Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 09:40   #101
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post

Je li to sposobnost i snalažljivost ?


Tomgold, dakle po tvom upisu, prvo je jedna skupina "došljaka" upravljala gradovima, a onda nakon neovisnosti, druga skupina "došljaka".

Zašto "domaći" nikada ne uspijevaju upravljati svojim gradovima, u dkale dva različitia sistema i dvije različite države?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:50   #102
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Tomgold, dakle po tvom upisu, prvo je jedna skupina "došljaka" upravljala gradovima, a onda nakon neovisnosti, druga skupina "došljaka".

Zašto "domaći" nikada ne uspijevaju upravljati svojim gradovima, u dkale dva različitia sistema i dvije različite države?
Ova prva skupina došljaka je tu 300-400 godina.

Ova druga isto,očito čuva identitet.Npr. (pljuvao sam kad je bio uspješniji,danas to ne radim) Ivica Todorić je rođen pred 65 godina u Zagrebu.Ima purgerski naglasak.I onda njegov sin,skupa s svojim kumom Crnjcem na jahti se kupa i viče,to je pravo hercegovačko srce. Kužiš ?


Problem ovih domaćih ? Pa što su smeće najveće Zdravko Mamić,makar je rođen u Hrvatskoj,njeguje otkud je,i da mu par ljudi dođu u Dinamo,ako je netko iz Hercegovine (ili ima veze) to će mu biti dovoljno da njega zaposli. Onaj ravntelj studentskog doma,će svoga "rodijaka" iz susjednog sela zaposliti,makar se niti ne poznaju.

Mi domaći,to nažalost ne radimo. Pritom,općenito smo premirni, a ovi drugi idu na malo žešći način,pa ako prođe-prođe.Pametniji popušta,budali dobro dođe.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:53   #103
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
ako ste ozenili hercegovku,njihov ste...
nope...opet krivo.

vidis zasto si ti mal u mojim ocima...imas svoje neke jadne predrasude i nikako nemozes izaci iz tog kalupa.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:09   #104
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ova druga isto,očito čuva identitet.Npr. (pljuvao sam kad je bio uspješniji,danas to ne radim) Ivica Todorić je rođen pred 65 godina u Zagrebu.Ima purgerski naglasak.I onda njegov sin,skupa s svojim kumom Crnjcem na jahti se kupa i viče,to je pravo hercegovačko srce. Kužiš ?
.
Todorici su Imocani a ne Hercegovci!
Crnjac je porijeklom Hercegovac.


I da ljudi se ponose svojim precima i porijeklom....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:23   #105
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Prije rata Hrvatskom su najmanje vladali Hrvati. U gradovima gdje je bilo 10+ %Pravoslavaca (Srba),obično su bili razvijeni gradovi .U tim gradovima na vodećim pozicijama, i u dobrim firmama u većinskom postotku su bili zaposleni upravo oni.Znam posebno za jedan slučaj gdje je bilo odlično raditi gdje je od 100-ak ljudi,90 njih bilo Srba,ostali su bili oni koji su uspjeli u Partiji ili (češće) kroz brak s Srbima.
Ovo je tocno....Srbi i Dalmatinci...

..ali to je bio proizvod disproporcionalnog postotka ucesca stanovnistva u NOB-u.
Tito je jednostavno na sve polozaje postavio bivse partizane.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:23   #106
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Todorici su Imocani a ne Hercegovci!
Crnjac je porijeklom Hercegovac.


I da ljudi se ponose svojim precima i porijeklom....
Na onaj prvi post i pitanje nisi odgovorio,drugi si napisao pa prepravio s ovime

Meni sve isto,oko granice dolje su većina njih pobrala vrhnje u ovoj državi.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:26   #107
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Na onaj prvi post i pitanje nisi odgovorio,drugi si napisao pa prepravio s ovime

Meni sve isto,oko granice dolje su većina njih pobrala vrhnje u ovoj državi.
Krenuo sam ti odgovarati sa svojom osobnom pricom ...jer ja sam 2/3 zivota bio "domaci" i cekao da mi poslovi padnu sa neba. Ali rekoh ...da ne pilam..pa sam odustao i pobrisao post..



Moral of the story....svugdje u svijetu...u nas ili u New Yorku...postoji ta tendencija da lokalno stanovnistvo lijeno ceka da im sve padne sa neba jel misle da su bogomdani....za razliku od onih koji dodju sa strane i koji se moraju probijati...bas ta nuzda ih cini sposobnijima od domacina.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 11.10.2017. at 10:40.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:30   #108
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ova prva skupina došljaka je tu 300-400 godina.
Pa nisu svi iz Hrvatske, iz BiH su se doseljavali i Hrvati i Srbi i Bošnjaci.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:14   #109
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Krenuo sam ti odgovarati sa svojom osobnom pricom ...jer ja sam 2/3 zivota bio "domaci" i cekao da mi poslovi padnu sa neba. Ali rekoh ...da ne pilam..pa sam odustao i pobrisao post..



Moral of the story....svugdje u svijetu...u nas ili u New Yorku...postoji ta tendencija da lokalno stanovnistvo lijeno ceka da im sve padne sa neba jel misle da su bogomdani....za razliku od onih koji dodju sa strane i koji se moraju probijati...bas ta nuzda ih cini sposobnijima od domacina.

Nikako se ne daš,pa ti kopiram dio teksta s pitanjem,u postu koji se je referio upravo na tvoj post.

A o tim sposobnostima i snalažljivostima ?

Je li biti sposoban zasijati 20ha kukuruza,a prijaviti 200-400ha kukuruza kroz poticaje? (Do pred koju godinu mnogi s vezom s to radili).

Je li sposobnost nabavljati hlače za xy državnu firmu po 50 kn i prodavati istoj putem javnoh natječaja za 5-6 puta veću cijenu ?? Naravno,ako će ti rodijak namjestiti natječaj .

Je li to sposobnost i snalažljivost ?

Ako je,onda je inteligencija poprilično visoka


Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa nisu svi iz Hrvatske, iz BiH su se doseljavali i Hrvati i Srbi i Bošnjaci.
Da,i? Ovi prvi su imali najviše zaleđa u vrhu i pobrali su sve pratički.

Odgovor za oboje.

Ja radim s logikom,činjenicama,brojkama.

I nitko me nemože uvjeriti u slučajnost od privatizacijske pljačke,koja traje i danas kroz javnu nabavu i drugim oblicima.

Ali neću više,svi ovdje imaju svoje viđenje,a ja od ovoga mogu imati samo živciranje,a toga imam dovoljno.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:20   #110
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Nikako se ne daš,pa ti kopiram dio teksta s pitanjem,u postu koji se je referio upravo na tvoj post.

[IA o tim sposobnostima i snalažljivostima ?

Je li biti sposoban zasijati 20ha kukuruza,a prijaviti 200-400ha kukuruza kroz poticaje? (Do pred koju godinu mnogi s vezom s to radili).

Je li sposobnost nabavljati hlače za xy državnu firmu po 50 kn i prodavati istoj putem javnoh natječaja za 5-6 puta veću cijenu ?? Naravno,ako će ti rodijak namjestiti natječaj .

Je li to sposobnost i snalažljivost ?.
A na ovaj dio mislis.

Ne ja mislim da je sposobnost i snalazljivost kada ti rodbina sredi neki uhljeb posao u opcini....ili jos bolje drzavi....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:34   #111
Moj stari je to najbolje opisao.
Taman kad smo se riješili Srba, dobili smo Hercegovce.

Naravno da radim razliku između onih koji su porijeklom Hercegovci ali su rođeni u Zagrebu, purgeri su i po ponašanju i po govoru i po običajima...znam ih nekoliko-super dečki..

i onih koji su došli nakon 91...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:18   #112
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Moj stari je to najbolje opisao.
Taman kad smo se riješili Srba, dobili smo Hercegovce.
Super je opisao, nema šta. Kad se riješimo Hercegovaca, smetat će nam netko treći. Pozdravi starog.

Quote:
Naravno da radim razliku između onih koji su porijeklom Hercegovci ali su rođeni u Zagrebu, purgeri su i po ponašanju i po govoru i po običajima...znam ih nekoliko-super dečki..

i onih koji su došli nakon 91...
Koja je razlika i zašto su ti ovi prvi bolji? Jer su im roditelji došli ranije? Jer su purgeri po ponašanju i govoru? Otkad je purger moralna kategorija?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:31   #113
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Todorici su Imocani a ne Hercegovci!
Crnjac je porijeklom Hercegovac.


I da ljudi se ponose svojim precima i porijeklom....
isti kurac. 500 metara zračne linije
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:34   #114
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
O

Problem ovih domaćih ? Pa što su smeće najveće Zdravko Mamić,makar je rođen u Hrvatskoj,njeguje otkud je,i da mu par ljudi dođu u Dinamo,ako je netko iz Hercegovine (ili ima veze) to će mu biti dovoljno da njega zaposli.

Da, problem je što se nacionalnost gleda kao najvažnija stvar čak i u zapošljavanju.

Naime, zapošljavati treba najsposobnijeg za to radno mjesto bez obzira koje je nacionalnosti, je li jučer došao ili mu je obitelj stigla prije 500 godina. Ne treba govoriti: zaposlio je Hercegovca (Srbina, Mađara, Cigana, Hrvata, Engleza .... ) a nije Hrvata, Slavonca, Zagrepčana, Nijemca ..... već zaposlio je nesposobnog i nije zaposlio sposobnog.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 12:36   #115
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

Moj stari je to najbolje opisao.
Taman kad smo se riješili Srba, dobili smo Hercegovce.
Nijemci nisu nikad rekli: kada ćemo se riješiti Hrvata, Srba, Bosanaca, Turčina, Grka, Kineza ..... i ostalih gastarbajtera.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:12   #116
Hercegovci,Janjevci,Bosanci,....koji su došli u Hrvatsku 90-tih,imaju u sebi instinkt preživljavanja.Svi su morali živjeti prema zakonu plemena i to im je ostalo,to im je zapisano u genima.Ako netko od njih ima priliku zaposliti nekog svog,zaposlit će ga.Pravi Zagrepčani će u istom slučaju svom zabit nož u leđa.Rođeni sam Zagrepčan i znam kak to ide,nisam to vidio jednom.E,sad,kako je tko došao do neke tvrtke i do mogućnosti da zapošljava svoje,to je duga priča.Ovi koje mi vidimo,koji su nam izloženi kao vlasnici tvrtki,koje mi optužujemo da su ratni profiteri(što i jesu),oni su samo pijuni onih koji su sve to pokrenuli i opljačkali Hrvatsku,a i šire.Kojeg su oni podrijetla,to je pitanje.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:18   #117
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Super je opisao, nema šta. Kad se riješimo Hercegovaca, smetat će nam netko treći. Pozdravi starog.


Koja je razlika i zašto su ti ovi prvi bolji? Jer su im roditelji došli ranije? Jer su purgeri po ponašanju i govoru? Otkad je purger moralna kategorija?
Bolji su zato što su se prilagodili društvu u kojem žive, zato što su dijelili iste običaje s nama purgerima, pričali su isto kao mi, slušali su istu mjuzu kao mi.
OVi danas pričaju po hercegovački, slušaju Thompsona, idu na skijanje u hercegovinu i posluju s Hercegovcima, zapošljavaju Hercegovce i i privatno se druže sa Hercegovcima.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:32   #118
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
OVi danas pričaju po hercegovački, slušaju Thompsona, idu na skijanje u hercegovinu i posluju s Hercegovcima, zapošljavaju Hercegovce i i privatno se druže sa Hercegovcima.
....što je sve u redu ako to rade u svojim privatnim firmama koje posluju na otvorenom tržištu. kada se infiltriraju u državne strukture, nastaju problemi
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 13:40   #119
Srbi u RH nisu svi "domaći".
Po statistikama bivše juge;
https://www.rastko.rs/istorija/srbi-.../croatia4b.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...z32Zq3aYg1-19A
Oko pola su doseljenici iz BiH i SR.
Trebalo se nakupiti 50% milicije i 30% admistracije.
(s time da su domaći dobivali stanova po Vojvodini i Beogradu).
Inače, u SFRJ je udio Hrvata od 1948-81. pao s 24 na 19,7%, dakle za petinu (dok je Srba palo s 41,5% na 36,3, odnosno za jednu desetinu).
https://hr.wikipedia.org/wiki/Stanov...vo_Jugoslavije
Stanovništvo Hrvatske je u istom razdoblju palo otprilike isto (s 24% na 20,5%) u yu udjelu, dok je Srbije ostalo konstantno, čak je i blago raslo (s 41,4 na 41,5%)...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:39   #120
Moderatori se kao prijete da će kažnjavati neprikladne postove, a ono sve vrvi od rasizma prema Hercegovcima.

Inače, to su sve malograđanske gluposti. Nakon 1. svjetskog rata u Zagrebu su govorili: sve su nam Zagorci i Međimurci preuzeli, nakon 2. to su bili Dalmatinci, a od 1990. su to Hercegovci.

Malograđanštine je uvijek bilo i bit će je, ali stvar je u tome je li se to prikazuje kao nešto relevantno. Nekome odgovara da se to prikazuje kao relevantno, a to nije sama malograđanština jer ona nema snage da se artikulirano nametne u javnosti, nego očito netko odozgor promišljeno i ciljano radi takvo razjedinjavanje hrvatskoga korpusa. Ironija je da u Hrvatskoj tzv. ljevica prednjači u nekakvom urbanom elitizmu te unutarhrvatskom rasizmu (prema npr. Hercegovcima), i da jaše na filistarskoj malograđanštini. Ironija je ovdje eufemizam, prava riječ je odvratnost.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.