Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 16:18   #41
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Konzerva tunjevine je epizoda sa sasvim drugim likom To je Olivia Dunham (da, odgledala sam sve epizode Fringea. Ne, nisam na to ponosna).


Inače, [comic relief] vidjeli ste onu foru oko toga koliko su Anna Torv i Carrie Coon slične, zajebanciju oko toga na twitteru? Apsolutno želim da se pojave u nekoj seriji i glume sestre.
ja sam par epizoda mislio da to je carrie coon dok negdje sasvim slučajno nisam pročitao da nije.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:20   #42
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, pa ta dobronamjerna konzerva koja se s vremenom ucrvi je Holden.
nema to veze s Holdenom.
to samo pokazuje stvarnost postojanja predatora oko nas,
(koji je ugrabio jadnu malu macu).

Holden se kao lik možda i pretvara u psihopata,
ali samo zato da bi što više razumio one s kojima
razgovara i što se krije iza svega toga. A ne u smislu da bi postao ubojica,
ili išta tome slično. Pa, pobogu, lik se temelji na stvarnom agentu FBI-a.

Poanta svega ovoga je uvuć se u njihov um, i zavuć im se pod kožu da bi saznali kako misle,
što ih pokreće da čine to što čine; koji su im okidači,
te svrstavanje ljudskih grabežljivaca.

Njihov posao fascinira. Samo ne kužim zašto mu se partner tako zgraža
nad svim onim što čuje. Jer je samo čovjek, valjda.
Ne vjerujem da bi me potresle njihove ispovijesti, ili zgrozile.
Mislim, zlo bi mi vjerojatno bilo da sam policajac na mjestu njihova zločina,
to je mnogo gore; no njihove ispovijesti su gotovo ništa naspram tome.
Iako su, svakako, znanstveno vrijedne.

No ne vjerujem, u konačnici, da se ubojice mogu zaustaviti.
Jer što je bio okidač za takvo ponašanje saznaš tek kasnije,
a nikada prije. Drugačije društvo će postojati tek onda kada
će ljudi biti spremni raditi na sebi, ne zlostavljati druge i sl.
Tj. vjerojatno nikada.

Inače, što se tiče psihopatskog načina razmišljanja,
preporučio bih vam nešto dosta drugačije od ovoga -
a opet povezano; ako već niste, pogledajte We need to talk about Kevin.
Mislim da se rijetko kad vidi tako jasna slika, kao u tom filmu.

p.s.
Zaboravih prokomentirati ravnatelja škole.
Na prvu se i meni činilo kao dosadna i sporedna priča...
No na zadnjem ispada nešto vrlo drugačije, vrlo mračnije;
ono kako ga je njegova žena 'oprala' zbog toga što joj je učinio mužu
bilo je zaista nešto za gledat. No svakako naj scena je ona gdje ga vidi
kako kupuje alkohol u onoj trgovini. Tj. kako polako propada, moglo bi se pretpostavit.
I sad je moralno pitanje; što da ga je ostavio tamo gdje je bio, možda bi sve ostalo na
'nevinijim stvarima'; dok bi se ovako moglo reći da mu je baš on bio okidač da postane
potencijalni ubojica, što pretpostavljam da će se vrlo vjerojatno dogoditi u idućoj sezoni.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium

Zadnje uređivanje inflame : 13.11.2017. at 19:30.
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:30   #43
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Sedma mi je bila najslabija, 8-9-10 sam pogledao odjednom, pa mi je bilo OK. Meni je dobra ta spika s direktorom škole (ima u 9. nastavčić i u 10. jedan kadar), jer bi mi takvo ponašanje bilo potpuno neprihvatljivo i prije nego samo pogledao “Tickled”.

Htjedoh napisati, pa sam zaboravio, kako mi je super zvučna kulisa eksterijernog mitraljiranja, kad god smo u FBI uredima. A zapravo mi je sve skupa najviše falš bio prikaz rules-abiding FBI-ja koji se pokušava progurati, malo mi je to ipak više modern-age spika, nego realnost tog perioda, ali možda griješim, zaluđen gomilicom literature koju sam kroz godine pročitao.
I ja sam se sjetio Tickled. Negdje valjda u 8. epizodi kažu kako su djeca dobijala novac ako duže izdrže škakljanje, pa ako si ubrao tu rečenicu i gledao dokumentarac, bude ti jasno o čemu se radi. Čini mi se da je smisao te priče sa direktorom samo da se pokaže rules-abiding FBI i da glavni lik počinje da razmišlja kao perverznjak, a i jedno i drugo je do tog mementa već apsolvirano, zato mi je bezveze.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:38   #44
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, pa ta dobronamjerna konzerva koja se s vremenom ucrvi je Holden.
Zašto ne

Iako tu konzervu više gledam u odnosu s mačkom, kao mačka ne želi da joj se servira nešto, voli igru mačke i miša, kao i ovi serijski

Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
I ja sam se sjetio Tickled. Negdje valjda u 8. epizodi kažu kako su djeca dobijala novac ako duže izdrže škakljanje, pa ako si ubrao tu rečenicu i gledao dokumentarac, bude ti jasno o čemu se radi. Čini mi se da je smisao te priče sa direktorom samo da se pokaže rules-abiding FBI i da glavni lik počinje da razmišlja kao perverznjak, a i jedno i drugo je do tog mementa već apsolvirano, zato mi je bezveze.
Ko zna kakva je ravnateljeva mater
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:45   #45
Ne znam samo ovaj BTK ubojica,kako ce njega uklopiti posto lika nisu uhvatili do 90tih cini mi se.. dal ce bit neki vremenski skok ili kako ce to sve skupa uklopiti.


Sent from beyond the hills
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:12   #46
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Zašto ne

Iako tu konzervu više gledam u odnosu s mačkom, kao mačka ne želi da joj se servira nešto, voli igru mačke i miša, kao i ovi serijski
Ja sam na početku mislio da je pogled u osamljeničku psihu psihologice, ali epizoda u kojoj je konzerva ucrvljena je toliko jasno koncipirana oko Holdenovog konačnog gubitka svake trunke “nevinosti”, da mislim da nema nikakve dvojbe što bi konzerva trebala predstavljati, naročito jer je ostavlja psihologica, kojoj je i Holden bio mala mačkica koju treba nahraniti.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:00   #47
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ja sam na početku mislio da je pogled u osamljeničku psihu psihologice, ali epizoda u kojoj je konzerva ucrvljena je toliko jasno koncipirana oko Holdenovog konačnog gubitka svake trunke “nevinosti”, da mislim da nema nikakve dvojbe što bi konzerva trebala predstavljati, naročito jer je ostavlja psihologica, kojoj je i Holden bio mala mačkica koju treba nahraniti.
Ne znam jel misliš na epizodu gdje je Holden izgubio "nevinost" (ako i postoji takva) ili misliš da je općenito izgubio istu?
Uglavnom vidim da se vrte teorije da Holden samo što nije psihopat, ali ne, rekla bih da je Holden upravo pronašao svoju ljudskost iliti da je prevazišao svoju dječačku znatiželju u zadnjoj epizodi.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:02   #48
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ne znam jel misliš na epizodu gdje je Holden izgubio "nevinost" (ako i postoji takva) ili misliš da je općenito izgubio istu?
Uglavnom vidim da se vrte teorije da Holden samo što nije psihopat, ali ne, rekla bih da je Holden upravo pronašao svoju ljudskost iliti da je prevazišao svoju dječačku znatiželju u zadnjoj epizodi.
Ma nevinost sam mislio kao naivnost. Kad si više ne može utvarati da je ravnateljevo škakljanje nešto simpatično. Znači li to i svim ljudima vidjeti perverznjake ili prepoznavati perverziju tamo gdje je prije ne bi? Po meni, ovo drugo. Također ne mislim da se Holden pretvara u psihopata, ali da postaje nepovratno oštećen, to sigurno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:44   #49
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ne znam jel misliš na epizodu gdje je Holden izgubio "nevinost" (ako i postoji takva) ili misliš da je općenito izgubio istu?
Uglavnom vidim da se vrte teorije da Holden samo što nije psihopat, ali ne, rekla bih da je Holden upravo pronašao svoju ljudskost iliti da je prevazišao svoju dječačku znatiželju u zadnjoj epizodi.
Sinoć pogledao do kraja. Znatiželja se pretvorila u opsesiju, nema natrag. Da postane psihopat bi bilo preveliki stretch, ne vjerujem da tome vodi, ali nekakv transfer se već dogodio. To je njegova metoda koja ga je na kraju "ujela za guzicu".

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ma nevinost sam mislio kao naivnost. Kad si više ne može utvarati da je ravnateljevo škakljanje nešto simpatično. Znači li to i svim ljudima vidjeti perverznjake ili prepoznavati perverziju tamo gdje je prije ne bi? Po meni, ovo drugo. Također ne mislim da se Holden pretvara u psihopata, ali da postaje nepovratno oštećen, to sigurno.
Da li sad to što je jedva dočekao da odjebe curu da bi se mogao potpuno posvetiti poslu spada pod tu oštećenost?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:40   #50
Došao sam do 6 ep. ( od 10 ).....prve 3 ep. su mi bile malo dosadnjikave ali sada kad se serija zahuktala izgleda sasvim OK..... inače mi se jako sviđa period koji obrađuju ( kraj 70-tih godina prošlog stoljeća ).
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:38   #51
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Sinoć pogledao do kraja. Znatiželja se pretvorila u opsesiju, nema natrag. Da postane psihopat bi bilo preveliki stretch, ne vjerujem da tome vodi, ali nekakv transfer se već dogodio. To je njegova metoda koja ga je na kraju "ujela za guzicu".
Da li sad to što je jedva dočekao da odjebe curu da bi se mogao potpuno posvetiti poslu spada pod tu oštećenost?
Holden je baš bio kul frajer čitavo vrijeme, s curom, na poslu. Kao njega ništa ne dira. I onda kad se nije mogao poseksat s curom kad je obukla one štikle (što je skroz normalno), nije joj to htio reći, da ne bi slučajno ukaljalo tu kul "ne dira me previše to što doživim na poslu" sliku. To je bio samo foreshadowing zadnje scene kad se totalno pogubio jer nisu bili kontrolirani uvjeti na koje je on navikao.
Ne znam hoće biti druga sezona, ali meni bi falio onaj lakomisleni Holden.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:54   #52
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Da se pridružim pohvalama. Dobro, ima na trenutke malo B, televizijske glume dvojice protagonista, ali ne smeta toliko, jer je u kompletu vrlo dobro složeno. Baš stvara osjećaj nelagode, ali one koju hoćeš još. Je, Kemper je ubio, ali i ostali serijski su odlični. Zanima me u kojem će pravcu druga sezona i drago mi je da će je biti. Bolje od ičega što je Fincher na filmu napravio još od Zodiaca (mada volim Social Network).
Može pitanje bez da provociram. Jel ovo zbilja Fincherova serija? Pitam jer dosta puta primijetim kad netko od poznatih redatelja režira neku seriju, govore da je to njegova serija. Fincher nije kreator serije već je to Joe Penhall. On meni osobno nije poznat, ali svejedno smatram da je ovo njegova serija.

Slično se dogodilo kad je izašao Boardwalk Empire i kako je to Scorseseova serija, ali on je režirao samo jednu epizodu. David Fincher je režirao četiri epizode Mindhuntera i po meni to nije njegova serija već od Joea Penhalla.

Shvaćam da će koristiti Fincherovo ime za promociju, ali opet kažem po meni je potpuno pogrešno ovo zvati njegovom serijom. I nisam nikakav hejter, dapače volim njegove filmove, ali ne vidim da itko Žicu zove serijom od nekog redatelja. Svi znaju da je to Simonova serija jer je on kreator te serije a nikad niti jednu epizodu nije režirao.
Hezeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:20   #53
Prilično dobar osvrt i analiza Fincherovih tehnika u filmovima ali i u seriji Mindhunter, u novom videu usera Nerdwriter-a s youtubea:

How David Fincher Hijacks Your Eyes
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:46   #54
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post

Meni (a i mnogim drugima koje sam čitala na netu nakon gledanja, jer si nisam prije htjela spojlati) je ipak najkatastrofalnija gluma mlade djeve Holdena Forda. U jednom trenutku sam rekla da glumi k'o da je u hrvatskoj televizijskoj seriji, a ne Netflixovoj produkciji
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A to je prilično tipično podglumljavanje kad baš ne znaš što bi s ulogom, jer i nije nešto senzacionalno napisana kao lik, više kao šlagvort-mašina za Holdena. Opet, bolje i to nego preglumljavanje, jer je curka prilično vješta. Ali, kažem, nije toliko do njenog glumačkog umijeća koliko do teksta. (Što se možda najbolje vidi u onoj epizodi s cipelama, kad joj na kraju on kaže "To nisi ti", a ona njemu lakonski "That's the point, Holden" - to je baš creepy loše zamišljeno, napisano i izvedeno.
Taj lik, način na koji je napisan, postavljen i odglumljen je najslabija karika serije. Ako je ona u Holdenu trebalo samo da probudi libido i naučnu znatiželju i da mu malo prodrma birokratsku pojavu, njen storyline je mogao da se završi u 3. ep. bez problema Ionako sam imala utisak gledajući da je Holden taj poriv koji ga je vodio ka Debbie u početku usmerio na dr. Carr. Međutim šteta je , umesto samo kvazi-inelektualne spike i površinski nanesene levo-liberalne boje mogla je poslužtii , jelte doktorant sociologije,kao neko ko će zaista pružiti malo ozbiljnije uglove posmatranja cele priče iz perspektive sociologije.

Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Zaboravih prokomentirati ravnatelja škole.
Na prvu se i meni činilo kao dosadna i sporedna priča...
No na zadnjem ispada nešto vrlo drugačije, vrlo mračnije;
ono kako ga je njegova žena 'oprala' zbog toga što joj je učinio mužu
bilo je zaista nešto za gledat. No svakako naj scena je ona gdje ga vidi
kako kupuje alkohol u onoj trgovini. Tj. kako polako propada, moglo bi se pretpostavit.
I sad je moralno pitanje; što da ga je ostavio tamo gdje je bio, možda bi sve ostalo na
'nevinijim stvarima'; dok bi se ovako moglo reći da mu je baš on bio okidač da postane
potencijalni ubojica, što pretpostavljam da će se vrlo vjerojatno dogoditi u idućoj sezoni.
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
I ja sam se sjetio Tickled. Negdje valjda u 8. epizodi kažu kako su djeca dobijala novac ako duže izdrže škakljanje, pa ako si ubrao tu rečenicu i gledao dokumentarac, bude ti jasno o čemu se radi. Čini mi se da je smisao te priče sa direktorom samo da se pokažeg rules-abiding FBI i da glavni lik počinje da razmišlja kao perverznjak, a i jedno i drugo je do tog mementa već apsolvirano, zato mi je bezveze.
Priču sa školom sam shvatila kao primer prevencije u praksi, možemo li zapravo preventivno delovati sa tim saznanjima. Uspeli smo da pronađemo metodologiju , uočili smo potencijalnog izvršioca koji se uklapa u istu i šta sad ? To je više od rules-abiding, to je pre svega etičko pitanje. Isto kao što je Benjaminov slučaj pokazao da u praksi je to najekonomičniji nivo pravde koji se može dostići tužioca zanima da dobije slučaj i animira porotu, ostalo su detalji.
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 02:23   #55
Serija mi se svidjela, glavni lik me počeo podsjećati na Božu Petrova pa mi je to donekle kvarilo doživljaj, mislim da nije dobar odabir glumca, ali mi je zato njegov partner Bill odličan u seriji.

Da budem iskren, očekivao sam više od onog procesa hranjenja mačke, čak da će se nešto dogoditi onoj Wendy (da će je netko napasti kroz onaj prozor).
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 04:26   #56
Holden kao psihopat je loša ideja. Svakako da ga je taj posao na neki nacin unakazio, ali podsvijest mu je toliko toga skupljala da je na kraju imao napad panike. Tu je zapravo pokazano da ipak nema naznake psihopatije. Iako je djelovao neprirodno hladnokrvno kod svih tih intervjua, mislim da je pravu sliku tih likova dobio tek kada je Kemper stao pred njega u bolnici. Tada je prvi put u njemu vidio tu 'životinju' koja je pocinila sva ta ubojstva, a na što ga je Bill konstantno upozoravao.
milanmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:30   #57
Da nije ženskog dijela castinga, serija bi bila čista desetka.

Ne sjećam se kad sam zadnji put vidjela takvu drvenariju kao što je Ms Gross,a Anna Torv ima isti raspon ekspresija kao u Fringeu (čitaj: nepostojeći).

Muški dio odličan, tu stvarno nemam zamjerki.

Scenarij vrhunski, režija savršena, atmosfera predivna fincherovska



Druga sezona se željno isčekuje:klap:
__________________
I never said that you are not good at what you do, it's just, what you do, is not worth doing.
mariangella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:06   #58
Pa i nisam nešto impresionirana prvom epizodom koliko ludim za ovom tematikom, ali nastavit će se.

Bilo je nekih cringy trenutaka, tipa oni policajci koji su se toliko uzrujali na predavanje o Mansonu. Ne osjećam ovo. Kad je tip rekao "He's just bad there's EVIL in his eyes" Ovo je komentar koji bi bacila neka laik bakica s tržnice?

Ili kad je onaj stari pričao o dobroj religioznoj majci koja redovno mete ispred kuće il nešto. Sva dobra sva savršena. Pa kakve to veze ima, ne bi da se nju ne smije ubit. Što ne? Kao ubojicu briga za to. Možda je i htio upravo takvu? Pristupili su ovom ko što bi pristupio netko... laik, ne znam. Kao da su šokirani? Kao ZAŠTO BI NETKO?11! PA KAKO MOŽE?? U KAKVOM TO SVIJETU ŽIVIMO??

Pa što ne bi mogao i htio? Valjda je svima jasno da takve individue postoje i uvijek će postojat na planeti? Očekivala sam nekakav drukčiji pristup od ovih.

Zapravo ne znam kakav pristup hoću, al ovaj mi zasad nije sjeo.

Holden je okej, malo smušen, ali sviđa mi se. Donekle mi je i misteriozan. Ženska mu je simpa. To je to? Idem na drugu, ovo samo lupam prvi dojam.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:05   #59
Na prvu epizodu se svi žale. Ali ja osobno uvijek pogledam par epizoda neke serije prije nego se odlučim posvetiti do kraja. Postaje puno bolje kroz daljnje epizode.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:39   #60
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Na prvu epizodu se svi žale. Ali ja osobno uvijek pogledam par epizoda neke serije prije nego se odlučim posvetiti do kraja. Postaje puno bolje kroz daljnje epizode.
Druga je odlična.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.