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 18.08.2014. at 21:19.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:49   #55
Problem je zagrebackog sveucilista i taj sto samo 2% doktorata dobiva titulu ''znanstveni rad'', a ostali se baziraju na prepisivacini/metaanalizama (postotak je nesto visi na medicinskom fakultetu 10%, ali opet prenizak...u Velikoj Britaniji i u SADu svi doktorati moraju biti znanstveni radovi, jer doktorat nije samo jedan papir nego mora imati pokrice, eskperiment, slijepu probu itd...)

Zadnje uređivanje Sandiran : 18.08.2014. at 21:55.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:52   #56
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
institut za glikoznanosti.....
Imaju svoj privatni labos (koji je specijaliziran za glikoznanost) ciju je gradnju sufinanciralo ministarstvo znanosti (za vrijeme Primorca koji je suradnik tog labosa):

http://genos.hr/hr/


Lauc je predsjednik uprave Genosa:
http://genos.hr/hr/o-nama/djelatnici/uprava/

Ja da imam jake politicke veze, nazicao bih da mi naprave ''laboratorij za pinealogiju, melatonergiku i medicinu spavanja''
nikakvi glikozidi, to je turbodosadno, a i vecina populacije ima vise problema sa spavanjem nego s glikozidima,
jedini centar za spavanje kod nas je u Vrapcu, a mnogi pacijenti se boje tamo ici jer se ne smatraju dusevnim bolesnicima
(s cime se i slazem, vani je medicina spavanja vise vezana uz neurologiju, ali kod nas su je pripojili psihijatriji)

Zadnje uređivanje Sandiran : 18.08.2014. at 22:07.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:28   #57
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Kostović, Hebrang, Granić, Pašalić, sve vrhunski znastvenici i liječnici koji su isključivo iz domoljublja otišli u politiku. Malo morgen, otišli su da se uhljebe, od znanosti se slabo živi.
p.s.
Skidam kapu jedino pred Primorcem, ali on je jedan od rijetkih koji se i vratio u struku.
Kosta ima nešto rezultata ali prije sto godina, ostali su bezveznjaci a niti primorac nije daleko......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:39   #58
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Imaju svoj privatni labos (koji je specijaliziran za glikoznanost) ciju je gradnju sufinanciralo ministarstvo znanosti (za vrijeme Primorca koji je suradnik tog labosa):

http://genos.hr/hr/


Lauc je predsjednik uprave Genosa:
http://genos.hr/hr/o-nama/djelatnici/uprava/

Ja da imam jake politicke veze, nazicao bih da mi naprave ''laboratorij za pinealogiju, melatonergiku i medicinu spavanja''
nikakvi glikozidi, to je turbodosadno, a i vecina populacije ima vise problema sa spavanjem nego s glikozidima,
jedini centar za spavanje kod nas je u Vrapcu, a mnogi pacijenti se boje tamo ici jer se ne smatraju dusevnim bolesnicima
(s cime se i slazem, vani je medicina spavanja vise vezana uz neurologiju, ali kod nas su je pripojili psihijatriji)
Ako je gradnju sufinanciralo MZOS kako to da je Genos u iznajmljenim prostorima? Broj suradnika u Genos-u se broji u desecima i to iz cijelog svijeta a gotov svi zaposleni su na plaći FP7 Projekata koje NE financira državni proračun osim ako ne računaš preko lovu koju šaljemo u Brisel ili preko dobivenih projekata UHF-a, Zaklade etc.... Imaš li uopće pojma o čemu pišeš? Zašto Kostović na isti način ne financira Institut nego je na grbači MZOS-a u punoj mjeri kako zgradom i njenim održavanjem, kako instrumentima tako i ljudima a rezultat mao bolje od nikakav. Lauca sam spomenuo samo kao nekoga tko ima (kao jedna osoba) veću znanstvenu i međunarodno projektnu produkciju od CIJELOG instituta za mozak na čelu s Kostom pa nema svoju institut niti ga treba imati. Svaka tvoja rečenica dodatno podvlači Kostin nepotizam.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:03   #59
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Kostović, Hebrang, Granić, Pašalić, sve vrhunski znastvenici i liječnici koji su isključivo iz domoljublja otišli u politiku. Malo morgen, otišli su da se uhljebe, od znanosti se slabo živi...
Ma nije tako loše Kostoviću ni u "znanosti" , evo što se događalo u poliklinici Neuron (..."Ivica Kostović, osnivač Instituta za mozak i pokretač projekta Poliklinike “Neuron”...):
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx

Dok Sveučilištem haraju pohlepni "biznismeni", a država to podupire ili "samo" žmiri na oba oka, tonut ćemo sve dublje i dublje...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:13   #60
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post

Ja da imam jake politicke veze, nazicao bih da mi naprave ''laboratorij za pinealogiju, melatonergiku i medicinu spavanja''
nikakvi glikozidi, to je turbodosadno, a i vecina populacije ima vise problema sa spavanjem nego s glikozidima,
jedini centar za spavanje kod nas je u Vrapcu, a mnogi pacijenti se boje tamo ici jer se ne smatraju dusevnim bolesnicima
(s cime se i slazem, vani je medicina spavanja vise vezana uz neurologiju, ali kod nas su je pripojili psihijatriji)
Mislim da i Jordanovac ima neki laboratorij tog tipa ali trebalo bi provjeriti.
Medicina spavanja je trenutno "in" u cijelom svijetu, pa da ih je u RH i tri centra ne bi bilo dovoljno.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.