Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 23:09   #21
Malo sam, nakon odgledane sezone, istraživala odaziv, glumce, i sl.

Pa ovaj mali Johnathan Groff (što glumi Forda u seriji) je u ovoj ulozi napravio zaokret od 180, do sada je glumio plešuće i pjevajuće likove, Glee, Broadway, i slično (neupućena sam u njegov lik i djelo). Kritika ga većinom jako hvali, mislim da je pogođen za tu ulogu sto posto.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:43   #22
Sjajna, sjajna serija

Prva epizoda spora, loša, nekako nedorađena, ali onda kad krene. Fantastična studija likova, jebeš serijske (sequential ) ubojice i njihove psihe, ova ostala ekipa je ona čija psiha zapravo piše ovu seriju. Mali detektiv i njegovo postupno pretvaranje u psihopata mi je apsolutno savršeno, jedva čekam sljedeće sezone da vidim kada će i koga prvo ubiti (tipujem na Oliviju Dunham ). Sjajna skica vremena, kasnih '70-ih, od tapeta u stanovima do toga da ne znaju riječ "autizam" za dijagnozu Tenchovog sina.

BTW, vidjeli ste ono za Kempera i originalne audioknjige? http://www.shared.com/serial-killer-audio-books/
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 11:06   #23
Kemper (glumac) je čudo.

Nekoliko puta sam si vraćala scenu kada ga počaste pizzom, i kad se, onak ogroman, a masovni ubojica, raznježi ('you guys...'). Jedan od najboljih ulomaka u seriji. Svi skupa prijateljski jedu, on prepričava što je radio sa žrtvama i kakav je odnos bio njegove mame prema njemu, a mali Ford u jednom momentu, uživljen, ispali 'kakva kuja'

Ja isto jedva čekam drugu, ali ne mislim da će Forda 'prebaciti', da će ići tako daleko u istraživanju.

Ovo za ugođaj vremena je sto posto točno, baš sam uživala, sada već ima preko nekoliko takvih serija, smještenih u to doba i uvijek mi ih je drago pogledati. Izgled ureda, tapete, auti, tehnika (kazetofon kojim snimaju ) odjeća, telefoni sa žnjorom, svugdje se puši i tak
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:11   #24
je li tko gledao, dojmovi, ja ću početi danas
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:53   #25
Meni najjača scena u avionu, kad si pokazuju slike preko tipa koji nije htio prepustiti mjesto.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:38   #26
Sasvim slučajno sam počeo pratiti ovu seriju; izašla mi pod recommended na Netflixu pa iako nije moj tip serije dao sam joj priliku. Long story short - nisam požalio.

Gluma perfektna, radnja zanimljiva i svaku epizodu on the edge, ne znaš što će se sljedeće dogoditi. Na trenutke spora, ali ne smeta. Serija je višeslojna, krenuvši od odnosa Forda i Tencha, zatim Forda i njegove cure, pa Tencha i njegove obitelji...

Highlight prve sezone je svakako intervju sa Kemperom. Tako dobro odglumljena scena da se čovjek sažali sa monstrumom koji je radio nevjerojatne stvari svojim žrtvama.

[mogući spoiler]

Kroz seriju sam stalno nekako mislio da je Fordova cura ta koja ima neku psiho pozadinu iza sebe i da se čeka da pukne, no koliko vidim Ford je taj koji polako postaje psiho.

Uglavnom - preporuke za seriju.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 04:04   #27
Kakva vrhunska serija, preporučam svima.
Ali tek nađe fokus i pravo se definira negdje u četvrtoj epizodi, tako da ako u početku imate problema sa serijom (kao ja, pilot je bio posvuda i nisam znala kamo serija ide) i čini se da nije po vašem ukusu, izdržite barem prve dvije epizode jer kasnije samo bude bolje.

Sve ostalo ste rekli, i ostali intervjuirani ubojice su vrhunski odradili svoj posao, na glumce mislim jel. Kemper je stvarno nevjerojatan, da.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 10:06   #28
E, da, samo još jedan detalj: ne znam jel znate da je Kemper još uvijek živ, i da je još uvijek u istoj toj zatvorskoj bolnici u kojoj je bio i za vrijeme dok su se odvijali ti intervjui?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 13:22   #29
pa imate po youtubeu intervjua s Kemperom. Da ga ne znam, rekao bih fin neki čovo.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:15   #30
Produkcijski izvrsno napravljena serija, s dobrom glumom i scenarijem. Prvih par epizoda što sam vidio, pristup je dokumentaristički. Ne vjerujem da će Ford otići skroz preko granice, krize identiteta su u ovakvim situacijama i profesijama normalne pa to pripisujem dokumentarističkom pristupu, ali nikad se ne zna. Jedino me glavna tematika ne zanima do te mjere da bi odgledao cijelu sezonu do kraja, ali ako ne bude bilo ništa drugo na toj razini kvalitete, idem dalje.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:48   #31
Svi spominju ovu seriju, bum si videla večeras valja li. Nisam ziher da mi je osoba koja je preporučila seriju bliska po ukusu.
CrnaFrida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:29   #32
Izvrsna. Pogledala cijelu sezonu u jednom danu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:53   #33
Da se pridružim pohvalama. Dobro, ima na trenutke malo B, televizijske glume dvojice protagonista, ali ne smeta toliko, jer je u kompletu vrlo dobro složeno. Baš stvara osjećaj nelagode, ali one koju hoćeš još. Je, Kemper je ubio, ali i ostali serijski su odlični. Zanima me u kojem će pravcu druga sezona i drago mi je da će je biti. Bolje od ičega što je Fincher na filmu napravio još od Zodiaca (mada volim Social Network).
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:29   #34
Tako je! Došao sam na pol. 9. epizode. Malo sam ipak razočaran 7. i 8. epizodom, kao da se ništa bitno nije dogadjalo, a i to sa direktorom škole ništa posebno zanimljivo - jedino ako tu ne bude nešto još, ali ne vjerujem.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:38   #35
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Tako je! Došao sam na pol. 9. epizode. Malo sam ipak razočaran 7. i 8. epizodom, kao da se ništa bitno nije dogadjalo, a i to sa direktorom škole ništa posebno zanimljivo - jedino ako tu ne bude nešto još, ali ne vjerujem.
Sedma mi je bila najslabija, 8-9-10 sam pogledao odjednom, pa mi je bilo OK. Meni je dobra ta spika s direktorom škole (ima u 9. nastavčić i u 10. jedan kadar), jer bi mi takvo ponašanje bilo potpuno neprihvatljivo i prije nego samo pogledao “Tickled”.

Htjedoh napisati, pa sam zaboravio, kako mi je super zvučna kulisa eksterijernog mitraljiranja, kad god smo u FBI uredima. A zapravo mi je sve skupa najviše falš bio prikaz rules-abiding FBI-ja koji se pokušava progurati, malo mi je to ipak više modern-age spika, nego realnost tog perioda, ali možda griješim, zaluđen gomilicom literature koju sam kroz godine pročitao.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:05   #36
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Da se pridružim pohvalama.
Ajde da se ti i ja oko nečega složimo
Quote:
Dobro, ima na trenutke malo B, televizijske glume dvojice protagonista, ali ne smeta toliko, jer je u kompletu vrlo dobro složeno.
Meni (a i mnogim drugima koje sam čitala na netu nakon gledanja, jer si nisam prije htjela spojlati) je ipak najkatastrofalnija gluma mlade djeve Holdena Forda. U jednom trenutku sam rekla da glumi k'o da je u hrvatskoj televizijskoj seriji, a ne Netflixovoj produkciji
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:24   #37
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ajde da se ti i ja oko nečega složimo

Meni (a i mnogim drugima koje sam čitala na netu nakon gledanja, jer si nisam prije htjela spojlati) je ipak najkatastrofalnija gluma mlade djeve Holdena Forda. U jednom trenutku sam rekla da glumi k'o da je u hrvatskoj televizijskoj seriji, a ne Netflixovoj produkciji
Hannah Gross - baš je gros. Drvena marija. Fala Bogu da su prekinuli pa je više nećemo morati gledati

S druge strane Groff (Holden) je pokazao značajan napredak od prve do zadnje epke. Dobar je
Serija me u nekim stvarima užasno uznemirila - ono vidjela sam psihopate svuda, a u nekim baš zabavila. Sve u svemu dobro.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:26   #38
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Meni (a i mnogim drugima koje sam čitala na netu nakon gledanja, jer si nisam prije htjela spojlati) je ipak najkatastrofalnija gluma mlade djeve Holdena Forda. U jednom trenutku sam rekla da glumi k'o da je u hrvatskoj televizijskoj seriji, a ne Netflixovoj produkciji
A to je prilično tipično podglumljavanje kad baš ne znaš što bi s ulogom, jer i nije nešto senzacionalno napisana kao lik, više kao šlagvort-mašina za Holdena. Opet, bolje i to nego preglumljavanje, jer je curka prilično vješta. Ali, kažem, nije toliko do njenog glumačkog umijeća koliko do teksta. (Što se možda najbolje vidi u onoj epizodi s cipelama, kad joj na kraju on kaže "To nisi ti", a ona njemu lakonski "That's the point, Holden" - to je baš creepy loše zamišljeno, napisano i izvedeno. E, da - i ona spika s konzervom tunjevine je malo previše in your face, ali dobro, s druge strane misliš da ti govori nešto o jednom liku, a zapravo govori o drugom, tako da ajde, može proći, ali ipak je moglo biti i ponešto retorički diskretnije.)
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:30   #39
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
E, da - i ona spika s konzervom tunjevine je malo previše in your face, ali dobro, s druge strane misliš da ti govori nešto o jednom liku, a zapravo govori o drugom, tako da ajde, može proći, ali ipak je moglo biti i ponešto retorički diskretnije.)
Konzerva tunjevine je epizoda sa sasvim drugim likom To je Olivia Dunham (da, odgledala sam sve epizode Fringea. Ne, nisam na to ponosna).


Inače, [comic relief] vidjeli ste onu foru oko toga koliko su Anna Torv i Carrie Coon slične, zajebanciju oko toga na twitteru? Apsolutno želim da se pojave u nekoj seriji i glume sestre.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:34   #40
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Konzerva tunjevine je epizoda sa sasvim drugim likom
Je, pa ta dobronamjerna konzerva koja se s vremenom ucrvi je Holden.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.