Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 01:16   #41
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Sve je to po zakonu. Tvrdiš nema zastare, onda iznosiš kontradiktornu tvrdnju kad kažeš da je vjerovnik na vrijeme pokrenuo proces preko ovlaštenih organa. A to je kontradiktorno tvrdnji da u tvom slučaju zastare nema.

Zastara bi mogla nastati da vjerovnik uopće nije u roku za zastaru ništa poduzeo. Ali ako je vjerovnik pokrenuo određene radnje onda je rok zastare prestao teći.

Možda bi bilo bolje vidjeti da li se može pokrenuti kakva tužba za naknadu štete što se toliko čekalo.
Vjerovnik nije ništa poduzimao više od 10 godina.
Dug je bio za 2003. Pokušao se naplatiti 2004. i 2005. Ali je uvijek slao na bivšu moju firmu. Nakon 2005. slučaj je ležao u ladici sve do ovog proljeća 2017. Dakle 12 godina. Sud je vjerovnika obavijestio da ništa ne poduzima već godinama. I onda je on poduzeo. I kaže meni advokat: TO ŠTO JE SUD OBAVIJESTIO VJEROVNIKA - TO PREKIDA ZASTARU !!????????????!!!!!!!!


Kako je to moguće ??

Nama govore krivo da je zastara 3 godine za neka plaćanja. U stvari je zastara 10 godina. Ali sada ispada da niti 10 godina nije apsolutna zastara.
Nego može biti u nedogled. Jer je naše pravosuđe puno nekih pravnik caka koje nemaju veze s pameću.
Kako drugačije reći da kada sud obavijesti vjerovnika da mu neki spis godinama leži kod njih - da taj akt prekida zastaru.
To nije pravna caka - to je pravna ludorija.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 02:30   #42
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Jel smo mi zbilja drzava bespravlja ili narod trena na kuke i motike se dic???
I jedno i drugo.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 22:25   #43
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne postoji zastara u Hrvatskoj.
Meni su prije mjesec dana ukrali cijelu placu radi duga od 1000 kuna od prije 15 godina.
Da bi stvar bila bizarnija, za taj isti dug sam dobio prije 5 godina rijesenje da odustaju od ovrhe.
Ali sta, odustali su prije 5 godina od ovrhe nad placom i nekretninama i pokrenuli ovrhu nad financijskim sredstvima. Pet godina je na sudu bio predmet za koji uopce nisam znao.
Rijesenje o tome sam dobio dan nakon sto mi je ukraden novac.

I onda mjesec dana kasnije su mi opet ukrali placu. Bio prije 5 godina duzan neke novce privrednoj banci. Napravili ovrhu i sve pet.
Godinu dana kasnije kamatari iz b2kapitala me zovu da im morm dat 4000 kuna jer da sam privrednoj banci osstao duzan 600 kuna.

Posto si ne mogu dozvoliti da mi svakih mjesec dva ukradu placu mislim da cu s gazdom dogovorit otkaz i idem raditi na crno jer nema nikakve garancije da mi iduci mjesec nece opet ukrasti placu jer sam se prje 17 godina svercao u tramvaju.

U meduvremenu se intenzivno raspitujem o Irskoj.
Ova drzava je nemoguca za zivot.

Edit
Zanimljivost ove zadnje krade. U fini mi kazu da odem u privrednu banku jer sam njima navodno ostao duzan (nakon ovrhe). U privrednoj banci me salju kod utjerivaca dugova b2kapital jer su me njima prodali, a utjerivaci dugova me salju u finu.
Nikakvo rijesenje nisam dobio i mogu se jebat nemam cak ni kome jebat mater osim svima njima skupa.
Ili krenuti po sudovima u Glini, Pregradi, Karlovcu, Plocama itd. U nadi da cu naci sud koji je donio odluku o tome da mi ukradu novce.
NOVI UPDATE:

Godinu dana nakon druge ovrhe radi istog duga dobijam poruku od utjerivaca dugova B2Kapital.

SMS poruka glasi:
"Postovani, ovim putem Vas pozivamo na financijsko savjetyovanje partner tvrtke BE-ON dana 24.4.2018. u svrhu reprograma Vasih financijskih obveza. Vise informacija na telefon 01*******.
Srdacan pozdrav, B2 Kapital."


Ne budi lijen odlucio sam ih nazvati i obavjestiti da ne zelim da me spamaju reklamama za njihove partner tvrtke.

I onda iznenadenje.

Nakon druge ovrhe, sad sam im duzan jos 37 kuna pa su mi zato poslali poruku.

Ja im ne zelim to platiti i dozivjet cu 3. ovrhu radi jednog te istog duga.
Posto je sad dug samo 37 kuna, vjerojatno ce mi ovaj put ukrasti samo 3400.

A onda za godinu dana cu saznati da sam duzan jos 16 kuna i tako cu se cijeli zivot infinitezimalno priblizavati svoti od nula kuna duga.

Imam jos neke obaveze u Hrvatskoj i onda bjezim, nema vise smisla.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 10:48   #44
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ja im ne zelim to platiti i dozivjet cu 3. ovrhu radi jednog te istog duga.
Posto je sad dug samo 37 kuna, vjerojatno ce mi ovaj put ukrasti samo 3400.
veoma pametno,što drugo reći
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 16:19   #45
Platio sve račune i odavno prodao stan, a onda mu došla ovrha za 'dug' iz 1999.
Quote:
Već 16 godina Zagrepčanin ne živi u kvadratima za koje je, ističe, sve komunalije podmirio kada ih je prenosio na novog vlasnika.

Pljenidba, pa prodaja dok se ovrhovoditelj ne podmiri. Ili, jednostavnijim rječnikom, imovina “na bubanj” dok Gradskom stambeno-komunalnom gospodarstvu (GSKG) na račun ne sjednu 384 kune i 88 lipa, koje jedan Zagrepčanin duguje iz – 1999. godine. Da stvar bude još bizarnija, najčudnije je, govori taj čitatelj koji je želio ostati anoniman, što on u stanu za koji je ovrha stigla ne živi već 16 godina, a i prije prodaje nekretnine, sve je dugove “poravnao”.

– Sve račune, odnosno sve komunalije, uključujući one za GSKG, platili smo kako bismo stan bez brige mogli prenijeti na novog vlasnika – kaže Zagrepčanin, koji je priložio i pristigle dokumente s Općinskog suda o ovrsi, a već ih je predao i svojem odvjetniku. Sve svoje obveze, ističe, redovito je podmirivao, a od te 1999. godine nije mu stigla nijedna opomena od GSKG na kojoj bi vidio da zaista nešto i duguje. – Riječ je o tri mjeseca u 1999. i 2000. godini. Pretpostavljam da bi opomene stigle na adresu u sljedeće dvije godine, koliko smo ondje živjeli. Ako ni to ne, onda barem nekoliko godina kasnije. Ali ovrha nakon 19 godina zbog niti četiristo kuna? – ništa jasno nije bilo gospodinu koji, osim duga za pričuvu od 384,88 kuna, mora platiti i 77 kuna kamata. Nije stvar u novcu, ističe, već u tome što, kaže, Gradsko stambeno u gotovo dvadeset godina nije poslalo nikakav drugi dopis, već su odjednom on i supruga, jer su zajedno bili vlasnici stana u kojem već 16 godina žive novi stanari, dobili rješenja o ovrsi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2022., 14:33   #46
Dobio sam pismo upozorenja od vjerovnika, male opcine koja mi je prije 15+ godina dala studentsku stipendiju od nekih cirka 10k kn. Neznam vise ni kako je izgledao taj ugovor o prvratu ako je i bilo navedeno.

Uglavnom, iz nekog svog principa im nisam vratio taj novac jer za vrijeme studiranja sam jedva spajo kraj s krajem kao i par godina nakon diplome. Slali su oni slicna pisma kroz sve godine al sam se uvjek nadao da ce odustati od toga, no medjutim jucer stize pismo di se prijete s ovrhom.

Zanima me, dali se mogu pozvati na zastaru?
jošua dvoruki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.