Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2022., 21:47   #1
The Peripheral (2022)



https://www.imdb.com/title/tt8291284/

Quote:
Set in the future when technology has subtly altered society, a woman discovers a secret connection to an alternate reality as well as a dark future of her own.

Izgleda kao nekakav westworld klon serija.
Avocado is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2022., 03:11   #2
Knjiga je solidna i ekranizacija mi je zasad okej (pogledala sam doduse jednu epizodu). Gibson je tezak autor za dobru ekranizaciju.
Ne volim Westworld i nadam se da ovo nece u slicnom smjeru, ali nemam neku posebnu nadu s obzirom da na Peripheralu rade isti ljudi.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2022., 11:58   #3
Trailer mi se čini ok, Chloe volim. Mada, nisam skroz skužila jesu to avatari, time travel... Gledati će se svakako
Westworld me uvijek nekako smorio, težak mi je, odustala nakon par epizoda...
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2022., 21:59   #4
Prva epizoda odlična, glavna glumica odlična. Brat jedino ima trajno zbunjen pogled, teško mi je bilo zamisliti nju u obliku njegovog avatara
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2022., 23:02   #5
Ep2 nije u rangu ep1 ali vidi se je setup za daljnju radnju pa i nemora biti. Jedino što trenutno samo prve dve ep su vani i za ostalo moram čekati
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2022., 13:35   #6
Slaba sam na sci-fi tematiku pa praktički svemu dam šansu. :šupendara: Ni mene ne veseli što je Westworld ekipa iza ovoga, u drugoj epizodi mi je oko zatritralo na nekim dijelovima, naročito razgovor u kući bogataša koji vuče konce. Lagano bi to moglo otići u smjeru puno šminke/para/estetika, a radnju tko šiša. Zasad još kako-tako zadržavaju povoljan omjer ambalaže i sadržaja, ali tko zna za dalje,...

Radnja me privukla, fora mi je miks ruralne Amerike i high-tech Londona, malo bliže i malo dalje budućnosti. Iako, koji vrag se dogodio tom gradu do 2100.? One skulpture Nike sa Samotrake i ostalih antičkih kompanjona iznad nebodera.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2022., 16:03   #7
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
One skulpture Nike sa Samotrake i ostalih antičkih kompanjona iznad nebodera.
Info iz knjige: to su cistaci atmosfere (air scrubbers) izgradjeni od ugljika zarobljenog filterima.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2022., 18:26   #8
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Info iz knjige: to su cistaci atmosfere (air scrubbers) izgradjeni od ugljika zarobljenog filterima.
Da, prikazali su u trećoj epizodi, tnx. Svjedno mislim da je estetski odabir diskutabilan.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 20:43   #9
Ep 3 i 4 su isto out. Baš mi je zabavna serija. Solidan SF, radnja se tek počinje pravo razvijati.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2022., 23:17   #10
Serija je OK. Vidim da je Natali režirao pilot i da je producent. Nadam se da mu je ovo test kod Gibsona i da će mu napokon dati da snimi Neuromancera.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 10:20   #11
Zasad solidno dobra ZF serija i radnja me vuče da gledam slijedeće epizode. Vrlo me podsjeća na Altered Carbon seriju.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 14:33   #12
Da, solidno je, iako su mi ovi iz budućnosti previše izvještačeni u govoru i ponašanju, djeluju samodopadno i teatralno, doduše, i svijet im je takav - pozornica bez puno gledatelja.
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2022., 14:35   #13
Quote:
Miss Piggy kaže: Pogledaj post
Da, solidno je, iako su mi ovi iz budućnosti previše izvještačeni u govoru i ponašanju, djeluju samodopadno i teatralno, doduše, i svijet im je takav - pozornica bez puno gledatelja.
Ti iz budućnosti su elita tog svijeta i nasposobniji pomoćnici koje novac može kupiti. Do sada nismo vidjeli obične ljude tog svijeta.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2022., 20:20   #14
Prva ep mi je super ali baš sam se borio s e2 i e3.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2022., 12:42   #15
meni ovo super. nista dubinski, samo dobra prica u neobicnom vremenu.

btw, zas ovi koji su corbetu iskesirali 2.5m$ ne traze pare natrag? wtf.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 23:33   #16
Odlicna zadnja epizoda!
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2022., 18:55   #17
Ne shvatam potrebu za scenama morbidnog nasilja i mučenja u SF serijama. Nisam ni prvu epizodu odgledala do kraja zbog toga...

Sve je manje serija za mene...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2022., 22:30   #18
The fuck that's suppoed to be?
It's a doodad, you arrogant piece of shit !
RIP

Prejaka scena.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 09:37   #19
Ne treba masakrirati Gibsona ako ne znaš. Ovo je loše i trebalo je bar prepustiti materijal nekom tko zna. Btw. jel ova mala glumica stala u razvoju ili što ? Velka glava i sitno tijelo. Takva je bila i u Kickassu prije desetak godina.
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 13:08   #20
Quote:
Lego-las kaže: Pogledaj post
Ne treba masakrirati Gibsona ako ne znaš. Ovo je loše i trebalo je bar prepustiti materijal nekom tko zna. Btw. jel ova mala glumica stala u razvoju ili što ? Velka glava i sitno tijelo. Takva je bila i u Kickassu prije desetak godina.
Kak misliš mala, pa ima 25 g mislim, gotov je rast i razvoj odavno. To je mlada žena.
Fizionomija joj je takva, niža je, sitnije građe.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.