Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 19:01   #4141
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
koliko je godisnja vinjeta za francusku? ili kako to ide kod njih? selimo se blizu franc. granice pa me bas zanima..znam da je za svicu valjda 30 eura godisnje,tako nesto..za francuze ne mogu naci.. hvala
Nema vinjeta u Francuskoj, tamo su autoceste financirane privatnim kapitalom pa svaki vlasnik naplacuje cestarinu na svojoj dionici.

Cijene su jos 2004/2005 kad sam ja zadnji put vozio kroz Francusku bile poprilicno visoke, sad su vjerojatno jos vise.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 21.01.2018., 10:09   #4142
Da li je zakonom regulisan Urlaub zbog vjenčanja ili to zavisi od poslodavca do poslodavca? Već su mi odobrili godišnji ali ne znaju da se tad ženim pa me zanima da li mogu koji dan više izvući
Mars700 is offline  
Old 21.01.2018., 10:24   #4143
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako imas HR osiguranje mozes i s njime otici kod doktora dok ne nađes posao, kad se zaposlis trebat ces iz naseg osiguranja donijeti neki papir (ne znam vise sifru ali njemacka osiguranja znaju i reci ce ti to) tako da nema prekida osiguranja i nemora se nista placati.

I preporucam Techniker Krankenkasse, bjezite od AOK, ti su najgori.
Ovo mi je zanimljivo, ja imam Aok, nemam poseban razlog. Kad sam stigla ovdje poznavala sam hrvata koji radi u Aoku pa eto zato.. Nisam se nešto pretjerano ni informirala po pitanju tih osiguranja, jer mi je bilo ajmo brže bolje to riješiti, moram početi raditi.. Na vise strana sam čula da je Aok loš, e sad me zanima točno zašto? Po onome što nude?Ne znam sto nude drugi.. Hvala.. Možda odlučim promijeniti osiguranje.
peachwoman is offline  
Old 21.01.2018., 10:25   #4144
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ima, osobno bih preporucio, ok je mreza.
I ja isto.
peachwoman is offline  
Old 21.01.2018., 10:39   #4145
Da li netko zna gdje bi se mogao provjeriti status zahtjeva za integracijski kurs?
Ja cekam odobrenje vec 8 mjeseci. Nakon 6 mjeseci posjetila sam ured za strance gdje sam i predala zahtjev, čisto da vidim kak stojim, gdje je zahtjevtići će Vam, normalno je čekati, azilanti imaju prednost.. Vi niste non Eu..
Ko da sam pare trazila? Nemam dana na njemackoj burzi, koliko sam tu toliko i radim 1,6mj..cisto bi htjela planirati dalje..
Mislim ne zivim u nekoj metropoli pa da bi trebala bit tolika guzva (mjesto ima 30 000 stanovnika) ili zapravo zivim u azilantskom selu, a da to ni ne znam..
peachwoman is offline  
Old 21.01.2018., 11:04   #4146
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Meni, Sto Imam "urednu" evidenciju da sam redovno na pregledu bila nije se jos nikada naplatila ni bijela.
Krunu i most sam platila djelomicno.
Koje osiguranje koristis? Mislim da je to do osiguranja.
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Razmisljam o kupovini novog auta, i vidim da ima fora sa EU reimportom, gde su jevtiniji i po par tisuca, na primer ima Golf za 15,500 Eur.

Ima li neko iskustva sa ovim, da nije neka prwvara mozda?
Jel mi netko moze zdravoseljacki objasniti sto je eu reimport. Kad si narucim auto npr iz Ceške u Njemačku?
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
mrs kaze da se u Njemackoj email adrese sa gmail,hotmail,gmx i ostalim ne uzimaju za ozbiljno....

zena je hrvatica al ima njemacki mozak pa ju je nekad teze razumjeti...ali pomaze ljudima...

jel ovo tvoj oglas?
ti zaposljavas?
Mrs G. je kraljica .
Koje mailove je najbolje koristiti u Nj?
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pogledaj prvo ponudu na www.autohaus24.de (auti za njemacko trziste) prije nego gledas reimporte.

Je li bas mora bit potpuno novi? Jahreswagen sa dobrom opremom i malo km se daju naci i do 40% jeftinije od novog.
Ja ne mogu skuziti kakva je ovo stranica.. Pomoc?
postaricamlada is offline  
Old 21.01.2018., 13:20   #4147
To je stranica autokuce koja prodaje automobile po nizim cijenama nego sto bi ih platila da odes kod ovlastenog prodavaca određene marke.

Inace, ta autokuca je dio Sixt grupe, oni kupuju ogromne kolicine automobila za rent-a-car pa mogu dobiti vece rabate pa mogu aute prodavat po nizim cijenama.

Ali, kao sto sam napisao, isplativije je kupit Jahreswagen (auto star oko godinu dana) nego potpuno nov.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 21.01.2018., 13:24   #4148
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu skuziti kakva je ovo stranica.. Pomoc?
To je ista stvar kao i www.meinauto.de. Imaju deal s većim brojem auto salona po Njemačkoj, a kako im rade veliki promet, dobiju i veće popuste (značajno veće nego što bi ti dobila da ideš direkt u salon).
Ti i dalje kupuješ auto direkt od auto salona koji ga prodaje. Oni te samo upute na njih.
Prednost: dosta uštediš, svu papirologiju i plaćanje riješiš remote
Mana: ne znaš od kojeg dealera kupuješ auto dok ne potpišeš ugovor. Znaš samo u kojem dijelu Njemačke se nalazi.

Ja sam tako kupio auto. U lokalnom autosalonu su mi ga nudili s popustom za 14000, a ovamo je isti bio 11600 + cijena vlaka do nekog sela sat vremena od Kelna.
juanito is offline  
Old 21.01.2018., 13:35   #4149
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Koje osiguranje koristis? Mislim da je to do osiguranja. Jel mi netko moze zdravoseljacki objasniti sto je eu reimport. Kad si narucim auto npr iz Ceške u Njemačku? Mrs G. je kraljica .
Koje mailove je najbolje koristiti u Nj? Ja ne mogu skuziti kakva je ovo stranica.. Pomoc?
Nije toliko do osiguranja koliko do propisa koju se sva osiguranja drze i to je da se ide jednom godisnje na kontrolu zubi.

Reimport ili EU-import ti je vozilo uvezeno iz druge EU drzave. Ponekad je 100% isto, ponekad ima neke razlike U opremi (bolja/losija) ali da se tu dobro ustediti.

Ako hoces ostaviti poslovno dobar dojam imas svoj osobni Mail.
Znaci naprimjer [email protected]
To te dode mozda neki 30-50€ (nema pojma o aktualnim cijenama) U godini ovisi hoces li hostati uz to stvarno webstranicu ili ne. Ali imas obicno i webstranicu.

Za privatne svrhe znaci ako sama trazis posao du dovoljne i obicne Gmail itd. Adresse.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 21.01.2018., 13:55   #4150
Imas i carwow.de

Konfigurises auto, i oni posalju upit kod min 5 do 6 dilera istog trenutka.

Nakon toga dobijes ponude sa imenom prodavca i salonom.

Na primer, za Ford Kuga za koji su meni u salonu trazili 28k eur, imao sam ponudu za 24,800 eur, ali u Berlinu. Auto se ceka 4 mesexa min.

Na kraju sam nasao auto koji je nov, reimport iz Hrvatske, dostupan odmah i ima sve sto mi je potrebno.

Fora kod reimporta je sto fabrika ima nize cene ka zemljama sa nizim standardom, PL CRO CZ SK i odatle uglavnom dovoze ne luksuzne aute.

Urade povrat PDVa u CRO pa plate isti u DE i u mom slucaju C Max je bio 3k eur jevtiniji nego da sam ga narucio ovde u salonu sa svim popustima.

Inace auto cesto samo papirima putuje, fizicki je na lokaciji gde ce da ga prodaju kupcima.
ikac2000 is offline  
Old 21.01.2018., 19:47   #4151
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje bi se mogao provjeriti status zahtjeva za integracijski kurs?
Ja cekam odobrenje vec 8 mjeseci. Nakon 6 mjeseci posjetila sam ured za strance gdje sam i predala zahtjev, čisto da vidim kak stojim, gdje je zahtjevtići će Vam, normalno je čekati, azilanti imaju prednost.. Vi niste non Eu..
Ko da sam pare trazila? Nemam dana na njemackoj burzi, koliko sam tu toliko i radim 1,6mj..cisto bi htjela planirati dalje..
Mislim ne zivim u nekoj metropoli pa da bi trebala bit tolika guzva (mjesto ima 30 000 stanovnika) ili zapravo zivim u azilantskom selu, a da to ni ne znam..
Nikad čula da netko toliko dugo čeka. Možda nisu ni poslali zahtjev. Zašto ga sama ne pošalješ?
Ja sam u puno većem gradu i bilo mi je odobreno u roku tjedan dana.
Prvo sam otišla u VHS i tamo su mi isprintali taj zahtjev s mojim podacima te sam onda sama poslala na adresu BAMF-a s kopijom osobne.

Link
aree is offline  
Old 21.01.2018., 21:00   #4152
Jedno malo pitanje!
Prije 3 godine kad sam dolazio u De obavio sam sve preglede i dobio sam 30% invalidnost,doktor mi je rekao da za dve tri godine saljem zahtjev ponovo da bi se moglo to povecat.Od toga trenutno nemam nista samo za poreznu prijavu,moje pitanje glasi posto sam u radnom odnosu preko 2,5 godine imam ugovor za stalno to na poslu nisam predavao kako se gleda sad na to ako predam te papire???
gorankovic is offline  
Old 21.01.2018., 21:38   #4153
Quote:
gorankovic kaže: Pogledaj post
Jedno malo pitanje!
Prije 3 godine kad sam dolazio u De obavio sam sve preglede i dobio sam 30% invalidnost,doktor mi je rekao da za dve tri godine saljem zahtjev ponovo da bi se moglo to povecat.Od toga trenutno nemam nista samo za poreznu prijavu,moje pitanje glasi posto sam u radnom odnosu preko 2,5 godine imam ugovor za stalno to na poslu nisam predavao kako se gleda sad na to ako predam te papire???
https://www.stuttgart.ihk24.de/Fuer-...inderte/677432

Posto imas vec posao i "samo" 30% se ne mjenja ni za tebe ni za poslodavca nista znatno.
Granica je 50% ili 30% ako možes dokazati da sa tim 30% nemozes naci posao ili ako bi ga zbog invalidnosti mogao izgubiti.
Inace ti sve pise na linku i zaposlavanje invalida se moze za firmu "izplatiti" jer moras ako imas vise od 20 radnih mjesta jednog zaposliti ili platiti "kaznu".
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 21.01.2018., 22:46   #4154
Zavisi o struci....neki sefovi radije placaju penale i ne zaposljavaju invalide, a i ugovor na stalno je danas manje vise bezvrijedan....jer ako se netko zeli rijesiti radnika, rijesit ce ga se. Zao mi je, ali to je danas realnost u DE.

Ispod 50% invalidnost ionako nista ne vrijedi, nema nikakve koriste od toga.
A 50% je vec tesko dobiti.......ovim ispod se vec razbacuju.
mio8 is online now  
Old 22.01.2018., 02:01   #4155
Da u prve dvi godine je lagano moguc otkaz i kod neogranicenog ugovora.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 22.01.2018. at 02:24.
MrsGahan is online now  
Old 23.01.2018., 10:01   #4156
Quote:
aree kaže: Pogledaj post
Nikad čula da netko toliko dugo čeka. Možda nisu ni poslali zahtjev. Zašto ga sama ne pošalješ?
Ja sam u puno većem gradu i bilo mi je odobreno u roku tjedan dana.
Prvo sam otišla u VHS i tamo su mi isprintali taj zahtjev s mojim podacima te sam onda sama poslala na adresu BAMF-a s kopijom osobne.

Link
Cek stvarno? Ja sam u svim uputama i kojekakvim prirucnicima za "odlazak u Nj.", nasla info da se za taj kurs prijavljuje u uredu za strance, takodjer pitala sam kolege na poslu koji su ga zavrsili di se predaje zahtjev i svi su morali u ured za strance. Ja sam sjedila 20min sa jednom tetom u uredu koja je unosila moje podatke u komp. Kad je zavrsila rekla je kad kuci stigne odobrenje, odes u Vhs, napravis test i kreces sa 1.8.2017.
Odobrenja nema ni danas, a kamoli da sam ja na kursu. Dvoje kolega s posla koji su predali godinu prije mene takodjer su cekali 7 mj, a kolegica koja je predala prije 2 godine je cekala 2 mjeseca samo. Ja pojma nisam imala da to sam mozeš predati.
peachwoman is offline  
Old 23.01.2018., 10:20   #4157
@MrsGahan hvala na objasnjenju, ja sam krivo shvatila. Mislila sam da i ja kao privatna osoba bi bilo dobro da budem neke domena.

Gore deckima hvala na objasnjenju za aute. Ja si zelim Mitsubishi Asx ili Nissan
Qashqai
postaricamlada is offline  
Old 23.01.2018., 11:36   #4158
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
@MrsGahan hvala na objasnjenju, ja sam krivo shvatila. Mislila sam da i ja kao privatna osoba bi bilo dobro da budem neke domena.

Gore deckima hvala na objasnjenju za aute. Ja si zelim Mitsubishi Asx ili Nissan
Qashqai
Zato sam to jos jednom objasnila. ;-)
Ja iman ipak mail preko vlastite firme koji je [email protected] i tako ima cila obitelj Ali to je lako platiti i pravdati ako imas firmu. Paket 20 E-Mail-Adresa i gotovo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 23.01.2018., 12:58   #4159
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Zato sam to jos jednom objasnila. ;-)
Ja iman ipak mail preko vlastite firme koji je [email protected] i tako ima cila obitelj Ali to je lako platiti i pravdati ako imas firmu. Paket 20 E-Mail-Adresa i gotovo.
Dobro je znati ako se bacim u samostalan biznis.. Mada mi se za sada Njemačka ne cini kao najj zemlja za firmu.. Skupa drzava do Boga.. mozda griješim.. Engleska mi se nekak cini bolja.. Mislim isključivo na tehnicke stvari o otvaranju firme..
postaricamlada is offline  
Old 23.01.2018., 13:08   #4160
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Dobro je znati ako se bacim u samostalan biznis.. Mada mi se za sada Njemačka ne cini kao najj zemlja za firmu.. Skupa drzava do Boga.. mozda griješim.. Engleska mi se nekak cini bolja.. Mislim isključivo na tehnicke stvari o otvaranju firme..
Pa zato su se jedno vrijeme i dosta gradevinski mali firmi zemljaka bas kao ltd u uk registrirali. ;-)

Mi imamo obitelski GmbH!
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.